» »

Kaj izbrat: .mts ali mp4

Kaj izbrat: .mts ali mp4

JOKER ::

Kamera ima možnost snemanja z končnico .mts 25slik/sek - 1080/50i, 1080/50p in .mp4 50slik/sek.

Zanima me, kaj naj izberem za snemanje svojih video posnetkov? Snemal bom večina zunaj, zato ne vem, kateri format naj izberem za najboljši rezultat.
Naj mi nekdo razloži, kaj izbrat, ter zakaj. Kakšna je razlika med 50i in 50p.

Hvala.
________________________________________________________
Ka te češ ....

psytoma ::

the only difference is that the 50i is interlaced and every second line is removed , causing a subtle interlace which will essentially save you a great deal of room on an overall movie , 50p is progressive , which will retain the full spectrum of lines , both are good for your slow motion , and your sports shots , the interlaced is purely to get more video .. thats really it , if you are not stuck for budgeting video room , then stick with the progressive (50p) otherwise the interlaced if you need more video , and quality is less of an issue (50i)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

matonson ::

Za najboljši rezultat .mts 1080/50p.
MP4 je verjetno precej kompresiran.

JOKER ::

matonson je izjavil:

Za najboljši rezultat .mts 1080/50p.
MP4 je verjetno precej kompresiran.



Pri mp4, ko ga predvajam na compu se mi zdi, da zvok malo "prehiteva", tega pri .mts-u ne opazim.
Torej, zakaj mts 1080/50p in ne 50i ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Mavrik ::

I - interlaced oz. prepletena slika - imaš 50x na sekundo ti kamera shrani POLOVICO slike - enkrat sode, drugič lihe vrstice. Za prikaz na modernih LCD zaslonih moraš sliko deinterlacati (kar izgubi kvaliteto), saj drugače bo slika na zaslonu zgledala takole:

2 polovički prepletene slike narisani hkrati

vir: Wikipedia


P - progresivna slika - 50x na sekundo se shrani CELA slika. To jasno zasede bistveno več prostora, samo je tudi kvaliteta boljša, saj imaš vedno shranjeno celo informacijo.

Po kvaliteti grejo nekako takole 25fps < 50i < 50p, s tem da včasih hočeš snemati pri 25fps zaradi "filmskega" efekta. Po velikosti fajlov pa je približno 25p == 50i < 50p.

Prepletena slika je bila zelo aktualna v časih CRT zaslonov, saj so stare televizije tako izrisovale sliko (PAL oz. NTSC televizije so delale na 50i). V modernih časih ti uporabe interlaced videov ne priporočam (še posebej če v tem nisi vešč), saj lahko kjerkoli v pipelineu zajebeš in totalno pokvariš kvaliteto slike (nič ni bolj grozno kot gledati YouTube videe, kjer je nekdo interlaced spremenil v progressive brez dobrega deinterlace algoritma).

Kar se pa containerjev tiče - MP4 podpira več navadnih predvajalnikov, samo zaradi oblike verjetno kamera ne bo zmogla v MP4 posneti več kot kakih 30min or so posnetka. Uporabi MTS in z Adobe Premiere in nekaj podobnim potem remuxaj v MP4.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

JOKER ::

Hvala vsem za trud .... še nekaj ....

Torej, snemam v .mts 1080/50p , potem v Pinnaclu uredim video in posnamem v 1080p z mp4 končnico. Sem te razumel prav MAVRIK?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Mavrik ::

Najprej se naučiš razliko med video formatom, audio formatom ter containerjem v katerega tile grejo (ter kako se nastavlja kvaliteta pri prvih dveh) :)

Potem pa se jasno odločiš kje hočeš končni rezultat predvajati in ga tako zapakiraš. Saj verjetno ne boš posnetke direkt s kamere distributiral a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

JOKER ::

Evo, zdaj sem testiral naslednjo stvar in sicer: okolico sem posnel z 1080/50p .mts, stvar uredil v Pinnaclu, ter posnel kompleten video v .mts, in je slika VRHUNSKA brez kakršnih koli izgub na kvaliteti. Probal sem direkten posnetek predvajat na TVju in tega z Pinnaclom, prav tako z .mts končnico in ni nikakršnih izgub na kvaliteti.

Probal sem tudi to, da sem posnetek kamere (.mts) uredil v Pinnaclu in shranil v mp4, pa moram reči, da zadeva ni ravno najboljša. Če ne bi videl prejšnjega posnetka, potem bi se z tem zadovoljiv, tako da sem odločen, da snemam v 1080/50p .mts .... uredim v Pinnaclu, ter domač video posnamem v 1080/50p z .mts končnico. Slika ostane popolnoma iste kvalitete, tako da ....

Videe predvajam preko USB vhoda na Smart Full HD televizorju .... drugače pa DVDje z osebnimi video posnetki predvajam na PS4.

Hvala vsem za pomoč.

Mavrik je izjavil:

Najprej se naučiš razliko med video formatom, audio formatom ter containerjem v katerega tile grejo (ter kako se nastavlja kvaliteta pri prvih dveh) :)

Potem pa se jasno odločiš kje hočeš končni rezultat predvajati in ga tako zapakiraš. Saj verjetno ne boš posnetke direkt s kamere distributiral a ne?


Ne bom snemal filmov, temveč počitnice, vnuke .... itd.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Mavrik ::

JOKER je izjavil:



Probal sem tudi to, da sem posnetek kamere (.mts) uredil v Pinnaclu in shranil v mp4, pa moram reči, da zadeva ni ravno najboljša. Če ne bi videl prejšnjega posnetka, potem bi se z tem zadovoljiv, tako da sem odločen, da snemam v 1080/50p .mts .... uredim v Pinnaclu, ter domač video posnamem v 1080/50p z .mts končnico. Slika ostane popolnoma iste kvalitete, tako da ....
.


To da piše na koncu fajla MTS ali MP4 nima NOBENE veze s kvaliteto videa. Poleg tega si imel nastavitve kvalitete s katero si si poheblal vse skupaj.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Kot rečeno, mts oz. mp4 sta samo kontejnerja. Predstavljaj si, da je kontejner konzerva za fižol, sam fižol je pa v primeru video formatov recimo H.264 ali VC-1. In od tega formata oz. kodeka je odvisna kvaliteta (no pa od precej drugih stvari kot je recimo bitrate, resolucija...).
#brezpodpisa

JOKER ::

Mavrik je izjavil:

JOKER je izjavil:



Probal sem tudi to, da sem posnetek kamere (.mts) uredil v Pinnaclu in shranil v mp4, pa moram reči, da zadeva ni ravno najboljša. Če ne bi videl prejšnjega posnetka, potem bi se z tem zadovoljiv, tako da sem odločen, da snemam v 1080/50p .mts .... uredim v Pinnaclu, ter domač video posnamem v 1080/50p z .mts končnico. Slika ostane popolnoma iste kvalitete, tako da ....
.


To da piše na koncu fajla MTS ali MP4 nima NOBENE veze s kvaliteto videa. Poleg tega si imel nastavitve kvalitete s katero si si poheblal vse skupaj.


Zanimivo, ker nisem nič premikal in sem imel na default narejeno in je slika res ista kot "surov video", ki ga naredi kamera. Ko pa naredim 1080 z mp4, pa slika ni več tako čista in je brez globine bi rekel. Drugače pa .... kamero bom uporabljal za domače video posnetke in ne za profesionalno uporabo. Drugače uporabljam še GoPro, ki ima mp4 video format.

Drugače pa kamera omogoča naslednje formate:

Recording Format [AVCHD] AVCHD Progressive / [iFrame / MP4] MP4
Compression Method MPEG-4 AVC/H.264
Recording/ Playback Mode
1080/60p (28Mbps / VBR), (1920 x 1080) / PH (24Mbps / VBR), (1920 x 1080) / HA (17Mbps / VBR), (1920 x 1080) / HG (13Mbps / VBR), (1920 x 1080) / HE (5Mbps / VBR), (1920 x 1080) / MP4/1080p(28M) (28Mbps / VBR), (1920 x 1080) / MP4/720p(9M) (9Mbps / VBR), (1280 x 720) / iFrame (28Mbps / VBR), (960 x 540)
________________________________________________________
Ka te češ ....

matonson ::

Tole si pa narobe skopiral, ker imaš 50fps. Verjetno pa je samo namesto 60p, 50p. Glede na tele podatke snemanje v MP4 ne bi smelo biti nič slabše. Kodek in bitrate sta v obeh primerih enaka. Tako, da je praktično vseeno kaj uporabljaš, če Pinnacle oboje podpira.

JOKER ::

matonson je izjavil:

Tole si pa narobe skopiral, ker imaš 50fps. Verjetno pa je samo namesto 60p, 50p. Glede na tele podatke snemanje v MP4 ne bi smelo biti nič slabše. Kodek in bitrate sta v obeh primerih enaka. Tako, da je praktično vseeno kaj uporabljaš, če Pinnacle oboje podpira.


Skopiral sem direktno iz Panasonicove strani, tako, da ne vem, kaj bi bilo narobe?

Dejstvo je, da ko naredim sledeče postopke je tako (snemanje/urejanje/shranim):

Snemanje v .mp4 uredim v Pinnaclu, ter shranim v .mp4 = SLIKA NA FULL HD TVju SLABŠA, kot pa če naredim naslednji postopek;
Snemanje v .mts uredim v Pinnaclu, ter shranim v .mts = SLIKA ISTO KVALITETNA, kot, če jo predvajam direktno iz kamere

Kolk se zastopim, se slika ko jo v Pinnaclu shranim v .mp4, zgubi na kvaliteti zaradi kompresije.
________________________________________________________
Ka te češ ....

vasquez ::

V obeh primerih gre za eno od variant mpeg4 codeca. Ne vem kako je v Pinnaclu ampak v boljših programih se da nastaviti cel kup parametrov stiskanja. Najpomebnejši je bitrate. Kamera ti v najboljšem primeru snema z 28Mbps, pri mts ti recimo ohrani bitrate (ali celo naredi smart rendering), pri mp4 pa ga zmanjša recimo na 4Mbps in zato tudi slabša kvaliteta. Poglej če imaš možnost spremeniti te parametre.
Pa primerjaj velikost fajla, ki ga naredi program - če je bistveno manjši, potem je tudi bitrate znižan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvok prekinja ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
62460 (2316) JOKER
»

HD ali FULL HD KAMERA

Oddelek: Zvok in slika
285325 (4349) JOKER
»

Predvajanje datotek .mkv

Oddelek: Programska oprema
404038 (3318) Zvezdica27
»

Matična in procesor za HTPC do 150€?

Oddelek: Kaj kupiti
142284 (1959) GeForce
»

Hd kamera, tv .... itd

Oddelek: Zvok in slika
353384 (3026) JOKER

Več podobnih tem