» »

Nakup trdega diska ali Pc-ja

Nakup trdega diska ali Pc-ja

jcb ::

Živjo

Na trgu je dan danes ponudba računalniške opreme, pc-jev, notesnikov zelo pestra in ugodna. Moj trenutni pc je Athlon 1700mhz s 256 spomina in 120 gb....grafična komaj 8 mb za moje potrebe je računalnik vredu res pa je, da ne morem igrat niti ene dobre igre, ampak saj raje surfam po spletu, kot pa igram igre.
Najbolj, kar me moti je, da nimam dovolj prostora na trdem disku, zato razmišljam, da bi pri solu (trgovini) vzel nov trdi disk velikosti 500 gb ATE, ki me pride malo manj, kot 50 evrov in s 3 letno garancijo. O rabljenem disku ne razmišljam, ker so PREDRAGI.
Na bolhi pa se da recimo tud dobit pc za 100 evrov, ki je močnejši na vseh komponetah recimo 3000 mhz, 1 gb ram, 200 gb spomina, grafična....
Na voljo imam okoli 100 evrov, ampak kaj, ko bi potem pri nakupu drugega PC-ja ostal ta trenutni na podstrehi.
Že tako imam dva pc-ja, ki sta močna okoli 500 mhz na podsreh.
Dejansko rabim samo več prostora, d alahko shranjuejm vse živo.
Kaj mislite se bolj splača kupit nov disk, drug pc za 100 evrov.
Res pa je, da sem ga pred pol leta mal obnovil vsaj menjal ventilatorčke.
  • spremenil: jcb ()

Blinder ::

Plošča ti verjetno ne podpira SATA diskov ane? ATA diski grejo ven iz proizvodnje, pa so dražji od SATA. Povej ime plošče, da vidmo, če ti podpira SATA. Če ti ne podpira, pol se ti ne splača nadgrajevat diska.
Tisti kompi na bolhi pa majo prenapihnjene cene in po mojih izkušnjah dvomim, da ljudje prodajo tiste kompe po tisti ceni. Prideš ceneje, če sam sestaviš komp iz rabljenih delov. Ugodna varianta: http://pricaraj.si/si/page/detail/gitm/...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

klinker ::

jcb ::

Ne moj ne podpira SATA vodila
Tud usb 2.0 nimam.

Osnovna plošča:
Tip procesorja AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+
Ime osnovne plošče Matsonic MS8137C(+) (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 4 DIMM, Audio)
Čipset osnovne plošče VIA VT8366A Apollo KT266A
Sistemski spomin 256 MB (PC133 SDRAM)

Lastnosti osnovne plošče:
ID osnovne plošče 11/04/2002-VT8366-8233-MS8137CC-00
Ime osnovne plošče Matsonic MS8137C(+)

Lastnosti Front Side Bus:
Tip vodila DEC Alpha EV6
Širin a vodila 64 bit
Realni takt 133 MHz (DDR)
Efektive takt 267 MHz
Pasovna širina 2132 MB/s

Lastnosti spominskege vodila:
Tip vodila SDR SDRAM
Širin a vodila 64 bit
Realni takt 133 MHz
Efektive takt 133 MHz
Pasovna širina 1066 MB/s

Lastnosti čipset vodila:
Tip vodila VIA V-Link
Širin a vodila 8 bit
Realni takt 67 MHz (QDR)
Efektive takt 267 MHz
Pasovna širina 267 MB/s

Fizični podatki osnovne plošče:
CPU podnožja 1
razširitvena podnožja 5 PCI, 1 AGP, 1 CNR
RAM podnožja 4 DIMM
Vgrajene naprave Audio
Form Faktor ATX
Čipset osnovne plošče KT266(A)

solatko ::

Čas bi že bil, da zamenjaš računalnik - poglej na swedata pod rbljena oprema, se mi zdi, da imajo nekaj računalnikov v prodaji.
http://www.swedata.info/trg/detajl.php?...
- pa dodaš tvoj stari disk in boš imel za nekaj časa dovolj.

DeathKiller ::

Kupi nou - rablen komp, ki te bo stal malo več, kot trdi disk.

bluefish ::

Če si na tesnem z denarjem, potem kupi nek rabljen računalnik, ki bo tako po zmogljivostih kot po prostoru veliko boljši od trenutnega.
Tako ali tako pa tudi novi niso več tako dragi in za 300EUR dobiš že kar OK zadevo. Za 400EUR ali malo več pa je precej solidna zadeva primerna za nedeljskega igračarja.

jcb ::

Nisem pripravljen dat za PC 300 evrov, ker ga praktično tako zelo ne potrebujem za zahtevna opravila.

st0jko ::

Nabavi si torej disk, če ga potrebuješ.. Pa 10EUR še investiraj v 512 rama.


klik

Tukaj se probaj zmenit da mu daš v račun svoje stare komponente, on ti pa za 130€ da ta računalnik z 160 diskom vred. :)


NAPAJALNIK SILENTPOWER LC420H - 12 V1.3 420W BULK 17.71
MBD ASROCK N68 - AM2+/PCIE/V256/S/R /F1000 39.16
Procesor AMD Athlon II X2 240, 2,80GHz, Dual - Core, S - AM3, Boxed 55.64
Pomnilnik Apacer DDR2 2GB PC5300/667 128X8 21.13
Trdi disk WD Caviar SE16 500GB 16MB 7200 SATA2 WD5000KS 47.03
Grafična kartica Sapphire HD 3450 256M DDR2 PCIE DVI/VGA/TVO lite
Skupaj: 207.13

Ohišje že imaš, stare komponente potem prodaš za 30EUR pa imaš nov, veliko boljši komp za 170EUR 8-O
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

jcb ::

Obvestil prodajalca.

chicolino ::

Lahko pa si kupis samo procesor + maticno + ram + disk! Ostalo imas od trenutnega pcja!!

Primer (novo):
Maticna: http://www.sestavi.si/index.php/item/di... 39,16 EUR
CPU: http://www.sestavi.si/index.php/item/di... 32,77 EUR
RAM: http://www.sestavi.si/index.php/item/di... 10,18 EUR
DISK: http://www.sestavi.si/index.php/item/di... 47,56 EUR

Skupaj te pride slabih 130eur!

jcb ::

Ja to bi pa šlo:)
Dejansko imam napajalnik v tem compu NOV.
Sam moram računat še na nekoga, da mi to sestavi.

st0jko ::

Nabavi vsaj 2 giga rama in dvojedrni procesor, če misliš novo nabavit.... Drugače samo prazno slamo mlatiš. Za 250EUR že dobiš računalnik sposoben tudi kako novejšo igro poganjat, ampak če nimaš potrebe po tem je brezveze nabavljat nekaj kar je sicer boljše od trenutnega, a še vedno krepko pod nivojem za karkoli drugega razen word in internet. Ta 1-jedrni sempron je sicer hitrejsi, ampak se vedno je sposoben samo tega kar trenutno delas na racunalniku.
keks?

klinker ::

Nabavi vsaj 2 giga rama in dvojedrni procesor, če misliš novo nabavit.... Drugače samo prazno slamo mlatiš. Za 250EUR že dobiš računalnik sposoben tudi kako novejšo igro poganjat, ampak če nimaš potrebe po tem je brezveze nabavljat nekaj kar je sicer boljše od trenutnega, a še vedno krepko pod nivojem za karkoli drugega razen word in internet. Ta 1-jedrni sempron je sicer hitrejsi, ampak se vedno je sposoben samo tega kar trenutno delas na racunalniku.


Eni ne znate brat,res. Clovek ne potrebuje vec od tega,zato nima smisla da porabi unih 100€ vec za nekaj kar mu ne koristi...se pa strinjam z 2gb rama :)

solatko ::

Za dodatne rame bo dal 70EUR.

chicolino ::

jaz sem mu predlagal 1gb ker ce vec ne rabi mu je dovolj! ta racunalnik pa sploh ni tako slab. prednost pred njegovim starim bo da bo porabil manj elektrike, bo tisji hitrejsi (obcutno) in stabilnejsi!

konfiguracija ni lih gamerska (ze zaradi integrirane grafe) ce si bo pa kdaj zazelel, bo lahko pognal kako starejso igro gor (varjanta gta san andreas).
ce pa bi rabil x2 doda se 30eur in ima athlona2.. ampak kolikor sem razumel mu to ne rabi.
skratka za tisto kar on dela mu bo ta pc kar dovolj.

Za dodatne rame bo dal 70EUR.


10eur pa res.. :)

mirancar ::

kaj pa sploh shranjuješ da je tok na tesnem z diskom?
jst ti priporočam da kupš rabljen ATA disk, kake 160 gb, pa en 512 mb ddr ram modul (isto rabljen)

oboje ne more bit kej dost drago, ram mogoče 10 eur, disk kake 30 eur, kej dost več ne more bit

chicolino ::

zakaj bi nadgrajeval zelo star sistem z zelo starimi komponentami? nima smisla! še posebno dandanes ki se dobi rač. robo zelo poceni.
ta sistem ki ga ima sedaj, bo kmalu povozil čas. še malo (pomoje že sedaj) pa še browsanje po netu ne bo več tako tekoče. če pomisliš na kakšne flash zadeve.. sigurno ne delajo vse tekoce na temu pcju! sploh pa zaradi starosti komponent, lahko kaj crkne vsak čas.
a tako kupi novo, ima 2 leti ali več garancije in ima mir.

in mislim da usb 2.0 bi bila nuja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chicolino ()

st0jko ::

Eni ne znate brat,res. Clovek ne potrebuje vec od tega,zato nima smisla da porabi unih 100€ vec za nekaj kar mu ne koristi...se pa strinjam z 2gb rama :)


Če ne rabi močnejšega, naj nabavi tisti disk in par € še v malo rama investira, pa ima dovolj za svoje potrebe.

Če pa rabi močnejše pa naj nabavi vsaj dual core in 2 giga. Samo to hočem povedat.

Ne ti meni da ne znam brat ;(
keks?

opeter ::

Za dodatne rame bo dal 70EUR.


4 GB RAMa dobiš za 37 evrov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

a13misko ::

Verjetno je mislo za DDR1, če bi nadgradil star PC.

solatko ::

On rabi DDR1 RAM-e, ki pa so vsak dan dražji, saj se je proizvodnja že kar nekaj časa nazaj ustvila.

Blinder ::

Pa sej mu noben po zdravi pameti nebi svetoval,da dokupi 2 ali celo 4gb ddr1 rama

Low-end mobota, sempron X1, 500GB disk in zaenkrat 1GB rama(nadgradil bo potem ko bo mel $$$)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

jcb ::

Tole se mi ponuja za 100 evrov.
AMD 3000+, 1.5gb ram, 6600GT, 200gb disk

Kaj je to sploh dvo jedrni
a to 1700 mhz + 1500 mhz recimo samo primer.

jcb ::

kaj pa sploh shranjuješ da je tok na tesnem z diskom?
jst ti priporočam da kupš rabljen ATA disk, kake 160 gb, pa en 512 mb ddr ram modul (isto rabljen)

oboje ne more bit kej dost drago, ram mogoče 10 eur, disk kake 30 eur, kej dost več ne more bit


Vse skupaj imam 2 diska v tem PC-ju in enga v drugem PC-ju.
Vse skupaj 160 gb in vse je polno.

lahko kaj crkne vsak čas.


Crknil mi je že napajalnik, grafična, cd enote, .....modem, mrežna, ADSL modem imam že 4 (2x mi ga je skurlo vred z polnilcem ) in to samo zaradi strele, ki je ta PC dobila že najmanj 50x pa še vedno dela.
Smo zadnja hiša na elektriko prikloplena in nam marsikaj skur, če se en izklopi, ampak azdnje čase ob prvi nevihti vse izklopimo.
Imam ga pa okoli 5 let, morda se zna zgodit, da bo tale PC vsak čas crknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

Blinder ::

Tole se mi ponuja za 100 evrov.
AMD 3000+, 1.5gb ram, 6600GT, 200gb disk

Kaj je to sploh dvo jedrni
a to 1700 mhz + 1500 mhz recimo samo primer.


Amd 3000 je enojedrni. Jaz sem pred kratkim na bolhi prodal
Celeron 420(primerljiv z amd 3000), 2gb 800mhz ddr2 ram(tisti ki ti gledaš je ddr1, počasnejši), ati x800xl(morda tudi zmogljivejša od 6600gt), 250 gb disk, pa še napajalnik, ohisje, dvd-r in sicer za 110€. Ko sem to reč prodajal za 130€ ni blo zanimanja:O pa na bolhi za 130€ ne dobiš tako dobrega kompa. Provaj zbit ceno temu v oglasu, če jaz svoejga nisem mogel prodat za 130€, misilm da niti tale tle ne bo tega za 100€.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

chicolino ::

Tole se mi ponuja za 100 evrov.
AMD 3000+, 1.5gb ram, 6600GT, 200gb disk

zakaj bi kupoval rabljeno in slabse za 100 eur, ce dobis novo in boljse za samo 30eur vec? nima smisla

On rabi DDR1 RAM-e, ki pa so vsak dan dražji, saj se je proizvodnja že kar nekaj časa nazaj ustvila.

mimogrede.. on rabi sdr ram.. poglej prvi post

solatko ::

SDDR RAM-i so pa še skor enkrat dražji.

chicolino ::

sdr rami so dragi le 512mb moduli.. ostalo ti folk meče v hrbet..
jaz sem vrgel v smeti nekaj 256 128 in cel kup 64 in 32 modulov.. prodajat se itak ne splača ker pride poštnina več kot so rami vredni.. od znancev pa ni nihče potreboval.

mikic007 ::

Ja, take reči zadnja leta mečemo na odpad.

malcomX ima prav, včasih se je treba stvari znebit ali pa vsaj nadomestit. Dejansko lahko sestaviš nov comp zdaj ceneje, kot če nadgrajuješ nekaj starega. In če imaš skoz probleme s strelo, kupi novega, ga pridno izklapljaj, stari pa lahko nemoteno vleče z neta, dokler ga nekaj ne zadene. Res, ne nadgrajuj tega, če druga ne na podarim.si včasih boljše zastonj dajejo ...

solatko ::

Če imaš probleme z neurji, nabavi prenapetostno zaščito, saj takrat, ko ti slišiš nevihto, je po navadi že malo pozno.
Za SDrame se manj kot 512MB sploh ne splača nadgrajevat, zato pa se manjši mečejo v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

DeathKiller ::

Dej nabavi tole, to je že zelo veliko, kar lahko dobiš za 300EUR. Trgovina: enaa.com.
Tu imaš disk BLUE, kar pomeni hitrejši, imaš ram s 1066Mhz (navadni so 800Mhz), so hitrejši, imaš grafično kartico Gddr3 (za to ceno dobiš večina graf gddr2), imaš dober procesor, matično imaš, kar imaš, ohišje in napajalnik, pa sta skupaj:

Slikica:

 Računalnik do 300EUR, najboiljši za to ceno

Računalnik do 300EUR, najboiljši za to ceno



Mislim pa tudi, da se tudi drugi strinjajo o tem predračunu. Vprašaj na enaa še, če računalnik sestavijo oni, ali ga moraš sam.

Zgodovina sprememb…

DeathKiller ::

Računalnika se ti ne splača nadgrajevati, saj te bo že ATA disk stal okoli 60EUR= 320GB Blue. Raje si izberi ta komp, k je 300x močnejši, pa zberi tist dnar na kup, saj te bo pri starem kompu sam Disk stal petino denarja novega računalnika.

Spraševal si kaj so 2 jedrni procesorji, pri tvojem računalniku je sedaj sam eden, to je približno tako, kot bi imel en jedrnik 2Ghz, in je isto, kot dvo jedrnik 1.3Ghz

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
9757 (719) Pyr0Beast
»

Kako naj vem ali bo moj os.rač.sprejel trdi disk ali ne

Oddelek: Kaj kupiti
261334 (885) jest10
»

Komponente in igranje iger

Oddelek: Strojna oprema
131498 (1284) g. Oden
»

s katerim procesorjem nadgraditi p4 2.6 GHz s478

Oddelek: Strojna oprema
352064 (1641) tiborrr
»

koliko rama še lahko dokupim?

Oddelek: Strojna oprema
51165 (1101) Sami

Več podobnih tem