» »

Kombinacija relacijske/nerelacijske podatkovne baze

Kombinacija relacijske/nerelacijske podatkovne baze

FuI2cY ::

Pozdravljeni,

mene pa čisto na splošno zanima glede kombinacije različnih PB. Če se dela nek večji projekt, je bolje uporabiti različne PB ali samo eno? Npr: za podatke o uporabnikih itd, bi bilo boljše uporabljati relacijsko PB (PostgreSQL ali MySQL), za neke novice, članke ali pa kaj podobobnega pa npr: nerelacijska PB (MongoDB)?

Ker pri MongoDB ne moreš med seboj joinat tabele, je boljše tako bazo uporabit za zadeve, katere načeloma ne spreminjaš ali pa ne potrebuješ podatke iz drugega collection-a? Kako je pa npr, da bi imel v MongoDB za neko novico, noter zapisan ID userja (ID userja iz PG al MySQL), kako je potem s povezavami med takimi PB ?

Kakšne imate izkušnje na tem področju oz. kako priporočate, kdaj uporabiti nerelacijsko PB in kdaj relacijsko PB oz., da kombiniraš oboje?

Hvala za odgovore že vnaprej!

arjan_t ::

Ne zapises zraven ID-ja ampak podatke ki jih bos prikazoval zraven novice. Ce se ti podatki lahko spreminjajo moras potem updatat tudi v mongoDB.

FrEaKmAn ::

Moja izkušnja? keep it simple

Glede na potrebe, lahko vse novice, članke in podobno shraniš tudi v relacijsko bazo. Če pa se v bodoče izkaže problem, pa vedno lahko migriraš ali pa uporabiš baze kot npr PostgreSQL, ki omogoča oboje.

cen1 ::

Po mojem osebnem mnenju bi nerelacijsko uporabil samo takrat ko ti relacijska ne zmore več dohajati zahtev. Relacijska je v 95% odstotkih primerov dovolj.

c3p0 ::

Videl sem kombinacije Redis / PgSQL ali MySQL, ampak je šlo za specifične aplikacije z masovnim obiskom. Če razmišljaš ali jo rabiš, je verjetno še ne rabiš.

krho ::

S postgresql 9.4 dobiš podporo za jsonb... Kateri podpira tudi indexe na jsonom.. potrebe po mongodb tako skoraj ni več.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Spura ::

Why the fuck sploh razmislja folk skos o teh NoSQL. Od kdaj je to default resitev?

Qushaak ::

Vidim, da ima tudi Oracle bazo tipa NoSQL in IBM tudi. Microsoft pa spet spi?

AndrejO ::

Spura je izjavil:

Why the fuck sploh razmislja folk skos o teh NoSQL. Od kdaj je to default resitev?

Dobro se sliši, prostor na diskih je postal relativno poceni in, resnici na ljubo, se večini garažnih razvijalcev ne da ubadati z normalizacijo za tiste tri nepovezane tabele, ki jih potrebujejo.

Če občasna nekonsistenca ni problem, zakaj pa ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MySQL ali kaj drugega?

Oddelek: Programiranje
102119 (1437)          
»

Spletna stran - novice

Oddelek: Programiranje
181575 (1225) BK5
»

Nova različica podatkovne baze PostgreSQL 9.5 prinaša obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5716460 (13326) McAjvar
»

Ne-relacijska baza

Oddelek: Programiranje
193859 (2482) mitjaR
»

Izšel je Drupal 7

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
167136 (5348) CvEtKo

Več podobnih tem