» »

Začetek v C++

Začetek v C++

BivšiUser2 ::

Mene pa zanima kako naj se začnem učiti c++. Imam že nekaj osnov, ki sem jih pridobil to šolsko leto vendar pa bi se sam rad to hitreje naučil. Vem, da je na stotine (e)-knjig pa video tutorialov, samo pa se iz tega ne naučim dosti kaj. Trenutno uporabljam knjigo C++ na kolenih,sam zdi sem mi, da je to samo čista teorija. IDE v katerem se znajdem najbolj je Dev-c++. Prosim za pomoč.
  • spremenil: Vesoljc ()

FTad ::

Meni so bile vedno všeč knjige "..."for dummies... osnove php-ja sem se tam naučil, saj je bilo notri veliko praktičnih primerov, ki sem jih potem s pridom uporabil pri izdelavi svoje spletne strani.... predlagam, da si snameš c++ for dummies... imaš pa verjetno tudi veliko tutorialov na youtubu...

Shinobi ::

Vsakega programskega jezika se boš najhitreje naučil z nalogami. Samo učenje jezika brez nekega projekta ali cilja nima smisla. Ko boš imel naloge, vaje ali projekt bo šlo pa zelo hitro naprej.

BivšiUser2 ::

kaj pa je kaka spletna stran z nalogami, tu pa tam najdem pdf-je pa wordowe datoteke z nalogami pa zrešeim pa je to to?

Gandalfar ::

Projekt moras delat, nekaj da bos pisal in ko ne bos vec vedel gres gledat knjige in mentorja (ali kaksnega drugega izkusenega programerja) vprasat

cen1 ::

Osebno sem se C++ naučil tako da sem začel delati na nekem open source projektu (dodajanje nove funkcionalnosti). Dejansko se učiš sproti in če je projekt dober že tam vidiš kodo ostalih ljudi in dobre prakse.

In ja, se strinjam z ostalimi da se kar spraviš delat zadeve. Potem ko imaš že nekaj narejeno pa morda kaj prebereš kako bi se dalo bolje itd. C++ je že itak zelo obsežen jezik in je učenje bolj iterativen proces.

zhigatsey ::

IDE v katerem se znajdem najbolj je Dev-c++.
Ta ide se sploh nič več ne razvija... Sploh ne vem kako je ta IDE postal tako popularen. Preberi si tole.

cen1 ::

Najboljši IDE za C++ je po mojem Visual Studio ali pa Qt Creator.

Shinobi ::

Kaj pa Code::Blocks ?

http://www.codeblocks.org/

mojca ::

Razvijalci C::B so srednje neodzivni na bug reporte. Niti za wx 3.0 še niso dobro priredili programa. (Ampak ko dela, je verjetno ok.)

BivšiUser2 ::

Ta ide se sploh nič več ne razvija... Sploh ne vem kako je ta IDE postal tako popularen. Preberi si tole.

Uporabljali smo ga v šoli.
Vseeno hvala vsem za odgovore. Se bom kar zraven spravil. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prišel je Visual Studio 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5018347 (14837) Qushaak
»

C programiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14126792 (17088) amacar
»

C++

Oddelek: Programiranje
121596 (1440) boogie_xlr
»

pomoc pri programiranju

Oddelek: Programiranje
142008 (1627) LjAp
»

Nekaj vprašanj z zvezi s programiranjem

Oddelek: Programiranje
442661 (2235) <JuRe>

Več podobnih tem