» »

Odklepanje rabljenega iPhona 4S

Odklepanje rabljenega iPhona 4S

Mavrik ::

The truth is rarely pure and never simple.

novakmato ::

Živjo. Da ne odpiram nove teme bi si kar tolo sposodil.

Imam problem in upam, da mi boste znali pomagat. Kupil sem rabljen telefon iPhone 4s, ki pa je zaklenjen na Simobilovo omrežje (jaz sem naročnik TS (Mobitel)). Ta oseba, ki mi je prodala telefon (recimo mu oseba X), je kupil telefon od osebe "Y" (Y je naročniški vezanec Simobila, pri katerem je kupil telefon). Klical sem na Simobil in so mi rekli, da lahko odklenejo telefon (če je minilo 3 mesece od nakupa in je vse plačano) , le naročnik mora poklicati, zato sem jaz kontaktiral osebo X (sem mislil, da je on prvotni lastnik, pa ni) in ga prosil, naj on pokliče simobil, vendar je dobil isti odgovor.

Jaz imam vso opremo od telefona, tudi račun, na katerem piše kdaj je telefon kupljen (8. mesec leta 2012), ime kupca (oseba Y - prvotni lastnik), kje je kupljen itd.

Kaj naj sedaj iščem po Sloveniji tega prvotnega lastnika "Y", da naj pokliče na simobil in odklene aparat? Sem primoran zamenjati operaterja ?

Tista Gevey kartica je morda rešitev, vendar mi ne "diši" preveč ta opcija. Našel sem tudi na internetu nekakšne spletne strani, ki pošljejo kodo za odklep, vendar je predrago (cca 100$) in pa ne zaupam takšnim stranem preveč.

Ima kdo kakšen nasvet?

 Račun

Račun

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

(Ej, ne si "izposojati" tem za nepovezane probleme.)
The truth is rarely pure and never simple.

novakmato ::

Mavrik je izjavil:

(Ej, ne si "izposojati" tem za nepovezane probleme.)


Se opravičujem.

iBomba ::

Prijavi se na forum, jabuk.si, tam ti odklenejo telefon iz simobilovega omrezja za 20 do 30e. Lahko gres tudi na simobil in reces da bi imel zeljo da ti odklenejo telefon, ker gres na morje. Nekateri centri komplicirajo, nekateri recejo samo ok.

novakmato ::

Evo bil pri pooblaščenem prodajalcu Simobil v Trbovljah in s svojim šarmom prepričal ljubko dekle, da je odklenila telefon ... Šalo na stran, vse urejeno v manj kot 2-eh minutah. Samo vprašala me je, če je kupljen telefon pri Simobilu (računa še pogledala ni), vzela škatlico od telefona, vpisala IMEI in voila, telefon odklenjen.

Nevem zakaj so prek telefona toliko komplicirali (morda vikend pa se jim ni dalo ukvarjat z mano).

Nč, grem se pogovarjat s Siri Laughing

Hvala vsem za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklep telefona pri simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
248498 (6553) petzup
»

Odklepanje mobitelov.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9340530 (18650) Jazzie
»

Simobil--Odklep Iphonov 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
144332 (3813) KoMar-
»

simobil zaklep telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5213594 (9085) Entity
»

Kako odkleniti telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
95061 (4942) Mare3

Več podobnih tem