» »

Ali je ta računalnik primeren za potrebe računovodskega podjetja?

Ali je ta računalnik primeren za potrebe računovodskega podjetja?

«
1
2

Klemen2311 ::

Prijateljica ustanavlja računovodsko podjetje in bi rada kupila stacionarni računalnik. Računalnik bi naročila preko mlacom.com, komponente sva izbrala sama in še s pomočjo enega kolega (oni ga bodo sestavili). Računalnika seveda ne bo potrebovala za igranje filmov, ji je pa pomembno, da zadeva hitro deluje. Gre tudi za dolgoročnejši nakup (da ne bo potrebno kupovati novih komponent vsaki dve leti). Zanima naju vaše mnenje z vidika primernosti računalnika za namen uporabe in tudi ali je cena za to primerna. Najlepša hvala za vsa mnenja/predloge.

1x MS Office Home & Business 2013, FPP, angleški~242,76 €
1x INTEL Core i3 4130 3.4GHz 3MB BOX LGA1150~104,26 €
1x CRUCIAL Ballistix sport 8GB (2x4GB) PC12800 DDR3~71,69 €
1x Zalman T2 PLUS U3~24,92 €
1x SAMSUNG 840 EVO series 250GB 25/S600~145,62 €
1x LG GH24NSBO DVD-+RW 24x črn SATA ~18,48 €
1x MS Windows 8.1 64bit ANG DSP ~100,47 €
1x CORSAIR VS450 450W~39,15 €
1x ARCTIC Freezer 13 CO~31,21 €
1x ASROCK H81M-HDS~45,65 €
1x Monitor TV LG 22MN43D LED (22MN43D-PZ)~157,16 €

Skupna cena: 981,37€ (od tega si lahko odbije 22% DDV).

hojnikb ::

odbij dvdwrite in kuler pa dodaj i5... 1000EUR kišta pač nemore met i3 noter..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

i5 za računovodske posle?

hojnikb ::

Gre tudi za dolgoročnejši nakup (da ne bo potrebno kupovati novih komponent vsaki dve leti).
#brezpodpisa

forplan ::

Glede nato, da skrbim za par računalnikov v računovodskem servisu...

Glede na to, da bo PC za delo je i3 čisto dovolj, po moje ne rabiš posej hladilnika za CPU, edino če hočeš imet tišino...
8Gb ti bo čisto odveč... 4GB je dovolj... naš računovodski program ne potrebuje več kot 50mb
dvd- obdrži ker se hitro rabi kak arhiv zapečt (eni ne zaupajo USB :) )
SSD? če le potrebuješ hitrost.. mogoče manjšega pa dodaj enega navadnega, za arhiv je bolj zanesljiv.
da se strinjam

krneki0001 ::

Preveč za računovodstvo.

Namesto tega komot računalnik z itx plato in Pentium procesorjem in 500gb diska ter monitor. Jaz takim v računovodstvih dajem ITX plate s štirijedrnim atomom, 4gb rama, 500gb diska, Windows 8 in Office 2007.
Mašina pride nekje okoli 180 evrov, software nekje 200 evrov (119 evrov Windows 8, 80 evrov Office 2007 pro preko bolhe z licenco in dvd-jem) in imajo za nekje 380 evrov čisto spodoben računalnik, ki poganja excel, word, njihov računovodski program in kalkulator, potem imajo pa še mail in internet Explorer.

To je vse kar rabijo in za take zadeve je ta mašini, kar si ti napisal, čisti overkill.

Edino če ne bo imela serverja s podatki in raida v serverju, se splača vzet plato z raid kontrolerjem, ter 2 komada 320gb wd black edition diska (5 let garancije), ter narest mirror v raidu, da se podatki podvajajo (knjigovodstvo mora imeti vse transakcije shranjene 10 let in če se kaj izgubi, si kazensko odgovoren, tako da se ni za zajebavat).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Kar i5 daj notri, da te ne bo preveč klela. Spomina pa tudi ni nikoli preveč.
Moč vedno pride prav. Iskanje po bazah tudi potrebuje svojo dozo moči.
Ni ga čez občutek, da se ti program odpre v hipu. Ne pa da melje in melje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

cekr je izjavil:

Kar i5 daj notri, da te ne bo preveč klela. Spomina pa tudi ni nikoli preveč.
Moč vedno pride prav. Iskanje po bazah tudi potrebuje svojo dozo moči.
Ni ga čez občutek, da se ti program odpre v hipu. Ne pa da melje in melje.


Baze so na serverju in tvoj računalnik nič ne melje zaradi njih. Če pa imaš baze na svojem računalniku in imaš samo en računalnik, je pa tale kišta zelo nepravilno izbrana in zanič.

Če bo imela samo en računalnik in vse na njem, potem predlagam naslednjo zadevo:

1.) SSD-ja ne rabi, ker se zjutraj prižge računalnik, printer in se gre kavico skuhat, tako da je vseeno al se zaganja 20 sekund manj kot z navadnim diskom.

2.) nujno rabi mirroring (raid) za podatke, tako da vzami 2 manjša diska in plato z raid kontrolerjem

3.) nujno še dodaten zunanji disk, na katerega vsak dan ponoči narediš kopijo backupa dnevnega dela. Backup narediš na raid diska in ta backup potem kopiraš na zunanji disk.

4.) sistem je na svojem disku, skupaj s programi za knjigovodstvo, podatki so na raid diskih, in takoj ko se vse postavi, se naredi backup samega sistema (image sistema na eksterni disk), da lahko lažje restavriraš nazaj sam sistem.

5.) nikjer ne vidim antivirusnega programa. In to kar celovito zadevo s firewallom, ker so to občutljivi podatki.


Zakaj samo 22 col monitor, za isto ceno dobiš 24 col AOC monitor, pa je lih tok kvaliteten. Pa če že kupuje asrock plato, naj jo vzame pri uvozniku je cenejša (anni.si)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Se strinjam z hojnikom. Daj i5 noter, če hočeš da bo PC za pol ali več desetletja.

EDIT:

RAM-A ne odvzemaj. Niti podrazno. Če hoče veliko let udobno delo je 8GB minimum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

krneki0001 ::

Matična plošča ASRock 1150 Z87M Pro4 (ima raid kontroler) - 89,90€
Procesor Intel(R) Pentium G3420 3.20 GHz, Intel HD - 69,10 €
Pomnilnik DDR3 4GB 1333MHz Kingston KVR13N9S8/4 - 40,62 €
Trdi disk 3.5" 500GB 7200rpm 64MB SATA3 WD Black WD5003AZEX - 74,39 € x3 (en za sistem, 2 za mirroring podatkov)
DVD-RW Samsung SH-224DB/BEBE, 24x SATA, črn - 19,52 €
Ohišje ATX Midi-Tower 420W LC Power 648B črno (skupaj z napajalnikom) - 37,70 €
LCD LED monitor 24" AOC e2451Fh - 139,00 €

Tole skupaj je 619,01€, je pa brez popusta pri firmi anni.si. Pomoje se da še za kake 10% popusta pogovorit.

Microsoft Windows 8.1 64-bit DSP slovenski - 99,90€
Microsoft Office Home and Business 2013 slovenski - 234,90 €

zunanji disk za backup:
Zunanji trdi disk 3.5" 2TB USB 3.0 Seagate Expansion STBV2000200 - 81,65 €

Verjetno bi se dalo dobiti tudi cenejše pa boljše komponente, vendar se mi ne da iskat, tole je bilo tako na hitro za par minut brskanja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Za računovodstvo rabiš laptop za 300 EUR. O.K. daš zraven še SSD za 100 EUR. Done ...

Zakaj za hudiča rabiš Zalmanov hladilnik??????? In Freezer??? In ostale komponente, ki jih imajo overclockerji?

Kupi naj si stacionarca v Hoferju, je čisto dovolj dober in poceni. Razliko naj pa prihrani za naslednjo škatlo čez 2, 3 leta.

To je pa resen nateg ... Sam ne vem kdo koga tu nateguje ... Za kolegico bi se lahko bolje potrudil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

invictus, se ne strinjam čisto.

Prenosnik je že kot računalnik, ampak backupi morajo tudi bit, pa podvojeni podatki tudi. Če pride inšpekcija bodo itak noreli, ker nima backupa na oddaljeni lokaciji (ki jo BTW rabiš, ker gre za denar in ...). Nekdo ji recimo ukrade prenosnika? Vsi podaki so gor, kaj sedaj narest? Sej so skoraj vsi računovodje zavarovani za take primere, ampak...

Riham računalnike za ene par knjigovodstev in računovodstev, pa vem kako zgleda, ko pride inšpekcija ali revizija; A plače imate tudi? Fino. Backup je? Kje? Aha, na tem serverju. Kje je pa oddaljena lokacija backupa? Ni je, uh tole pa ne bo dobro, veste kazen je pa velika, bomo kr napisali...

Uglavnem računalnik, backup v službi in backup doma. In to inkrementalni dnevni, potem pa še enkrat celoten mesečni, pa ob zaključku tromesečja recimo zapečen na dvd-je in konec leta prav tako na dvd-je (in vsakič imet to na dveh lokacijah).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

In zakaj na prenosniku ne moreš delati backupa? A je prepovedano?

To da kolegici prodajaš stacionarca za 1000 eur z monitorjev, je čisti nateg ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Cisto mimogrede.
Dejansko je z zakonom zahtevan remote backup?

krneki0001 ::

Invictus
Sej ni noben rekel, da ne moreš delat backupa na prenosniku. Mene bolj skrbi to, da ga ženska pusti v avtu, ko gre v trgovino in ga kdo ukrade s podatki vred.

Tudi moja primarna mašina je prenosnik (T410 od lenovo,I5 2.66GHz (3.06GHz max), nVidia quadro, 8gb rama in 180GB SSD ter 750GB HDD namesto dvd-ja. Postavljen je v ultrahudodober docking, ki ima 4 izhode za monitorje, usb3.0 in še par bombončkov), ampak backupi produkcijskih podatkov so pa vseeno poleg tega, da so na prenosniku, tudi še na eni ITX mašini s štirijedrnim atomom in štirimi 2TB diski (po 2 in 2 v mirroringu).

bluefish
Ja po zakonu, če gre za transakcije in denar, naj bi vse hranil 10 let in imel backup pri sebi ter na remote lokaciji (za banke je celo še oddaljenost določena (> 40km), za navadna računovodstva je dovolj da je v drugi ali sosednji stavbi, le da se ne drži tvoje stavbe - v primeru požara ne sme preskočit ogenj nanjo)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Sam sem tem firmam, ki jim rihtam software in hardware, predlagal, da imam njihov backup pri sebi doma in so takoj zagrabili.
Sedaj imajo backupe pri njih in pri meni. Pri meni celo tako, da imam kar image njihovih diskov (virtualk - VHD) doma, da samo njihovo virtualko prenesem k njim in oni delajo naprej. Pa en delovni dan je zamika, da če ugotovijo, da se ne da kaj delat - je nekaj narobe in recimo je še backu pokvarjen, da še vedno mojo verzijo lahko uporabijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

Če že SSD pa backup, ji daj dva komada m500 240 v RAID 1. Čez 5-10 let bo to lahko zlata vredno.

Če je dobra računovodkinja, naj vzame pentiuma in čez 5 let menja. Na nekaj novega komplet, da nebo jamranja.
Rajš dva kompa za 500€, kot enga za 1000€.

Zakaj? Znanka uporablja še vedno Pentium D v svojem skoraj 10 let starem prenosniku in letos še ne misli nabavt nove kište.
Torej če tako poštudiram je i5 res nepotreben. Pa 8gb rama tut. Pa hladilnik tudi. Rajši vzemi ohišje z protiprašnimi filtri. Veš kak so ljudje z čiščenjem.

lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trnvpeti ::

Invictus je izjavil:

In zakaj na prenosniku ne moreš delati backupa? A je prepovedano?

To da kolegici prodajaš stacionarca za 1000 eur z monitorjev, je čisti nateg ...

prenosnik za racunovodkinjo v pisarni ni nateg?

m0LN4r ::

Moj predlog:
Pentium z 3.3ghz, primerna matična z podporo RAID 1, 2x240gb RAID 1 (backup), 4GB rama, ohišje z filtri.
in ostalo kaj rabi.
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

To ji bo dovolj za 7-8 let, po tistem bo pa že morala menjat zaradi softwara, če bo hotla normalno delat.
Kar mene najbolj moti je, da eni še vedno uporabljajo xpje in tako zastarelo programje, da se pol hoče odločt za nek nov računovodski program, ki pa gre samo do viste nazaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

imagodei ::

krneki0001 je izjavil:

bluefish
Ja po zakonu, če gre za transakcije in denar, naj bi vse hranil 10 let in imel backup pri sebi ter na remote lokaciji (za banke je celo še oddaljenost določena (> 40km), za navadna računovodstva je dovolj da je v drugi ali sosednji stavbi, le da se ne drži tvoje stavbe - v primeru požara ne sme preskočit ogenj nanjo)

Url or it didn't happen.
- Hoc est qui sumus -

johnnyyy ::

nebivedu: a lahk še mal bolj opišeš ta svoj sistem (če ni skrivnost:)). Torej, če prav razumem sistem teče na virtualki, na strankinem računalniku, ki ima več diskov in so v RAIDu. Potem delaš backup slike sistema, ter inkrementalni backup na dve različni lokaciji.

Sicer pa se bi sam v takšnem primeru bolj odločal za varnost podatkov, kot pa na zmogljivost računalnika.

trnvpeti ::

backup se ne dela v istem racunalniku
ssd se ne da , ampak hdd oz sshd (resevanje podatkov)
g3430(90e) in g3220(50e, -40eur!!!) je cisto isto

m0LN4r ::

trnvpeti je izjavil:

backup se ne dela v istem racunalniku
ssd se ne da , ampak hdd oz sshd (resevanje podatkov)
g3430(90e) in g3220(50e, -40eur!!!) je cisto isto

Se strinjam, ampak izgleda tipičen primer OPja-ki če ne zapravi velik je kao opravil slabo delo.
Backup si lahko nardiš v cloud, nekaj malega plačaš pa sincaš stvari i toje to.
Nekateri računovodski programi ti to ponujajo po defaultu.

Mene zanima za kako velik s.p se gre, koliko stran na mesec. Ker če manj kot 10 strank/mesec je marsikaj brezveze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

trnvpeti ::

m0LN4r je izjavil:


Backup si lahko nardiš v cloud

ali/in pa kaksen mali/mini/poceni NAS
ali/in pa btsync na domaci racunalnik

Klemen2311 ::

Hvala za vse odgovore - so v veliko pomoč.

Glede dileme ali stacionarni računalnik ali laptop. Želi imeti stacionarnega, ker se ji delo na njem zdi lažje in primernejše.

Invictus je izjavil:

To da kolegici prodajaš stacionarca za 1000 eur z monitorjev, je čisti nateg ...


Invictus je izjavil:

To je pa resen nateg ... Sam ne vem kdo koga tu nateguje ... Za kolegico bi se lahko bolje potrudil ...

Hja, jaz ji ničesar ne prodajam. Predlagano konfiguracijo je naredil njen brat in je še mene vprašala za mnenje. Nategnil pa je v vseh teh letih še nisem (ne tako in ne drugače) zato sem se tudi odločil tukaj vprašati za mnenja. Na koncu bo glede na njene potrebe imela optimalen računalnik.

Zakaj ni naj kupila računalnik v Hoferju? Kaj ni tako, da je vedno boljše, če si ga sam sestaviš? V tem primeru ima npr. lahko dva trda diska z mirrorjem, kar se mi zdi zelo dobra ideja, tudi če zakon tega ne bi zahteval.

krneki0001 je izjavil:

Matična plošča ASRock 1150 Z87M Pro4 (ima raid kontroler) - 89,90EUR
Procesor Intel(R) Pentium G3420 3.20 GHz, Intel HD - 69,10 EUR
Pomnilnik DDR3 4GB 1333MHz Kingston KVR13N9S8/4 - 40,62 EUR
Trdi disk 3.5" 500GB 7200rpm 64MB SATA3 WD Black WD5003AZEX - 74,39 EUR x3 (en za sistem, 2 za mirroring podatkov)
DVD-RW Samsung SH-224DB/BEBE, 24x SATA, črn - 19,52 EUR
Ohišje ATX Midi-Tower 420W LC Power 648B črno (skupaj z napajalnikom) - 37,70 EUR
LCD LED monitor 24" AOC e2451Fh - 139,00 EUR

Tole skupaj je 619,01EUR, je pa brez popusta pri firmi anni.si. Pomoje se da še za kake 10% popusta pogovorit.

Microsoft Windows 8.1 64-bit DSP slovenski - 99,90EUR
Microsoft Office Home and Business 2013 slovenski - 234,90 EUR

zunanji disk za backup:
Zunanji trdi disk 3.5" 2TB USB 3.0 Seagate Expansion STBV2000200 - 81,65 EUR

Verjetno bi se dalo dobiti tudi cenejše pa boljše komponente, vendar se mi ne da iskat, tole je bilo tako na hitro za par minut brskanja.


To se mi zdi dober predlog. Po mojem bo 1TB zunanjega trdega diska povsem dovolj. Windows bi rada imela angleški. Če prav razumem, naj vzame DVA navedena notranja trda diska, ne? In si nastavi tako, da se ji do delal avtomatski backup? Glede RAM-ov: Če bi pozneje želela več, lahko 4GB še vedno dokupi, ne?

Kar se tiče vprašanja zakaj ni kupila še antivirusnega programa. Kaj ni tako, da so brezplačni dovolj dobri? Npr. AVG?
Glede backup-a me zanima še, kaj menite o opciji, da bi imela backup v oblaku? Npr. Backblaze za 50$ letno ponuja možnost neomejenega in avtomatskega shranjevanja slike trdega diska?

EDIT: V času, ko sem tole pisal, je nastalo že kakih pet novih odgovorov (zakon ste), tako da jih ravnokar študiram. :)

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Pol pa naj nabavi iz nemčije enga
pentiuma, h87, 4gb rama, solidno ohišje, 2xsshd (ker tam so vsaj pocen)
odbije davek in je na konju.

Glede backup-a me zanima še, kaj menite o opciji, da bi imela backup v oblaku? Npr. Backblaze za 50$ letno ponuja možnost neomejenega in avtomatskega shranjevanja slike trdega diska?


To ponuja tudi, kak računovodski program oz. njihova firma, malo se naj pozanima o programih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Klemen2311 ::

m0LN4r je izjavil:

Mene zanima za kako velik s.p se gre, koliko stran na mesec. Ker če manj kot 10 strank/mesec je marsikaj brezveze.

Ne gre za veliko podjetje. V bistvu je ustanovila enoosebni d.o.o. Je edina zaposlena, delala bo doma. Kolikor vem, gre za manj kot 10 strank na mesec, vendar ni rečeno, da jih ne bo v prihodnosti več.

Lonsarg ::

Backup v oblaku se komot naredi z katerimkoli brezplačnim ponudnikom(lahko kar z vgraviranim Skydrivom). Mora pa jasno biti še ročni backup na disk, samo claud backup je dovolj za osebno uporabo, še to ne, če si bolj pazljive narave. No tudi samo ročni backup je premalo, če je samo en. Tak da ja en zastonj cloud ponudnik + zunanji disk to je to.

Dodatni raid backup znotraj samega računalnika je sicer tudi čisto fajn, sploh ker je avtomatski in omogoča, da se sistem takooj nazaj postavi. Samo ne bi se pa zdaj na zobe metal, 2x SSD je drago, 2xHDD pa ni za kupovat v teh cajtih, ko se res splača SSDja kupit. No 2x Crucial M500 240GB po 100EUR je edina prava opcija, če se res hoče raid, če mene vprašaš.

Antivirniskov se ne kupuje več, ignoriraj take komentarje...Za Windows 8 niti zastonjskega ne rabiš, ker je vključen v sistem. Kar je zlata vredno, če bo računalnik izključno za računovodske posle je, da se uporabnika nauči, da ne klika vedno yes na UAC in da pač ne nalaga sranja oziroma sploh ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hojnikb ::

m0LN4r je izjavil:

Moj predlog:
Pentium z 3.3ghz, primerna matična z podporo RAID 1, 2x240gb RAID 1 (backup), 4GB rama, ohišje z filtri.
in ostalo kaj rabi.
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

To ji bo dovolj za 7-8 let, po tistem bo pa že morala menjat zaradi softwara, če bo hotla normalno delat.
Kar mene najbolj moti je, da eni še vedno uporabljajo xpje in tako zastarelo programje, da se pol hoče odločt za nek nov računovodski program, ki pa gre samo do viste nazaj.

raid ni backup..
#brezpodpisa

m0LN4r ::

hojnikb je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Moj predlog:
Pentium z 3.3ghz, primerna matična z podporo RAID 1, 2x240gb RAID 1 (backup), 4GB rama, ohišje z filtri.
in ostalo kaj rabi.
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

To ji bo dovolj za 7-8 let, po tistem bo pa že morala menjat zaradi softwara, če bo hotla normalno delat.
Kar mene najbolj moti je, da eni še vedno uporabljajo xpje in tako zastarelo programje, da se pol hoče odločt za nek nov računovodski program, ki pa gre samo do viste nazaj.

raid ni backup..

Dokler en disk ne crkne, teoretično je :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Ne ni, ker če ti neki po pomoti zbrišeš, podatek leti z obeh diskov..
pa veselo branje http://www.anandtech.com/show/8030/back...
#brezpodpisa

Lonsarg ::

hojnikb je izjavil:

Ne ni, ker če ti neki po pomoti zbrišeš, podatek leti z obeh diskov..
pa veselo branje http://www.anandtech.com/show/8030/back...


Ja lej pač eno je backup, ki varuje proti tehnični okvari/požaru/itd. So pa backupi, ki te varujejo tudi pred lastnem izbrisu datoteke. Prva stvar je slabši backup jasno, ne moreš pa reči da ni backup. Skydrive recimo je nek hibrid, 30 dni hrani izbrisane file.

Seveda rabiš pomembne podatke varovati z vsaj enim backupom, ki varuje pred lastnim izbrisom datoteke, drugače jih imaš lahko 100 pa ti nič ne pomaga. Jaz priporočam kak file history na zunanji disk.

hojnikb ::

Ja lej pač eno je backup, ki varuje proti tehnični okvari/požaru/itd. So pa backupi, ki te varujejo tudi pred lastnem izbrisu datoteke. Prva stvar je slabši backup jasno, ne moreš pa reči da ni backup. Skydrive recimo je nek hibrid, 30 dni hrani izbrisane file.


Temu se reče redudanca, ne pa backup. Big difference.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

hojnikb je izjavil:

Ne ni, ker če ti neki po pomoti zbrišeš, podatek leti z obeh diskov..
pa veselo branje http://www.anandtech.com/show/8030/back...

Hehe če maš čoravega userja, ti tudi autosinc ne pomaga potem. :D Potem je še vedno ročno delo bolj efektivno, kot avtomatizacija :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Pač treba se je zmenit, kaj je redudanca in kaj je backup.

In raid absolutno ni backup.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

wini ::

En mali synology in imaš funkcijo time backup ki dela fantastično.

m0LN4r ::

Jp sej če po pomoti zbrišeš nekaj in nisi še skopiral nikamor si v istem d*eku. Za take ljudi je autosave (versions) every 5 minute :D



Če tega zgoraj program nima je itak brezveze vseskupaj. Problem je, ko user neve kam se to shranjuje in misli da je izbrisal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

wini ::

Tekoče delo se pač nadoknadi, tudi če si zajebal in pomotoma rekel do not save wordov dokument ki si ga pisal 4 ure.
Drugače pa time backup dela kopije vsako uro za zadnjih 24ur ...

m0LN4r ::

Word ma to že tudi, "shrani samoobnovitve" vsakih X minut v X lokacijo, default je appdata/roaming, ki ga žal pol kulca userjev neve kje je.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

johnnyyy je izjavil:

nebivedu: a lahk še mal bolj opišeš ta svoj sistem (če ni skrivnost:)). Torej, če prav razumem sistem teče na virtualki, na strankinem računalniku, ki ima več diskov in so v RAIDu. Potem delaš backup slike sistema, ter inkrementalni backup na dve različni lokaciji.

Sicer pa se bi sam v takšnem primeru bolj odločal za varnost podatkov, kot pa na zmogljivost računalnika.



Oni imajo mašino, na kateri je virtualka (server). Ponoči se pa ta virtualka prepiše na backup. Naslednji dan, če je pa vse v redu in lahko delajo brez problemov, se pa prepiše še k meni na mojo lokacijo.

Inkrementalni backup je pa samo za bazo (ker imam sliko vsega in potem še backup same baze posebaj).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

Za do 10 strank, je itak nakladanje vseskupi, če ne sfolgaš tega ročno. Razen če maš velike firme. Če si pa res tak neroden, da vsak dan nekaj po pomoti zbrišeš, pa ga jaz nebi mel za računovodjo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Klemen2311 ::

Torej antivirusnega programa ne bomo kupovali, 4GB RAM-a je povsem dovolj (in če bi bilo potrebno, lahko pozneje dokupi). Kakor vidim, se tudi SSD trdega diska ne splača kupovati? SSD ima pomen le pri hitrejšem zagonu računalnika? Programi (računovodski) zaradi njega ne bodo tekli občutno hitreje? In če bo navaden trdi disk se zdaj vendarle nagibam k temu, da bi se odločila le za enega, za back-up pa ima zunanjega in po možnosti še v oblaku...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

imagodei je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

bluefish
Ja po zakonu, če gre za transakcije in denar, naj bi vse hranil 10 let in imel backup pri sebi ter na remote lokaciji (za banke je celo še oddaljenost določena (> 40km), za navadna računovodstva je dovolj da je v drugi ali sosednji stavbi, le da se ne drži tvoje stavbe - v primeru požara ne sme preskočit ogenj nanjo)

Url or it didn't happen.


Preberi si tole vse, pa bioš videl, kaj je napisano:
Zakona o varstvu dokumentarnega in arhivskega gradiva ter arhivih,
Uredba o varstvu dokumentarnega in arhivskega gradiva,
Enotne tehnološke zahteve, ki jih izda Arhiv Republike Slovenije,
Zakona o varstvu osebnih podatkov,
Interni akti podjetja in Varnostne politike v podjetju. (tega dvojega sicer ne boš videl, ker jih tudi sam nisem videl še nikoli (ampak uradno morajo imeti in imajo))

Koliko časa se kaj hrani:
Finančno, računovodsko, knjigovodsko, davčno in komercialno dokumentarno gradivo kot specifično dokumentarno gradivo hrani organ v skladu z roki, ki jih določajo zakon o računovodstvu, računovodski standardi in zakon o davku na dodano vrednost:
-
pomožne obrazce in obračune ter kopije kontrolnih blokov 2 leti,
- poslovne knjige najmanj 10 let,
-računovodske oziroma knjigovodske listine (računi, pogodbe)
najmanj 10 let,
- obdavčenje nepremičnin 20 let,
- blagajniške priloge 5 let,
-končne obračune plač in plačilne liste za obdobje, ko letnih obračunov ni bilo, trajno,
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Klemen2311 ::

Končna verzija je sedaj nekako tako kot je spodaj navedeno (zraven bo še 1TB zunanji trdi disk). Kaj menite? Zanima me še, ali je Office Student primeren ali pa se je morebiti boljše odločiti za Office Business?

ASROCK H87M 71,35 €
INTEL Core i5 4590 3.3GHz 6MB BOX LGA1150 185,03 €
ELIXIR Memory 4GB 1600MHz CL9 DDR3 37,94 €
SAMSUNG 840 EVO series 250GB 25/S600 45,62 €
MS-TECH MS-N550 Green Diamond 550W 43,30 €
LG GH24NS95 DVD-+RW 24x črn SATA 18,90 €
Sharkoon VS3-V green 31,00 €
MS Windows 8.1 64bit ANG DSP 100,47 €
MS Office Home & Student 2013 FPP SLO 125,78 €
AOC e2370Sh 23'' LED monitor 135,55 €
Skupna vrednost naročila:
894,94 €

hojnikb ::

i5 vzami 4440
ssd m500 240gb
napajalnik nekaj of xfx ali chieftech (ne pa tega sranja=
dvdja ne rabiš
ostalo ok..
#brezpodpisa

AngelOfDeath ::

Jaz se kar strinjam z nebivedu-jem.
edit: Slovnica

Lonsarg ::

- Se strinjam z hojnikb glede Crucial M500 240GB, dražji Samsung ne nudi nobene opazne pohitritve.

- In tudi glede napajalnika, za računovodstvo računalnik se spodobi, da ima kak kvaliteten napajalnik, sploh ker ne stanejo nič več od tvojega "MS-TECH" čuda, za dobrih 40EUR se dobi najcenejši xfc ali kaj podobnega.

- ZELO POMEMBNO: MS Office Home & Student licenca ti ne dovoljuje uporabo programa v komercialne namene, kar računovodstvo definitivno je... Ostale verzije (Buisness in tudi Pro) to dovolijo, vzemi cenejšo. Oziroma če mene vprašaš en bogi Office nima kaj biti dražji od Operecijskega sistema... Jaz bi povprašal tvojo kolegico, če se bi morda zadovoljila z malce drugačnim Open Office in prišparala 200EUR, ter Microsofta mogoče malo spametovala.

- DVD je res nenujna zadeva, ampak ker je praktično zastonj čisto nič ne škodi, da je notri. Če ne drugega ima tisti, ki namešča Windows in Ofice manj dela, ko mu ni treba bootable USBja delat in filov kopirat z pomočjo drugih računalnikov za originalni Office, ki je tudi na DVDju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

trnvpeti ::

i5 za racunovodstvo?
kaj mu bo pomagal ssd?
joj

Klemen2311 ::

zakaj joj? js sem že čist konfjused! :/

Invictus ::

SSD je že fajn. Če ne drugega da ne ropota.

Drugače pa to podela kaka novejša Atom škatla z SSD brez problema. Večino teh škatel se da razširit na 8 GB če je potreba, stanejo pa drobiž.

Evo še link ...

http://geizhals.eu/intel-nuc-kit-dn2820...

Je pa Celeron ...

http://geizhals.eu/?cat=barepc&xf=2508_...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnostno kopiranje in arhiviranje v malih in mikro podjetjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6110197 (8586) borisk
»

Shramba podatkov za malo podjetje, kaksen disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5210635 (9203) krneki0001
»

PC desktop za društvo

Oddelek: Kaj kupiti
9915 (721) Gogo
»

Raid1 - kako odstraniti raid in ne izgubiti podatke?

Oddelek: Strojna oprema
131368 (1011) MadMax
»

Kako do podatkov čez 20-40 let? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7510065 (7542) Pyr0Beast

Več podobnih tem