» »

MSI KT6V MS-7021 SATA ???

MSI KT6V MS-7021 SATA ???

Pr1m3 ::

Lep pozdrav.

Imam en problem z starim računalnikom ki ga uporabljam bolj za hrambo filmov itd. pa sem vanj dal Samsungov 250 GB trdi disk prek SATA priključka ker se je stari IDE pokvaril.

Zdaj pa imam težavo ko želim naložiti windows saj bi ta matična plošča rabila neke driverje za SATA ki bi jih moral namestiti v BIOS-u če se ne motim prek diskete ? Teh driverjev nikjer ne najdem oziroma ne vem katere točno bi rabil.

Javi mi pa napako da ne zazna diska ko poskušam namestiti windows.

Hvala,lp.

SimplTech ::

Na strani od MSI-ja piše da na tvoji plošči za SATA priklope skrbi kontroler integriran v VIA VT8237 South Bridge čip.

Če poiščeš z googlom via vt8237 sata floppy, dobiš kaj nekaj zadetkov, recimo tega link (klikneš na levi strani na Direct Download Link).

Nato skopiraš vsebino tega arhiva na 1,44" disketo in med instalacijo Windows XP, ko te pozove pritisneš F6.

s6c-gEL ::

Via vt8237 je recept za katastrofo, če me spomin ne vara, namreč omenjeni chipset ne prepozna sata 2 diskov - ga moraš prestaviti v sata 1 način.

Če poiščeš z googlom via vt8237 sata floppy, dobiš kaj nekaj zadetkov, recimo tega link (klikneš na levi strani na Direct Download Link).

Nato skopiraš vsebino tega arhiva na 1,44" disketo in med instalacijo Windows XP, ko te pozove pritisneš F6.

Ali z nlite integriraš driverje v win xp setup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plošča ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
161792 (1525) schurda
»

Problem instalacije XP - SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162316 (1322) Duhec
»

Kako omogociti Sata v Biosu

Oddelek: Strojna oprema
181081 (874) amigo_no1
»

Težava s trdim diskom in ponovnim nalaganjem windowsXP.

Oddelek: Strojna oprema
111408 (1197) amigo_no1
»

sata in mup.sys

Oddelek: Strojna oprema
51187 (1141) dëych

Več podobnih tem