» »

VLOOKUP 2007 ang. Excel

VLOOKUP 2007 ang. Excel

finpol1 ::

Kaj je razlog, da pri kopiranju funkcije v določenih celicah ne kaže pravilno rezultata, v prvi je pa prava in rezultat pravi (sem poskusil sortiranje, kot je v tem videu
a ne pomaga)?

npr. =VLOOKUP(A5;Podatki!B2:C17;2;FALSE)

v 1. celici je želeni rezultat uspešen, v ostalih pa ne v vseh, kot prikazuje zgornji video...

Hvala

win64 ::

Moraš fiksirat tabelo s podatki ($ operator), drugače se podatki iz druge vrstice berejo iz Podatki!B3:C18, iz tretje Podatki!B4:C19 ...
=VLOOKUP(A5;Podatki!$B$2:$C$17;2;FALSE)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

hmm23 ::

Bom kar tu vprašal:
Naloga 1:Grafikon dodatno oblikujte: na navpični osi nastavite merilo med 50 in 100, dodajte glavne mrežne črte vodoravni osi in izpišite najmanjšo vrednost prikazanih podatkov.

Zanima me, kako v Excelu naštimaš, da ti izpiše samo najmanjšo vrednost prikazanih podatkov.

hmm23 ::

http://shrani.najdi.si/?12/zB/3mb7Ywqp/...

tole sem mislil, kako bi naštimal, da ti izpiše samo najmanjšo vrednost prikazanih podatkov.

hmm23 ::

hmm23 je izjavil:

http://shrani.najdi.si/?12/zB/3mb7Ywqp/...

tole sem mislil, kako bi naštimal, da ti izpiše samo najmanjšo vrednost prikazanih podatkov.


Ve kdo?Hvala

mgermo ::

Najmnanjšo vrednost v smislu, da jo sam tako označiš ali da je neka formula odzadi, ki označi zgolj min.

hmm23 ::

Če je le opcija da je neka formula odzadi. Sicer pa moram pač tako naresti, da se vidi le min. vrednost.

mgermo ::

To, da pač ročno označiš min vrednost narediš tako da klikneš krivuljo (krivulja se označi) in še enkrat na točko kateri želiš dodati label (s tem se označi zgolj ta točka). Desni klik in Add data label.
Če želiš, da se min označi sama moraš dodati nov series, v celice vpisat formulo za iskanje minumuma (ali katerokoli drugo vrednost) in ta series aplicirati na graf. Težko povem tak na suho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel help

Oddelek: Pomoč in nasveti
152142 (1907) klemenSLO
»

pomoč v excelu-tabela

Oddelek: Pomoč in nasveti
71796 (1611) free_k_shot
»

Ali Excel to zna?

Oddelek: Programska oprema
91434 (1168) foofighter
»

Excel..

Oddelek: Programska oprema
61247 (1119) smetko
»

Pomoc pri Excelu

Oddelek: Programska oprema
181897 (1892) jerneju

Več podobnih tem