» »

celeron 366 ne dela!!!!

celeron 366 ne dela!!!!

Binji ::

V popravilo sem dobil Celerona1 366MHz. Opis napake: ne dela, oz izjemne napake. Ok.. Sesujem, sformatiram. Se zmeraj nic. Javi mi napako celo pri instalaciji Winsov (98). Dela samo ce dam Jumper Emulation na 4.5X83MHz - spozna kot 458MHz (???), a v Winsih ima se vedno napake, na mojem kompjuterju pa dela normalno. Naredil sem vse kar mi je padlo na pamet pa se vedno nic!

Pomagajte!!
  • spremenil: Binji ()

Dalmatinc ::

A ti to delaž z navitim !:8)

EnergY ::

Probaj v biosu izklopit internal cahce na CPU-ju in potem inštaliraj winse. Delalo bo sicer počasi , ampak če ti bo winse inštaliralo brez napak pomeni to da maš cache defekt na CPU-ju.

Binji ::

Navit ne bil smel bit, ne vem pa kaj je ta tip z njim delal. Voltaze se pa na mamaplati ne da spreminjat (se kao avtomatsko). Je pa od Legenda, kej vec pa zal ne vem. Mnozilnik je zaklenjen na 6, instalira brez problema na 83MHzX6 (jumper emulator), v winsih pa rata izjemna napaka. Ce dam pa normalno 66MHzX6 oz kar SoftMenu 366MHz pa pravi, da je Explorer izvedel neveljavno operacijo, itd, itd.

Kaj ta cache je L1 ali L2? Sem poskusil izklopiti oba pa ni delalo.

miranpozar ::

Če procesor pri tebi dela, potem je zelo verjetno šla k hudiču plata (ali manj verjetno RAM), ali pa tista plata ni pravilno nastavljena. Probaj flashat novi BIOS.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

MadMax ::

Najbrz si mislu od QDIja. So mel tri skor iste plate (LegenX V,ExcellenX I ter BrillianX1S-novejse se 2000 zraven). Se zlasti sta si na pogled podobni LegenX V ter BrillianX. Katera je, pise spodaj levo na vogalu pri zadnjem slotu.
Razlika pa je ta, da je BrillianX BX 440 in dela res dobro za tiste cajte (tut sam sem jo imel), ostali dve pa sta LX in znata met na 83 MHz FSBja ze vecje probleme.



se link za QDI.

sasox ::

V bistvu je boljši tale link za QDI :))

MadMax ::

saj... Vec glav vec ve...
Tnx za popravek!

sasox ::

še drugič :)) Sem glih zadnjiš iskal BIOS za svojo plato, tko da sem mel link pri roki...........

Binji ::

Tnx, je res Legend V. Ne procesorja nisem nic probaval ker ga nisem mel kje (razen ce mi kdo plato posodi;)), samo disk. Flashat bom magari tudi probal sam se edino bojim da bom kej sesul (1. time flasher).

VASkO ::

bojazen je povsem odvec, zakaj se vsi tako bojite nadgradnje BIOSa?

vzames dol BIOS, program za flashat (to je vecinoma awardflasher) in flasnes!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WAKE ON LAN!!! Problem???

Oddelek: Omrežja in internet
51694 (1639) PaJo
»

Kateri nabor za P3/celeron socket 370

Oddelek: Strojna oprema
161387 (1214) SkIDiver
»

qdi plate !

Oddelek: Navijanje
121126 (871) totek24
»

FSB ne gre več kot 112

Oddelek: Navijanje
241282 (1107) --Switch--
»

Qunetiz 7D plata in Athlon

Oddelek: Navijanje
191142 (934) SaTaNIsT

Več podobnih tem