» »

Janša, Patria in zapor

Janša, Patria in zapor

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 15
»»

Glugy ::

Odpiram temo na predlog Gandalfar-ja. Vse sem skopiral tako da ne bo kdo reku da ni mogu odgovort na trditve drugih.

Gandalfar je izjavil:

Dajte si za debato o Janši v dobu novo temo odpret


Cifix63 je izjavil:

Kolikor vem je upokojen policist na Ptuju "Volgemut" ali en podoben priimek, ki je bil prijet in obtožen uboja človeka ravno ta teden prejel krasnih 20 let zapora.
Obsojen je bil po INDIČNI sodbi enako, kot JJ. Enako tudi tam niso imeli niti enega samega neposrednega ali konkretnega dokaza klasičnega formata, vendar pa so indici kazali na to, da je to bil on in nihče drug!
Odločujoči indic je bil ta, da je skril rokavice po streljanju v hlačne žepe in to so opazili policisti, ki so prišli na kraj umora. Ne to, da je rokavice imel in na njih najdene sledi smodnika, kajti te sledi so neizbrisljive in so povsod ampak to, da jih je vede vtaknil v žep kar je opazil eden izmed policistov. In to je zadoščalo za 20 let!
In tudi on je delal strogo profesionalno saj imel je 30 let izkušenj z delom z orožjem in forenziko, pa odlično je vedel kako se ne zapusti nikjer nobene sledi.
Tudi JJ ima 25 letne vrhunske izkušnje z zavajanji, lepljenji, prisluškovanji, nameščanju ponarejenih dokazov političnim konkurentom itn, etc,..(to je obče znano) pa se je ujel enako, kot se je izkušeni policist Volgemut. A spretni sodniki so povezali indice v zgodbo in to je dovolj. No torej??

Da to sodnik zmore mora biti ne le dobro izobražen ampak se neprenehoma intenzivno izobraževati, intenzivno izpolnjevati in izmenjevati poglede in izkušnje s tujimi strokovnjaki na tem področju! Enako, kot se izpopolnjujejo strokovnjaki iz drugih področij, denimo računalništva, medicine,..


PaX_MaN je izjavil:

Cifix63 je izjavil:

Da to sodnik zmore mora biti ne le dobro izobražen ampak se neprenehoma intenzivno izobraževati, intenzivno izpolnjevati in izmenjevati poglede in izkušnje s tujimi strokovnjaki na tem področju! Enako, kot se izpopolnjujejo strokovnjaki iz drugih področij, denimo računalništva, medicine,..

Al je pa en od unih 40% letno k ga višje/vrhovno/ustavno z gajžlo po riti...


Smrekar1 je izjavil:

legend je izjavil:


You sound like Mr. Hindsight.


Nak, te stvari so kar lepo znane, v bistvu že od biblijskih časov dalje. Zgodba o 7 suhih kravah, ki pojedo 7 debelih krav ali nekaj takega.

Ne vem, od kje ti to. Vplive na dajanje kreditov in banke nasploh so imeli tudi v času njegove vlade kar lepo isti strici kot dotlej.


Če to drži (v kar dvomim) je za to kriva izključno njegova nesposobnost. Stalnica njegovih vlad je kadrovski tsunami, ki se pa ni niti dotaknil tistih kotičkov, ki bi morali biti prvi na udaru.
Kot sem rekel, raje imam sposobnega tatiča, ki bo sebi odrezal malo prevelik kos torte (če le ta ni prevelik), kot totalnega nesposobneža, ki je pa sicer čist kot solza. Saj ne, da je to JJ, on je približno toliko umazan kot ostali.


Malajlo je izjavil:

Jaz sem imel občutek, da so takrat v dvanajst mesecih pokradli in si priredili toliko, kot LDS v dvanajst letih. Sam klinc, k sem take sorte človk, da slabe stvari pozabim. Sem pa bil ready, da spizdim iz države, če še enkrat zmaga SDS.


Smrekar1 je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Jaz sem imel občutek, da so takrat v dvanajst mesecih pokradli in si priredili toliko, kot LDS v dvanajst letih. Sam klinc, k sem take sorte človk, da slabe stvari pozabim. Sem pa bil ready, da spizdim iz države, če še enkrat zmaga SDS.


Ne vem ali so v enem letu pokradli toliko kot LDS, ampak eno je gotovo - vsekakor so to na vse kriplje poskušali doseči.


Mr.B je izjavil:

Malajlo,
Jaz sem imel občutek, da so takrat v dvanajst mesecih pokradli in si priredili toliko, kot LDS v dvanajst letih. Sam klinc, k sem take sorte človk, da slabe stvari pozabim. Sem pa bil ready, da spizdim iz države, če še enkrat zmaga SDS.
Še sreča, da so fantje & dekleta, predvsem socialno populistična , vložili toliko truda v te ti. podpisnike kreditov. Hint po 5 letih stvari zastarajo.


legend je izjavil:

Nak, te stvari so kar lepo znane, v bistvu že od biblijskih časov dalje. Zgodba o 7 suhih kravah, ki pojedo 7 debelih krav ali nekaj takega.


Se strinjam, da bi bil svet lepši, če bi se vsi malo bolj držali biblijskih naukov.

Če to drži (v kar dvomim) je za to kriva izključno njegova nesposobnost. Stalnica njegovih vlad je kadrovski tsunami, ki se pa ni niti dotaknil tistih kotičkov, ki bi morali biti prvi na udaru.


Ne da se čez noč popraviti vseh napak tranzicije. Če takrat ne bi bilo konstrukta Patria, bi po vsej verjetnosti Janša dobil še ene volitve in očiščenje bi bilo bolj temeljito.

Tudi JJ ima 25 letne vrhunske izkušnje z zavajanji, lepljenji, prisluškovanji, nameščanju ponarejenih dokazov političnim konkurentom itn, etc,..(to je obče znano)


Nič od tega seveda ni res. Da naj bi bilo to obče znano je pa iluzija v tvoji glavi, ki je plod dolgoletne negativne kampanje proti Janši. In točno na podlagi takih fantazijskih zgodb je bil Janša tudi obsojen, brez kakršnihkoli dokazov, ampak z domnevo krivde že od vsega začetka. Daleč od tega, da bi lahko trdili, da "je bil on in nihče drug".

Če citiram dva odstavka iz ločenega mnenja ustavnega sodnika Jana Zobca:

16. V primeru, ki ga imamo pred seboj, je zato kršitev človekove pravice jasna, očitna in flagrantna. Brez večjih težav in hitro jo je mogoče ugotoviti iz samega izreka sodbe. V njem ni nikjer nič, kar bi sprejem obljube nagrade (ključni znak kaznivega dejanja)
kakorkoli odmaknilo od čiste abstrakcije ter ta abstraktni element kaznivega dejanja vsaj rahlo približalo konkretni življenjski stvarnosti, nekemu konkretnemu pritožnikovemu ravnanju, čeprav bi moral biti opis tega ravnanja zaradi vsega, kar je rečeno V 11. in
12. točki tega mnenja, toliko bolj konkretiziran, življenjsko opredeljen in individualiziran.


17. Ko sta tako izpolnjena oba pogoja iz drugega odstavka 51. člena ZUstS, se pojavi še zadnje vprašanje: kaj je na tem primeru takega, kar ga dela dodatno (stopnjevano) izjemnega, tako izjemnega, da zasluži izjemno obravnavo. Po mojem mnenju mu dajejo to kakovost izjemna teža, izjemen poudarek in izjemen pomen načela zakonitosti v
kazenskem pravu. Z izjemnim sprejemom se daje namreč tudi izjemen poudarek in pomen sporočilu, ki ga v strokovno, institucionalno in splošno javnost prinaša odločba Ustavnega sodišča - z vsebinsko odločitvijo bi se, sem prepričan, okrepilo zaupanje v delovanje pravne države in njenih institucij, predvsem pa bi se okrepilo zaupanje v
varnost ljudi pred arbitrarno uporabo (da ne rečem zlorabo) sredstev državne represije zoper kateregakoli posameznika. To sporočilo bi bilo naslednje: V naši državi (kot povsod v normalnem in civiliziranem svetu) se ne sme zgoditi, da bi bil kdorkoli obsojen za
abstraktno storjeno dejanje. Pri nas je človek lahko obsojen samo za svoje dejansko ravnanje.


Smrekar1 je izjavil:

legend je izjavil:


Ne da se čez noč popraviti vseh napak tranzicije. Če takrat ne bi bilo konstrukta Patria, bi po vsej verjetnosti Janša dobil še ene volitve in očiščenje bi bilo bolj temeljito.


Daj daj, ne blebetaj. Zamenjal je vse ključne kadrovske strukture v državi, vendar je tiste, ki so storile največ škode 4 leta pustil pri miru, zdaj pa ga tu vlečeš ven z "ne da se čez noč popraviti vseh napak tranzicije". V najboljšem primeru je popolnoma nesposoben voditi stojnico s solato, kaj šele državo in povsem neprimeren za katero koli odgovorno funkcijo.

O Patriji pa toliko: v tistem času je praktično vse posle dobila prek podkupnin, ker ni bila konkurenčna z General Dynamicsom, ki je lastnik Sistemske Tehnike. To je bilo sodno dokazano na Finskem, Švedskem, mislim da v Estoniji in še kje. Po uspehu razpisa je postalo jasno, da smo kupili slabšo robo za več denarja. Kakšna je verjetnost, da ni bilo (obljub) podkupnin? Identično enaka nič. Vprašanje je kvječemu ali so podkupili tudi Janšo ali ne, nič drugega. To ni noben konstrukt, sploh pa ne za stranko, ki kampanijo bazira na kazanju s prstom na skorumpirane politične nasprotnike.


legend je izjavil:

Daj daj, ne blebetaj. Zamenjal je vse ključne kadrovske strukture v državi, vendar je tiste, ki so storile največ škode 4 leta pustil pri miru, zdaj pa ga tu vlečeš ven z "ne da se čez noč popraviti vseh napak tranzicije". V najboljšem primeru je popolnoma nesposoben voditi stojnico s solato, kaj šele državo in povsem neprimeren za katero koli odgovorno funkcijo.


Še vedno vztrajam pri svojem. Ne da se v enem mandatu vsega spremeniti, sploh v primeru, ko je velik del vpliva v državi neformalen, iz ozadja, in ima korenine v totalitarizmu, stare pol stoletja. Pravzaprav se mi zdi zelo verjetno, da so bili prav glede glavnih institucij, kot so banke, največji problemi z obvladovanjem.



O Patriji pa toliko: v tistem času je praktično vse posle dobila prek podkupnin, ker ni bila konkurenčna z General Dynamicsom, ki je lastnik Sistemske Tehnike. To je bilo sodno dokazano na Finskem, Švedskem, mislim da v Estoniji in še kje. Po uspehu razpisa je postalo jasno, da smo kupili slabšo robo za več denarja. Kakšna je verjetnost, da ni bilo (obljub) podkupnin? Identično enaka nič.


To je možno - saj smo tudi pri nas obsodili ene slikarje, ki so dejansko prejeli neke velike denarje. Nič pa ne kaže na to, da bi imel Janša kaj zraven.

Glede slabše robe pa ne vem, odgovoren za ta posel je bil Erjavec. Rečeno je bilo, da je boljša roba.



To ni noben konstrukt, sploh pa ne za stranko, ki kampanijo bazira na kazanju s prstom na skorumpirane politične nasprotnike.


Zdaj ga pa lomiš. Janša in SDS so že od 2008 vsake volitve tarča zaradi konstrukta Patria, ob tem imajo verjetno najbolj dodelan program med vsemi strankami, in oni naj bi kampanjo bazirali na aferah? Give me a break.


Smrekar1 je izjavil:

legend je izjavil:


Še vedno vztrajam pri svojem. Ne da se v enem mandatu vsega spremeniti, sploh v primeru, ko je velik del vpliva v državi neformalen, iz ozadja, in ima korenine v totalitarizmu, stare pol stoletja. Pravzaprav se mi zdi zelo verjetno, da so bili prav glede glavnih institucij, kot so banke, največji problemi z obvladovanjem.


Morda res, vendar je to točna definicija totalne nesposobnosti. Spremeniti so poskušali vse, spremenili so marsikaj, vendar točno tistih stvari, ki bi jih morali prve spremeniti, niso spreminjali.To je najmanj kriminalna nesposobnost. Če je blio še karkoli drugega je to takoj korupcija.

To je možno - saj smo tudi pri nas obsodili ene slikarje, ki so dejansko prejeli neke velike denarje. Nič pa ne kaže na to, da bi imel Janša kaj zraven.


Ni res, kar nekaj dokazov kaže, da je Janša imel prste v marmeladi. Ni pa nič neposrednega, na čemer temelji njegova obramba. Dve sodišči se z njim ne strinjata, tako da jaz bom verjel njim.

Glede slabše robe pa ne vem, odgovoren za ta posel je bil Erjavec. Rečeno bilo, da je boljša roba.


Neoboroženi so imeli marginalno boljše vozne sposobnosti kot polno oboroženi Krpani. Na osnovi tega so dobili razpis. Tu sploh ni dvoma - korupcija je bila, samo na katerem nivoju je vprašanje.

Zdaj ga pa lomiš. Janša in SDS so že od 2008 vsake volitve tarča zaradi konstrukta Patria, ob tem imajo verjetno najbolj dodelan program med vsemi strankami, in oni naj bi kampanjo bazirali na aferah? Give me a break.


Itak da so tarča zaradi Patrie, saj drugega pri njih sploh ne moremo komentirat. Pri zadnjih volitvah je bil 'dodelan program' knjižica, ki se je brala kot dosti predolg pamflet kaj v sedanjem sistemu ni v redu kot kaj drugega (vem, ker sem jo šel brat, nikoli več). Ko so prišli na oblast so takoj pojedli kar nekaj obljub, tudi tiste iz dela "10", ne samo iz neberljivega pofla "100", kar bi jim še oprostil. Stalnica SDS so tudi neki mistični privilegiji ki da bi jih ukinili. Okej, samo naj povedo kakšni so ti privilegiji - nazadnje so ven privlekli nekaj izpred 30 let, da so morali na SDV imeti stalno zalogo viskija in konjaka. Absurd. Druga stalnica je pa jokanje kako da jih sodni mlini preganjajo, izdali so tudi knjigo z vsemi sodnimi težavami JJ-ja, iz katere je jasno kvječemu to, da ne ločijo med obtoženim in pričo - zraven je tudi najmanj en poziv na sodišče, da bo pričal v neki zadevi. Slovenskega volivca imajo za norca in kar precej jih dejansko je norcev, ker jih na osnovi tega natolcevanja potem voli.


Matako je izjavil:

legend je izjavil:


Glede slabše robe pa ne vem, odgovoren za ta posel je bil Erjavec. Rečeno je bilo, da je boljša roba.


Saj to je ta del, o katerem se čisto premalo govori. Javnosti je bilo predstavljeno, da je poleg Patrie potem samo še Krpan, ki je bil super stvarca z manjšo tehnično napako: razen ne preveč dodelanega prototipa _ni_ obstajal. Beri: zanj ni bilo ne zaključenega načrta, ne proizvodne linije, ne orodij, ne ničesar. Razen v nekaterih zelo računajočih glavah. Drugače pa super vozilce.

Ampak tudi to ni vprašanje, _pravi_ vprašanji sta dve.

1. Kako točno smo prišli na samo ta dva?

2. In, pomembneje, kako za vraga smo prišli do številke 150 vozil za mehanizirano pehoto? Ima SV sploh tako strukturo? In če je nima, zakaj naj bi jo? Predvsem pa... če je bila številka res potegnjena iz riti - čigave riti in katere druge riti so bile pri tem vpletene!?!?!

To mene zanima!!


jype je izjavil:

legend> če bi se vsi malo bolj držali biblijskih naukov.

Za začetek tistega o tem, da ne smeš izdelovat božjih podobic?

legend> Ne da se v enem mandatu vsega spremeniti, sploh v primeru, ko je velik del vpliva v državi neformalen

Še bolj sploh v primeru, ko je vse, česar si se lotil, namenjeno utrjevanju oblasti. Kot kakšen hardcore komunist. Oh, wait.


Vajenc je izjavil:

Matako je izjavil:


Ampak tudi to ni vprašanje, _pravi_ vprašanji sta dve.
1. Kako točno smo prišli na samo ta dva?
2. In, pomembneje, kako za vraga smo prišli do številke 150 vozil za mehanizirano pehoto? Ima SV sploh tako strukturo? In če je nima, zakaj naj bi jo? Predvsem pa... če je bila številka res potegnjena iz riti - čigave riti in katere druge riti so bile pri tem vpletene!?!?!
To mene zanima!!

ad1) Po domače: levi za Sistemsko tehniko, desni pa za Patrio. Bolj uradno pa takole: Naročilo za nakup oklepnikov 8x8 je Ministrstvo za obrambo izvedlo v skladu z notranjim aktom, ki določa postopek naročil zaupne narave. K oddaji ponudb je povabilo več ponudnikov in nato v skladu z vnaprej postavljenimi merili ocenilo dve pridobljeni ponudbi. Po izboru najugodnejše ponudbe je k pogajanjem povabilo le enega od obeh ponudnikov, ki zaradi dejstva, da je bil edini izbrani ponudnik, ni mogel imeti zadostnega poslovnega interesa za znižanje cene. Vir

ad2) Ministrstvo za obrambo je v Resoluciji o splošnem dolgoročnem programu razvoja in opremljanja Slovenske vojske, Srednjeročnih obrambnih programih 2005-2010 in 2007-2012 ter več kratkoročnih dokumentih načrtovalo nakup 135 oklepnikov 8x8, s katerimi bi zagotovilo opremljenost vojske v obsegu, ki ga določajo navedeni cilji sil NATO. V različnih nacionalnih dokumentih načrtovanja je načrtovalo različno opremljene oklepnike 8x8. V investicijski dokumentaciji je predvidelo določeno sestavo bataljonov, nato pa načrtovalo nakup 150 oklepnikov 8x8, s katerimi teh bataljonov ne bi bilo mogoče popolniti. Ugotovilo je, da načrtovana finančna sredstva ne bodo zadoščala za nakup vseh oklepnikov z opremo. V investicijski dokumentaciji kljub temu ni predvidelo ustreznih različic investicije, ki bi upoštevale tako določene finančne omejitve. Vir

Zanimivi so tudi argumenti Sistemske tehnike.


Mr.B je izjavil:

Vajenc,
sej vemo da odgovorna oseba, ki je na koncu to podpisala, ni nič kriva. In to osebo bodo volilci še nadgradili z veliko verjetnostjo novega vstopa v parlament...kaj še ne ministrskega stolčka.


Smrekar1 je izjavil:

Vajenc je izjavil:


ad1) Po domače: levi za Sistemsko tehniko, desni pa za Patrio. Bolj uradno pa takole: Naročilo za nakup oklepnikov 8x8 je Ministrstvo za obrambo izvedlo v skladu z notranjim aktom, ki določa postopek naročil zaupne narave. K oddaji ponudb je povabilo več ponudnikov in nato v skladu z vnaprej postavljenimi merili ocenilo dve pridobljeni ponudbi. Po izboru najugodnejše ponudbe je k pogajanjem povabilo le enega od obeh ponudnikov, ki zaradi dejstva, da je bil edini izbrani ponudnik, ni mogel imeti zadostnega poslovnega interesa za znižanje cene. Vir


Hmmm. Samo Patrija in Krpan sta bila sprejemljiva, vendar vam ne povemo zakaj. Patrija je bila cenejša, zato smo jo izbrali, vendar nam potem ni hotela znižati cene, ker je bila edina izbrana.

Noja. Če tu ni bilo podkupnin so samo res vrhunsko zadevo postavili tako, da zgleda kot da so bile.


Malajlo je izjavil:

Vidš, tega pa nisem vedel...
Imena osumljenih oseb, ki naj bi sodelovali v korupciji, so presenetljivo ista kot ob osamosvojitvi Slovenije, ko je zaradi embarga na uvoz orožja vlada na predlog takratnega obrambnega ministra Janeza Janše kupila iz proračunskih sredstev licenco za proizvodnjo kolesnih oklepnih vozil 6x6. Tudi takrat so sodelovali Walter Wolf kot posrednik, Wolfgang Riedl kot marketing direktor Steyr-Daimler-Puch Spezialfahrzeug, Marjan Senica direktor v STO Ravne, na MORS-u pa Jože Zagožen, Ivan Črnkovič idr.


MrStein je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:


Stalnica vseh vlad je kadrovski tsunami,

fixed...

legend je izjavil:


Glede slabše robe pa ne vem, odgovoren za ta posel je bil Erjavec. Rečeno je bilo, da je boljša roba.

Pa da je to najbolj transparenten posel sploh...


Okapi je izjavil:

A mogoče ni bil? En posel in sojenje v treh državah. To je mogoče samo če je posel skrajno prozoren.

O.


Poldi112 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:


Stalnica vseh vlad je kadrovski tsunami,

fixed...



Vseeno so razlike. S si pozabil, kdo je bil tako inovativen, da je sekretarje na koncu mandata vlade degradiral v podsekretarje, da jih nova vlada ni morala odpustiti? In Pahorja po drugi strani, ki je toleriral Rupla daleč preko meje okusnega.


Cifix63 je izjavil:

"Legend" - Zobec je Janšev človek, domobranski zaljubljenec, zato ne serji....bi ti zajebal svojega, ki te hrani in ti omogoča, da si tam kjer si...na dobro plačanem položaju in na oblakih družbene lestvice? Pol si pač usekan, če bi si požagal takšno močno zeleno vejo.

Ajde! Janša je najbrž sam Bog, sam Jezus Kristus. Za svoje vernike. Za svoje fanatike, ki klečijo pred njim in mu poljubljajo čevlje. Kje si pa še to videl v Evropi???
Morda v zahodni Ukrajini, pri unih,, k majo na rokavih ponovno klukaste križe. Ajde jutri jokcat pred Dob.

Pa preberi si še kaj malega kaj je spisal Mitja Kunstelj. Oh seveda, on je drogiranec zadrogirani a ne, kot so ga etiketirali najožji od JJ...ker pač preveč ve o JJ. Ni pa upal v vseh letih niti bevksniti(!) kaj šele, da bi šel v tožbo Kunstlja. Pa vemo, da je drugače vsak dan 8 ur na sodiščih. Več, kot pri svoji ženkici.
Ajde nehajte že s takšnimi...Ves usran je od 2 letne kazni. Sanader je dobil skoraj 9 let. In to prave kazni. Pa Hrvati le skomignejo z rameni (vem), v SLO pa bomo zaradi JJ sprožili državljansko vojno ali kaj?! Morda pa bi on to rad. Nekdanji Veliki komunist, Veliki vodja četic v Jajce in veliki teoretični obramboslovni strateg. Je morda še kaj Veliki? Sem še kaj spregledal?

Ker že več poslušat ne morem o tem tipu..! PA KDO JE ON?

Raje ljudem in mladim delo in kruha!!!


Cifix63 je izjavil:

Ta iz Rtv je res dobra, kako se tresejo za svojega firerčka "Černač: Kdo bo odgovarjal, če Janšo v zaporu umorijo?"

Dodajam nazoren komentar nekoga: "G. Černić in podobni desničarski pajaci, naj vam izdam eno malo skrivnost, trem četrtinam Slovencem dol visi za Janšo in vaše vragolije, tako da ne vem od kje vam ideja da je tako pomemben da bo umorjen takoj ko prestopi prag zapora... Tem trem četrtinam je tudi popolnoma vseeno kaj se z Janšo dogaja, dokler je v zaporu kamor tudi sodi."

http://www.rtvslo.si/slovenija/cernac-k...


Okapi je izjavil:

Zver se sprašuje, zakaj mora ravno na Dob, kjer so najhujši hudodelci. Ko je moral na Dob Kordež, so ploskali slovenskemu pravosodju.

O.


Glugy je izjavil:

Ja sam to mi ni razumen. Če se v zaporih lahko mori..kako to da se prej ni noben tok brigal za nevarnost umorov v zaporih. Za površno varovanje? Čudno ane? :)


Cifix63 je izjavil:

Sedaj lahko vidimo česa so sposobni in kako velika dvojna merila uporabljajo!
Namigujejo (in v ozadju pritiskajo) naj bi dobil dodatno varovanje?! Kdo pa je on?
  • zaklenil: bluefish ()

Invictus ::

Dodatna zmaga za Slovence bo, ko bodo tudi koga z levice zaprli.

Se pravi bodo na sodiščih končno upoštevali dejstvo da smo pred zakonom vsi enaki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T-h-o-r ::

a temu se reče uravnoteženje

kot da bi zavezniki v nemčiji rekli: ok, naciste smo pozaprli, zdaj mormo pa še nekaj komunistov, da bo uravnoteženo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

BALAST ::

A man must know his destiny... if he does not recognize it, then he is lost. By this I mean, once, twice, or at the very most, three times, fate will reach out and tap a man on the shoulder... if he has the imagination, he will turn around and fate will point out to him what fork in the road he should take, if he has the guts, he will take it.
- George S. Patton Jr.


JJ bo preživel, ker do sedaj bi že moral doumeti kaj mu je usojeno. :D


Pressure makes diamonds
- George S. Patton Jr.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

s6c-gEL ::

Saj Janša je levica, vendar ga drugi z levice ne marajo in zato fura imindž, daj je desnica.
Desnica je v Slo NSI (ex SKD).
Ne more biti bivši komunist, komisar delovne brigade, ki je šla peš v Jajce desnica.Kot bi rekel da si proti nacistom, a za Hitlerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

mcgeek ::

Danes bomo verjetno priča histeričnemu 'severnokorejskemu' joku, zaigranem s strani najetih statistov.
Nekaterim bo to izjemno smešno.

Dr_M ::

T-h-o-r je izjavil:

a temu se reče uravnoteženje

kot da bi zavezniki v nemčiji rekli: ok, naciste smo pozaprli, zdaj mormo pa še nekaj komunistov, da bo uravnoteženo


Temu bi se reklo pravica. Ampak tega pri nas ni.

Malajlo ::

JJ bo na varnem za rešetkami, Masleni, Ferlinc in Hrastar(jeva najbrž) bodo pa na milost in nemilost prepuščeni fanatičnim vernikom v lik in delo Velikega Vodje. Meni tudi ne bi šlo na smeh, ne.

Invictus ::

A bo kaj prenos v živo ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

Od ponedeljka naprej ne delam več na Dobu ampak v predsedniški palači8-)

Me gusta :D

luli ::

Malajlo je izjavil:

JJ bo na varnem za rešetkami, Masleni, Ferlinc in Hrastar(jeva najbrž) bodo pa na milost in nemilost prepuščeni fanatičnim vernikom v lik in delo Velikega Vodje. Meni tudi ne bi šlo na smeh, ne.


Dol mi visi za te. Ampak na tem mestu bi jim vseeno čestital, saj so nevede veliko pripomogli k reformi sodstva, ki se bo zgodila. Bistvo te reforme mora biti očiščenje nesposobnih.

eric_cartman ::

Vse preveč velika farsa.. Čez dva tedna pa bo prikukal ven kot veliki zmagovalec, ko bo sodišče zadržalo njegovo služenje kazni še za nekaj časa..

Dejstvo pa je, da totalno podpiram Bratuškovo glede prepovedi opravljanja in vodenja javnih funkcij v primeru pravnomočne obsodbe. To bo še do naslednjega tedna potrjeno..

luli ::

Zanimivo. Zadeva na moč spominja na Esmeraldo. Tudi tam so vsi vedeli, da bo Leticija spregledala, pa so vsi še bolj gledali. Očitno imamo Slovenci zgodbe po scenariju.

Je pa farsa, to pa se strinjam.

Matako ::

M-XXXX je izjavil:

Od ponedeljka naprej ne delam več na Dobu ampak v predsedniški palači8-)

Me gusta :D


Se pravi bo zate en DOBer dan? :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

alexa-lol ::

Me je popolnoma vseeno če so ga podkupili ali ne.
Mene samo zanima da imamo vlado, ki iz države ne dela đankija.
Mi je popolnoma vseeno kaj je delala desnica ko je bila na oblasti ker to kar se dogaja zadnjih 6 let z zadolževanjem je veliko slabše.
Izkaže se da ko je bila na oblasti desnica je bil trend zadolževanja negativen, ko levica pa izrazito pozitiven.

2009 + 2010 + 2011 => 6 miljard novega dolga, kar pride cca 250 mio EUR na leto za obresti... samo zato ker so nesposobni uravnotežit proračun.

Če ne drugega zna Janša vsaj proračun uravnotežit in že samo zaradi tega je bolj koristen za Slovenijo kot celotna leva garnitura... pustimo vse ostale stvari.

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Me je popolnoma vseeno če so ga podkupili ali ne.
Mene samo zanima da imamo vlado, ki iz države ne dela đankija.
Mi je popolnoma vseeno kaj je delala desnica ko je bila na oblasti ker to kar se dogaja zadnjih 6 let z zadolževanjem je veliko slabše.
Izkaže se da ko je bila na oblasti desnica je bil trend zadolževanja negativen, ko levica pa izrazito pozitiven.

2009 + 2010 + 2011 => 6 miljard novega dolga, kar pride cca 250 mio EUR na leto za obresti... samo zato ker so nesposobni uravnotežit proračun.

Če ne drugega zna Janša vsaj proračun uravnotežit in že samo zaradi tega je bolj koristen za Slovenijo kot celotna leva garnitura... pustimo vse ostale stvari.


Pa dobro a znate vi res samo Reporterja brat?? V času janezkove vlade je blo podeljenih največ slabih kreditov..Zarad njegove vlade je sedaj tako velika bančna luknja kot je..

Da ne gremo še v to, da se pogojev iz leta 04'-08' sploh ne da primerjati z današnjimi.. Leta 04' Slovenija sploh še za recesijo slišala ni tako, da če bi pristal v teh čevljih kot je pristala Bratuškova letos bi naredil isto figo kot ona..

Ne morem vrjet kakšen nakladač je Janša, pa še vedno mu vsi verjamete..Ker je naredil kaj točno?!? Poskrbel za svojo Niko mogoče? Al pa za Tankovega sina?

Čisto nič ni boljši od nobenega v naših političnih vrstah..Kvečjemu slabši..In nazadnje še obljublja tablice za dijake in študente.. Kater kreten to izjavi?? Naj raje zagotovi delovna mesta za študente..Bomo velik bol veseli kot s tablicami, ki si jih bomo kupili, ko bomo lahko delali.

Mah kaj bi še govoril..Verjamite tej srnici bogi..Pa še po krivem gre v zapor..Revež...

luli ::

Pa dobro a znate vi res samo Reporterja brat?? V času janezkove vlade je blo podeljenih največ slabih kreditov.


Pa dobro al ti znaš samo Delo in Dnevnik brat?

V času šivilje je Slovenija doživela naravno katastrofo imenovano Žled Bratušek!

A si pozabil?

Invictus ::

A tukaj vsi malo pozabljate da so vsi politiki, levi in desni, pripeljali državo tja kjer je?

Prekleti spomin zlate ribice ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

alexa-lol ::

eric_cartman je izjavil:

Me je popolnoma vseeno če so ga podkupili ali ne.
Mene samo zanima da imamo vlado, ki iz države ne dela đankija.
Mi je popolnoma vseeno kaj je delala desnica ko je bila na oblasti ker to kar se dogaja zadnjih 6 let z zadolževanjem je veliko slabše.
Izkaže se da ko je bila na oblasti desnica je bil trend zadolževanja negativen, ko levica pa izrazito pozitiven.

2009 + 2010 + 2011 => 6 miljard novega dolga, kar pride cca 250 mio EUR na leto za obresti... samo zato ker so nesposobni uravnotežit proračun.

Če ne drugega zna Janša vsaj proračun uravnotežit in že samo zaradi tega je bolj koristen za Slovenijo kot celotna leva garnitura... pustimo vse ostale stvari.


Pa dobro a znate vi res samo Reporterja brat?? V času janezkove vlade je blo podeljenih največ slabih kreditov..Zarad njegove vlade je sedaj tako velika bančna luknja kot je..

Da ne gremo še v to, da se pogojev iz leta 04'-08' sploh ne da primerjati z današnjimi.. Leta 04' Slovenija sploh še za recesijo slišala ni tako, da če bi pristal v teh čevljih kot je pristala Bratuškova letos bi naredil isto figo kot ona..

Ne morem vrjet kakšen nakladač je Janša, pa še vedno mu vsi verjamete..Ker je naredil kaj točno?!? Poskrbel za svojo Niko mogoče? Al pa za Tankovega sina?

Čisto nič ni boljši od nobenega v naših političnih vrstah..Kvečjemu slabši..In nazadnje še obljublja tablice za dijake in študente.. Kater kreten to izjavi?? Naj raje zagotovi delovna mesta za študente..Bomo velik bol veseli kot s tablicami, ki si jih bomo kupili, ko bomo lahko delali.

Mah kaj bi še govoril..Verjamite tej srnici bogi..Pa še po krivem gre v zapor..Revež...


To je mit. Večina "kapitalcev" tipa SCT itd. se je na podoben način financiralo že od nekdaj.

Vsi politiki bodo poskrbeli za svoje potomce tko da po tem so vsi enaki. Vsi politiki bodo imeli še "zunanje" vire financiranje. Znotraj teh okvirov pa lahko začnemo operirati.

Ne moreš zanikati povezave med manjšim zadolževanjem in prisotnostjo desnice na oblsti. Seveda to ni samo povezava, ker je prav prisotnost desnice razlog za manjši proračunski primankljaj. Recimo 2 leti nazaj je bila na oblasti desnica in čudežno se je zmanjšal tudi primankljaj. Potem so prišli revolucionarji in smo spet na istem.

136 Patrij gor ali dol.

Efektivno je bolje da imaš na oblasti "desnico" ki te letno zadolži za 1 miljardo, nabavi 150 Patrij in pobere 50mio EUR provizije, kot "levico", ki te zadolži 2 miljardi in prav tako pobere 50 mio EUR provizije.

Invictus je izjavil:

A tukaj vsi malo pozabljate da so vsi politiki, levi in desni, pripeljali državo tja kjer je?

Prekleti spomin zlate ribice ...


To je očitno dejstvo amapak kratkoročno je Janša v Murgle edina pametna izbira. In če imaš na izbiro Janšo, ki te zadolži 1 miljardo in Murgle, ki te zadolžijo 2 miljardi je izbira jasna.

Seveda pa ni nobena izbira optimalna. Gre samo za to kdo bo manj zajebal situacijo.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Da ne omenjamo, da so bili v času Janševe vlade v NLBju Ropovi ljudje. In da smo ves čas Janševe vlade poslušali svarila o kadrovskih tsunamijih.

eric_cartman ::

To je očitno dejstvo amapak kratkoročno je Janša v Murgle edina pametna izbira. In če imaš na izbiro Janšo, ki te zadolži 1 miljardo in Murgle, ki te zadolžijo 2 miljardi je izbira jasna.


Janša strelja nebuloze, pa reči kar češ.. On bi dal vsakemu 50 EUR in tablice v šole.. Od kje pa bo vzel?? Na soočenju si ni upal nič komentirat tega, ker bi ljudje počili od smeha.. In pozabi, da te bo on sedaj kaj manj zadolžil.. o.O

Sicer pa saj prav... Bolj kot desni pljuvajo po levih...Bolj mi je do Cerarja :)

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Kot vse danes, je tudi današnji kandidat za Dafuq dneva ... dnevu primeren


Na Dobu naj bi Janšo že čakalo med 500 in 600 ljudi. S seboj imajo slovenske zastave, zastave SDS in bele vrtnice, ki simbolizirajo nedolžnost Janeza Janše.


Čakaj malo, pa saj ... :8) Ok, pustmo stat, to so le intimne stvari.

http://www.siol.net/novice/crna_kronika...

Mimogrede, vsi novinarji danes tvitajo in pretakajo svoje novice kot da so na spidu. Letošnje poletje jih bo po mojem zaposlilo do daske - jeseni bodo pa jokali kaki "prekerci" da so.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

k4vz0024 ::

Kot da bi gledal zg. film iz drugih časov....

dronyx ::

Bože moj...kot bi živel v Severni Koreji. Nekateri ljudje res dobesedno prosijo na kolenih, da jim operejo možgane. Ostajam brez besed...

Glugy ::

Nevem kaj eni misljo da če si predsednik opozicijske stranke pa če delaš lumparije da moraš bit nedotakljiv pa da se te ne sme kaznovat..ne vem od kje taka logika enim.

B86Tech ::

dronyx je izjavil:

Bože moj...kot bi živel v Severni Koreji. Nekateri ljudje res dobesedno prosijo na kolenih, da jim operejo možgane. Ostajam brez besed...


ubistvu če mal bolj pomislš lahk vidš da niti niso samo politiki prpelal Slovenije tam kjer je zdj...
ampak dejansko neumno ljudstvo in dvomm da se bo kej blazno spremenil v kratkem, mi pride na misel en
nauk mislm d je biu enkrat v Jokerju in bo kar veljal "folk je načeloma glup" :)

Loocas ::

Bi se kar strinjal s tem.. tako ljudstvo taki politiki...
Matev - najslabši troll vseh časov

Okapi ::

In kako vidva glupa vesta, da je ljudstvo res glupo? A nista ravno tako folk kot vsi ostali?

O.

Loocas ::

Okapi je izjavil:

In kako vidva glupa vesta, da je ljudstvo res glupo? A nista ravno tako folk kot vsi ostali?


Ne, nisem folk kot ostali, ki hodijo na volitve... že najmanj 10 let.
Namreč ni nobene pametne izbire.
Matev - najslabši troll vseh časov

Okapi ::

Očitno vseeno nisi tako pameten, in drugačen od ostalih, kot si domišljaš. Ker drugače bi vedel, da tudi s tem, ko ne greš na volitve, sodeluješ v demokratičnem odločanju.

O.

Cervantes ::

Gozd je lahko v splošnem glup. Je pa v gozdu lahko par čisto pametnih
dreves.

Okapi ::

Ja, ampak običajno ta drevesa drugim ne razlagajo, kako glupa so. Ko slišim nekoga razlagati, kako neumni so ljudje na splošno, ali samo Slovenci, ali kakšne ovce so in podobno (in s tem seveda misli na vse druge, ne na sebe), primem za revolver.;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Loocas ::

Okapi je izjavil:

Očitno vseeno nisi tako pameten, in drugačen od ostalih, kot si domišljaš. Ker drugače bi vedel, da tudi s tem, ko ne greš na volitve, sodeluješ v demokratičnem odločanju.


Seveda ne sodelujem, saj se glasovi tistih, ki ne pridejo na volitve, ne štejejo. Sodelujem pa po novi zakonodaji pri referendumih, kjer je potreben minimalni kvorum, da je referendum uspešen.

ČE NI IZBIRE, JE PAČ NI.
Matev - najslabši troll vseh časov

Matako ::

Okapi je izjavil:

Ja, ampak običajno ta drevesa drugim ne razlagajo, kako glupa so. Ko slišim nekoga razlagati, kako neumni so ljudje na splošno, ali samo Slovenci, ali kakšne ovce so in podobno (in s tem seveda misli na vse druge, ne na sebe), primem za revolver.;)


Fenomen dobrih voznikov. Če vprašaš smo vsi... in hkrati srečujemo same norce na cestah.. od kod se vzamejo?

SIcer se pa strinjam z Loocasom. Volitve so trgovina, če nimaš kaj kupiti ne boš kupil najmanjšega sranja samo zato, da nekaj je. In jasno, ker so nevolilci v resnici subjekti poželjenja gorečih volilcev (no njihovi glasovi - kaj bi oni dali zanje) imaš potem še kup nerganja in včasih še celo butastih izjav ("državljanska dolžnost" - o rly?). Psihološko gledano imajo mnogi volilci do nevolilcev nezdrav odnos, kar samo še povečuje odpor slednjih.. začaran krog.

Pa pustimo to, nazaj k temi... ne vem, ali je to povezano... samo jaz sem recimo danes odlično spal! Ste vi tudi kaj takega opazili? Je nekaj drugače! :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

lambda ::

Loocas je izjavil:

Seveda ne sodelujem, saj se glasovi tistih, ki ne pridejo na volitve, ne štejejo.

Tvoje neglasovanje je le proporcionalno deljenje tvojega (ne)glasu med vse stranke nad parlamentarnim pragom. Tako da sodeluješ, sprijazni se.

T-h-o-r ::

tudi če voliš nekoga, ki ostane izven parlament,a je povsem isto

so who gives a fuck
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

B86Tech ::

Okapi je izjavil:

In kako vidva glupa vesta, da je ljudstvo res glupo? A nista ravno tako folk kot vsi ostali?

O.


hodim na volitve že odkar mam volilno pravico, pa nisem nikol volil nobeno od teh strank, ki so odgovorne za situacijo v državi...

zakaj glupo? mal poglej kaj govorijo na teh zborovanjih, pa potem ko jih pred kamero sprašujejo,
pa ne samo SDS, tut PS, SD itd. poden...

predvsem pa to da ljudje "pozabijo" kako jih je ena stranka že nategnila prej z obljubami s katerih potem ni bilo nič... in spet nove volitve, nove obljube, kaj bo pa potem ko bojo na oblasti ? še osel ne gre dvakrat na led... bom spremenil mnenje ko bojo take stranke odletele iz parlamenta za vedno, se prav ko jim bo ljudstvo dalo vedt da tega ne bo več prenašalo, do takrat pa...

Loocas ::

Tvoje neglasovanje je le proporcionalno deljenje tvojega (ne)glasu med vse stranke nad parlamentarnim pragom. Tako da sodeluješ, sprijazni se.


Škoda krega. Po trenutni zakonodaji ne sodelujem.
Matev - najslabši troll vseh časov

dronyx ::

Upam da bo tale Janšev pasijon dobro dokumentiran in se bodo lahko naši zanamci od srca nasmejali, kakšni neverjetni naivneži so živeli nekoč v teh krajih!

ZaphodBB ::

@dronyx, tole je spet upanje, ki živi na obeh straneh.

Mipe ::

Janšo primerjajo z Mandelo. Mar upajo, da bo ustanovil teroristično skupino? Ali pa da bo vsaj toliko dolgo sedel?

Zakaj ga raje ne primerjajo z Timošenkovo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Invictus ::

Mipe je izjavil:

JAli pa da bo vsaj toliko dolgo sedel?

Ne bi bila slaba ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eric_cartman ::

Eh..Ta teden bo že zunaj zarad vrhovnega sodišča.. Seveda bo prišel s takim nasmeškom ven, da bo joj..

Se pa strinjam s tem..Ali naj mu dokažejo in ga zaprejo..Al nej ga pa pustijo pr mer, ker je tole prerekanje...Ne bo v zaporu, bo v zaporu, ne bo, bo... Že čisto brez veze.. 8-O

Majo pa v Ameriki od leta 1970 tale zakon:
Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (RICO), ki jim dovoljuje, da zaprejo vse te mafijozote, ki si nočejo umazati rok in najemajo nekoga, ki mu pač to ni problem. In že samo na podlagi indicev so praktično zaprli vse mafijske šefe v Ameriki.. To bi blo tut pr nas potrebno...

Zgodovina sprememb…

ramiz?! ::

eric_cartman je izjavil:

Eh..Ta teden bo že zunaj zarad vrhovnega sodišča.. Seveda bo prišel s takim nasmeškom ven, da bo joj..

Se pa strinjam s tem..Ali naj mu dokažejo in ga zaprejo..Al nej ga pa pustijo pr mer, ker je tole prerekanje...Ne bo v zaporu, bo v zaporu, ne bo, bo... Že čisto brez veze.. 8-O

Majo pa v Ameriki od leta 1970 tale zakon:
Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (RICO), ki jim dovoljuje, da zaprejo vse te mafijozote, ki si nočejo umazati rok in najemajo nekoga, ki mu pač to ni problem. In že samo na podlagi indicev so praktično zaprli vse mafijske šefe v Ameriki.. To bi blo tut pr nas potrebno...

Te tvoje razlage ne razumem čisto ... Pa tudi glede mafijozov, ko si pisal, kakor vem je bil največji problem ta, da so vsi vedeli kdo stoji za nekimi dejanji (je bilo javno znano), niso pa imeli neki neposrednih dokazov za to ... Drugače pa če imaš kakšen primer tega?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

dronyx ::

eric_cartman je izjavil:

Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (RICO), ki jim dovoljuje...

To je prava zadeva ko gre za pregon organiziranega kriminala. Dejstvo je, da je "gospodarje lutk", ki vlečejo niti iz ozadja skoraj nemogoče preganjati, če nimaš česa takega v zakonodaji. Tudi v primeru korupcije v zadevi Patria je malce naivno za pričakovati, da obstaja nekje notarsko overjena pogodba o podkupninah in provizijah, kjer je na levi podpisan Janez Janša, na desni pa šef Patrije. Tako se ne dela korupcije nikjer na svetu in tudi pri nas ne.

Se pa strinjam s tem, da bi morali Janši soditi po veljavni zakonodaji in če sodba ne zdrži, potem ga je potrebno čim prej spustiti na prostost (ter seveda popraviti zakonodajo, da se bo lahko tudi korupcijo učinkovito preganjalo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Unilseptij ::

dronyx je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (RICO), ki jim dovoljuje...

To je prava zadeva ko gre za pregon organiziranega kriminala. Dejstvo je, da je "gospodarje lutk", ki vlečejo niti iz ozadja skoraj nemogoče preganjati, če nimaš česa takega v zakonodaji. Tudi v primeru korupcije v zadevi Patria je malce naivno za pričakovati, da obstaja nekje notarsko overjena pogodba o podkupninah in provizijah, kjer je na levi podpisan Janez Janša, na desni pa šef Patrije. Tako se ne dela korupcije nikjer na svetu in tudi pri nas ne.

Se pa strinjam s tem, da bi morali Janši soditi po veljavni zakonodaji in če sodba ne zdrži, potem ga je potrebno čim prej spustiti na prostost (ter seveda popraviti zakonodajo, da se bo lahko tudi korupcijo učinkovito preganjalo).

Sodba bo zdržala in za 2 leti bo mir pred njim. Zakonodaja je čisto OK in ne vem, kaj je sploh problem? Poskusil bo seveda še na evropsko sodišče, ampak tam bo trajalo 2 leti, do takrat pa bo že zunaj. Pa tudi resno dvomim, da bo evropsko sodišče res tako naklonjeno zaščiti človekovih pravic očitnega privilegiranca, politika, javne osebnosti, ki mu res ni bilo hudega.

Kar se mene tiče, je bilo zgodbe konec, ko je prestopil vrata Doba. Osebno sem pričakoval, da ga ne bo, da ga bodo morali priti iskat s policijo in da bo to medijsko napihnil do onemoglosti. Pa začuda nič od tega.

ramiz?! ::

Unilseptij je izjavil:

dronyx je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (RICO), ki jim dovoljuje...

To je prava zadeva ko gre za pregon organiziranega kriminala. Dejstvo je, da je "gospodarje lutk", ki vlečejo niti iz ozadja skoraj nemogoče preganjati, če nimaš česa takega v zakonodaji. Tudi v primeru korupcije v zadevi Patria je malce naivno za pričakovati, da obstaja nekje notarsko overjena pogodba o podkupninah in provizijah, kjer je na levi podpisan Janez Janša, na desni pa šef Patrije. Tako se ne dela korupcije nikjer na svetu in tudi pri nas ne.

Se pa strinjam s tem, da bi morali Janši soditi po veljavni zakonodaji in če sodba ne zdrži, potem ga je potrebno čim prej spustiti na prostost (ter seveda popraviti zakonodajo, da se bo lahko tudi korupcijo učinkovito preganjalo).

Sodba bo zdržala in za 2 leti bo mir pred njim. Zakonodaja je čisto OK in ne vem, kaj je sploh problem? Poskusil bo seveda še na evropsko sodišče, ampak tam bo trajalo 2 leti, do takrat pa bo že zunaj. Pa tudi resno dvomim, da bo evropsko sodišče res tako naklonjeno zaščiti človekovih pravic očitnega privilegiranca, politika, javne osebnosti, ki mu res ni bilo hudega.

Kar se mene tiče, je bilo zgodbe konec, ko je prestopil vrata Doba. Osebno sem pričakoval, da ga ne bo, da ga bodo morali priti iskat s policijo in da bo to medijsko napihnil do onemoglosti. Pa začuda nič od tega.

Torej, za koliko greš stavit, da ne bo zdržala?

Drugače pa tvoji komentarji so naravnost smešni in dejstva subjektivna. Prvo, smešno se mi zdi, da kar ti sam presodiš, da je naša zakonojdaja ok, brez kakšne poglobljene študije le-te. Drugo, na ESČP imajo možnost prednostno obravnavat nekatere primere in o njih lahko odločijo prej kot v 3 mesecih. Tretje, uspešnost pritožb na ESČP je okoli 90% (če ti je ne zavržejo zaradi tehničnih napak), tako da po moje nekaj možnosti ima... itd.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

MadMicka ::

Hecno, da razpredate od tem, ali bo sodba zdržala. Sodba je že pravnomočna. Po Ustavi RS lahko človeku rečeš, da je kriminalec, ko je pravnomočno obosjen. Janez Janša je politični kriminalec. Janša se brani tako kot Sandar in Berlusocni. Oba sta še vedno sveto prepričana, da je šlo za zaroto. Razlika je v tem, da jima na Hrvaškem oz. Italiji nihče ne verjame, tukaj pač je nekje slabih 10%& ljudi, ki očitno mislijo, da je Janša nedolžen. Pa ni. In potem še bolniki mislijo, da lahko vlado vodi nekdo, ki je v zaporu. Svašta. Kresalova je odstopila, ko je PKP ugotovila sum korupcije, sedaj se je izkazalo, da ni bilo kaznivega dejanja. Ta gnoj od Janše pa kr vztraja in vztraja. Sploh ne rabiš predpisov, da spraviš take ljudi iz vodilnih političnih funkcij, zadostuje izobražen in razgledan narod.

dronyx ::

Če se ne motim je proti Janši uvedena sodna preiskava vsaj še v primeru prekupčevanja z zemljiščem v Trenti, tako da je lahko na zaporno kazen obsojen še v tem primeru. Bom pa spoštoval sodišča in tožilstvo, če ne podležejo tem medijskim pritiskom in manipulacijam s strani SDS ter zadeve peljejo naprej, ne glede na ves spremljajoči cirkus.

Kot sem že enkrat napisal je Slovenija sedaj del pravnega reda EU, kjer ima posameznik vse možnosti, da dokaže svojo nedolžnost in zahteva popravo krivic, če so se mu res zgodile. Nenazadnje, če je sodišče za človekove pravice EU dosodilo odškodnino osebi, ki je bila po njihovo neupravičeno zaprta na psihiatričnem oddelku, potem ni vrag, da bo tudi Janša zmagal, če je šlo res za tako hude kršitve. Seveda ne more pa biti predsedovanje neki politični stranki in samooklicano vodenje opozicije razlog, da se sodbe razveljavljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

eric_cartman ::

Malo me zanima, ker je Krivic, ki je sicer ostro proti njemu rekel, da sodba na vrhovnem sodišču ne bo zdržala.. Torej..Od kje njemu kar naenkrat ti podatki, glede na to, da je vedno ostro obsojal Janšo? o.O

Samo zato sumim, da bo Janša še v naslednjih dveh tednih spet prikukal ven iz zapora.. Pa še Zver bo po evropskem parlamentu širil prepričanje o tem, kako je bil to politični konstrukt..Čeprav vsi vemo, da to ni.

@mihaz

Moja razlaga je ta, da je v njegov zagovor stavek, da vse bazira le na indicih. Američani imajo pač zakon, kjer lahko človeka zaprejo brez vsakršnega problema že zaradi samih indicev. Uporablja pa se predvsem pri takih, pri katerih jim ne morejo dokazat neposredne povezave z nekimi posli..Kar bi se lepo prilegalo tudi na Janšev primer. Tako kot je rekel Dronyx notarsko overjenih pogodb ne bodo našli..Torej bi mogli bit že indici dovolj, da bi primer zdržal na vseh sodiščih.

Sicer pa ga niti približno ne zagovarjam, ker vsi vemo, da je kriv..Tistih 10% se pač nima s kom poistovetit razen z njim, torej so ne glede na vse sveto prepričani, da je to politični konstrukt.

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parlameter.si: Ko celo Google financira pregled, kako pridni so naši poslanci (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11330928 (22360) Gregor P
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510628 (8509) Mipe

Več podobnih tem