» »

Android navigacija?

Android navigacija?

Pesimist ::

Kero je trenutno najbolša navigacija za slovenijo?

francek1 ::

iGo
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

robida ::

Sigyc (Aura)

pharaon ::

Odvisno kater telefon, ker nekatere aplikacije crashajo na določenih modelih. Osebno sem preizkusil vse bolj znane, ostal sem na Navigon v4.0, telefon Desire. iGo mi je risal poti, kjer ni cest, sem takoj zbrisal, Sygic pa je zgledal obetavno s 3d zemljevidi, a se je pogosto crashal..

-valvoline- ::

pharaon je izjavil:

Odvisno kater telefon, ker nekatere aplikacije crashajo na določenih modelih. Osebno sem preizkusil vse bolj znane, ostal sem na Navigon v4.0, telefon Desire. iGo mi je risal poti, kjer ni cest, sem takoj zbrisal, Sygic pa je zgledal obetavno s 3d zemljevidi, a se je pogosto crashal..

Ker ga nisi pravilno nastavil,al pa si mel staro mapo slovenije gor. Igo je zakon.

kixs ::

Uporabljam Sygic na Desire in se se nikoli ni sesul. Edino navigacija sama ni tako natancna kot npr. na Medion navigaciji in Navteq kartami - mislim, glede dostave do hisne stevilke. Sygic te pripelje v okolico (cca 100m), Medion pa prav do hise. Verjetno je razlika v kartah. Moram si enkrat vzet cas in se druge programe probat - ceprav se mi Sygic drugace precej dopade.

lp

St235 ::

Sygic mi je všeč zaradi grafičnega izgleda, sam mam problem, da mi včasih za 5-10s zmrzne preden nadaljuje z navigacijo, ker je v mestih nadvse nadležno. Probal sem še Ndrive, sam me ni prepričal. Tako da trenutno sem ostal na iGo, ki je na žalost svetlobna leta zadaj za win mobile 6 verzijo, sam ima še vedno najbolj natančne karte in uporabno navigacijo.

kixs ::

Hmm... Sygic mi deluje sicer 100% brez tezav, brez sesuvanja ali kaksnih zatikanj. Trenutno uporabljam V11.2.2, ampak tudi s starejsimi verzijami nisem imel tezav.

mcgeek ::

Sygic seveda. Program je imel nekaj problemov na Samsungovih telefonih, vendar ga redno posodabljajo. Zadnji nekaj mesecev deluje brez problemov.

Dr_M ::

Zdele sta v akciji navigon (okoli 45e) in sygic (30e)

Aja, pa se glede sygica, vsi znanci ki ga uporabljajo pravijo, da ogromno hisnih stevilk fali. Npr v naselju kje je 40 hisnih stevilk, jih sygic pozna mogoce 5-10. Velja za lj in okolico.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

pharaon ::

valvoline, karte sem imel najnovejše, problem je bil v tem, da mi je narisal približno 500m obvoz do ene hiše sredi Celja, do katere prideš lepo po glavni cesti. Pot mi je narisal prek makadamske poti, ki pa sploh ne pelje čisto do tja, se konča 50 m prej. Plus to, da iGo zasede na telefonu približno 50 mega, navigon pa 4!! Navigon ti tudi ob startu izračuna alternativne poti in ti ponudi takoj izbiro katere, ne rabiš to iskat v nastavitvah...tako, da navigon zmaga all the way!
Imam pa originalni GB naložen, vse stock.

dunda ::

Pesimist je izjavil:

Kero je trenutno najbolša navigacija za slovenijo?

IGO - sploh ni dileme. Odlično vodenje, različne (in sodobne) karte ... je pa res, da je ravno do androida podjetje nekako mačehovsko. Ampak vseeno - z IGO ne zgrešiš. S kolegom sva preizkusila veliko stvari in nobena ne pride niti blizu.
Sygic je na drugem mestu - relativno lična zadeva, precej funkcionalnosti, vendar s slabšim vodenjem (slabše izbiranje poti, občasno postrani narisani deli ozemlja, zamik glede na trenutno lokacijo ...).

Dejstvo je, da se nihče ne sme zapičiti v eno samo napako - katerega koli navigacije. Šele pri uporabi na različnih koncih in v različnih položajih se pokaže, kaj komu najbolj koristi.
Aja - pri IGO je (zaradi prej omenjenega mačehovskega odnosa) smiselno dodati kakšen skin (recimo Mariupol - http://rapidserbia.com/viewtopic.php?f=..., ki precej spremeni zadevo.
https://www.kacnje.eu

z3ro ::

Uporabljam Sygic. Zaenkrat deluje solidno.

-valvoline- ::

pharaon je izjavil:

valvoline, karte sem imel najnovejše, problem je bil v tem, da mi je narisal približno 500m obvoz do ene hiše sredi Celja, do katere prideš lepo po glavni cesti. Pot mi je narisal prek makadamske poti, ki pa sploh ne pelje čisto do tja, se konča 50 m prej. Plus to, da iGo zasede na telefonu približno 50 mega, navigon pa 4!! Navigon ti tudi ob startu izračuna alternativne poti in ti ponudi takoj izbiro katere, ne rabiš to iskat v nastavitvah...tako, da navigon zmaga all the way!
Imam pa originalni GB naložen, vse stock.

Igo po defaultu najde najkrajšo pot.Če nočeš makadamov v route settings izklopis *unpaved roads* in nastaviš *prefered fine road*. To je to,makadamov potle kaže če res ni druge poti.

pharaon ::

Še vedno je tu faktor zasedenosti v spominu telefona, ki je pri mojem telefonu precej omejen. Vsak pač hvali svoje, mene Navigon še ni pustil na cedilu, ne v slo niti v tujini.

icek ::

pharaon: kako prepričaš navigon, da ti deluje brez data povezave. meni se zruši, če je nima.
Rider of Theli
www.air-tv.net

pharaon ::

V nastavitvah odkljukaj "use internet connection". Drugače se mi je meni tudi že sesul tako, če sem imel izkljopljeno, samo po updatu na novejšo verzijo tega ni več, dela BP. Zadnja verzija je 4.0.1.

dunda ::

pharaon je izjavil:

Še vedno je tu faktor zasedenosti v spominu telefona, ki je pri mojem telefonu precej omejen. Vsak pač hvali svoje, mene Navigon še ni pustil na cedilu, ne v slo niti v tujini.

Hm, bi skoraj dal roko v ogenj, da večja zasedenost v tem primeru pomeni tudi precej boljšo pokritost. Ker Navigon ima po mojih izkušnjah silno slabo vodenje (tole pa pišem izključno za Slovenijo). In to je skoraj zagotovo posledica skromnega zemljevida (tudi slabe kategorizacije, pomanjkanja poi točk ...).
Mogoče je v tujini bolje, sicer pa mi je bil Navigon relativno simpatičen.
https://www.kacnje.eu

pharaon ::

Karte so tako ali tako pri vseh navigacijah shranjene na pomnilniški kartici, tako, da večja zasedenost aplikacije v spominu telefona ne pomeni slabše pokritosti. Pomeni le to, da je aplikacija spisana tako, da se jo večji del da prestavit na spominsko kartico, kar je velik plus v mojem primeru.

dunda ::

Aha - sem mislil, da pišeš, da je celotna navigacija toliko manjša.
Sicer pa uporabi Setting/Application/Manage applications/katera_koli_aplikacija - in pritisni gumb "Move to SD card". Pa bo šla iz naprave na kartico. To imajo Androidi že nekaj časa.
https://www.kacnje.eu

pharaon ::

No, poučevat o android sistemu me ne rabiš, govorim ti, da se takrat, ko sem uporabljal iGo, aplikacija ni dala prestavit, zato je zasedala skoraj 50 mega. Navigon ob inštalaciji zasede nekaj čez 30, po prestavitvi na kartico pa dobre 3 mega.
Če so iGo napisali tako, da se sedaj da prestavit, dobro za njih in za tiste, ki to potrebujejo kot jaz. Vendar vseeno iGo ne povoham več.

lp

dunda ::

Če boš imel dovolj prostora na telefonu, ga vseeno preizkusi. Verjemi, da se ukvarjam z zadevo 8-) ...
https://www.kacnje.eu

Konlov ::

Kaj pa google produkti, ki so že naloženi na Xperio? (zemljevid, latitude) Ali to deluje pri nas in ali deluje brez povezave?

pharaon ::

Brez povezave ne deluje, ker nima naloženih map. Edino tiste, ki so že v cache-u. Primerno za slo, v tujini pač ne.

Konlov ::

1.Torej v slo deluje?
2.Ali si ni možno za tujino kart v naprej dol potegnit?
Pa hvala za pomoč...

Jst ::

Kaj pa tista navigacija, ki pride zraven DHD? kako se imenuje?

Preden sem rootal telefon, sem plačal 40eur in. je bila navigacija kot se šika. Hišne številke brez problema.

Sedaj imam pa Android Revolutions in mi ne prepozna licence.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bf4ed ::

Meni navigon ni znal pokazat poti iz ene države v drugo. Iz slo v at. Ko sem pa prišel fizično preko meje je pa od tam naprej že znal...nisem mogel verjet...Zdaj uporabljam IGO. Za enkrat brez problemov.

pharaon ::

@leilaK Mislim, da si jih ni možno vnaprej naložit. V sloveniji naj bi delovalo, samo nisem prepričan če dela glasovno vodenje. Naj pove nekdo, ki ve.

@bf4ed Navigon zdaj zna pokazat poti iz držav, samo rabiš novejšo verzijo.

Nikonja ::

google navigation ne dela v Slo in v večjem delu europe ampak iz Googla obljubljajo da naj bi to popravili naslednje leto (dodali nas zraven)
Meni osebno je Sygic najboljši plus to da iGo-ta ni že dolg časa na marketu in mi njegov gui izgleda kot ta prvi pri Garminu 10 let nazaj.
Karte so v redu ampak mi je res grd !

dunda ::

Nikonja - imaš prav. Sam težim IGOjevcem že kar nekaj časa.
Uradno sploh ni verzije za Androida. Vmesnik je zastarel. Ker pa je IGO zelo prilagodljiv, mnogi uporabljamo različne skine (Mariupol ...). Potem pa izgleda povsem drugače.
Vsebinsko pa je IGO odličen.
https://www.kacnje.eu

dmok ::

bf4ed je izjavil:

Meni navigon ni znal pokazat poti iz ene države v drugo. Iz slo v at.

Katera verzija, po mojem ena od prvih ? Jaz Navigon uporabljam že odkar je na voljo in se medlo spomnim, da so prve različice mogoče res imele ta problem, ki pa ga že nekaj časa ni več. Mene iz SI v HR ali iz SI v AT pripelje brez problemov. Skratka sem zelo zadovoljen uporabnik Navigona, sem pa bil dobro leto nazaj precej nezadovoljen z njihovo tehnično podporo, ampak na koncu se je vse dobro izteklo.

d

ducky ::

Izkušnje:

Men osebno sta najboljša Sygic in iGo. Imata najboljšo pokritost kart za Slovenijo (na iGo sem naložil teleatlasove karte za evropo in od local providers (monolit oz. navigon) za slovenijo in balkan). S tem da ima po mojih izkušnjah Sygic malo boljši vmesnik, meniji delujejo najbolj tekoče/najhitreje. Pa meni osebno je Sygic tudi najlepši.

Wisepilote je bedna, ker kljub temu, da si naložiš vse mape na kartico, za izračun poti na začetku še vedno rabiš prenos podatkov - ne vem kera bedna fora, ker drugače bi bla navigacija precej dobra (za Slovenijo ja, za tujino ne zaradi prenosa podatkov). Vmesnik in delovanje se mi zdita zelo vredu, pa tudi zemljevid je našel vse hišne št., ki sem jih iskal.

Copilot bi bla kar dobra, samo so karte za Slovenijo porazne. Drugače ima dobre funkcije, samo kaj, če že prvega naslova, ki sem ga vtipkal, ni najdlo.

compaq ::

Živjo, mene pa zanima katera navigacija mi ne bo prenašala podatkov iz interneta in bo delovala samo z gps, ker imam mobi kartice in kar hitro gredo. Pa da je v android marketu "free", hvala.

L.p

Pithlit ::

Ti hočeš preveč. Sygic je sicer tudi free verzija... kako dela pa ne vem.
Life is as complicated as we make it...

BigWhale ::

Sygic je na Motoroli Mileston zalost. :/ Meni je se najbolj delal stock Motorolin program.

Gregor P ::

BigWhale je izjavil:

Meni je se najbolj delal stock Motorolin program.

In ta pa mislim, da je itak iGo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jst ::

Meni pa kar dobro deluje HTCjev, za katerega sem po 30ih dneh moral plačati 40UR. Malo sem se zafrkaval in sem ga uporabljal po Sloveniji, čeprav sem vedel, kam grem in kako priti, sem uporabljal navigacijo in me je čisto lepo pripeljala do cilja. Enkrat me je celo presenetila, ker me je vodila po malenkost drugi poti in sem bil 20min prej na cilju.

Moram povedati, da sva jaz in zemljepis/geografija tako skregana, da sem včasih mislil, da je Palestina v Afriki, to, kje sta Afganistan in Irak sem predpostavljal, da sta sosedni državi,... You get the picture. Najhuje je pa to, da čeprav pogledam na Google Earth/Maps, bom čez mesec dni pozabil. :/

Mah, Jaz se zgubim na ravni cesti. In ko enkrat vem kam moram iti, potem sem vedno na isti poti. Zato je navigacija zame približno tako, kot voziček za invalide. :))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

iGO zemljevidi

Oddelek: Mobilne tehnologije
265820 (2170) klinker
»

Google navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
305287 (4327) Qushaak
»

Google kupil Waze

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
188415 (6367) CaqKa
»

Dobra GPS Navigacija za Android z govorom?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3020727 (19981) Vanadium

Več podobnih tem