» »

Problem z internetom

Problem z internetom

Grizzly ::

Včeraj sem formatiral in od takrat imam problem z internetom... če dam iskanje napak in potem "popravi", mi napiše, da ni pravi IP naslov, kar je malo čudno, saj nisem ničesar spreminjal. Nazaj sem namestil iste Windowse, kot sem jih imel prej (in tudi nisem prvič formatiral - pa prej nikoli ni bilo težav). Zanimivo je, da internet dela na drugih računalnikih - zato sklepam, da z routerjem/modemom ni nič narobe. Pomislil sem, da je problem z mrežno kartico, zato sem dal sosedu za testiranje, kjer pa vse dela v redu.

Na omrežja se ne spoznam najbolje, zato bi prosil za nasvete... kaj lahko sam probam, da mi ne bo javilo napake, da ni pravi IP naslov? Kakšen dober nasvet?

crniangeo ::

Kakšen je odziv na ping , routerja recimo ali pa 8.8.8.8 ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

s6c-gEL ::

Kateri isp, modem/router ?

BorutK-73 ::

Inštaliraj driverje za mrežno ali wireless kartico.

Grizzly ::

Driverji za wireless so že inštalirani gor. isp je amis adsl in tudi router je njihov (ne vem kje piše točen model). Na enem računalniku imam win7 in tam dela, na drugem pa je win xp in so težave... ne bi rad še enkrat formatiral, saj je bil pravkar formatiran.

ipconfig /all mi napiše "media disconnected"... mogoče zaradi tega, ker nisem povezan s kablom ampak wireless? Ping tudi ne dela. Kaj lahko še naredim?

hojnikb ::

ročno nastavi ip naslove..
#brezpodpisa

Grizzly ::

Tudi to sem že probal... sicer sem vpisal naključne naslove. Kako pa vem, katere naslove moram nastavit? In kaj če tudi to ne bo pomagalo?

hojnikb ::

seveda nesmejo bit nakjučni...
more bit nekaj v stilu 192.168.x.y, kjer je x in y odvisen od tega, kako imaš nastavljeno mrežo
#brezpodpisa

Ted ::

Grizzly je izjavil:

Driverji za wireless so že inštalirani gor. isp je amis adsl in tudi router je njihov (ne vem kje piše točen model). Na enem računalniku imam win7 in tam dela, na drugem pa je win xp in so težave... ne bi rad še enkrat formatiral, saj je bil pravkar formatiran.

ipconfig /all mi napiše "media disconnected"... mogoče zaradi tega, ker nisem povezan s kablom ampak wireless? Ping tudi ne dela. Kaj lahko še naredim?


Media disconected - preveri če maš enablano wifi kartico oz. naloži gonilnike.Omrežne nastavitve/network connections v Control panel poišči...
Mah...

Grizzly ::

Reinstall gonilnikov ne pomaga. Kartica je enablana (če ne drugače, je to opravil reinstall), saj me drugače tudi za password ne bi vprašalo. Po reinstallu je nastavljeno samodejno pridobivanje ip naslova... enako je tudi na drugem računalniku... in tudi druge nastavitve so enako nastavljene.

Router je verjetno pravilno nastavljen... sklepam, saj je pred formatom še delalo. Še kaj poskusim ali zaključim, da je kriva wireless kartica?

s6c-gEL ::

Če uporabljaš wpa2 kodiranje, potem potrebuješ na win xp popravek
http://www.microsoft.com/en-us/download...

Wifi omrežje najde ?
Kater mrežna ? Uporabljaš wifi manager od winsev ali od proizvajalca kartice ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Invictus ::

Media disconnected pomeni da sploh nisi priklopljen.

Tako ti nobeno igračkanje z IPji ne bo pomagalo.

Najdi si praviSSID in geslo zanj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Grizzly ::

Za media disconnected je res... če je kartica omogočena, vendar povezava ni vzpostavljena se izpiše "media disconnected".

Geslo pa je sigurno pravo... ker dela na drugem računalniku, drugače bi mi napisalo, da je napaka v geslu. Meni pa napiše pridobivanje omrežnega naslova in potem neveljaven ip naslov.

BorutK-73 ::

Probaj prvo nastavit WiFi brez gesla da vidiš če ti sploh dela in potem nastaviš geslo.
Si resetiral router?
Prenosniki imajo fizični gumb za vklop wifi kartice in milsmi da ni odvisno od driverjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave - internet

Oddelek: Omrežja in internet
301549 (1287) megy
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611969 (10745) turob2
»

reboot modem - od takrat mi ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
15765 (662) Roomeo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473116 (2667) RuskiSnajper
»

Problem router/mordem

Oddelek: Omrežja in internet
152625 (2312) gorenjc

Več podobnih tem