» »

Nova grafična kartica in RAM-i - priporočila

Nova grafična kartica in RAM-i - priporočila

Micho95 ::

Lep pozdrav!


Mene zanima nekaj glede namiznega računalnika.

Njegove trenutne specifikacije so:
 * Napajalnik: 350W
 * Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2.67 GHz Dual-Core
 * RAM-i: 2×1GB & 2×512MB = 3GB (proizvajalec Swissbit), 666MHz
 * Grafična kartica: AMD Radeon HD 4550 128MB (Hyper Memory do 512MB), GDDR3, PCI Express 16, verzija 2.0
 * Optični pogon: LG DVD RW+/-
 * Trdi disk: Western Digital 640GB, 5400rpm
 * Operacijski sistem: Windows 7 Ultimate 64bit

Zanima me pa, če si lahko kupim nove rame (4×2GB=8GB, 800MHz), te, ko jih imam pa sedaj pa vržem ven, kako bi to vplivalo na moč napajalnika, ker bi si še zraven kupil novo grafično kartico, minimalno 1GB, samo ne vem, ali bo 350W za vse skupaj zadosti.

Za nakup sem gledal pa te RAM-e http://www.sestavi.si/index.php/item/di... in to grafično http://www.sestavi.si/index.php/item/di... - samo piše da grafična zahteva minimalno 300W napajanja.

Nove RAM-e in grafično kartico pa bi si kupil zato, ker se ukvarjam z video produkcijo (efekti in 3D animacije) in je trenutnih 3GB RAM-a premalo (po domače povedano, računalnik mi šteka že ko samo Google Chrome odprem).


Prosim za nasvete.
  • spremenil: Micho95 ()

hojnikb ::

Menjaj komplet kišto, staro pa prodaj (najbolje po delih).
Vlagat v to starino je neumnost, sploh pri teh norih cenah ddr2
#brezpodpisa

Micho95 ::

ja sej to je ena možnost samo glede mojega finančnega stanja novega računalnika verjetno ne bo še okoli 2 leti zato pa mi novih ramov ni težko kupit - zato me pa zanima kk bi se 350W razporedilo z novimi rami in koliko W bi še ostalo za novo grafično - a mogoče pozna kdo kakšno stran ali kaj podobnega, kjer bi lahko preračunal vso moč računalnika?

hojnikb ::

Če lahko vržeš 100EUR v te komponente, lahko v resnici dobiš za ta denar že pentiuma, plato in 4gb ddr3. Prodaš še ostale komponente (grafiko, rame, procesor, plato) in maš doost še za +4GB rama in mogoče kako grafiko.
Vlagat v to starino je res neumnost

Opcijsko lahko stakneš kje kakega quada in kak pocen ram iz bolhe. Pa mogoče kako radeonko. Čeprav ni to the way to go.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

s6c-gEL ::

Koliko A zmore tvoj napajalnik na +12V ?

brw, pri 3 gb rama naloži 32 bitne winse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

cen1 ::

Nekako težko verjamem da je v tej kišti RAM dejanski problem. Grafična ima zelo malo RAMa zaradi česar ti štekajo programi za obdelavo videa (pri meni je recimo celoten program odpovedal ker sem imel pri ta stari le 128MB, tebe rešuje še tistih 512MB deljenega ki je pa počasen). Pa procesor tudi že kaže svoja leta, disk pa imaš celo 5300RPM.

Se strinjam da to ni za nadgrajevat.

Micho95 ::

ja sej to vem če maš 4GB rama al več daš 64bit os, če maš pa 3 al pa manj pa 32

pri +12V piše 19,2A
tule je slika edine nalepke na napajalniku


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o nakupu računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
375144 (4520) Shadow666
»

Bo vredno svojega denarja za gaming namen??

Oddelek: Kaj kupiti
191890 (1252) Dober dan
»

Nasvet za računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
463182 (2817) Unknown_001
»

Sestavi.si (računalnik) komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8715403 (14235) gljis
»

Nakup trdega diska ali Pc-ja

Oddelek: Kaj kupiti
322109 (1497) DeathKiller

Več podobnih tem