» »

Matična Gigabyte 965P-S3 (Socket 775) in 800MHz RAM

Matična Gigabyte 965P-S3 (Socket 775) in 800MHz RAM

T_F_7 ::

Kolikor sem poguglau bi na tej plati moral delovati 800MHz ram. V mojem primeru ram sicer dela, vendar je samo na 400MHz. Mam pa 2x4Gb.

Se da ta problem kako rešiti?

Silvo ::

Ja problem rešiš tako,da pustiš na miru,kot je:)
Silvo

gddr85 ::

a to si ram prek cpuz gledal?

T_F_7 ::

speccy, cpuz,... pač nikjer ne piše da je 800mhz

Sami ::

T_F_7 je izjavil:

speccy, cpuz,... pač nikjer ne piše da je 800mhz



Če imaš DDR2 800 je realna frekvenca 400Mhz, prilepi kakšen screen.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

T_F_7 ::

 cpu-z ram

cpu-z ram



 speccy ram

speccy ram

hojnikb ::

vse štima, ker se more frekvenca zarad dual channel pomnižit z *2..
#brezpodpisa

gddr85 ::

pr cpuz lahko pogledaš memory - dram frequency. Tm ti piše dejansko frekvenco in pomnožiš *2.

T_F_7 ::

aha ok. potem štima. ste me naučili nekaj novega. hvala. :))

amacar ::

gddr85 je izjavil:

pr cpuz lahko pogledaš memory - dram frequency. Tm ti piše dejansko frekvenco in pomnožiš *2.


Ni nujno. More pisati še pri channels# dual da pomnožiš *2.

gddr85 ::

tist je dual channel mode k laufa na matični. Pr men na cpuz ne piše nič.

amacar ::

Potem pa mogoče kjer piše DC Mode. V glavnem če imaš samo en ram not oz nimaš v pravih režah bo pisalo zraven single če se prav spomnim.

gddr85 ::

ampak to je single, dual, tripple, quad channel. Lahko imaš single pa ti npr. piše dram frequency=800, dela pa na 1600mhz

hojnikb ::

če je single channel, potem bo delal kr lepo na 800Mhz..
#brezpodpisa

gddr85 ::

kako? se prav če imam en stick 4gb rama bo delal na 800 in ne na 1600?

hojnikb ::

Če je zadeva rejtana za 1600Mhz, potem bo delala na 800Mhz.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

hojnikb je izjavil:

vse štima, ker se more frekvenca zarad dual channel pomnižit z *2..

Dual channel nima tukaj nobene veze... mešaš frekvence in bandwidth (in še širino vodila, če smo že na dual channel)...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Gre se za efektivno frekvenco, ne pa za dejansko frekvenco, pri kateri teče modul(I).
Seveda je bolj pravilno stvar označit z MT/s..
#brezpodpisa

gddr85 ::

tlele je en na enmu forumu napisal: In order to get dual channel throughput, two identical modules are needed (usually placed in the same color slots). A single module will give you single channel only although you will still get double data rate from the single module

dual channel imaš lahko če imaš dva enaka rama. oz. 2x po 2 slota enakih ramov. Ampak tud če sem imel en stick i je delal na rejtani frekvenci.

eno je double data rate, drugo channel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

dual channel imaš lahko če imaš dva enaka rama. oz. 2x po 2 slota enakih ramov. Ampak tud če sem imel en stick i je delal na rejtani frekvenci.

za dual channel sploh ni nujno, da sta 2 oz 4 enaki. Če ti plata podpira flexmemory, lahko imaš 3 module različnih kapacitet, pa bo dual channel še vedno delu. Testirano v praksi :)
#brezpodpisa

gddr85 ::

v redu ampak tud če imaš en stick na matični, dela na normalni frekvenci npr. 1333, 1600, itd. ne vem zakaj bi delal na 666 oz. 800.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

SuperVeloce ::

hojnikb je izjavil:

Gre se za efektivno frekvenco, ne pa za dejansko frekvenco, pri kateri teče modul(I).
Seveda je bolj pravilno stvar označit z MT/s..


Seveda, ampak dual channel nima veze z data rate same ploščice. Ravno zato pravim, da mešate. Če ima ddr2-800, potem pomnilnik teče na 200mhz, bus teče 400mhz ampak ker je dual-pumped, to pomeni 800MT/s. Če je pomnilnik v dual channel, pomeni le 2 kanala, da lahko controller dostopa do obeh vodil (ram ploščice) istočasno (unganged). Fino je to v sedanjih časih, ko imamo večjederne procesorje. Včasih pa so združevali vodilo (kao 2x64bit = 128bit) ampak ni bilo pravega efekta.

gddr85 je izjavil:

v redu ampak tud če imaš en stick na matični, dela na normalni frekvenci npr. 1333, 1600, itd. ne vem zakaj bi delal na 666 oz. 800.

ja, tako.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

v redu ampak tud če imaš en stick na matični, dela na normalni frekvenci npr. 1333, 1600, itd. ne vem zakaj bi delal na 666 oz. 800.

ubistvo dela na 800MHz, če smo čist natančni... Tistih 1600 pomeni sam kolk megatransferjov je sposobna stvar :)

MT/s
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

v redu :D ampak channel mode nima veze z double data rate.

hojnikb ::

tako je..
Čeprav če imaš samo en modul, je bandwidth razpolovljen, ker dela samo v single channel..
#brezpodpisa

gddr85 ::

huh?8-O torej če imam 666 ram (1333) mi v bistvu dela na 333.

hojnikb ::

1333 označuje MT/s, torej pomnilnik teče na 333mhz, bus 667mhz in dejanskih megatrasferjov je pa 1333..
#brezpodpisa

gddr85 ::

tud če je bandwidth razpolovljen bi moral ram delat kot piše na embalaži. Tist sigle, double pa ni tolk, da bi dol po tleh padu zarad super zmogljivosti. Vsaj jst nisem opazu razlike.

hojnikb ::

Ja, mea culpa.. ram bo še vedno delal na enakih megatransferjih (ali frekvenci), samo bandwidth bo razpolovljen.
#brezpodpisa

T_F_7 ::

lepo ste to zakomplicirali. sedaj vem še manj kot prej.

gddr85 ::

nč nismo zakompliciral, ram ti dela normalno na 800mhz. Ostalo ti ni treba vedet :))

T_F_7 ::

tle ne veš kdo pije, kdo plača 8-)

Silvo ::

T_F_7 je izjavil:

lepo ste to zakomplicirali. sedaj vem še manj kot prej.


Sem ti lepo napisal,da problem rešiš tako,da pustiš na miru,ker je vse ok:)
Silvo

T_F_7 ::

Silvo je izjavil:

Sem ti lepo napisal,da problem rešiš tako,da pustiš na miru,ker je vse ok:)
Nisem ga premaknil niti za milimeter >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252138 (967) Mitja358
»

Frekvenca RAM

Oddelek: Strojna oprema
131969 (1706) opeter
»

Iščem RAM, vendar ga ne najdem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
253130 (2284) xxurban
»

Pomnilnik 2 gb 800 MHz

Oddelek: Strojna oprema
9924 (799) Antares58
»

Frekvenca RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
111103 (885) r3dkv1c4

Več podobnih tem