» »

Gaming slušalke

Gaming slušalke

«
1
2

LEon888 ::

Imel sem slušalke Razer orca in so zdržale 2 leti. Pred enim tednom so se mi pokvarile in sem se odločil kupiti nove. Najprej sem mislil kupiti Razer kraken pro, zdej pa nevem več če bi jih res. Če ma kdo kšne nasvete kere slušalke kupit za manj kot 100eur.

Hvala. Lp Leon:)

krOOokO ::

https://www.mimovrste.com/slusalke-in-m...

Verjetno najboljše v rangu do 100€, res odlične.

frudi ::

Če ne rabiš mikrofona, najdi nekje AKG K551, iz tujine se ponekod dobijo za ~80€. Recimo tule.

Pa v splošnem se izogibaj slušalk, ki se oglašujejo kot "gaming" ali "surround".
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

cen1 ::

Steelseries Siberia V2

b00mer ::

+1 za siberio v2

frudi ::

Glede Siberia v2 se zavedaj, da vsekakor niso za ljudi z nekaj večjimi glavami ali/in ušesi. Pritisk na glavo je nekoliko prevelik, blazinice pa premajhne in preplitve, tako da se komot zgodi, da bodisi blazinice ali pa notranjost slušalk pritiska na ušesa. Vse skupaj naredi daljšo uporabo neudobno in utrujajočo. Seveda pa to ne velja za vse, nekaterim zagotovo bolje sedijo na glavi.

Kvaliteta zvoka je pa precej povprečna, po pravici povedano. Sploh za €, ki jih pri nas hočejo zanje. Če jih dobiš iz tujine za kakih 70€, se morda splača razmisliti o njih. Ampak če ne rabiš mikrofona, dobiš s K551 bistveno boljše slušalke za vsega par € več.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

PARTyZAN ::

Poslušaj frudija, ve kaj govori. Z zvokom AKG slušalk, ki jih je linkal boš bolj zadovoljen. Tudi udobne so.

Kvalitetnih headsetov z mikrofonom ni veliko. Sennheiser PC360 in PC350 so v redu, ampak izven tvojega budgeta. Naredi še research, če ti bolj odgovarjajo slušalke odprtega ali zaprtega tipa.

Buggy ::

Zanimivo. Jaz pa si res ne predstavljam vec gaminga brez mikrofona, zato mi je malo cudno, da se za ta namen priporoca slusalke brez njega. A locen mikrofon lociran na mizi, ki pobere vse klike po tipkovnici in miski, po moznosti se brnenje masine ter ostalih zvokov iz okolice res ni motec faktor za druge, ko ste s kom na Teamspeaku ali pa preko ingame voica v kaksnem spilu?
Zame mora gaming slusalka biti v prvi vrsti udobna, da me ne tisci ali pa de se ne kuhajo usesa ter uporabna (stikalo za glasnost, mute mikrofona) zvok pa res menda ne rabi biti avdiofilski...

Terman ::

Jaz uporabljam klik in sem navdušen nad njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Terman ()

Glugy ::

frudi je izjavil:

Pa v splošnem se izogibaj slušalk, ki se oglašujejo kot "gaming" ali "surround".


Zakaj pa to? Kaj pa je dobr gledat pr slušalkah? na ker podatk se je dobr opret?

Rias Gremory ::

Če imaš denar kupiš neke AKG/Sennheiser + http://www.modmic.com/collections/front...

Čene pa neke "gaming" slušalke in upaš, da bo zvok v redu in da te ne bodo tiščale. Steelseries Siberia V2 znajo bit kul.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

cen1 ::

Siberia so meni osebno zelo udobne.. gotovo sem prešpilal po 8+ ur v najhujših "sejah" z njimi in ušesa bolijo začelo šele po več urah. Kvalitete zvoka ne znam ocenit ampak meni so OK. Imam jih že 4 leta in so še skoraj kot nove. Mikrofon ni ne vem kaj ampak za teamspeak je dovolj dober.

Je pa res da če imaš veliko glavo bi znale bit neudobne.

galu ::

frudi je izjavil:

Glede Siberia v2 se zavedaj, da vsekakor niso za ljudi z nekaj večjimi glavami ali/in ušesi. Pritisk na glavo je nekoliko prevelik, blazinice pa premajhne in preplitve, tako da se komot zgodi, da bodisi blazinice ali pa notranjost slušalk pritiska na ušesa.


Jap, Siberia res ni za ljudi z večjimi (predvsem širšimi) glavami, ker šponajo. Meni so čisto v redu, ker mam bolj "jajčasto" (ožjo) glavo in so zame bolj udobne od K551 ampak predvsem zaradi zgornjega prilagodljivega pasa, ki je na Siberii epično udoben, na AKG-ju pa takega ni.

frudi je izjavil:

Kvaliteta zvoka je pa precej povprečna, po pravici povedano. Sploh za €, ki jih pri nas hočejo zanje. Če jih dobiš iz tujine za kakih 70€, se morda splača razmisliti o njih. Ampak če ne rabiš mikrofona, dobiš s K551 bistveno boljše slušalke za vsega par € več.


Meni se K551 po zvoku ni ravno tako dopadla kot Siberia, ampak to je čist osebno mnenje, ustvarjeno v trgovini preko High Hopes iz telefona.


V AT se Siberia dobi že za 65€, Plantronics 780 pa za 55€. Če hočeš gaming slušalke vzemi eno izmed omenjenih (ker je dedicated mikrofon res fajn za gaming, čeprav neke kvalitete od tistega štrclja ne pričakuj - but then again, pogovarjaš se preko Skypa). Jaz sem se odločil za Siberio, ker je neprimerljivo lepša in nekoliko uporabnejša zaradi standardnega 3.5 mm priključka.

Če bi pa mel malo večji budget, pa bi vzel RS 170. Brezžičnost je luksuz in ko se navadiš na njega, je težko iti nazaj na žice (pa čeprav so žične p/p dosti boljše).
Tako to gre.

LEon888 ::

Zdej se pa odločam med Plantronics Gamecom 780 al pa Steelseries siberia v2. 780 stanejo skor pou manj kot siberia pa zdej nevem. Za tiste AKG iz avstrije pa bi prslo 83e + 9e poštnine, to je pa tolk k siberia.:|

galu ::

Idi v Gradec pa jih sprobaj (imajo precej spodobno zbirko) IRL. V MM/Saturnu je Siberia v2 za 65€, kar je solidna cena. V SLO (kjer so več kot 80€) pa se ti ravno ne splača in je bolje vzeti Gamecom.
Tako to gre.

LEon888 ::

Aha. Verjetno bom vzel Gamecom. Razer kraken pro in Siberia v2, kateri je boljši (samo vprašanje, razer je tako in tako predrag).
Hvala. :)

cen1 ::

Samo stran od Razerja.. :)

Markokoz ::

Logitech G430 imam po 10h+ lahko na glavi in sploh ne vem da jih imam, res so ful udobne. Pa še podpora driverjov mi je ok, ker imam vse skupaj z miš in tipkovnico v enem programu. Priporočam, zvok mi je tudi zelo kul.

Sam bi se odločal med siberia v2 in g430. Razer mi je meh in kvaliteta ni glih...

dottor ::

Jaz se odločam pa med Sennheiser HD439 ali HD518. Za mikrofon bom uporabljal stare Logitech G330 (blazinice na slušalkah so se znucale. Dal jih bom za vrat in mikrofon na primerno pozicijo pa je.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

miraldi ::

LEon888 je izjavil:

Aha. Verjetno bom vzel Gamecom. Razer kraken pro in Siberia v2, kateri je boljši (samo vprašanje, razer je tako in tako predrag).
Hvala. :)


Vzami Gamecom 780 pa je to to ;)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

rayzz ::

Zdravo!
kje v sloveniji lahko najugodneje dobim slušalke steelseries siberia v2(stereo priključek)

r3dkv1c4 ::

rayzz je izjavil:

Zdravo!
kje v sloveniji lahko najugodneje dobim slušalke steelseries siberia v2(stereo priključek)

zakaj v slo, če je v tujini bistveno ceneje?

r3dkv1c4 ::

54j0 ::

Poslušajte frudi-jev predlog. Bolje imeti kvalitetne samostojne slušalke in samostojen mikrofon (tisti ceneni, ki ga pripneš za majico/nekaj), kot karkoli z "gaming" oznako. Cena je lahko skoraj ista, razlika v kvaliteti pa ogromna. Head-fi.org za info.

RejZoR ::

To sploh ni res. Mam Logitech G230 headset, ki sploh ni pretirano drag, pa ima zelo dober zvok za dano ceno in mikrofon deluje perfektno. Je pa res da imam priklopljeno na Sound Blaster Z, ki ima odličen nadzor mikrofona, da odstrani šume, popačenja in odmeve. Pa ne kupuj surround slušalk, ker je to stran metanje denarja. Imaš dva uhlja in ne rabiš 20 zvočnikov. To rabiš, ko so zvočniki v prostoru in je med glavo in virom večja razdalja. HRTF algoritmi delajo čudeže, ker že vsa leta igram na stereo slušalkah pa vedno vem do centimetra točno kje se kdo nahaja, dokler povzročajo neke zvoke, al korake, al prevračanje stvari itd...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

r3dkv1c4 ::

54j0 je izjavil:

Poslušajte frudi-jev predlog. Bolje imeti kvalitetne samostojne slušalke in samostojen mikrofon (tisti ceneni, ki ga pripneš za majico/nekaj), kot karkoli z "gaming" oznako. Cena je lahko skoraj ista, razlika v kvaliteti pa ogromna. Head-fi.org za info.

ne blodi....kupi si corsair slušalke in boš videl kvaliteto....pa še marsikatere druge ravno tako

54j0 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

54j0 je izjavil:

Poslušajte frudi-jev predlog. Bolje imeti kvalitetne samostojne slušalke in samostojen mikrofon (tisti ceneni, ki ga pripneš za majico/nekaj), kot karkoli z "gaming" oznako. Cena je lahko skoraj ista, razlika v kvaliteti pa ogromna. Head-fi.org za info.

ne blodi....kupi si corsair slušalke in boš videl kvaliteto....pa še marsikatere druge ravno tako


Malo lepše se izražaj. Imam bistveno boljše slušalke od teh in se vseeno ne bi hvalil, da se na njih "vidi" kvaliteta (ker ta se tako in tako mora slišati...). Nimam nič proti steelseries, logitech, ali corsair, ampak včasih je po zrezek bolje iti k mesarju, kot v supermarket.

MasterTade ::

Si bom malo sposodu temo k vidim da je lih aktivna...V kratkem nameravam kupit slušalke ki jih bom uporabljal predvsem za gaming. Iščem jih v ceni tam do 100EUR, gledam pa predvsem na kvaliteto,udobje. Ker tega do sedaj še nisem imel, prosim za nasvete tistih, ki imajo izkušnje.
Lp

Pa mikrofon ni ravno obvezen

Zgodovina sprememb…

rayzz ::

@r3dkv1c4

bi jih v tujini samo me pol pride z poštnini malenkost manj( nimam še izkušenj z plačilom vnaprej). A iz www.saturn.at pošiljajo v slovenijo?

r3dkv1c4 ::

54j0 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

54j0 je izjavil:

Poslušajte frudi-jev predlog. Bolje imeti kvalitetne samostojne slušalke in samostojen mikrofon (tisti ceneni, ki ga pripneš za majico/nekaj), kot karkoli z "gaming" oznako. Cena je lahko skoraj ista, razlika v kvaliteti pa ogromna. Head-fi.org za info.

ne blodi....kupi si corsair slušalke in boš videl kvaliteto....pa še marsikatere druge ravno tako


Malo lepše se izražaj. Imam bistveno boljše slušalke od teh in se vseeno ne bi hvalil, da se na njih "vidi" kvaliteta (ker ta se tako in tako mora slišati...). Nimam nič proti steelseries, logitech, ali corsair, ampak včasih je po zrezek bolje iti k mesarju, kot v supermarket.

ah daj no daj no.....kdo pa si ti , da boš meni govoril kako naj se izražam?

Prodajaš laži in netočne informacije, skratka zavajaš uporabnike st-ja.
Tu je govora o slušalkah z micom in ne o njih brez mikrofona.

O tem kakšne slušalke si lastimo ostali ne bom zgubljal besed, ker to ne igra vloge.....govora je okrog kvalitetnega zvoka iz mikrofona.

"ampak včasih je po zrezek bolje iti k mesarju, kot v supermarket" - wrong, najboljše je it tja kjer je najceneje željeni izdelek, pa če je to trafika-tudi super.

Če še ne veš je pri mesarju meso drago8-O

rayzz je izjavil:

@r3dkv1c4

bi jih v tujini samo me pol pride z poštnini malenkost manj( nimam še izkušenj z plačilom vnaprej). A iz www.saturn.at pošiljajo v slovenijo?

Vprašaj jih po mailu....nisem preveril, ampak moje izkušnje so take, da tudi trgovine , ki nimajo na netu objavljeno slovenijo, kot možnost dostave, pošljejo v slo s predhodnim dogovorom(preko maila).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

54j0 ::

MasterTade je izjavil:

Si bom malo sposodu temo k vidim da je lih aktivna...V kratkem nameravam kupit slušalke ki jih bom uporabljal predvsem za gaming. Iščem jih v ceni tam do 100EUR, gledam pa predvsem na kvaliteto,udobje. Ker tega do sedaj še nisem imel, prosim za nasvete tistih, ki imajo izkušnje.
Lp

Pa mikrofon ni ravno obvezen


Za dlako nad budget-om: http://www.topsolutions.si/Avdio_Video_...

Priporočam jih, ker imam sam zelo podobne, tako po obliki, kot po kakovosti. So izredno udobne, ker imajo velike in ovalno oblikovane naušnike. Zvok teh slušalk je precej "naraven", torej brez povdarka na visokih/nizkih tonih.

So "odprte" (imajo reže na naušnikih), torej bodo slišne ljudem, ki so v tvoji okolici (pravtako boš tudi ti, do neke mere, slišal zvoke z okolice). Če te to moti, raje poglej za zaprtimi modeli. Meni se tak sistem dopade, ker mi da občutek, da zvok prihaja z večje razdalje in zato ni tako "utesnjen". Ne vem, kako točno naj opišem - kot bi poslušal zvok z zvočnikov, čeprav imam na glavi slušalke.

@r3dkv1c4: Ne bom komentiral tvojega zadnjega posta, prosim le, da odrasteš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

MasterTade ::

@54j0 Kakšen priključek pa majo?

Zgodovina sprememb…

54j0 ::

MasterTade je izjavil:

@54j0 Kakšen priključek pa majo?


6.3mm jack ("velika bananca"). V škatli je tudi adapter v 3.5mm jack ("mala bananca").

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Konlov ::

Jaz se odločam med tema dvema. Obe sta USB (če je to kaj pomembno). Pred vsem pa želim da bi bile udobne za na dokaj veliko glavo.
1: http://www.aliexpress.com/item/Somic-G9...
2: http://www.aliexpress.com/item/Steelser...

r3dkv1c4 ::

Konlov je izjavil:

Jaz se odločam med tema dvema. Obe sta USB (če je to kaj pomembno). Pred vsem pa želim da bi bile udobne za na dokaj veliko glavo.
1: http://www.aliexpress.com/item/Somic-G9...
2: http://www.aliexpress.com/item/Steelser...

v evropi so ceneje

Konlov ::

Sprašujem, katere bolj priporočate. Kupujem itak pri nas, če se da.

galu ::

Siberia v2 ni udobna za veliko lobanjo, ta drugih pa ne poznam.
Tako to gre.

Konlov ::

Tip na 4.15 minuti govori drugače?

r3dkv1c4 ::

Konlov je izjavil:

Tip na 4.15 minuti govori drugače?

to je brezveze...slušalke edino lahko daš na glavo in potem vidiš ali ti ustrezajo ali pa ne...mnenja drugih o udobnosti so brezpredmetna.

Malo pokliči po trgovinah, če jih imajo kje za preizkusit ali pa če najdeš koga, ki si jih lasti in so kasneje na podlagi tega odločiš.

galu ::

Saj sploh ne govori o udobnosti glede na velikost glave. Če maš precej široko glavo, te bojo šponale. Drugače so pa fajn.
Tako to gre.

Konlov ::

Pa saj vidiš njegovo glavo, ne?
Ok. Jih moram nekje sprobati najprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

r3dkv1c4 ::

drugače pa čisto tako mimogrede...top shit p/p slušalke:

http://www.redcoon.at/B480291-Audio-Tec...

za tiste, ki recimo ne marate t.i. gaming slušalk....:)

Konlov je izjavil:

Pa saj vidiš njegovo glavo, ne?
Ok. Jih moram nekje sprobati najprej.

dragi so st-jevec, na glavi sem imel v življenju reci piši 100 različnih tipov slušalk....od sony...do raznih gaming...razer, corsair, plantronics, logitech...in naprej aeg...audio-technica...pa ti iz izkušenj povem, da tudi, če ima tip na posnetku veliko glavo, to še ne pomeni, da bodo tebi všeč.

Resnično ti polagam na dušo...če le imaš možnost, da jih kje sprobaš pred nakupom.
Tudi če ti bodo "sedle"...boljše tako, kot pa kupiti nekaj in potem čez par dni prodajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

AjgaBidona ::

Mene pa zanima če so logitech g230 enako velike kot g230 in kako je s kvaliteto zvoka. Se splača dat 20€ več za g430?
g430 sem že sprobal v big bangu in so mi top, tako da prosim če je že kdo oboje sporobal naj mi pove:) hvala

r3dkv1c4 ::

AjgaBidona je izjavil:

Mene pa zanima če so logitech g230 enako velike kot g230 in kako je s kvaliteto zvoka. Se splača dat 20EUR več za g430?
g430 sem že sprobal v big bangu in so mi top, tako da prosim če je že kdo oboje sporobal naj mi pove:) hvala

nimajo šans proti corsairu

pri logitechu se zadeve ob morebitni reklamaciji popravljajo, corsair mirno lepo pošlje nov izdelek, če nimajo, pošljejo nasljedni boljši tip

http://www.computeruniverse.net/en/prod...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Konlov ::

Steelseries-Siberia-V2-Frostblue-Blue naročil na Aliexpres.com 6.9.14, dobil včeraj8-).Vse OK. Za 43€.:)

denis9 ::

js tut iščem ene slušalke nerabijo imet mikrofona uporabljal jih bom za poslušanje glasbe in za igrce moj budget je okol 50€ lahko so tudi iz tujine

gamecom ::

1001 linkov in verzij od slusalk da sploh neves katere bi gledov. Kokr vidim priporocate Steelseries Siberia V2 . Zdaj rabil bi jih za gaming z 7.1 zvokom tam okol 100EUR se pravi da je Steelseries Siberia V2 najbolsa izbira za ta denar ???? Kaj pa Logitech G35

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecom ()

Konlov ::

Steelseries Siberia V2 blue niso 7.1>:D

gamecom ::

Ja vem ja black so. Zasledu sem Steelseries Siberia V3 v eni trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecom ()

54j0 ::

Če že morajo biti neke "kao" 7.1, išči take, ki imajo na vsaki strani po le en zvočnik + dekodirnik. Tiste, ki imajo na vsaki strani več zvočnikov, so šrot. In sploh je nek surround zvok, za slušalke, totalna nategancija :).

Dokaz: . Poslušaj z običajnimi stereo slušalkami.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
132529 (2241) iDare
»

Logitech G430 - Glasnost porazna..

Oddelek: Zvok in slika
152478 (1962) iDare
»

Slusalke

Oddelek: Kaj kupiti
458171 (7161) Verma
»

gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8510192 (8759) r3dkv1c4
»

Nakup novih slušalk!

Oddelek: Kaj kupiti
273448 (2455) BangBros123

Več podobnih tem