» »

izbris admin accounta v xp

izbris admin accounta v xp

Senzacionale ::

v Windowsih imam več računov, izmed teh dva admin accounta. Kako izbrišem admin account. Priveligiran način znam admin način pa nima možnosti izbrisa v "uporabniški računi"

Hvala
http://www.dostavahrane.si

dejansan ::

prijaviš se v tisti admin account katerega boš obdržal

potem pa iz njega izbrišeš ta drugi admin account

pri meni deluje

če ti pa to ne bo delovalo pa spremeni iz admin v limited pa potem briši
dejansan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejansan ()

Senzacionale ::

sem ze probal it v drug admin account pa onega brisat ampak nima moznosti za izbirs niti spremenit ga ne mores v priviligiranega. Mislim da ga ne morem zato, ker je bil ustvarjen ob namestitvi Windowsev.
http://www.dostavahrane.si

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

start/run
control userpasswords2

in
lusrmgr.msc

`ripper` ::

no, ko smo lih pr tem... a kdo ve, a se da iz XPjev zbrisat account imenovan Administrator...tist k ga windowsi sami skreirajo?
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

jan01 ::

Ne gre z na hitro, ker windowsi zatežijo...
Start->run-> control userpasswords2
Ustvari še en račun z administratorskimi pravicami(če ga seveda še nimaš). Potem tistemu privzetemu administratorju spremeni pravice iz administrator na kaj nižjega in bo šlo(sam sem se moral vmes še parkrat odjavljat in prijavljat med računi, da je se je resnično odvzele administratorske pravice in da ga lahko potem zbrišeš...)

imagodei ::

prav izbrisat...?

Če se prav spomnim, ne bo šlo. Built-in admin account mora bit. En administratorski account pač rabiš in Polkna predvidevajo, da je to pač built-in account.

Lahko ga pa disablaš. Npr. v My Computer [desni klik]--> Manage --> Local Users And Groups --> Users --> Admin... [desni klik] --> Properties. Samo glej, da se ne boš zaklenu ven in boš potem mene zmerjal ;)

Druga varianta je, da svoj profil preneseš v administratorskega (če pač delaš pod custom admin accountom) in ga nato preimenuješ, ampak mislim, da to v XP-jih ne funkcionira. W2K in W2K3 pa dela. [EDIT:] Potem pa brišeš svoj stari account in imaš samo en admin account.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

`ripper` ::

mnja...to mi je dokaj jasno...samo zanimal me je ce se da Administratorja dejansko odstranit...ker pac moj user, ki ga guram...je admin, tko da nima smisla da mam se enga. Sicer je res, da dokler se vsaj 1x ne prijavis, niti placa ne odzira, ker ne skreira profila v Documents And Settings, dokler se pac 1x ne prijavis... =D
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213607 (3331) gorenjc
»

Windows 7 brez admin accounta

Oddelek: Operacijski sistemi
9863 (764) jRk0
»

Win xp Administrativne pravice! Težave... Rabim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281818 (1598) smrekca
»

Težave z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
7885 (768) 20sdfj093f
»

XP welcome screen

Oddelek: Operacijski sistemi
7976 (820) noteadmin

Več podobnih tem