» »

Pregled spremembe uporabniškega računa v WIN 7

Pregled spremembe uporabniškega računa v WIN 7

MTB ::

Sem uporabnik mašine z WIN 7 v domeni. Slučajno sem opazil, da je bil moj račun spremenjen iz power userja v administratorja. Načeloma naša varnostna politika ne dovoljuje tega statusa uporabnikom, zato dvomim, da bi mi informatika spremenila status.
Sumim pa drugega uporabnika tega računalnika, da se je kaj poigraval s tem. Ker se informatiki ne bi rad zameril, sodelavca pa tudi ne bi potunkal, me zanima, če je kje v event viewerju možno videti čas spremembe uporabniškega računa?

harmony ::

Najbrz si ti tisti sodelavec in sedaj te je malo strah ane?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MTB ()

MTB ::

Hm, se ti zdi da sam ne bi vedel kdaj sem spremenil račun v administratorskega???

Invictus ::

Seveda si lahko power userji spremenijo v administratorje ...

To se pač ne da. Razen če si samo lokalni admin ...

Domenski tako nisi, ali pa imate res zanič informatiko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MTB ::

Vem da se ne da, ravno zato. Da bi mi pa informatika kar tako dodelila admin račun pa tudi ne verjamem.
Ampak pustimo te debate, za takšne stvari je loža.
Torej, vprašanje se glasi, je čas spremembe računa kje videti?

Mesar ::

Katere lokalno na tvojem PCju? Verjetno kje v Event Viewerju... samo bo pregledovanje muka :)) , razen če točno veš kaj iščeš ali pa boš uporabljal third party software...
Your turn to burn!

harmony ::

No, potem pa razlozi kako je lahko ta drugi sodelavec se poigral s tem? Ali ima lokalne admin pravice?

Lahko da je kje varnostna luknja, kaj pa vemo mi kako je pri vas to nastimano, zato moje priporocilo je, da pac lepo poves informatiki in je to.

Ne vem zakaj bi se informatiki zameril?? Jaz bi se vesel bil, ce bi me kdo o tem opozoril.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MTB ()

harmony ::

Nekam ful veliko sprasujes na forumu o zadevah, katere se ticejo dejansko sistemskih adminov. Tako, da pocasi mi se ze svita, zakaj se ne bi rad zameril informatiki. Najbrz zato, ker imas konstantno ti neke probleme, saj o vedno informatiki tisti krivci, kateri "sarajao po streznikih" brez da bi tebe obvestili. - tako si se namrec izrazil v eni od svojih tem...

eric_cartman ::

Ah joj.. Kolko razburjanja za brezveze..

Flikni si gor kon-boot. Restartaj komp, bootaj iz ključka ali cd-ja. Avtomatsko dobiš vse administratorske pravice, bypassay administratorsko geslo, pojdi v nastavitve in naštimaj račun iz admin v power user, sproti pa še inštaliraj programe, ki jih rabiš. :D No one will know. Razen, če ni na kompu kakšen keylogger oz. event logger, katerega informatiki nadzorujejo. :D

Sicer pa.. Vem, da če bi te dobil jaz, bi sledile sankcije... :)

ToniT ::

eric_cartman je izjavil:

Ah joj.. Kolko razburjanja za brezveze..

Flikni si gor kon-boot. Restartaj komp, bootaj iz ključka ali cd-ja. Avtomatsko dobiš vse administratorske pravice, bypassay administratorsko geslo, pojdi v nastavitve in naštimaj račun iz admin v power user, sproti pa še inštaliraj programe, ki jih rabiš. :D No one will know. Razen, če ni na kompu kakšen keylogger oz. event logger, katerega informatiki nadzorujejo. :D

Sicer pa.. Vem, da če bi te dobil jaz, bi sledile sankcije... :)


Dajte ločit računalnike v domeni z tistimi, ki tam niso.

MTB ::

Ma dodatnih programov ne potrebujem, za to imam domač prenosnik, ki ga nima v službenem omrežju.
Da sem postal admin sem ugotovil, ko mi je licenčni program, ki ga uporabljam, naredil samodejno nadgradnjo, čeprav me je ponavadi vedno opozoril, da ta ni mogoča brez administratorskih pravic. V takšnem primeru sem poklical informatika in mi je nadgradnjo spustil skozi.
Na netu sem našel event id 4738 A user account was changed, kar naj bi bilo to kar iščem. V event viewerju sem pod security iskal za event, ampak ga nisem našel. Je pa zanimivo, da so tam shranjeni logi le za bližnjo preteklost, na vseh ostalih pa so za kakšnega pol leta nazaj. Očitno so bili pobrisani?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

administrator

Oddelek: Pomoč in nasveti
103028 (2496) tinkatonka
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213607 (3331) gorenjc
»

izbris admin accounta v xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
71156 (978) `ripper`
»

Administratorsko geslo oziroma sprememba nastavitev na službenem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
132108 (1810) Rotty
»

help win xp administrator je zaščiten z geslo

Oddelek: Operacijski sistemi
162036 (1831) CaqKa

Več podobnih tem