» »

Zlatarna - nateg?

Zlatarna - nateg?

negotiator ::

Pozdrav!

V zlatarni sem želel pred kratkim prodati prstan John-a F. Kennedy-ja, ki je v celoti zlat in tehta minimalno 3g (nimam bolj natančne tehtnice).

V zlatarni so mi ponudili max. 35€, cena za gram zlata pa je 33€, kar bi za ta prstan pomenilo 99€. Sicer zlatarna verjetno ne gleda na to, ali gre za starino ali ne, ampak tudi to doda nekaj k vrednosti, oni pa mi ponudijo tako malo. Če pogledate na ebay-u, se taki prstani prodajajo od 200, pa nad 300USD, oz. preko dražb.

Se vam to zdi nateg in bi bilo treba prijaviti?

Glede na oznake spodaj in napis zgoraj na prstanu, bi rekel, da je sigurno pravi, tudi gospa v zlatarni je rekla, da je pravo zlato, pa vendar mi ponudi le toliko, zato sem jo brez premisleka zavrnil.

Prosim za vaša mnenja, hvala in LP
All easy problems have already been solved.

korenje3 ::

sej ti je dal predračun... torej ni nateg. samo tvoja odločitev je če boš prodal ali ne.

res pa je, da se pač zlato odkupuje po veliko nižjih cenah. razen če imaš ploščice s certifikatom. večja kot je ploščica, bolj je podobna cenam na borzah.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mihec87 ::

Zakaj je tu nateg oz zrelo za prijavo? Saj niso nikjer zavezani koliko morajo ponudit....

AndrejS ::

Nateg bi bil če ne bi bil zlat in bi dobil toliko! Oni ti samo ponudijo - ti pa se odloči. Imaš tudi druge zlatarne in zastavljalnice.

noob96 ::

eh. sej ti lahk ponudijo 5€, kam jih boš prijavim halo. Sej niso dolžni nič kupit

mgermo ::

Kakšen nateg neki. Sam se odločiš, če boš prodal ali ne. A ni logično, da ponudijo nizko ceno, da tudi sami kaj zaslužijo? A najnovejši telefon boš tut na pošto nesel prodat?

LeQuack ::

Vsi posredniki so po naravi netegovalci.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

DarwiN ::

Slab negotiator si!

Potem pa prodaj na ebayu... Za dodatnih 200$ se splača potrudit, tudi če še nikoli prej nisi prodajal na ebayu..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

GregiB ::

Prstan ni naložbeno zlato, kjer je certificirana čistost, teža in je namenjen ohranjanju vrednosti. Je nakit, ki ga hočeš prodati kot lomljeno zlato. Za tega ne moreš pričakovati odkupnih cen blizu tržne vrednosti...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

negotiator ::

Hm, ja. Sem pomislil, da v bistvu le ne gre za nateg, ker se moram sam odločit, ali prodam ali ne. Ampak še vseeno, glede na cene na ebay-u...

Mogoče ga bom pa res poskusil tam prodati, kot je rekel DarwiN.

Mimogrede, DarwiN: za tako nizke ponudbe se ne pogajam, ker je sramotno nizka.

Hvala vsem, LP
All easy problems have already been solved.

Glugy ::

zlatarji so neobčutljivi na zgodovinsko vrednost. zanima jih samo čistost in teža. vse ostalo zarad svoje površnosti in ozkoglednosti ne upoštevajo. razlika med ponujeno ceno in tržno ceno je pa zato ker hočjo brez problemov prodat in na hitr zaslužt.

negotiator ::

GregiB je izjavil:

Prstan ni naložbeno zlato, kjer je certificirana čistost, teža in je namenjen ohranjanju vrednosti. Je nakit, ki ga hočeš prodati kot lomljeno zlato. Za tega ne moreš pričakovati odkupnih cen blizu tržne vrednosti...


Na tem linku sem pogledal, in bi bila cena 45EUR (14kt zlato je), kar je še vseeno malo ampak več, kot so mi ponudili tam in celo rekli, da nikjer ne bom dobil več. :-/
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

shmandi ::

Trenutna cena čistega (24k) zlata je cca 31€. Ker imaš ti 14k je okvirna cena za gram 18€. Ker je potrebno zlato pred predelavo še prečistiti, se odštejejo še stroški teh postopkov. Če pa misliš, da je kaj več vreden, kot cel prstan, ga pa ne prodajaj kot lomljeno zlato.

neskoncno ::

John F. Kennedy prstan je 14 karaten kar pomeni 585/1000 čistosti, kar je cca. 17EUR na gram.
John-a F. Kennedy prstan je navadno med 2,5 in 3 grami.

Ponudili so ti 35EUR realna cena bi bila pa cca. 47EUR, če gledamo samo odkupno vrednost zlata.

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

neskoncno je izjavil:

John F. Kennedy prstan je 14 karaten kar pomeni 585/1000 čistosti, kar je cca. 17EUR na gram.
John-a F. Kennedy prstan je navadno med 2,5 in 3 grami.

Ponudili so ti 35EUR realna cena bi bila pa cca. 47EUR, če gledamo samo odkupno vrednost zlata.


Ok, hvala. Nisem vedel, da ima lomljeno zlato pač toliko nižjo vrednost, so mi pa še vseeno premalo ponudili.

shmandi je izjavil:

Trenutna cena čistega (24k) zlata je cca 31€. Ker imaš ti 14k je okvirna cena za gram 18€. Ker je potrebno zlato pred predelavo še prečistiti, se odštejejo še stroški teh postopkov. Če pa misliš, da je kaj več vreden, kot cel prstan, ga pa ne prodajaj kot lomljeno zlato.


Sem se odločil, da ga ne bom, hvala.

LP
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Kot zlatarjev sin... v vseh letih odkupovanja ne vem, če je oče obdržal 1 sam prstan (da bi ga samo očistil in takoj dal v prodajo). Vse je šlo na toplenje.

Zato je cena odkupa takšna, kot je. Na zgodovinsko vrednost se ozirajo le zbiralci.

Vice ::

Zgodovinsko vrednost ima nek predmet z razlogom. To da je nek JFK gor naštancan serijsko nima nobene vrednosti. Tudi na spletu ga boš težko prodal za nek "denar".

mitja73 ::

Zakaj ga ne prodaš preko ebaya če si sam rekel da se tam prodajajo med 200 in 300 USD ?

korenje3 ::

ker ga zanima zakaj mu je zlatar ponudil samo 30€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Invictus ::

Kako lahko brez opravljene transakcije nekoga oguljofas?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

donvito ::

Nekaj dni nazaj mi je ocenil verižico, ki sem jo dal na čiščenje in tehta 20gramov, 200€.
Za novo je pa rekel, da bi dal cca 1000€ ali več.
Zgleda pa tkole:
http://az-europe.eu/sl/mens-zlato-verig...

St235 ::

In kaj točno tukaj ni jasno? Pri novi plačaš vse od dela, designa in marže do materiala.
Pri stari pa gre zgolj za material, ki ga moraš prej še očistit in raztopit. 10-15EUR na gram je kar normalna cena za 14kt lomljeno zlato.

Če te je kdo nategnil je ta, ki ti je 20g ketno prodal za 1000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Roadkill ::

donvito je izjavil:

Nekaj dni nazaj mi je ocenil verižico, ki sem jo dal na čiščenje in tehta 20gramov, 200EUR.
Za novo je pa rekel, da bi dal cca 1000EUR ali več.
Zgleda pa tkole:
http://az-europe.eu/sl/mens-zlato-verig...


Predstavljaj si, da avto prodaš po ceni železa. Pomojem bo precej manj EUR kot pa daš za novega golfa.
Nov golf zgleda takole:
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

LeQuack ::

Predstavljaj si, da sliko znanega slikarja prodaš po ceni starega papirja. Pomojem bo precej manj EUR kot pa daš za novo sliko.
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkup zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019462 (12573) Spajky
»

Posel z zlatom

Oddelek: Loža
102336 (2007) Fave
»

Vprašanje o odkupu in prodaji lomljenega zlata

Oddelek: Loža
101300 (875) Vice
»

Prodaja zlata

Oddelek: Loža
103259 (2983) HunterMan
»

cena zlata

Oddelek: Loža
219434 (8522) tspider

Več podobnih tem