» »

Harvey Norman - pravice kupca [pomoč]

Harvey Norman - pravice kupca [pomoč]

luuxiii ::

Pozdravljeni,

1 marca smo kupili spalnico v Harvey Norman-u
obljubili so nam da bodo opravili dostavo med šetimi in osmimi tedni, a te še do danes ni bilo
torej sedaj je že poteklo 15 tednov in 5 dni.

Sedaj me pa zanima, do kakšnih ugodosti smo upravičeni, glede na to da so prekoračili rok dobave za 2x.

Za pomoč se vam že vnaprej zahvaljujem =)

ToniT ::

Kaj pa oni pravijo?

luuxiii ::

ToniT je izjavil:

Kaj pa oni pravijo?


Do sedaj še pisnili niso, čeprav je rok že zdavnaj pretekel.
Sedaj se bom pa raje prej pozanimal, preden grem do njih.

medenko ::

Imaš kaj črno na belo? Plačano vnaprej? Zamudne obresti nimaš kaj.

luuxiii ::

medenko je izjavil:

Imaš kaj črno na belo? Plačano vnaprej? Zamudne obresti nimaš kaj.


ja plačilo je preko 12 mesečnega kredita, ara je bila cca 10%, poleg tega smo že plačali 2 oz. 3 obroke (nisem čisto siguren).Na listu katerega so nam dali piše spodaj vse, dostava, nadstorpje, kontaktni telefon kupca, Rok dobave (je celo odebeljen)....kako naprej ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luuxiii ()

Smrekar1 ::

luuxiii je izjavil:

Pozdravljeni,

1 marca smo kupili spalnico v Harvey Norman-u
obljubili so nam da bodo opravili dostavo med šetimi in osmimi tedni, a te še do danes ni bilo
torej sedaj je že poteklo 15 tednov in 5 dni.

Sedaj me pa zanima, do kakšnih ugodosti smo upravičeni, glede na to da so prekoračili rok dobave za 2x.

Za pomoč se vam že vnaprej zahvaljujem =)


Piši jim mail, da po tem in tem členu zakona o varstvu potrošnikov (poglej kateri je) zahtevaš znižanje cene. Na ta način sem jaz pri Harvey Normanu v podobni situaciji dobil 20% (500EUR) popusta pri kuhinji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

luuxiii ::

Smrekar1 je izjavil:

luuxiii je izjavil:

Pozdravljeni,

1 marca smo kupili spalnico v Harvey Norman-u
obljubili so nam da bodo opravili dostavo med šetimi in osmimi tedni, a te še do danes ni bilo
torej sedaj je že poteklo 15 tednov in 5 dni.

Sedaj me pa zanima, do kakšnih ugodosti smo upravičeni, glede na to da so prekoračili rok dobave za 2x.

Za pomoč se vam že vnaprej zahvaljujem =)


Piši jim mail, da po tem in tem členu zakona o varstvu potrošnikov (poglej kateri je) zahtevaš znižanje cene. Na ta način sem jaz pri Harvey Normanu v podobni situaciji dobil 20% (500EUR) popusta pri kuhinji.


Hvala za info...potem je bila vrednost kuhinje okoli 2500EUR, kar je identično naši ceni...To pa je že kar soliden popust...=)

Ali so veliko komplicirali ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luuxiii ()

Smrekar1 ::

luuxiii je izjavil:


Hvala za info...potem je bila vrednost kuhinje okoli 2500EUR, kar je identično naši ceni...To pa je že kar soliden popust...=)

Ali so veliko komplicirali ?


Povsem nič, samo strahoma so vprašali so ali hočemo dobropis ali gotovino in vzeli smo slednje. Je pa to bilo malo pred krizo. Poskusiti velja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

luuxiii ::

Smrekar1 je izjavil:

luuxiii je izjavil:


Hvala za info...potem je bila vrednost kuhinje okoli 2500EUR, kar je identično naši ceni...To pa je že kar soliden popust...=)

Ali so veliko komplicirali ?


Povsem nič, samo strahoma so vprašali so ali hočemo dobropis ali gotovino in vzeli smo slednje. Je pa to bilo malo pred krizo. Poskusiti velja.



hvala za info..bomo poizkusili...poleg tega pa...ali moram poslati preko maila, ali lahko grem osebno tja ?

Smrekar1 ::

luuxiii je izjavil:


hvala za info..bomo poizkusili...poleg tega pa...ali moram poslati preko maila, ali lahko grem osebno tja ?


Tega pa ne vem. Jaz bi raje poslal mail, ker te tako ne morejo prepričevati in obračati okoli z besedami. To prodajalci obvladajo (zato so tam) in jim z mailom vzameš najmočnejše orožje.

luuxiii ::

Smrekar1 je izjavil:

luuxiii je izjavil:


hvala za info..bomo poizkusili...poleg tega pa...ali moram poslati preko maila, ali lahko grem osebno tja ?


Tega pa ne vem. Jaz bi raje poslal mail, ker te tako ne morejo prepričevati in obračati okoli z besedami. To prodajalci obvladajo (zato so tam) in jim z mailom vzameš najmočnejše orožje.


Haha vrjamem..hvala za info :)

RejZoR ::

Kakšno najmočnejše orožje? Ko bi videl kaj vse si folk zmišljuje, samo da doseže svoje. Zato pa imate pol tako mnenje o prodajalcih, ker potem skor vse tretirajo na tak način.

V tem primeru so zajebal in o tem ni dvoma. Imaš pa tud izjeme, kjer so ugovori prodajalcev še kako na mestu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Smrekar1 ::

RejZoR je izjavil:

Kakšno najmočnejše orožje? Ko bi videl kaj vse si folk zmišljuje, samo da doseže svoje. Zato pa imate pol tako mnenje o prodajalcih, ker potem skor vse tretirajo na tak način.


To je njihovo najmočnejše orožje, ne glede na to, ali podobne stvari delajo tudi drugi ljudje ali ne. Sploh ni bilo mišljeno kot obsodba, niti ne kot kaj negativnega. Tako službo pač imajo, če koga moti lahko tudi kupuje iz kataloga. Jaz kupujem pohištvo v pohištvenih trgovinah (praviloma sicer v Lesnini, njihov pristop in izbira sta mi bolj všeč od tistih v Harvey Normanu in Rutarju). Se pa vedno zavedam, da je prodajalec tam zato, da trgovini prinese dobiček in ne meni sedmice na lotu.

ToniT ::

Jaz imam s Harvey Normanom (Maribor) dobre izkušnje. Hitro smo se zmenili za popust pri zadnjem nakupu, pa še sestro sem srečal tam, ki je kupovala spalnico in smo dosegli še dodatnih 5% popusta pri njej.
Hočem povedati, da se s pogovorom da doseči veliko več, kot s suhoparnim dopisovanjem.

Smrekar1 ::

ToniT je izjavil:

Jaz imam s Harvey Normanom (Maribor) dobre izkušnje. Hitro smo se zmenili za popust pri zadnjem nakupu, pa še sestro sem srečal tam, ki je kupovala spalnico in smo dosegli še dodatnih 5% popusta pri njej.


Ja, tole s popusti je super nateg. Sem tudi jaz skoraj padel na to, potem sem pa ugotovil, da imam pri Lesnini pri pol manj popusta in brez pogajanja isto ceno za isto stvar. To sem mislil pri pristopu in meni je tako bolj všeč, ti pa po želji. Sej Harvey Norman je še v redu, Rutar je pa glede tega grozen.

siniša ::

Jst sm dubil 2 tedna nazaj iz harvija... da se opravicujejo in da bo dobova robe podalsana za 4tedne zaradi tega in tega razloga... spodaj pa je pisal, da bojo uposteval zamudne obresti po tem in tem zakonu itd... :) sam v praksi nevem kok je to ker je pol ta tedn prsla roba, kot smo bili dogovrjeni :)

Venum ::

RejZoR je izjavil:

Kakšno najmočnejše orožje? Ko bi videl kaj vse si folk zmišljuje, samo da doseže svoje. Zato pa imate pol tako mnenje o prodajalcih, ker potem skor vse tretirajo na tak način.

V tem primeru so zajebal in o tem ni dvoma. Imaš pa tud izjeme, kjer so ugovori prodajalcev še kako na mestu.

Nehi trollat.

luuxiii ::

Evo pa sem jih obiskal in dobil odgovor da imajo že vse v skladišču

Sedaj me pa zanima naslednje
Ponudili so mi 27 € za 49 zamujenih dni....cena spalnice pa je 2500€

A je to sploh realno ?!???, kar gnusi se mi ob tem...

pirat ::

Glede na podatke (27 EUR za 49 dni) si dobil obrestno mero 8,3% (kar je OK).
Bi raje depozit pri NLB po 0,80% ?

Magic1 ::

Kaj sploh lahko naredi kupec v primeru časovnega nategovanja čez vse mere? Revno se spravljam naročit po meri en dnevnosobni regal po meri in drsna vrata. In mi je že par ljudi reklo, da znajo mizarji tudi krepko čez pol leta potegnit dobavo. In to bo kar štala, če čez zimo ne bo vrat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

s6c-gEL ::

Kakor sem slišal, je sedaj dokaj popularno da prihajajo čez vikend Hrvati in Madžari (obrtniki) in opravijo delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Okapi ::

Kaj sploh lahko naredi kupec v primeru časovnega nategovanja čez vse mere?
Skleneš pogodbo, v kateri določiš kazen za zamudo.

O.

s6c-gEL ::

OP
Piše kaj v tvoji pogodbi s HN o zamudah ?

fosil ::

Verjetno bi lahko preklical pogodbo in zahteval vračilo denarja.
Tako je!

luuxiii ::

s6c-gEL je izjavil:

OP
Piše kaj v tvoji pogodbi s HN o zamudah ?


ne nič, le da dostava traja 6-8 tednov...

klekej ::

Obupna izkušnja..zanimal sem se za eno sedežno, kateri so manjkale nosilne noge. Preko FB-ja mi pravijo, da lahko dobim 50% popust. Me kličejo iz poslovalnice, povem, da bi jo rad kupil in naj jo rezervirajo, ker sem iz drugega konca države, prodajalec mi odvrne, da me me pokliče nazaj. Ko mi vrne klic mi sporoči, da je v tem času sodelavec prodal to sedežno enemu mizarju, ki bo sam naredil noge, ima pa še eno novo, za katero je bilo stornirano naročilo, vendar mi na njo ne more dati popusta. Kako prikladno! Domnevam, da so jo pohopsali sami, ko so izvedeli, da lahko dajo 50% skonto. Poslal mail na Harvey Norman, odgovori pa mi točno ta prodajalec. Nikoli več ne stopim notri!

MadMicka ::

Na podlagi 25. a člena ZVPot je potrebno postaviti dodatni razumni rok, najboljše pisno, s priporočeno pošto, razen izjemoma, če je bil rok bistvena sestavina, kar pa dvomim. Ampak še zmeri, če že pošlješ dopis, napišeš notri, da je bil rok bistvena sestavina, saj brez kuhinje ne moreš živeti, in da bi zato lahko že odstopil od pogodbe, ampak ker si dobra duša jim daješ dodaten rok in zahtevaš toliko in toliko EUR popusta.

shadeX ::

Jah, "get over it". V vsaki trgovini boš imel tako dobre kot slabe izkušnje, sama trgovina pa za to načeloma ni kriva. Je pa res, da če se zgodi, da imaš kot posameznik slabo izkušnjo, sploh večkrat zaporedoma v določeni trgovini se normalno ne boš vrnil. Moj primer je EnaA, ampak glede na to koliko jo drugi hvalijo, predvidevam da sem samo jaz tam naletel na slabe prodajalce - večkrat.

S Harvey Normanom imam sam pozitivno izkušnjo. V bistvu eno izmed najboljših (kupoval prenosnik, ki sem ga nato "na dobro roko" prodajalca zamenjal). Ampak spet, takrat sem naletel na izjemno ustrežljivega prodajalca, ki sem ga tudi zahteval ob postopku menjave. Če bi bil kakšen drugi, se verjetno ne bi zgodil podoben scenarij.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

klekej ::

Vem, ampak sem službeno vpet v to in mi gre res na jetra, ko delajo takole z mano. Sam kot manjši trgovec moram pazit na vsako stranko in naredim vse kar je v moji moči, da ji ustrežem, telim "tajkunom" pa dol visi za eno sedežno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PS4 Pro. Kdaj?

Oddelek: Kaj kupiti
387432 (5588) Bye
»

Vračilo blaga v Big Bangu in Harvey Normanu

Oddelek: Pomoč in nasveti
122853 (2514) DePalmo
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349007 (5091) klekej
»

Black Friday v SLO? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11135372 (27153) MuadDib
»

harvey norman

Oddelek: Loža
4312895 (8602) KruceFix

Več podobnih tem