» »

Trdi disk menjava elektronike

Trdi disk menjava elektronike

alkoo ::

Imam pokvarjen disk seagate momentus 500GB ST9500420AS. Disk se normalno vrti (čez čas se normalno segreje), bios ga zazna vendar so vsi podatki o disku "0". Vsak dostop do njega vrne I/O error, seatools mi pove, da se disk ne odziva.

1. Pokvarjena elektronika ali je lahko še kaj drugega?

Imam še en normalno delujoč seagate momentus 320GB ST9320423AS.

2. Lahko prestavim ploščico z elektroniko iz 320 diska na 500 disk (za reševanje podatkov)?

Na obeh ploščicah je isti board number (10056530B RevA).


Lp

sansipan ::

Ne

Če prav razumem, imaš na tistem disku zelo pomembne podatke ?

Board number - razlikuje se število glav, vsi pomembni podatki pa so zapisani in na disku in na samem pomnilniku na ploščici, tako da to ne bo šlo tako preprosto.


Za prvi disk - pogost je bil 0LBA error. To obnavlja en slovenec. Podobne teme so bile tu nekje že. Cena okoli 100€

alkoo ::

Na disku ni zelo pomembnih podatkov. Bilo bi fino, če bi jih lahko rešil ni pa nujno. Pomislil sem na menjavo elektronike glede na to, da imam še en podoben disk ampak če to ne bo šlo potem ne bom niti poiskusil.

Hvala za info. Lp

Spajky ::

Probaj znet elektroniko dol, očisti kontakte na elektroniki in konektorju pod njo (ki gredo v del z diski) in sestavi nazaj. Če se simptomi ne spremenijo, je najverjetneje skurilo mini elektroniko pri aktuatorju pri ploščah....
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317529 (6727) MadMax
»

Seagate prodal milijon hibridnih trdih diskov

Oddelek: Novice / Diski
3914723 (13349) Dr_M
»

Kateri SSD OCZ ali Corsair

Oddelek: Kaj kupiti
232906 (2391) Pyr0Beast
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527644 (6100) kretnichar
»

pokvarjen disk

Oddelek: Strojna oprema
71221 (1048) robert512

Več podobnih tem