» »

Ne izplačevanje plač/regresa

Ne izplačevanje plač/regresa

mujek ::

Pozdravljeni,

Po zakonu je izplačilo plače do 18. v mesecu (če je plačilno obdobje 1. v mesecu). To zajema redna plača + stroški.
Izplačilo regresa je tudi točno določeno (do 30.6.).
Vse lepo in super.

Ampak... kaj to pomaga če se eni ne držijo teh rokov? Kaj pomaga zakonodaja, če se je nihče ne drži? Ali je državi bistveno samo da se oddajo REK obrazci vsak mesec in, da dobijo svoje od plače? Je res potrebno, da se delavci, ki se jim kršijo te pravice vstanejo in zahtevajo svoje (pri tem pa se še izpostavljajo)?
In čisto tako vprašanje: koliko bi bil maksimalni dolg katerega bi naj imelo podjetje do vas, preden daste odpoved?

Meni še ni kaj hudega; večino plače prejemam - sicer z zamudo in mogoče v delih, ampak nekako gre. Se pa dolg (podjetja do mene) vztrajno veča. Do 1kEUR dolga bom še tiho potem pa se bo moja tišina nehala.

Brane22 ::

Če te podjetje sili v neke odnose izven mezdnih, se je potrebno vprašati, ali se to greš in če se greš, kako bi to redefiniral.

Se pravi, če ne izpolnjujejo svojih obveznosti, mogoče se lahko zmenite za neko drugo vrsto kompenzacije. Če ti to ustreza. Teoretično bi lahko recimo zahteval kaj v tudi v smislu deleža, a to se lahko v praksi grdo zakomplicira.

V glavnem, prva točka je premislek ali imaš alternativo. Se pravi, da te družba rabi toliko, da lahko vir dohodka najdeš drugje. Nato sledijo naslednje točke.

s6c-gEL ::

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/studio-c...
od 33:48 dalje.


OP
Koliko so ti dolžni v koliko časa ?


Preveri, če imaš plačane prispevke:
http://www.mojazaposlitev.si/novice/isk...

In čisto tako vprašanje: koliko bi bil maksimalni dolg katerega bi naj imelo podjetje do vas, preden daste odpoved?

0 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

RejZoR ::

Prva napaka države je da take stvari sploh dopušča.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s6c-gEL ::

Dejansko te lahko nategujejo 3 zaporedne mesece, šel potem lahko daš odpoved, da si upravičen do 70-80% plače za nekaj časa iz zavoda za zaposlovanje (Denarno nadomestilo med brezposelnostjo).

Danes je bil na tv prispevek od delavcih iz neke livarne zaradi premalo plačanih plač, ki so po 13 letih sprva dobili sodno bitko, nato pa jo je vrhovno sodišče razveljavilo in naročilo vračilo izplačil iz prejšnje sodbe.

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/slovensk...

Lahko pa nategunski lastnik v vmes prenese svoje premoženje na sorodnike in mu ne morejo ničesar vzeti, tudi če po N letih sodbo proti njemu dobiš.Poznam tak primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

mujek ::

Za mene ni sila, saj se še ni nabral tako velik znesek. Ko pa se bo pa bom iskal rešitev.

Bolj me zanima kakšna je situacija s strani države - in zakaj se državi jebe za to.
Prispevki pa so plačani - mesečno preverjam.

s6c-gEL ::

Bolj me zanima kakšna je situacija s strani države - in zakaj se državi jebe za to.

Dokler poslanci, sodniki, dacarji in ostali državni uslužbenci dobijo plačo ob roku "državi" dol visi zate.
Njim se gre, da dobijo svojo plačo ob roku, tudi če vsi ostali (zasebni sektor) crknejo.

Saj tudi ddv moraš plačati vnaprej, ne ob plačilu računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

UNIVERZUM ::

Izredna odpoved

Delavec lahko poda izredno odpoved, če delodajalec grobo krši pogodbo o zaposlitvi. To pomeni, da lahko podate izredno odpoved pogodbe o zaposlitvi, ter ste tako upravičeni do odpravnine in nadomestila za brezposelnost, pogodba pa preneha takoj, brez odpovednega roka.

Tako lahko podate izredno odpoved, če je npr. delodajalec vsaj dva meseca izplačeval bistveno zmanjšano plačilo za delo, oz. če delodajalec trikrat zaporedoma ali v obdobju šestih mesecev ni izplačal plačila za delo ob zakonsko oziroma pogodbeno dogovorjenem roku

vir: http://www.informiran.si/portal.aspx?co...

POZOR: Da lahko to uveljavljaš moraš obvestiti delodajalca kot tudi inšpektorat za delo. Pismo mora biti priporočeno nato pa ima delodajalec 8 dni časa da kršitve pogodbe o zaposlitvi odpravi.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

MadMicka ::

Jaz bi podal izredno odpoved pogodbe o zaposlitvi takoj, ko bi bile dve plači v zamudi. Če podjetje nima dela oz. slabo stoji, potem bi pa že sedaj iskal novo službo. Če boš dal izredno odpoved pogodbe, se obrni na Inšpektorat RS za delo ali pa na sindikat za pomoč. Postopek je preprost, vendar če kaj narediš narobe, se lahko zgodi, da ostaneš brez odpravnine in odškodnine ter v najslabšem primeru celo brez nadomestila na zavodu.

Kar se pa tiče zamud na splošno, podjetje lahko tožiš za tri leta nazaj za zamudne obresti za vsak dan, ko je plača ali pa regres za letni dopust zamudil. To predlagam predvsem, če ti delovno razmerje preneha, ker ti pač tedaj delodajalec nič ne more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10415863 (10591) Daliborg
»

Odpoved - Kaj moram vedeti?

Oddelek: Loža
2211908 (10155) mojca
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4819178 (16846) St235
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5321062 (18740) Invictus
»

Prosim za nasvet: sporazumna odpoved

Oddelek: Loža
2810888 (10288) MadMicka

Več podobnih tem