» »

Google navigacija

Google navigacija

z3ro ::

Ve kdo koliko podatkovne povezave pokuri googlova navigacija (okrog 350km bi jo uporabljal po hrvaški strani). Uporabil bi jo, ker je pomoje najbolj natančna. Imel bom pa 20gb prenosa podatkov v tujini, verjetno bi to moralo brez problema zadostovati za navigacijo + občasno uporabo na morju?

dunda ::

Mogoče lahko določen del shraniš v predpomnilnik. Za samo navigacijo (vsaj za izračun) sicer potrebuješ povezavo - mogoče lahko to narediš prej.
Če se ne motim, je zadnjič meni pokurilo približno 0,5 MB za kakšnih deset kilometrov. Ampak to je res težko reči, kaj vse je takrat naložilo in kako bi bilo, če bi se peljal naprej.

Google Maps ima sicer nekaj super stvari (dobri zemljevidi, odlično iskanje POI točk ...), manjka pa mu še kakšna stvar pri sami navigaciji. Če ne drugega kakšne nastavitve, da si zadevo prilagodiš.
Sam priporočam IGO (žal ga ne moreš kupiti za Androida, je le na pašnikih), če pa kupiš, pa mogoče TomTom ali Sygic.
Sploh IGO s kakšnim skinom in dodanimi radarji je odlična zadeva.
https://www.kacnje.eu

z3ro ::

Hvala, bom probal še IGO.

dunda ::

Potem drugih stvari ni pogledat ni več treba 8-)
https://www.kacnje.eu

z3ro ::

Sem probal iGo, zgleda super, ne vem pa zakaj pri Zagrebu iGo (in zastarel Motonav, ki sem ga imel že od prej na telefonu) pokažeta drugačno pot kot google maps.

dunda ::

Načrtovanje poti je odvisno od mnogih parametrov (zemljevid, nastavitve, trenutni promet ...). Zato je težko takole podati pavšalno oceno.
Kaj pa je narobe? Mogoče poskusi zamenjati zemljevid za Hrvaško (imaš TopMap (lokalni ponudniki), pa TomTom (oz. Teleatlas) in Here (oz. Navteq). Po Hrvaškem se bolj malo vozim in ne vem, kateri je najboljši. Pravzaprav je to sploh težko reči - eden ima boljše kategorizacije, drugi več cest, tretji je na kakšnem predelu boljši, pa spet prvi ima vrisane stavbe ... skratka veliko možnosti za razlike.
https://www.kacnje.eu

z3ro ::

Je že vredu, mi je jasno kam moram peljat na tistem odcepu. Razlike je samo par km, potem sta poti zopet enaki.

Engineer_ ::

igo ni narejen za android, zato temu primerno dela slabo. Vmesnik šteka, animacije niso gladke... Veliko slabše kot sygic, ki je narejen za android in temu primerno dela povsem gladko. Da niti ne začnem omenjat kako se vmesnik podira, ko telefon obračaš med portrait in landscape načinom.

Razlike so tudi pri porabi baterije.

Je pa res, da iGo podpira prometne informacije v sloveniji, ki jih sygic recimo ne. To je pa tudi edina prednost, ki jo igo v primerjavi s sygicom ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

dunda ::

Uf ... sam (pa tudi mnogi drugi) nimam niti najmanjših omenjenih težav. Celo nasprotno - deluje zelo dobro, za razliko od Sygica, ki se mi občasno sesuje.
Je pa res, da IGO porabi več energije, to se strinjam. Tudi to drži, da vmesnik v določenih verzijah res deluje počasno (namig - izključi "animirani meniji", morda tudi napačna ločljivost?).

Zadeva je napisana za Androida, saj je naprodaj na Play store (res, da samo za omejene države in v določenih kombinacijah). Res pa je, da ni tiste prave verzije, kot bi jo pričakovali za Evropo.

Kar pa zadeva prednosti pred Sygicom:
- različni zemljevidi (kar prinese veliko razliko - od preglednosti, izračunavanja ...)
- bolj pregledna navigacija
- možnost prikaza naslednje akcije
- izredna prilagodljivost
- hitrejše reagiranje pri navigaciji in bolj točen položaj
... in še kar nekaj.

Da se razumemo, Sygic ima nekaj odličnih stvari in ni slaba navigacija.
https://www.kacnje.eu

Pesimist ::

20Gb mas pa se tu zdaj sekiras ce ti bo 1 ali 2MB pokurlo? Pa ti to resno sprasujes?!

fujtajksel ::

dunda je izjavil:

Potem drugih stvari ni pogledat ni več treba 8-)


No no no. Sej ne da bi bil iGo slab, ampak včasih česa ne najde, pa včasih nimaš najnovejše karte.

Guglja sem malo preizkušal po Sloveniji, zunaj se s podatki rajši nisem igral. Ampak ne izgleda da bi navigacija ves čas prenašala zemljevide... vseeno mi oblačni koncept za navigator ne diši najbolj... ne vem kaj se zgodi če more reroutat nekje kjer ni signala...
Včasih kej vredu najde, včasih se zgublja ko lunatik in te usmerja na planinske poti.

dunda ::

Ja, za Googlovo navigacijo drži, kar si napisal. Preračunavanje poti res opravi na svojem strežniku in takrat potrebuje povezavo do spleta. Ima pa precej dobre zemljevide.
No, roko na srce, tudi IGO ima precej dobre (meni je najbolj všeč TomTom, so pa še Monolit in Here (Navteq)).
TO, da IGO česa ne najde - sam sem dodal POI točke vse treh omenjenih ponudnikov (in to navadne in Extended) in mislim, da jih toliko nima nobena navigacija.
Poleg tega naj bi imel tudi Googlovo iskanje, ki pa meni v zadnjih verzijah ne dela (sedaj tam piše HERE search) oz. res malo najde. Verjetno je to povezano s tem, da je verzija pripravljena "na roko", ni pa neposredno od proizvajalca. Žal - bi jo rade volje kupil, če bi lahko. Prej pa je delalo Google iskanje in si napisal kot bi v Googlu in je potegnilo naslov in voila ... super zadeva, saj običajno veš samo McDonalds Celovec ali Leclerc Rudnik ... ne potrebuješ nobenega naslova.
Sam res veliko premotavam te navigacije in še vedno dam prepričljivo prednost IGO.
https://www.kacnje.eu

ProBook4740 ::

ZDRAVO
Mene pa zanima, če obstaja za Android kakšna FREE navigacija (legalna); torej, ki ne potrebuje podatkovne povezave, le zemljevide je potrebno namestiti preko povezave. Torej v mislih imam nekaj takega, kot je HERE DRIVE+
Hvala za odgovore

fujtajksel ::

Ne vem če boš našel kaj res uporabnega zastonj. Lahko pogledaš kako je z Navfree in Waze. V škripcih pa poženeš Gugljevo navigacijo. Sygic kot vidim pride enih 30€.

Aston_11 ::

Googljevo lahko tako ali tako po posameznih odsekih shraniš na phone. Sicer dostop do funkcije shranjevanja ni bil ravno logičen, je treba pogugljati, pa najdeš kako to gre.

SG_101 ::

ne vem kako je z googlovo navigacijo na drugih telefonih, vendar na nexus 5 jaz takoj, ko zazna mojo lokacijo in nariše pot do cilja izklopim podatkovni prenos in dela OK in me pripelje do cilja.

galu ::

SG_101 je izjavil:

ne vem kako je z googlovo navigacijo na drugih telefonih, vendar na nexus 5 jaz takoj, ko zazna mojo lokacijo in nariše pot do cilja izklopim podatkovni prenos in dela OK in me pripelje do cilja.


Sam delam isto, ampak sem opazil, da rekalkulacija včasih ne dela, če nima dostopa do spleta.
Tako to gre.

Rast ::

Aston_11 je izjavil:

Googljevo lahko tako ali tako po posameznih odsekih shraniš na phone. Sicer dostop do funkcije shranjevanja ni bil ravno logičen, je treba pogugljati, pa najdeš kako to gre.


Ne vem ali lahko SLO zemljevid hraniš na phone, meni vsaj ne ponudi te opcije medtem ko mi za kako drugo državo (med drugim tudi za CRO) to ponudi. Ali pa kaj ne znam??

GupeM ::

Slo ne moreš shranit na phone.

Seznam držav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Egidij88 ::

V SLO imaš itak prenos podatkov. Je pa uredu zadeva za tujino, shraniš kakšno mesto itd.

Rast ::

Saj vem da SLO ne morem hraniti na telefon. Tudi to vem da v SLO lahko uporabiš podatkovni prenos. Ne vem pa natančno koliko porabi prenosa in sem vedno malce "v strahu" glede porabe, čeprav verjetno brez potrebe. Sploh pa ne vem in me jezi, zakaj ta blesavi google ne omogoči hranjenja na telefon za SLO, ko na primer za CRO omogoča. Da je malce dlje trajalo za google street view mi je bilo razumljivo. V čem je finta, problem?

Egidij88 ::

Ne vem kaj se grejo, če imajo skoraj vse države. Glede porabe pa si nastavi limit, in potem stestiraj.

dunda ::

Poraba ni prav velika. Sicer pa lahko pogledaš, koliko posamezna aplikacija pokuri prometa.
https://www.kacnje.eu

z3ro ::

Porabi res malo. Kot je že nekdo pred mano napisal, ko ti najde pot se nekaj minut pelji potem pa izklopi podatkovno povezavo in navigacija še vedno dela. V mojem primeru je blo to okrog 370km pa sem imel podatkovno povezavo vklopljeno kakšnih 10-15min.

Rast ::

No tole kar si napisal je pa res ugodno, moram sprobati! Čeprav sem v tej akciji kupil Sygic, bom že preživel tistih 30 EUR. Verjetno ima več možnosti kot Maps navigacija?

GupeM ::

Bolj kot offline mape bi rabil nastavitev, da navigira v slovenskem jeziku oz. da ne bere imen ulic, cest in krajev v angleškem jeziku. Obupno se sliši, ko želi slovensko ulico prebrat v angleščini in največkrat na koncu ne vem niti kaj mi hoče povedat. Vem da brez imen ulic lepo govori če imaš sistemski jezik telefona nastavljen na Slovenščino.

spirit ::

ok to za tujino je super, za pri nas je malo smotano da moraš izklopiti prenos, potem niti mmsa ne moreš dobiti. Je pa res da ni tako potratna in če imaš dovolj dober paket ne boš presegl zakupljene količine.
a pa lahko zadevo sprva poženeš na wifi? recimo v tujini na wifi poženeš in se potem pelješ?

Mavrik ::

spirit je izjavil:

ok to za tujino je super, za pri nas je malo smotano da moraš izklopiti prenos, potem niti mmsa ne moreš dobiti. Je pa res da ni tako potratna in če imaš dovolj dober paket ne boš presegl zakupljene količine.
a pa lahko zadevo sprva poženeš na wifi? recimo v tujini na wifi poženeš in se potem pelješ?


Navigacija ne dela offline nikjer - mape lahko shraniš zamo za izračun poti (in preračunavanje!!) rabiš aktivno povezavo. Tako da če nimaš povezave ko se zgubiš / mora Maps preračunati pot, boš izgubil celo navigacijo.

Daj unih ušivih 30EUR za zanesljivo iskanje poti no -_-
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

HyperGL ::

če iščete zastonj super navigacijo (edini limit je 200km odsek, ampak si pač prirediš pot in jo dopolnjuješ sproti)... je najboljše do sedaj kar sem preizkusil programček OSM_AND, imaš 10 zastonj downloadov (9+1 ki je obvezen, world base map), če pa porabiš vse in bi rad updateal stare mape, pa pobrišeš program in naložiš še enkrat! Upam, da komu pride prav, mene je še vedno do sedaj pripeljal do cilja, pa to mislim od avtocest, do mest, pa tudi v gozdu z gozdnimi potmi!

z3ro ::

spirit je izjavil:

ok to za tujino je super, za pri nas je malo smotano da moraš izklopiti prenos, potem niti mmsa ne moreš dobiti. Je pa res da ni tako potratna in če imaš dovolj dober paket ne boš presegl zakupljene količine.
a pa lahko zadevo sprva poženeš na wifi? recimo v tujini na wifi poženeš in se potem pelješ?

Ne rabiš izklopiti prenosa. Pravkar sem gledal porabo, ko sem šel nazaj sem imel dobrih 200km vklopljeno povezavo zraven navigacije pa je pokurilo samo 9MB. Za Wifi pa ne vem.

Qushaak ::

Samo kaj je res temo Google-u, da noče naredit offline zemljevidov, ki bi se recimo lahko potem kasneje posodabljali. 32GB kartice so smešno poceni, podatkovna povezava pa daleč od tega da bi bila povsod, kaj šele poceni. S tem ko bi dali možnost offline zlovdanih zemljevidov v stilu bi zadali precej hud udarec raznim Sygic-om, Navigon-u,....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Maps na microSD kartici

Oddelek: Programska oprema
294154 (2510) Oldi
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5516887 (11589) dunda
»

Samsungovi androidni telefoni bodo dobili zemljevide Nokia HERE

Oddelek: Novice / Android
3212668 (9005) kpkp
»

Android navigacija?

Oddelek: Mobilne tehnologije
368440 (7316) Jst

Več podobnih tem