» »

Kateri Hypervizor

Kateri Hypervizor

Pesimist ::

Mora omogočati gpu passthruh in sheranje gpuja. Imam sicer dve grafični z igpu vendar te nebi rad uporabljal ce možno.

greatdrakon ::

če bi rad igral igre oz. imel močan performance, poglej unraid (https://lime-technology.com/)... ni pa čisto tipičen hypervizor...

Pesimist ::

vem za tega. Tega bi se ravno rad za zacetek izognil ker rabi za vse svoj hardware. Vsaj nov hhd in neko cheap gpu se te rabim. Raje bi shero saj gaming bo le en virtualec, internet browsing in video pa drug ki bo 90% casa v uporabi.

Lonsarg ::

Po mojih info ima novejši Hyper-V s pomočjo DX11+ zelo dober izkoristek grafične moči znotraj virtualca(ni emulacije GPUja). Ampak mislim da je ta dober izkoristek mišljen v navezi Windows-Windows, ne vem kaj si ti imel v mislih.

pegasus ::

Vzameš npr. AMD S9150, ga s SR-IOV razkosaš na 16 pci naprav, ki jih spariš s 16 VMji, neodvisno od hypervisorja. Lepa in elegantna rešitev na hardverskem nivoju.

Nvidia grid rabi podporo v samem hypervisorju, da dela prav.

Pesimist ::

Lonsarg je izjavil:

Po mojih info ima novejši Hyper-V s pomočjo DX11+ zelo dober izkoristek grafične moči znotraj virtualca(ni emulacije GPUja). Ampak mislim da je ta dober izkoristek mišljen v navezi Windows-Windows, ne vem kaj si ti imel v mislih.


ja to sem probal in je dosti bolse kot default VGA. Nisem pa probal iger pognat, samo video skoz remote, Bom za hec pobal te, da vidim rezultat.

pegasus je izjavil:

Vzameš npr. AMD S9150, ga s SR-IOV razkosaš na 16 pci naprav, ki jih spariš s 16 VMji, neodvisno od hypervisorja. Lepa in elegantna rešitev na hardverskem nivoju.

Nvidia grid rabi podporo v samem hypervisorju, da dela prav.


uh. Zanimiva resitev. Bom preveril to malo, ceprav jaz govorim o cheap zadevah in ne onih 2k+€. Ker rabim samo dva PCja v enem in bi bila ena 40€ VGA pasivna za filme in internet bila ze dovolj, druga verjetno 1070gtx pa bo za steam oblak poganjat. Rabim jo samo za streamat igre na drugo lokacijo in to v max 1080p resoluciji, zato mislim da je 1080gtx overkill. Mora pa biti Nvidia ker AMD nima dovolj dobre podpore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Nekaj sem breal komenatarje ko je linus iz youtuba naredil dual gamer pc with 1 cpu, da je en omeni da Vmwareov vspher free hipervizor omogoca vse to z shared graficno. Tak da bom tudi to pogledal zaj en dan.

Kaj je host pod tema dvema virtualca mi je relativno vseeno, tudi ce windows ostane. Rama imam tak 32GB. Samo verjetno je vseeno bolse imeti nek lahek host v ozadju ki nebo se tolko updejto kot nek windows. Sicer ce bi steam cloud lahko poganjam iz windowsa samega bi tudi bila odlicna resitev samo dvomim da je ta remote FX 3D tolko dober.

Pesimist ::

sem probal hyper v, zgleda kot da dleuje vse z 30fps. Dovolj dobro za browser, youtube pa ta shit. CS source mi je deloval kot 30fps, ampak miska je freknila out. Nasledno bom sprobal te vmwware sphere ki je tudi free in ima device passthru, samo bo potrebno clei sistem wipat z diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

windows server 2016 ima baje hyper v z pci passthrough.... Tak da bo to to te easy resitev. Mogoce ne cisto idealna, saj je verjetno vseeno bolse imeti dva kompletno locena in neodvisna Windowsa zagnana. Za zacetno igrackanje bo pa vredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

server 2016 je next na moji lsiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Sem zdaj presedo na Aster Multiseat program. Naredi vse to in se shera vse resource brez problema. Stane 20EUR za 1 leto licence ali 60EUR za life. Zaenrkat bom vzel 1 year ce bo prestalo par dni testiranja brez vecjih errorjev.
En KAo virtual PC lahko igra zdaj zadnje 3D igre in jih istocasno streama z max performancom. Drugi virtual PC pa poganja web stuff ali celo kako igro se brez problema ce rgaficna zmore, pa se vklopi in izklopi se lahko z enim knofom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

FX6300B ::

poglej si malo KVM, uporabljam doma na serverju, omogoča pci passtrought, dodeliš usbje porte, skratka vse kar bi si človek želel, edino kar bi te znalo motiti je da je na linuxu,
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

misek ::

Za KVM je uporaben Proxmox VE, ki je samostojen paket in ni potreben host Linux.

FX6300B ::

ja jaz uporabljam proxmox na serverju, ampak proxmox bazira na debianu :P tako da si še vedno na linuxu, seveda mene to niti podrazno nemoti mam z winsi same probleme :))

seveda pa kvm lahko naložiš na praktično katerikoli linux, tako da laho npr uporabljaš kvm in navaden linux mint ali pa kaj takega

seveda pa kvm lahko naložiš na praktično katerikoli linux, tako da laho npr uporabljaš kvm in navaden linux mint ali pa kaj takega
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Pesimist ::

Torej kako bi izvedel to z Linux Mint. Mene linux ne moti, vbistvu celo rabim in hočem en uporaben host OS kateri sam po sebi lahko poganja internet brskalnik in filme. Guest OS pa bi bil gaming Windows 10, zato pa rabim oz je obvezna zmoznost GPU/PCIe passthruja.

Moj trenutni setup z Aster Multiseat programom to omogoca, vendar je stabilnost vprasljiva in tudi Guest oz second Virtual PC ni izoliran prav od mojega PCja.

Hardware: I7 6700k, AMD 7950(kmlau GTX 1070), 32GB Rama, ASUS Z170 PRO.

Torej to kaj rabim, je mozno doseci z Linux Mint in Qemu?

So kje kaki guidi? Vem le to da KVM/Qemu omogoca neko maskiranje Virtualizacije da Nvidia karte preprica da delajo.

FX6300B ::

https://community.linuxmint.com/tutoria...
https://virt-manager.org/
http://www.linux-kvm.org/page/How_to_as...


praksi pokazano, pač igra na kvm virtualki

jaz uporabljam kar proxmox, ki je kar vse preko web ui-ja, namenjen je serverjem tako da je praktično vse out of the box tako da z ravno z veliko izkušenj z kvmjem se nemorem hvalit :P
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Pesimist ::

tvoj proxmox se slisi kot Unraid server. Rabi tudi vsaj 3 graficne za dva uporabna PCja? Torej eno da boota sam sebe host, in se eno na vsakega virtualca? Ker prednost KVMja in tudi Asterja je ze v tem da ne rabi vec kot dve graficni, Asterju se je ena dovol in jo shera na vec workplacov. Ampak dve tako ali tako imam, Igpu in AMD. Zato bi probal KVM metodo. Za Unreal pa bi moral ze dokupit neko cheap graficno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

FX6300B ::

ne proxmox uporablja kvm, imam 2 grafični, ena za host ena pa za neko windows virtualko ostale virtualke nimajo dodeljene grafične. :)) , potem lahko to gledaš preko web ui-ja (tiste ki nimajo grafične)
May the force be with you!

Pesimist ::

aha. V win serveru in normalni kvm instalaciji je postopek grozno dolgi pci passthru izvest. Pri unraidu se da z par kliki in dropdown menujem. Kaj pa proxmox?

FX6300B ::

postopek je dokaj kratek , https://pve.proxmox.com/wiki/Pci_passth... tu imaš točna navodila, a vedi da je to večino komand da preveriš če ti iommu deluje itd...

aja drugače pa unraid očitno uporablja kvm...
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

FX6300B ::

tako da sem glede na to da uporablja kvm prepričan da se da brez da mu dodeliš grafično..
May the force be with you!

Pesimist ::

sem kupil aster licenco za leto dni. Deluje vse kot pricakovano. Dva istočasno funkcionalna PCja, gaming(steam streaming cloud) + movies. Tako da imam se zdaj cas se poigravat s temi hypervisori. Za naslednji dopust. Vsekakor bom probal proximox prvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

FX6300B ::

jup proxmox in gor daš kakšen xfce al pa kaj takega.. drugače pa a mi daš link od tega asterja ker nikjer ne najdem me zanima :))

najdu :))
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KVM + virt-manager vs VMware Workstation

Oddelek: Programska oprema
111582 (1121) FX6300B
»

Strežnik za ESXi - ali sploh?

Oddelek: Kaj kupiti
132924 (2515) krho
»

Virtualne machine

Oddelek: Pomoč in nasveti
161872 (1306) black ice
»

Računalnik za virtualizacijo

Oddelek: Kaj kupiti
101297 (923) hojnikb
»

Virtualizacija za učenje Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
8922 (740) BlaY0

Več podobnih tem