» »

Android L - Android 5.0

Android L - Android 5.0

BTechTalk ::

Tema kjer bomo govorili o novi verziji Androida - Android L, ki je bil predstavljen v sredo na Googlovem Google I/0 2014, v temi bom objavil tudi nekaj svojih videoposnetkov, kjer si boste lahko pogledali demo, saj imam na svoji napravi naložen Android L.

Tukaj je demo Lockscreena na Androidu L na Nexusu 5 :
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

noob96 ::

fajn zgleda, tudi optimizacije so dobre, samo upajmo da se bo čim več razvijalcev aplikacije vrglo v ta material design, ker bo to velika prednost za telefone, sploh pa za tablične aplikacije ki so sedaj v veliki meri le blow up, telefonskih različic.

Všeč mi je ART, pa volta project ter dober koncept s temi floating obvestili

alexa-lol ::

Men je material design sicer uredu ampak mi je preveč pocukran. Tko kot čokolada. 1 vrstica je dobra, če je pa 1kg poješ ti ja pa slabo.. enako s tem.

Sicer nisem na Andoridu in sploh ne vem kako je s temi "temami". A ni tko da imajo Samsung, LG, Sony in ostali vsak neko svojo temo?

Samsung Galaxy S5


LG G3

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

noob96 ::

Jaz ostajam na nexusu in mi je za tele touch wize in podobno gladko vseeno :D

Mavrik ::

alexa-lol je izjavil:

Men je material design sicer uredu ampak mi je preveč pocukran. Tko kot čokolada. 1 vrstica je dobra, če je pa 1kg poješ ti ja pa slabo.. enako s tem.

Sicer nisem na Andoridu in sploh ne vem kako je s temi "temami". A ni tko da imajo Samsung, LG, Sony in ostali vsak neko svojo temo?


Govori se o stilu ter načinu delovanja UX v 3rd party aplikacijah in stock Androidu. Teme proizvajalcev namreč (več) ne vplivajo na izgled aplikacij in se z njimi razvijalci niti več ne ukvarjamo.
The truth is rarely pure and never simple.

bobby ::

ni trik v temah,.. problem je, da google izda različico androida, potem pa ala HTC, Samsung, Sony, in ostali priredijo liuncher in pa namečejo bataljon aplikacij, ki so meni neuporabne, v sistem, k ise poleg vsega sesuvajo, zmryujejo in podoben crap in potem imaš high end hardware na crappy programju,.. in potem folk pljuva čez androide ker se aplikacije, ki nimajo veze y andijem sesuvajo in delajo neumnosti,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

BTechTalk ::

Ravnokar uploadal demo tipkovnice na Androidu L :
Še nekaj, mislite da je Android L končno ime?
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

bluefish ::

Ne, verjetno bo spet kak cuker - Liquorice ali kaj podobnega.

Počasi razmišljam o nakupu novega telefona in le upam, da bo tale zadeva tudi na Moto G.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

noob96 ::

mm, lolipop bo al pa kaj takega

negotiator ::

Pozdrav, žal mi je, ker odpiram staro temo ampak imam vprašanje, glede OS Android Lolipop.

Stvar mi gre namreč že pošteno na živce, ko imam odprto tipkovnico, ko pišem sporočila ali preprosto vpisujem iskane besede v brskalniku, mi kar avtomatsko zapira tipkovnico ali celo vrže na namizje, poleg tega je telefon dosti slabše odziven in pred kratkim mi je celo ozadje izginilo (je črno) in vedno, ko grem na osnovno namizje, najprej vidim samo ikono za aplikacije na sredini, ostale ikone se pa naložijo šele čez 2-3s. Pa to še ni vse, tudi scrollanje deluje zatikajoče, dokler niso naloženi vsi predmeti na strani, česar s kitkatom ni bilo (tudi prej omenjenih težav ne). Tudi prižiga se dosti dlje časa in zaslon na dotik je slabše odziven, včasih se sploh ne odzove, kot da se mu nekaj začne mešat... Na inštaliranje OS telefona se ne spoznam najbolje, kakor pa slišim/berem, postopki, ki bi mi omogočili namestitev KitKat-a skenslajo tudi garancijo - je res temu tako?

Kakorkoli, še najbolj me zanima, če se da kam pritožit, oz. pospešit izboljšavo tega groznega sistema, ker imam občutek, kot da sem z namestitvijo lolipopa spremenil odlične zmogljivosti telefona v nekaj počasnega in zatikajočega se. Precej annoying je res vse skupaj - dostikrat sem popolnoma brez moči, recimo ko hočem sporočilo napisat, pa kliknem na okence, kjer se vpiše sporočilo in pojavi se tipkovnica, ki zgine v trenutku sama, ali pa takoj, ko pritisnem nanjo, to pa se včasih ponavlja in se ne konča, tako da ni šans, da napišem sporočilo.

Torej, je kak mail, kamor bi se lahko pritožil? Ali pa, če je mogoče brez izgube garancije povrniti prejšnji OS?

Hvala, lep pozdrav!

PS: tudi svetilka, ko jo prižgeš, ne smeš ugasniti zaslona - v nasprotnem primeru se svetilka po prižigu zaslona ugasne in telefon je potrebno resetirati, drugače uporaba svetilke ni več možna. In, da nisem edini, ki ima take težave, lahko potrdim, da se enako dogaja tudi dvema prijateljema, vsi pa si lastimo Nexus 5.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

O katerem telefonu je pa govora?
Ali j bil narejen samo update iz 4.4.4 na 5.0?
Je bil narejen po tem factory restore in si na novo si zdefiniral zadeve?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

GTX970 ::

Kateri telefon ?

negotiator ::

bobby je izjavil:

O katerem telefonu je pa govora?
Ali j bil narejen samo update iz 4.4.4 na 5.0?
Je bil narejen po tem factory restore in si na novo si zdefiniral zadeve?


Nexus 5.
Da.
Nobenega factory reset-a ni bilo, samo update, zdaj imam pač lolipop.
All easy problems have already been solved.

Matevz96 ::

Potem pa kar factory reset.

bobby ::

Tako, potem pa najprej factory reset pa da vidmo, kaj bo naprej.
Sekundarno, nexus serijo je simple odklent in se nikjer ne vidi, da je bila odklenjena, poleg tega sam stric Google to dovoljuje. Tako, da ce bo zelja downgrade na 4.4.4 je super preprosta in garancija ni tezava. To ni samsung in htc in ostalo sranje, ki zaklenejo do amena in potem komplicirajo z garancijo. Ce te kaj tolazi, jaz se vedno nisem na 5.0 ker to se ni to.

Na tej strani imas vse, kar rabis vedet o upgrade/downgrade https://developers.google.com/android/n...

Thats the beauty of nexus,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

negotiator ::

Hvala vsem, če ni težav z garancijo, potem pa odlično. Bom poskusil s factory resetom.

@bobby

Se strinjam, da to ni to. Pa težave se s časom še nekako stopnjujejo, tako da je skrajni čas, da downgradeam.

LP
All easy problems have already been solved.

Dosan ::

negotiator je izjavil:

Hvala vsem, če ni težav z garancijo, potem pa odlično. Bom poskusil s factory resetom.

@bobby

Se strinjam, da to ni to. Pa težave se s časom še nekako stopnjujejo, tako da je skrajni čas, da downgradeam.

LP


Če te res, res skrbi za garancijo samo nazaj naložiš stock image in zakleneš bootloader (je vse opisano v linku ki so ti ga dali) in ni nobenih problemov s servisom.

negotiator ::

Dobro jutro, pravkar sem opazil sistemsko posodobitev na 5.0.1 in jo namestil. Za factory reset še nisem imel časa, kar se pa posodobitve tiče, pa za enkrat še nisem opazil pomanjkljivosti.

LP
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540873 (162904) zk_eu
»

Moto G (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
651159020 (49566) c00L3r
»

Android 5.1 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5825232 (16659) R1710
»

Android 5.0 Lollipop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15636764 (28268) deja
»

Nov install Androida na tablico

Oddelek: Operacijski sistemi
185111 (4972) hojnikb

Več podobnih tem