» »

reboot modem - od takrat mi ne dela internet

reboot modem - od takrat mi ne dela internet

Roomeo ::

POzdravljeni,
ker sem pozabil wirelles geslo za internet, so mi pri telemachu svetovali da rebootam modem, kar sem tudi naredil. OD tedaj ni internet več ne dela na tistem računalniku, s katerim sem ga rebootal (v bistvu se na to dosti ne spoznam, pač neke šifre sem moral iz modema prepisati na brskalnik in sledit navodilom).

Na vseh ostalih računalnikih oz. vseh napravah (mobitel)mi internet deluje z geslom (ki sem ga nastavil).

Če se komu kaj svita, bi lepo prosil. Pa v domačem jeziku, ker se na računalnike skoraj nič ne spoznam.

Hvala v naprej!
Ne nasedaj na neumnosti ki jih napišem!

amigo_no1 ::

pač neke šifre sem moral iz modema prepisati na brskalnik in sledit navodilom).

Kaj točno si počel ?

Roomeo ::

Ne spomnim se, nisem niti toliko bral, saj so mi na telemachu rekli, naj vse potrdim (accept, next) in da bi moglo bit OK.
Ne nasedaj na neumnosti ki jih napišem!

amigo_no1 ::

Torej imaš modem+ wifi router v eni telemachovi ™ škatli.

Start meni, run, cmd [enter], ipconfig [enter]

in poglej kaj imaš pod Default Gateway, ki je tudi IP naslov TM škatle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Roomeo ::

V bistvu nevem, imam 3 škatle, modem, rutar, pa še neka stvar za televizijo. Sori, nevem kako se temu reče.

Sicer pa ko vpišem v start meni RUN, mi ne najde nič :O

Če želiš, naredim PRNT SCRN
Ne nasedaj na neumnosti ki jih napišem!

...:TOMI:... ::

Zakaj ne težiš isp-ju, če ne dela?
Tomi

amigo_no1 ::

Sicer pa ko vpišem v start meni RUN, mi ne najde nič :O


Vidiš run ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Roomeo ::

Po pravici povedano zato, ker vedno, ko jih kličeš, dobiš kakšnega arogantnega tipa, ki te skorajda odslovi. Zgovarjajo se na to, da je pač nekaj narobe z aparatom in to ni v njihovi domeni. Verjemi, klical že vsaj 5x

TOMI, to sem naredil (sicer imam win7), kaj pa po tem? Zaprem okno in probam vzpostavit povezavo?
Ne nasedaj na neumnosti ki jih napišem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roomeo ()

amigo_no1 ::

Kakor vidim situacijo ni problem z netom na modemu, temveč wifijem oz dostopom preko njega za določen pc, tako da tu ISP ni dolžan pomagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Roomeo ::

Vse naredil kot ste rekli, ampak v tem oknu pa potem ne najdem Default Gateway :O

Še enkrat se opravičujem :D
Ne nasedaj na neumnosti ki jih napišem!

amigo_no1 ::


do 0:25

Roomeo ::

Točno to sem naredil. Kako si lahko s tem pomagam? Vam pošljem PRNT SCR?
Ne nasedaj na neumnosti ki jih napišem!

amigo_no1 ::

Tisto številko vpiši v brovser, se logiraj notri in poglej kaj imaš nastavljeno za wifi geslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Roomeo ::

A to številko, kjer piše: Tunnel adapter isatap ali kaj? Drugih številk mi ne prikaže, vsepovsod napiše: Media disconnected
Ne nasedaj na neumnosti ki jih napišem!

amigo_no1 ::

A to številko, kjer piše: Tunnel adapter isatap ali kaj? Drugih številk mi ne prikaže, vsepovsod napiše: Media disconnected

Sem pozabil da delaš na offline pc-ju, tam je takšen odziv pričakovan, ker si offline :P.
Hint: za ipconfig proceduro se prestavi na online pc, kjer se preko wifija povežeš na router.

ker sem pozabil wirelles geslo za internet, so mi pri telemachu svetovali da rebootam modem, kar sem tudi naredil.

Nekaj mi ni jasno:
reboot modema nima nič z netom (wifi nastavitvami na routerju).

Kaj si torej prej počel z routerjem (saj na ostalih napravah net dela) in kaj od opreme imaš (modem, router, slikaj oz poglej kaj piše na njih ter kako imaš priključeno vse skupaj) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Roomeo ::

Zmenjeno. Bom poslikal in poslal, ampak bolj popoldan, ker zdaj nimam časa. Če boš seveda ti imel čas, če ne se bo kdo drug morda našel za pomoč! Vsekakor hvala in me veseli, da obstajajo tudi taki, ki se jim da ukvarjat z nami, ki o računalnikih nimamo pojma :D
Ne nasedaj na neumnosti ki jih napišem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave - internet

Oddelek: Omrežja in internet
301446 (1184) megy
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375187 (4691) BorutK-73
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611453 (10229) turob2
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472997 (2548) RuskiSnajper
»

Problem router/mordem

Oddelek: Omrežja in internet
152513 (2200) gorenjc

Več podobnih tem