» »

Računalnik se ni hotel vklopit

Računalnik se ni hotel vklopit

GummyBear ::

Včeraj sem računalnik normalno ugasnil. Danes sem ga hotel vklopit in se ni hotel - kot bi bila kišta odklopljena. Pomislil sem, da je morda nekdo odklopil razdelilca, ampak potem sem opazil, da na tipkovnici gori lučka num-lock (zmeraj gori - tudi če je računalnik izklopljen). Ponovno sem pritisnil tipko za vklop in tudi takrat se ni vklopil.
Potem sem pomislil, da je nekaj narobe in sem izklopil vse kable, ugasnil napajalnik (gumb na zadnji strani), računalnik postavil na mizo, odstranil stranico, priklopil kable in računalnik prižgal, da bi videl kaj se bo zgodilo. Na moje presenečenje se je potem računalnik normalno vklopil, čeprav se v kišti nisem niti dotaknil ničesar.

Zanima me, kaj točno bil bil lahko vzrok, da se računalnik ni hotel vklopit. Tipka za vklop dela, ker se od takrat naprej računalnik normalno prižge in ugasne. Kaj bil še lahko to povzročilo? Bi se moral zaradi tega sekirati?

s6c-gEL ::

Kakšen sunek napetosti in se je mobo/psu zmešalo.

Rešiš tako, da kupiš spodoben online ups.

GummyBear ::

Razdelilec ima prenapetostno zaščito, ki bi morala tale sunek preprečiti. Druge naprave delujejo v redu, tako da ne verjamem, da je bil kakšen sunek.

vorantz ::

kondenzatorji?
meni večkrat povzročajo podobna čudesa na moji stari mašini

BorutK-73 ::

Če je računalnik že starejši (5+ let), probaj stikalo na ohišju za zagon računalnika. Odpri ohišje in poišči kable za led diode, speaker, reset in boot up. Odklopi boot up pine in na njihovo mesto priklopi pine od reset stikala in probakj vklopit PC z reset gumbom.

vzorec
shema pinov

kabli
http://www.techpowerup.com/forums/attac...

So pa pini normalno na spodnjem robu matične plošče, večinoma so na desnem robu.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923724 (6481) hojnikb
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214693 (4444) acookook
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317269 (13392) G_mAn
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232674 (2202) Seljak
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162771 (2025) fosil

Več podobnih tem