» »

Blade Runner 2

Blade Runner 2

««
13 / 14
»»

vostok_1 ::

Saj pravim, da veliko zamuja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kuall ::

Nikec3 je izjavil:

Zato jaz ne morem prenašat nerealističnih filmov, ker me spominjajo na idiotizme, v katere ljudje verjamejo in ki jih je opazit na vsakem koraku.

Torej zate odpade vsa znanstvena fantastika ali pa recimo filmi Quentina Tarantina?

Niti ne. Moji najljubši filmi so Natural born killers, Alien(s).

Kako ti lahko to "protislovje" raložim?

Zato ker bo dobra znanstvena fantastika imela podlago v realnosti. Sigurno imajo ti filmi podlago v realnosti. Zdej govorim o malih znakih med vrsticami, ki se jih da opazit in jih je težko razložit ali sploh opazit, ne pa o goli glavni zgodbi.

Slabi filmi se tepejo z realnostjo, prikazujejo realnost tako, kot si jo predstavljajo neumni ljudje, torej narobe.

Dobra znanstvena fantastika bo prikazovala nekaj, kar bi nekoč lahko bilo. Ne nekaj, kar sploh ni možno, da lahko kadarkoli obstaja. To pa bo prikazovala na zanimiv način, torej s pretiravanjem ključnih zanimivih delov.

Če mi praviš, da veliko zamujam je to isto, kot bi mi mufti rekel, da veliko zamujam, ker ne verjamem v Alaha. Oba realnost narobe razumeta. :) Že lahko, da se da dobit v zanimiva čustva, če lahko verjameš v pravljice, ampak vseeno dvomim kako zanimiva so lahko, po moje da ko raziskuješ realnost dobiš bolj zanimiva čustva kot pa ko raziskuješ pravljice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

"Artists use lies to tell the truth. Yes, I created a lie. But because you believed it, you found something true about yourself."

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

What? A si ti sploh razumel kar sem napisal?

Sicer pa čemu me zmerjaš, a sem jaz kdaj tebe zmerjal?


Ups. Ušel mi je v stavku ZA.

Se ti opravičujem. Pod "govno" sem imel v mislih zanič filme in ne tebe.

vostok_1 ::

Ok.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Sem pogledal ni kaj dober umetniški film. Še posebej mesta so mi bila zelo všeč, ko so se furali z tistimi letečimi avti.
Ryan Gosling je odigral odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

kuglvinkl ::

če te jaz razumem... :)
Your focus determines your reallity

Gregor P ::

... vejice pa to ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Sem pogledal.
Dober umetniški film.
Vizualno mi je bil zelo všeč film.
Ryan Goslin je odigral odlično.

:)

vostok_1 ::

Jz tudi znam kot Gosling igrat.
Resno faco, z občasnim stokanjem ko me prerešetajo.

Sicer pa razen vizualnih zadev in Goslinga te ni drugo nič pretirano navdušilo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Zgodba je bila dobra tako kot akcija čeprav bi akcije lahko bilo malenkost več.

Berserker ::

Pogledal film par dni nazaj. A bi slučajno moral prebrat knjigo da bi razumel ozadje in pomen scen? Ker plot za nepoznavalce deluje kot kr nekaj.

darkolord ::

Če prej pogledaš prvi del, bi moralo biti vse jasno.

Kurzweil ::

stjan ::

Vsi ti remake, prekveli, sekveli in ostale predelave starih filmov, so pravo sranje. Pokvarijo vse.

Ta film je predolg, se vleče kot kurje črevo.
Zgodbe je malo, ne sklada se s samo osnovno zgodbo, kjer ljudje - Blade runnerji lovijo in pobijajo umetne, sedaj pa so tudi Blade runnerji umetni :(
Je v tem filmu sploh še kdo pravi, naravno spočet človek?
Še Deckard je umeten :(

Zanimiva je reklama za Atari, so na starih mašinah delali računalniško grafiko:), še posebej Rachel je katastrofalna, bi se lahko izognili obrazu, pa bi bilo boljše.
Bitka v avtu v vodi, zakaj je k ubil replikantko, če je zgledalo da ona hoče rešiti Deckarda?
Konec je prav ganljiv, iz katerega filma je že :)

bambam20 ::

stjan je izjavil:

Vsi ti remake, prekveli, sekveli in ostale predelave starih filmov, so pravo sranje. Pokvarijo vse.


Planet opic je odlična prenovlejna trilogija. Edina, kjer smo dobili res zelo dobro zgobdo in obrazložitev kako je virus mutiral do stopnje, ko so ljudje izgubili tisto, kar nas dela ljudi.

oo7 ::

Kurzweil je izjavil:

Ridley Scott Says There Is Another 'Blade Runner' Story To Be Told


Dobra novica upam, da kmalu dobi zeleno luč za tretji film :)

pegasus ::

Šokantno ... obstajajo ljudje, ki berejo knjige :)
In ni samo zgodba ... v lastni domišljiji si lahko naslikaš boljšo sceno, kot so jo sposobni narest filmarji (ok, animatorji včasih dosežejo nivo domišljije, ker imajo proste roke) in ustvariš boljši zvok, kot so ga sposobne izdavit najboljše kino dvorane. Hkrati je izkušnja osebna, intimna, kar je v današnjem ekstrovertiranem svetu čisti blagoslov.

gddr85 ::

stjan je izjavil:

Vsi ti remake, prekveli, sekveli in ostale predelave starih filmov, so pravo sranje. Pokvarijo vse.

Ta film je predolg, se vleče kot kurje črevo.
Zgodbe je malo, ne sklada se s samo osnovno zgodbo, kjer ljudje - Blade runnerji lovijo in pobijajo umetne, sedaj pa so tudi Blade runnerji umetni :(
Je v tem filmu sploh še kdo pravi, naravno spočet človek?
Še Deckard je umeten :(

Zanimiva je reklama za Atari, so na starih mašinah delali računalniško grafiko:), še posebej Rachel je katastrofalna, bi se lahko izognili obrazu, pa bi bilo boljše.
Bitka v avtu v vodi, zakaj je k ubil replikantko, če je zgledalo da ona hoče rešiti Deckarda?
Konec je prav ganljiv, iz katerega filma je že :)

Ta novi blade runnerji so ubogljivi in odstranjujejo stare verzije
Deckard ni umeten, afaik
Rešiti Deckarda? tole si mal slabo gledal..

bambam20 ::

gddr85 je izjavil:


Deckard ni umeten, afaik


Deckard je replikant a nima omejen življenske dobe.

Očitno si zadnjih 36 let živel pod skalo.

Han ::

Kateri nexus je potem Deckard in kdo ga je izdelal, če je bila šele Rachael prototip nexus 7?

jype ::

4.

Han ::

A to ti kar tako malo na pamet? :P

jype ::

Ja, ravnokar sem si izmislil.

Sem sicer hotel napisat Galaxy Nexus, ampak tisti so imeli neke probleme s flashem, Deckard jih pa nima.

Han ::

Aha, vidim, da še ne ločiš med replikantom, ki ima organske možgane, in humanoidnim robotom, ki ima ali flash spomin ali, po Asimovo, "pozitronske možgane".

gddr85 ::

bambam20 je izjavil:

gddr85 je izjavil:


Deckard ni umeten, afaik


Deckard je replikant a nima omejen življenske dobe.

Očitno si zadnjih 36 let živel pod skalo.

a to si od Ridleya pobral?

jype ::

Han je izjavil:

Aha, vidim, da še ne ločiš med replikantom, ki ima organske možgane, in humanoidnim robotom, ki ima ali flash spomin ali, po Asimovo, "pozitronske možgane".
https://www.gsmarena.com/lg_nexus_4_e96...

gus5 ::

stjan je izjavil:

Ta film je predolg, se vleče kot kurje črevo.
Zgodbe je malo, ne sklada se s samo osnovno zgodbo, kjer ljudje - Blade runnerji lovijo in pobijajo umetne, sedaj pa so tudi Blade runnerji umetni
Film je kritika brutalnosti kapitalizma. Prikaže, kako replikanti stare verzije in nekateri nove verzije postajajo vse bolj humani, ljudje pa vse bolj brezobzirni. Brezobzirni tako drug do drugega kot do narave (ki so jo povsem devastirali).

bambam20 ::

gddr85 je izjavil:


a to si od Ridleya pobral?


Ne. Pri dvojki sem si vzel čas in poslušal kaj liki govorijo.

"We were been hunted. "



Samo replikante se je lovilo.

Han je izjavil:

Kateri nexus je potem Deckard in kdo ga je izdelal,



Cmon. Sprašuješ osnovna vprašanja.


Dr. Eldon Tyrell is the CEO and founder of Tyrell Corporation. His creations are Replicants.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

gddr85 ::

Mogoče hunted, ker so se hoteli dokopati do čudeža?..sicer je pa potem Tyrell res naredil nek spešl nexus, če je Harrison po vseh teh letih še živ, sploh če bi imel vlogo še v naslednjem filmu :P

Han ::

Postavil sem povsem logično vprašanje, na katerega ni logičnega odgovora. ;)

bambam20 ::

Deckardove oči se svetijo. Tako kot pri replikantih.

Han ::

Je to vse? Za Tyrella je bil Deckard človek, policist, blade runner, ne replikant.

gddr85 ::

seveda, če je z očmi pogledal proti kameri z dodatno lučjo ;)
btw, nejej se večkrat zasvetijo, ne samo v enem kadru

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Han ::

Meni se oči tudi svetijo. :P

bambam20 ::

gddr85 je izjavil:

Mogoče hunted, ker so se hoteli dokopati do čudeža?..sicer je pa potem Tyrell res naredil nek spešl nexus, če je Harrison po vseh teh letih še živ, sploh če bi imel vlogo še v naslednjem filmu :P


Vemo, da so bili pobgli replikanti v enki modeli Nexus 6 z 4 letnim delovanjem.

Rachel je model nexus7- nova serija .. testna.. podljašano delovanje.

Pred tem je bilo seveda še 5 modelov Nexusa.

Han ::

Ki so bili bolj primitivni...

bambam20 ::

gddr85 je izjavil:

seveda, če je z očmi pogledal proti kameri z dodatno lučjo ;)
btw, nejej se večkrat zasvetijo, ne samo v enem kadru


Ne. To je nalašč tako posneto. Ljudem se nikoli ne svetijo oči.

gddr85 ::

tud možno, al je pa Ridley zajebal

Han ::

Ridley se je v prvotnem BR zgolj poigraval z mislijo, da bi Deckard lahko bil replikant. Dejstva kažejo proti temu. Tudi Phillip K. Dick Deckarda ni imel za replikanta.

V nadaljevanju so Deckarda enostavno ustoličili za replikanta, da so lahko na tem zgradili ohlapno zgodbo.

bambam20 ::

Han je izjavil:

Ki so bili bolj primitivni...


Tega ne vemo, ker predhodnih modelov nam ne predstavijo. V filmu spozmao samo modele 6 in model 7.

Edino, kar bi odvrglo sum, da Deckard ni replikant je "Voigt-Kampff" test, ki pa ga nikoli ni opravil, ker vem, da je človek.

Mhm. Zakaj ga potem ni opravil, če verjame 100%, da je človek. Ga ni nikoli zanimalo, če mu niso lagali? Mene bi zanimalo kot človeka in bi se želel prepričati, če sem v resnici človek. Ali sem glej no glej replikant.

Han ::

Če takole obračaš, bi lahko v BR 3 izvedel, da smo pač vsi replikanti. :P

gddr85 ::

mogoče je tud Gaff, samo on ni nevaren in lahko mirno uživa penzijo ;)

Han ::

Ridley definitivno je. :))

Ales ::

Cel kup ljudi se je leta ukvarjalo s tem, ali je Deckard replicant ali ne. Zguba časa.

Če primerjam razne različice originalnega Blade Runnerja, spremenjene scene, sanje o enorogih, itd., je vsakomur lahko približno jasno, da originalni avtorji sprva niso imeli nobenega namena ustvariti kakršenkoli dvom glede tega, ali je Deckard človek ali ne. Jim je pa hitro padlo na pamet, ko se je stvar razvijala, da ni slabo vleči kak tak misterij naprej, ker zna priti prav. Sicer pa tako ali tako ne bi pomagalo, pa karkoli bi rekli, folk bi še vedno nabijal neumnosti v nedogled.

V glavnem, super tema za ustvarjanje hype-ja, sicer pa popolna neumnost.

Ni rečeno, da ne bodo to tematiko zdaj molzli v nedogled z Blade Runnerjem 3 do 74, vse dokler ne bo nič več nikomur jasno, niti ali smo vsi replikanti ali marjetice.

Han ::

Kakorkoli že, po mojem skromnem mnenju so z BR 2049 konkretno brcnili v temo.

bambam20 ::

Han je izjavil:

Ridley se je v prvotnem BR zgolj poigraval z mislijo, da bi Deckard lahko bil replikant. Dejstva kažejo proti temu. Tudi Phillip K. Dick Deckarda ni imel za replikanta.

V nadaljevanju so Deckarda enostavno ustoličili za replikanta, da so lahko na tem zgradili ohlapno zgodbo.


Res je. A v zgodbi Phillipa K. Dicka ni to isti Deckard. Tam je povsem drug Deckard.

V dvojki ni nikjer bilo omenjeno, da bi bil Deckard replikant. To se pač navezuje na tisto " da so nas lovili ".


Še nekaj.

Zakaj bi mu Gaff ma koncu rekel : "You've done a man's job, sir!"

Man - kot človeško delo.

Človeku ne rečemo. Opravil si človeško delo.


Deckard ves čas sanja iste sanje Enoroga.

Ljudje nikoli ne sanjamo istih sanj znova in znova.

gddr85 ::

well, iz "We were being hunted." si ti pač potegnil, da je Deckard 100% replikant, al zakaj točno si limal ta yt link?

bambam20 ::

gddr85 je izjavil:

well, iz "We were being hunted." si ti pač potegnil, da je Deckard 100% replikant, al zakaj točno si limal ta yt link?


Zato, ker je WE ne they. Zakaj bi lovili njega? Zato, ker se je spečal z Replikantko model7 ? Ne bo šlo.

Deckard je bil vpoklican nazaj na delo , da polovi pobegle izjemno nevarne replikante modela 6. To je tudi opravil.


Po moje je namigov, da je Deckard replikant ogromno.

Kdor ne verjame je pa njegov problem.

Lepota tega, kar nas dela človeške.

gddr85 ::

afaik, je stopil na stran Rachel, skušal zaščitit "čudež" in sodeloval pri tem, da ga skrijejo, tud to bi bila možnost, zaradi katere bi njega lovili
sicer pa počakajmo na tretji film, mogoče še kej več izvemo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Time to Die

Oddelek: Sedem umetnosti
383226 (1923) Kurzweil
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210869 (7325) gus5
»

TOP filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
408481 (6080) bambam20
»

Filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
101614 (1227) Nikec3

Več podobnih tem