» »

Gonilniki za USB na Windows 98

Gonilniki za USB na Windows 98

veso266 ::

Dober dan imam ne tako star računalnik ki ima naložen Windows 98 Druga izdaja (slovenska različica) pa bi rad namestil gonilnike za USB našel sem univerzalni gonilnik za USB: http://www.technical-assistance.co.uk/k... ampak ne deluje (imam Patriot USB Ključek in Western Digital My Passport Enterprise)

Lep pozdrav in hvala (že vnaprej) za kakšen nasvet

cekr ::

A v sistemu ga vidiš?

Če ni toliko stara škatla, daj gor novejši sistem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Pesimist ::

Nej ugibam? ne tako staro? vsaj 15let pa je ane?

hojnikb ::

inštaliraj kak oskubljen linux. windows 98 je samo za v muzej
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

nvm, spregledal da že imaš SE. Leta 98 so usb-ji šele prihajali ven in je podpora bolj slaba glede tega OS-a.

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

Pri win 9x si moral nameščati usb šoferje za vsako usb napravo posebej.
Če jih nima proizvajalec bo težka.

Preveri sledeče:
http://reboot.pro/topic/2411-universal-...


Tudi če ti uspe, bo verjetno prenos po usb 1.0/1.1 kar pomeni da boš zraven zaspal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

veso266 ::

Za USB Ključke dela super problem imam samo še z mojim WD My Passport Enterprise (sicer ga vidi (lahko ga tudi varno odstranim) a mu ne da črke pogona tako da ga ne morem brati v Raziskovalcu)

aja pa še z internetom imam težave imam tole matično: http://support.asus.com/download.aspx?S... (Ne prepozna integrirane mrežne kartice (sicer jo vidi ampak pravi da so gonilniki napačni)

kakšna ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

fosil ::

A je kakšen poseben razlog za uporabo win98?
Zakaj ne bi mogel uporabit winxp ali linux?
Tako je!

tony1 ::

Win98 so imeli podporo za USB le z dodatnimi driverji in s tem so bile grozne, grozne težave. Štirikrat si namestil iste driverje, USB naprava pa je začela delovati šele v peto.

Skratka, zelo ne priporočam, šparak živce in vzemi zmgljivejši hardver oz. drug OS (pojma nimam, kako bo z modernim Linuxom na tako stari mašini).

[SkA] ::

veso266 je izjavil:

Za USB Ključke dela super problem imam samo še z mojim WD My Passport Enterprise (sicer ga vidi (lahko ga tudi varno odstranim) a mu ne da črke pogona tako da ga ne morem brati v Raziskovalcu)
kakšna ideja?

Ključek ima FAT32 particijo, disk pa NTFS, ki je Windows 98 ne zna brati. Lahko poizkusiš s temle: http://www.paragon-software.com/home/nt...

Komentarji okoli težav z USB pa so smešni, ali pa sem jaz star. Zadeva je čisto lepo funkcionirala, samo namestil si gonilnike in šele potem vklopil napravo v USB - kar je pisalo v vseh navodilih naprav. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

hojnikb ::

Če maš kolkertolk spodoben sistem, namesti winxp (ali kej novejšega) za igračkanje z win98 si pa omisli virtualko (vmware, virtualbox).
#brezpodpisa

veso266 ::

hmm zanimivo da Win98 ne zna brat NTFS

aja pa še z internetom imam težave imam tole matično: http://support.asus.com/download.aspx?S... (Ne prepozna integrirane mrežne kartice (sicer jo vidi ampak pravi da so gonilniki napačni)

še nekaj prosim lepo a se da ne pisat komentarjev okoli novejšega OSa za novejši OS ni zmožna mašina

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

hojnikb ::

še nekaj prosim lepo a se da ne pisat komentarjev okoli novejšega OSa za novejši OS ni zmožna mašina

Po čem to sklepaš ?
#brezpodpisa

veso266 ::

@hojnikb da ni zmožna mašina sem napisu zato, ker če bi napisu da jest pač na tej mašini ne bi novejšega OSa bi me vsi čudno gledali in vsem se bi zdelo brez veze mi pomagat (saj mislim da bi bilo tako)

hojnikb ::

Upgrejd na nov sistem bi rešil vse težave, ki jih imaš, hkrati bi pa zadeva bila bolj prebavljiva za uporabljat v 21. stoletju. Lahk si prepričan, da bo WindowsXp laufal kamot na tem (heck, nekateri smo gonl winxp na precej slabših kištah).
Seveda si pa lahko trmast in vstrajaš pri Win98.
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Tole bere ntfs na win 9x
http://www.diskinternals.com/ntfs-reade...
//brez pisanja po ntfs !

Link od matične si prilepil pomanjkljivo.

Kateri cpu, koliko ryma, hdd, mobo, grafično imaš, da siliš z win 98se ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

BorutK-73 ::

NTFS podpira od Win 2000 in XP.jev dalje, prej je bilo FAT in FAT32.

Zgodovina sprememb…

veso266 ::

s6c-gEL ::

Nato plato daš lahko win xp bp.

NTFS podpira od Win 2000 in XP.jev dalje

ter winNT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

veso266 ::

OK hvala za odgovore samo jest bi kar Windows 98 Druga Izdaja ostal

Če bi le lako zrihtal internet

hojnikb ::

Tudi prav, pa bodi trmast.
Čeprav bi lahko imel že polno delujoč komp z WindowsXP, za obujanje nostalgije pa goniš virtualbox (z nameščenim win98SE) znotraj istega računalnika. Best of both worlds :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

[D]emon ::

Da o nevarnosti tega, da hodis na net s 15 let starim operacijskim sistemom, katerega zivljenska doba je ze zdavnaj mimo, niti ne govorimo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

vorantz ::

Ma človek vas trola
Jeebus

veso266 ::

Virtualke poznam. čeprov simulirajo tapravi računalnik (najprej sem seveda naložil Windows 98 SE na virtualko in ga sprobal) sem kmalu spoznal da to ni to ne moreš priklopiti starih LPT printerjev, COM naprav, starih yojstikov in en moreš brati 1,22 in 720 kb disket (saj jest ne zaradi novejšega računalnika ki nima LPT, COM portov in disketne enote) in če imaš en računalnik tako za rezervo je še vseno dobro naložiti sistem za katerega ni predober.

akr se tiče hoje na net z 15 let starim računalnikom (nima jih tolk) tam najberž ne boš glihl bančnih položnic plačeval je pa še dejstvo da tako malo ljudi uporablja Win 98 SE da se hekerjem itak več ne da udirat not si raj zberejo XPje

če apč tu ni ljudi ki bi mi svetovali kaj narest z internetom prov samo še vseno bi pa bil vesel kakšne pomoči

[D]emon ::

veso266 je izjavil:

ne moreš priklopiti starih LPT printerjev, COM naprav, starih yojstikov in en moreš brati 1,22 in 720 kb disket


Se da, samo hardver ti nuca. Smo glih zadnjic na duh casa backupiral enmu gospodu 360kb 5.25" diskete.

veso266 je izjavil:

akr se tiče hoje na net z 15 let starim računalnikom (nima jih tolk) tam najberž ne boš glihl bančnih položnic plačeval je pa še dejstvo da tako malo ljudi uporablja Win 98 SE da se hekerjem itak več ne da udirat not si raj zberejo XPje


98 SE so prisli ven leta 1999. In glede na to, kako dinozavrski so ljudje, in kako dolgo se oklepajo prezivetih zadev, me ne bi cudilo, ce bi imel 98 se vedno dokaj signifikanten delez.

Pa nikar ne racunaj prevec na zdravo kmecko pamet, je ze slo-tech dokaz, da je le-ta dokaj redko videna.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

veso266 ::

@[D]emon vidim ja tu na slo-techu saj četrtino mojih tem ki sem jih naredu je bilo saj 10 takih odgovorov: zakaj to rabiš, naloži novejše, en da se.

ja zgleda da se bo še na matrat treba s tem internetom

[D]emon ::

Glej, en koncept je, ki ga dinozavri ne razumejo. Stvari zastarajo. Build a bridge and get over it.

Lahko se vztraja na 15 let starih OS-ih, ki ze dolgo casa nimajo podpore, ampak na lastno pest in lastno odgovornost.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Rias Gremory ::

Kakšna LXDE GNU/Linux distribucija bi super laufala. Pa še open source je.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Pesimist ::

večina ti ne more svetovat ker smo že zdavnaj pozabili kak sploh zgleda 98ka.
Za internet si pa nabavi us robotics modem. Diskete zapolniš takoj.

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

JanezC ::

Obstaja Universal USB driver za WIN98.
Imam ga nekje na enem CD-ju. Delujejo vsi
ključi, vendar je omejitev na 2G, če se
ne motim. Če res rabiš, daj e-mail, ša ti ga
pošljem.

LP

SuperVeloce ::

veso266 je izjavil:

Virtualke poznam. čeprov simulirajo tapravi računalnik (najprej sem seveda naložil Windows 98 SE na virtualko in ga sprobal) sem kmalu spoznal da to ni to ne moreš priklopiti starih LPT printerjev, COM naprav, starih yojstikov in en moreš brati 1,22 in 720 kb disket (saj jest ne zaradi novejšega računalnika ki nima LPT, COM portov in disketne enote) in če imaš en računalnik tako za rezervo je še vseno dobro naložiti sistem za katerega ni predober.

akr se tiče hoje na net z 15 let starim računalnikom (nima jih tolk) tam najberž ne boš glihl bančnih položnic plačeval je pa še dejstvo da tako malo ljudi uporablja Win 98 SE da se hekerjem itak več ne da udirat not si raj zberejo XPje

če apč tu ni ljudi ki bi mi svetovali kaj narest z internetom prov samo še vseno bi pa bil vesel kakšne pomoči

Tudi, če ti je popolnoma vseeno za varnost, se internet zelo težko uporablja normalno z vsem kar je starejše od XP SP3. Če potrebuješ tako star sistem zaradi starih naprav (čeprav bi se zelo verjetno dalo zadeve poganjati z Win XP), je priključevanje na internet nesmiselno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
294060 (3207) Valentin
»

Na pomoc! Tezave z USB

Oddelek: Strojna oprema
61103 (910) Azrael
»

USB in WIN 98 TEŽAVA

Oddelek: Strojna oprema
61150 (988) BlatT
»

Kako narediti USB-ZIP boot disk na ključu brez uporabe disketne enote

Oddelek: Pomoč in nasveti
95158 (4966) StratOS
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141738 (1515) franc3e

Več podobnih tem