» »

windows 8

windows 8

srki123 ::

Zdravo kupil sem nov prenosnik ki je imel ze instaliran windows 8. sedaj ko pa hocem formatirati in iti na windows 7 mi ne boota dvdja. na drugem racunalniku boota normalno samo na mojem noce. potem sem dal noter dvd z windows 8 in mi lepo boota toda noben serial number ni taprav. probal sem use serial number toda noben ni taprav. zdaj me pa zanima ali kdo ve zakaj ne boota nobenega dvdja z windows 7 in zakaj windows 8 ne zazna serial number. hvala za pomoc

hojnikb ::

In kaj je narobe z win8 ?
#brezpodpisa

srki123 ::

nic toda boljsi mi je windows 7.

Chev ::

Windows 7 naredi UEFI bootable.

P.S. windows 8 ima BIOS serial.

srki123 ::

kako to naredim ?

Chev ::

Googlaj. Če imaš windows 8 zagon logotip proizvajalca, imaš UEFI standard.

srki123 ::

w biosu je oznacen uefi boot toda z sivo in se ga ne da sploh spremeniti.vse ostalo jee z modro oznaceno samo uefi boot je z sivo in se ga ne da klikniti ali spremeniti

Chev ::

Torej ustvariš UEFI bootable windows 7 USB in naložiš windows 7.

http://www.sevenforums.com/tutorials/18...

Pa sploh obstajajo windows 7 driverji za tvoj laptop?

ttommy ::

Ne serji ga z downgradanjem na nelegalni win7. Prenesi si start menu, se malo poigraj z nastavitvami in imaš 3x hitrejšo sedmico.
Gamer

srki123 ::

nic ne dela probal sem z vsem. tudi z uefi windows preko usb pa mi usbja sploh ne zazna pa sem ga dau da mi kot prvo zazene usb. nimam pojma kaj bi lahko bilo pa toliko sem jih ze formatiral tega pa ne morem nikakor :/

fosil ::

Izklopi secure boot.
Tako je!

Mietzsche ::

Jaz sem imel problem z nezaznavanjem serijske in Microsoft mi ni znal pomagat. Lahko si pa pomagaš z mini installerjem, ki ti cele Winse prenese preko interneta tik pred instalacijo. Samo logično rabiš Windowse, da ga sploh lahko zaženeš. Pa ni ti sploh treba formatirat v resnici, dejansko lahko downgradaš 8 na 7 brez tega. Shrani ti stare Winse v posebno mapo kot pri nadgradnji

srki123 ::

izklopil sem secure boot toda se vedno ne dela. drugace jaz nebi samo nadgradil windowse ampak formatiral ker mi komp ze kar precej nagaja. potrebno bo formatirati kompjuter samo moram najti nacin ali pa ga odnesti nekomu ki bi mi to ustimal.

d4vid ::

Zivjo, kaj ke narobe ce mi prenosnik noce nalozit 8.1? Se zazene iz kljucka pa pokaze samo moder zaslon in ne gre dalje (ne pokaze okna za namestitev). Cudno mi je, ker na drugem starejsem laptopu namestitev stece brez tezav.

Laptop je lenovo n500, BIOS sem pregledal in nic koristnega ne najdem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Johnny76 ::

Imam računalnik s podatki na spodnji sliki. Ker sem ravno v fazi formatiranja, me zanima ali se mi splača naložiti Win 8. Kako je s torrenti? Nisem zahteven uporabnik, Win 8 bi naložil, da ne bom 10 let gledal Win 7.

 podatki

podatki

hojnikb ::

me zanima ali se mi splača naložiti Win 8.

seveda se splača.

Kako je s torrenti?

In kaj ti misliš, da je s torrenti ? 8-O
#brezpodpisa

m0f0x ::

Kako se updatajo win 8? Pol ure sem ze na 100% dokoncano, pri obdelavi funkcij. Je kriva internet povezava?

Steampunk ::

Eanko kot Win7, le Win8.1 je preko Windows store, ali karkoli že je tista zelena metro alikacija.

Johnny76 je izjavil:

... me zanima ali se mi splača naložiti Win 8 ...

Če imaš legalne Win7 in CD/DVD pogon, ne.

m0f0x ::

Fora je v tem, da je več kot 1 uro šrotalo pri 100%.

 Šrot party

Šrot party

Invictus ::

Kupi si SSD ...

Moja škatla je postavljena v pol ure z vsemi programi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0f0x ::

Ni moj comp :) Od žlahte, kupljena kišta za 399 EUR v Več kot Fer trgovini 8-O

Pri tej kišti sem po ne vem kolkem času spet slišal kako glasen je lahko disk :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0f0x ()

solatko ::

Vse vas zajebava UEFI, ki nelegalnega programja ne pusti naložiti. Vsi, ki rinete iz 8 ali 8.1 na 7-ico greste iz dežja pod kap, torej na slabši, HW bolj zahteven in tako tudi manj odziven sistem. Pri prednaloženih računalnikih je recovery particija na samem HDD-ju in se jo požene z pritiskom na določene tipke, kar vam piše v navodilih.

Tisti, ki bi na vsak način radi namestili kak drug sistem, pa preštudirajte, kako se pride na Legacy način, ki je enak, kot vsem poznane verzije bios-a. Disk je potrebno postaviti v RMB. Orodje za to je
http://www.disk-partition.com/free-part...

Problem UEFI-ja je tudi drgačni datotečni sistem (GPT), ki omogoča n število particij na enem disku.
V RMB je omejeno na 4.
Delo krepa človeka

black ice ::

RMB? Misliš MBR?

solatko ::

Tiskarski škrat - prenosnik zajebal vrstni red črk.:))
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

Sicer ga gonim v Vboxu, vendar ali je možno, da bi imel kaj takega, da bi mu upošasnilo delovanje, tako kot pri XP-jih, kjer je bilo treba na koncu izplopiti update, da je začel delovati normalno (v vboxu vsaj) - če se kdo spomne tistih težav. Ker v vboxu 8 dela kar počasi, proc pa na 100% - sicer je E6650, vendar to najbrž ne bi smelo biti problem.

deadbeef ::

Naredi recovery in updejtaj na 8.1

roko88 ::

Eni windows 8 ali windwos 7, pred vrati pa je že novi windows 10 :) Beto verzijo že lahko vsi stestirate, meni osebno zgleda nova verzija končno spet ql. Will see...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UEFI ali Legacy (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310137 (8674) solatko
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518695 (933) Mare2
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610495 (8009) krepki
»

Težava pri prehodu win8 na win7??

Oddelek: Operacijski sistemi
141916 (1574) dukedl
»

NOV prenosnik - Toshiba Satellite --- pomoč lepo prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
426910 (5454) Matej Marinč

Več podobnih tem