» »

Priklop na KVM konzolo iz ukazne vrstice

Priklop na KVM konzolo iz ukazne vrstice

poweroff ::

Naredil sem si virtualno mašino, ki jo (v Linuxu) lahko lepo upravljam z virt-managerjem. Z njim brez problema vstopim v konzolo te virtualke - odpre se okno, kjer vidim konzolo te virtualke.

Ko zaženem ukaz virsh list, mašino tudi lepo vidim. Zdaj pa bi se vanjo (v njeno konzolo) rad povezal preko ukazne vrstice, se pravi ne preko GUI-ja.

Kakšen nasvet?
sudo poweroff

pickle_rick ::

Ne vem če sem pravilno dojel kaj hočeš, ampak pomojem bo rešitev povezava prek SSH.

echoman ::

S tem še nisem seznanjen, če se to tudi da, vendar najhitreje boš to verjetno rešil z SSH na virtualki. Druga opcija če imaš headless server pa je Guacamole.

Poldi112 ::

Hoče, da se mu na hostu odpre konzola izbranega guesta. Tako kot v xen-u z xm console recimo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

SasoS ::

virsh console
Mislim pa da se priklopi preko serijskega porta, mogoče mora zato biti skonfigurirana konzola na serijskem portu v guestu...ne vem, sem delal že dolgo časa nazaj, zdaj imam raje virt-manager preko SSH X-Forwarda :D

poweroff ::

Hja, problem je v tem, da SSH-ja na virtualki nimam. Je pa gor server brez GUI-ja.

virt-manager preko SSH sicer lepo dela, ampak kaj pa če imam Windowse?
sudo poweroff

Mavrik ::

Uporabiš RDP.
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Ne, če imam Windows mašino, s katero se preko ssh (putty) povežem na Linux server, kjer gor teče KVM. Tam z virsh list vidim svojo virtualko. Videl bi rad njeno konzolo.
sudo poweroff

poweroff ::

Evo, konkretno se mi zgodi tole:
virsh start TestDebian
virsh list
Id Name State
----------------------------------------------------
2 TestDebian running

virsh console TestDebian

Izpiše se mi tole:

Connected to domain TestDebian
Escape character is ^]

Če pa zaženem konzolo na virt-managerju, pa lepo vidim Debianov install menu...
sudo poweroff

poweroff ::

Aja, naj omenim še tole:

virsh ttyconsole TestDebian
/dev/pts/2

sudo cat /dev/pts/2

... ne vrne ničesar.
sudo poweroff

AndrejO ::

poweroff je izjavil:


Kakšen nasvet?

Za qemu imaš dve varianti:
a) Nastaviš ločena serijska vrata, ki jih nekam "povežeš". Na PTS, na socket, ... Sledi cu, telnet, ... na nastavljen naslov. Npr. parameter "-serial telnet:127.0.0.1:<tvojavrata>,server,nowait" ti bo zvezal serijska vrata z telnet strežnikom na TCP:<tvojavrata>.
b) Če je govora o tekstovni konzoli, bo ta delovala tudi če jo "multipleksiraš" na monitor, ki ga zagotovo že imaš nekam priklopljenega. Potem sledi povezava na monitor in Ctrl-A za preklapljanje med posameznimi multipleksiranimi sejami.

Sam uporabljam a), ker mi konsistentno deluje. b) mi zna občasno "ponoreti", svoje lastne strežniške virtualke pa tako ali tako poganjam kot "headless". Ravno tako nimam pojma kako bo libvirt odreagiral (ga ne uporabljam, mi je v napoto), če mu z b) "snedeš" monitor. Skoraj zagotovo ne najbolje. YMMW.

SasoS ::

@Matthai: Xming? Jaz vedno delam tako...

Še ena varianta...kvm ponavadi odpre VNC socket bindan na 127.0.0.1 (načeloma lahko spremeniš in se binda na 0.0.0.0, lahko tudi nastaviš password), tako da enostavno v Puttyju forwardiraš port 5900 (5901 za naslednjo virtualko...) na localhost:5900 in se z vncviewer povežeš na localhost:0. Dela nekoliko hitreje kot Xming+X-forward, nimaš pa kontrole nad mašino, moraš to potem posebej v konzoli upravljat z virsh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KVM + virt-manager vs VMware Workstation

Oddelek: Programska oprema
111582 (1121) FX6300B
»

[docker] Poganjanje celotne virtual machine v dockerju

Oddelek: Operacijski sistemi
194216 (3640) c3p0
»

Kateri Hypervizor

Oddelek: Operacijski sistemi
222163 (1278) FX6300B
»

Linux-localhost

Oddelek: Operacijski sistemi
261890 (1404) 'FireSTORM'
»

ssh -X

Oddelek: Operacijski sistemi
82229 (2083) mangaldar

Več podobnih tem