» »

Blade Runner 2

Blade Runner 2

««
11 / 14
»»

vostok_1 ::

bambam20 je izjavil:

Očitno že ni tok fanov, če ne grejo v kino in tudi tako kulten ni film. Vprašanje koliko bi moral dejansko film zaslužit, ker so ga na polno oglraševali, da bi prinesel dobiček.


Pravim ti. Poslušal sem poznavalca iz industrije, ki je rekel, da film mora zaslužit 3-4x svoj budget, da imaš nekaj dobrega profita.
Vse pod, je bolj ali manj, da loviš ničlo or worse.

BR2049 bi se moral vrtet okoli pol miljarde $, da bi ga finančniki jemali resno. Trenutno dela izgubo za vsaj dvakratnik budget-a. Še posebej industriji šokantno je to, da je film bil ciljan kot blockbuster.
Film, lahko da je dober...ampak as the industry stands now...nadaljevanje je možno le, če se zgodi kak čudež.

http://www.imdb.com/title/tt2488496/

Budget: $245,000,000 (estimated)
Opening Weekend: ?34,011,849 (UK) (20 December 2015)
Gross: $936,662,225 (USA)



http://www.imdb.com/title/tt2527336/


I rest my case.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Film, lahko da je dober...ampak as the industry stands now...nadaljevanje je možno le, če se zgodi kak čudež.
Zakaj pa zdaj nenadoma hočeš nadaljevanje?

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:


Še posebej industriji šokantno je to, da je film bil ciljan kot blockbuster.
Film, lahko da je dober...


Težko, ker je raztegnjen. NO, boš sam videl. Meni zgodba ni sedla, ker je nelogična in bolj meh vse skupaj.

Nima veze. Film, ki ga sicer ne bom nikoli več gledal, a uspelo mu je ujeti tisti občutek pristnosti.

SIcer vizuelno je čisti Blade Runner svet, kadri so posneti odlično, sploh, ker režiser veliko kadruje obraze in tukaj ja Gosling car. Pa tudi ona androidna Love mi je všeč. Karizmatično seksipilna kuzla. Jared Letta bi lahko mirno izpustili, saj ne zna igrat.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Film, lahko da je dober...ampak as the industry stands now...nadaljevanje je možno le, če se zgodi kak čudež.
Zakaj pa zdaj nenadoma hočeš nadaljevanje?


Nisem ga še pogledal. Na trenutke ste me skoraj prepričali, pol pa me prime panični napad pred holivudom in se premislim.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Film, lahko da je dober...ampak as the industry stands now...nadaljevanje je možno le, če se zgodi kak čudež.
Zakaj pa zdaj nenadoma hočeš nadaljevanje?


Nisem ga še pogledal. Na trenutke ste me skoraj prepričali, pol pa me prime panični napad pred holivudom in se premislim.


Ti si mal škrt. Ni drugega. Ne skrbi. OB filmu boš užival.

Sheteentz ::

Skoraj odličen film, vendar pa je za moj okus premalo neo noir detektivka in preveč Villeneuvovsko spoliran ter hladen. Ni tistih nepozabnih likov in večnih scen, kot je "Its too bad she wont leave...". Tudi mesto je v originalu bolj živo, tle pa zgleda mrtvilo. Po moje manjka tiste končne začimbe, ki bi iz tega filma naredilo legendo.

vostok_1 ::

Kaj reče live ali leave?
Damn, bi skoraj dal roko v ogenj da je live.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Sheteentz je izjavil:

"Its too bad she wont leave...".
Live.

Očitno referenca na rok trajanja replikantov šeste generacije.


Gaff had been there, and let her live. Four years, he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special: no termination date. I didn’t know how long we had together... who does?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Exactly. Sm že mislu, da sem narobe slišal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Sheteentz ::

Pardon, zatipk, brainfart. Itak, da live. Prav jezi me, da ni nobene tako močne scene v nadaljevanju. Tisti jebeni dron, ki se dvigne iz K-jevega avta je tudi v filmu samo zato, da je notr al kaj? Čeprav sem pogledal tist video Everything Wrong With Blade Runner In 17 Minutes Or Less, kjer je kar nekaj orng failov, je original ful bolj emocionalno močan film.

Nikec3 ::

150$ budget pomeni, da za break even rabiš ca. 3x-4x v box office.

To ni res. cca 300 milijonov in nihče ga ne bo označeval za polom, vse kar bo več bo že ok. In na koncu sploh ne bo tak polom:

150$ budget pomeni, da za break even rabiš ca. 3x-4x v box office.

Po dveh vikendih je že na 158 milijonov, čakamo še na prihodke od Kitajske in Japonske. Računam da bodo 300 milijonov skoraj zagotovo dosegli.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jype ::

Sheteentz je izjavil:

je original ful bolj emocionalno močan film.
No ja, no... Tudi v 2049 protagonist dolgo časa verjame reči, ki se izkažejo za napačne, pa v zvezi s tem obratom je tudi precej kvalitetnega kazanja čustev.

D3m ::

jype je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

"Its too bad she wont leave...".

Live.



Očitno referenca na rok trajanja replikantov šeste generacije.


Gaff had been there, and let her live. Four years, he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special: no termination date. I didn’t know how long we had together... who does?


But then again.....who does

Input end title music.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jype ::

Sem pobral cam... Med "What's her name?" in "Rachael." je 15 sekund.

Excellent pacing.

perci ::

To so pavze v stilu Rade Serbedžije, ko si zaradi zagotovitve bolj trpečega izraza na obrazu, z roko v žepu puli sramne dlake.

Nisem se gledal filma, sicer.

BigWhale ::

Trenutno London zgleda, kot bi pobegnil iz tanovega filma. :)

https://twitter.com/mr_clark/status/919...

Han ::

Končno pogledal - ujel še zadnjo normalno predstavo v Cineplexxu - od jutri le še v CE in MB ob nenormalno pozni uri.

Razočaran. Prikolice so obetale precej boljši filEm. Glasba katastrofa, vizualno krneki, zgodba nezanimiva, liki skrajno dolgočasni. Ocena: 5/10.

bambam20 ::

Han je izjavil:

Končno pogledal - ujel še zadnjo normalno predstavo v Cineplexxu - od jutri le še v CE in MB ob nenormalno pozni uri.

Razočaran. Prikolice so obetale precej boljši filEm. Glasba katastrofa, vizualno krneki, zgodba nezanimiva, liki skrajno dolgočasni. Ocena: 5/10.


Pretirana glasnot glasbe in efektov te ni motila?

Han ::

Sama glasnost niti ne, ampak predvsem Arrival slog glasbe, ki ne paše glede na original, in nenaravni zvočni efekti pri pretepih, udarcih... Skratka, to ni film, ki bi si ga želel pogledat še enkrat.

Nikec3 ::

Han je izjavil:

Sama glasnost niti ne, ampak predvsem Arrival slog glasbe, ki ne paše glede na original, in nenaravni zvočni efekti pri pretepih, udarcih... Skratka, to ni film, ki bi si ga želel pogledat še enkrat.

Kaj pa šteješ recimo za naravne zvočne efekte pri udarcih? To kar se sliši pri Chuck Norris in Jean Claude Van Damme filmih?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

matobeli ::

A še kje v kinu predvajajo BR ali sem ta vlakec zamudil?

edit: vidim da v Kolosej-Ljubljana. A to je za it pogledat ali je tam kino izkušnja slaba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jype ::

Če bo dvorana prazna, ne bo prehudo, mi pa kolegi pravijo, da reč razpada.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

matobeli ::

Pomotoma sem pritisnil izbris.

Ja, to da razpada je že javna-tajna, nisem pa bil not že veliko let. Folk me ne moti dokler se gre za kokice, komentiranje o stvareh ki niso o filmu malo bolj.

Nočem brat komentarjev, ker so zih spoilerji not. Stari BR se je dalo popolnoma dobro gledat na TVju z vsaj osnovo nadgraditvijo zvoka.

Ali je novi BR, kot je to moda zadnjih let, močno narejen z mislijo na velika platna in močne zvočnike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jype ::

Je, ampak niso bistveni. Meni se na računalniškem ekranu s slušalkami zdi enako dober, drži pa, da je trenutno na voljo le shitty kvaliteta.

Han ::

Glede na ves 'hype' okrog vizualno zvočnega spektakla sem pričakoval, da me bo posrkalo v postapokaliptično okolje, a sem ostal trdno prizemljen na figueras stolu. Sicario je bil odličen, Arrival za silo, tole je pa krneki.

Vazelin ::

Evo gledal BR2. Meni osebno izvrsten izdelek, eden boljših filmov leta. Vrhunsko nadaljevanje, vrhunska atmosfera.
Me gusta:)

jype ::

Han je izjavil:

Glede na ves 'hype' okrog vizualno zvočnega spektakla sem pričakoval, da me bo posrkalo v postapokaliptično okolje, a sem ostal trdno prizemljen na figueras stolu. Sicario je bil odličen, Arrival za silo, tole je pa krneki.
Da nisi ponesreči zašel v napačno dvorano?

Han ::

The real reason Blade Runner 2049 flopped at the box office

"I came on board because the script was very strong," je dejal režiser. Meni je deloval scenarij vse prej kot dober...

Ko Wallace pripelje pred Deckarda novo Racahel, ga njena prisotnost vidno gane, a Wallacu hladnokrvno reče, da je imela njegova zelene oči. Halo?!?

Nikec3 ::

Preveč vsi ponavljajo kak finančni flop bo BR 2049. Evo, smo že preko 220 milijonov, pa Kitajska in Japonska še vedno nista všteti. Na koncu bo zaslužek preko 300 milijonov, kar je čisto ok za tak film.

http://www.boxofficemojo.com/movies/?pa...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

za denar bi se sekiral, če bi padel na moj TRR.
Ker ne, se 'sekiram' samo za kvaliteto filma. Ki pa je top notch.

WWA
Zbogom in hvala za vse ribe

bambam20 ::

Nikec3 je izjavil:

Preveč vsi ponavljajo kak finančni flop bo BR 2049. Evo, smo že preko 220 milijonov, pa Kitajska in Japonska še vedno nista všteti. Na koncu bo zaslužek preko 300 milijonov, kar je čisto ok za tak film.

http://www.boxofficemojo.com/movies/?pa...


Vprašanje koliko so vložili v oglaševanje. Po moje veliko preveč.


Zasedenost za danes Cineplexx za ogled Filma Žaga.

Maribor.





Celje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

vostok_1 ::

bambam20 je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Preveč vsi ponavljajo kak finančni flop bo BR 2049. Evo, smo že preko 220 milijonov, pa Kitajska in Japonska še vedno nista všteti. Na koncu bo zaslužek preko 300 milijonov, kar je čisto ok za tak film.

http://www.boxofficemojo.com/movies/?pa...


Vprašanje koliko so vložili v oglaševanje. Po moje veliko preveč.


Zasedenost za danes Cineplexx za ogled Filma Žaga.

Maribor.





Celje



V oglaševanje gre še enkrat tolikokolikor je bila produkcija. Zato 300m za 150m film je bare minimum, da ni totalen flop.

Glede žage. Yes. People are retarded.

PS. Večina raje, ni zainteresirana v širitev obzorja in premlevanje neprijetnih vprašanj.
Njih zanima samo lastno uživanje in propagiranje svojega stila v prihodnost. Če jim daš še EV zraven, ne bodo nič kaj drugačni, sam lepši P.R. bodo meli.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:


Glede žage. Yes. People are retarded.




Vstopnice so bile danes v Celju in Mariboru za vse grozljivke po 20:00 uri 1.99€. Zato je med drugim tudi takšen naval.

vostok_1 ::

Way too much. Still retarded IMO.

Ampak ok. You have a point.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

Way too much. Still retarded IMO.

Ampak ok. You have a point.



Prvi del Žage je bil čist ok :).

Nikec3 ::

PS. Večina raje, ni zainteresirana v širitev obzorja in premlevanje neprijetnih vprašanj.
Njih zanima samo lastno uživanje in propagiranje svojega stila v prihodnost. Če jim daš še EV zraven, ne bodo nič kaj drugačni, sam lepši P.R. bodo meli.

Jaz sem šel Blade Runnerja gledat zaradi lastnega užitka in ničesar drugega. A ti @vostok_1 misliš, da si z ogledom BR 2049 reševal življenja?

Razlog za ogled BR ali Žage je povsem enak. Ljudem so pač všeč različni filmi.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Nisem še ogledal.
Ne mislim nobena življenja reševat, zgolj apelirat na mainstream publiko, če bi lahko kolektivno, ampak individualno dvignili raven produkcije.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

Preveč vsi ponavljajo kak finančni flop bo BR 2049. Evo, smo že preko 220 milijonov, pa Kitajska in Japonska še vedno nista všteti. Na koncu bo zaslužek preko 300 milijonov, kar je čisto ok za tak film.

http://www.boxofficemojo.com/movies/?pa...


"flop" je dost relativna zadeva. glede na vložek je 300m malo. tudi za "tak" film. če bi bil to ironman 4 bi bil totalen poraz.

Seveda ni point a film zasluži ali ne da je nekomu všeč. Poanta je bila samo to, da vprašanje če bodo posneli nadaljevanje glede na finančno (ne)uspešnost.

Han ::

Ne bodo, ker je bila že v 2049 zgodba porazno slaba.

marS ::

vostok_1 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Preveč vsi ponavljajo kak finančni flop bo BR 2049. Evo, smo že preko 220 milijonov, pa Kitajska in Japonska še vedno nista všteti. Na koncu bo zaslužek preko 300 milijonov, kar je čisto ok za tak film.

http://www.boxofficemojo.com/movies/?pa...


Vprašanje koliko so vložili v oglaševanje. Po moje veliko preveč.


Zasedenost za danes Cineplexx za ogled Filma Žaga.

Maribor.





Celje



V oglaševanje gre še enkrat tolikokolikor je bila produkcija. Zato 300m za 150m film je bare minimum, da ni totalen flop.

Glede žage. Yes. People are retarded.

PS. Večina raje, ni zainteresirana v širitev obzorja in premlevanje neprijetnih vprašanj.
Njih zanima samo lastno uživanje in propagiranje svojega stila v prihodnost. Če jim daš še EV zraven, ne bodo nič kaj drugačni, sam lepši P.R. bodo meli.


še mojih 5 centov.
Sem gledal včeraj v Cineplex Koper. 12 viewerjev vključno z mano. Ker sem fan Blade Runnerja me ni razočaral. Nadaljevanje kot se šika. Vse jasno. Se vidi da je narejeno po čistem scenariju, ne pa po noveli (Mogoče bodo izdali še roman, kot Clarke Odisejo 2000?). No, edino glasba mi ni bila najbolj cool. Daleč od tega da je bila slaba. Audio in zvočni efekti zelo v redu, ma glasba pa me ni pritegnila. Ne bom je snel. :)) Če bo nadaljevanje? Kar podpiram.
Aja, glede Žage 8. Včeraj predstava je imela še en sedež prost.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zmajc ::

Gledal v Mariboxu v Dobly Atmos zvoku, prva klasa, kot da bi bil film narejen prav z tem v mislih.

Kot velikemu fanu prvega dela mi je bil film všeč, je pa res škoda da se niso zdilali z Vangelisom za sodelovanje.

Očitno sta se med snemanjem prvega dela na smrt skregala.

Sheteentz ::

Sj so bili vsi skregani med snemanjem originala :D

Zmajc ::

Tudi res. :P

Vazelin ::

kakšen je ta dolby atmos v Mariboru. je razlika napram drugim dvoranam?

mimogrede... po dolgih letih sem šel zadnjič na liffe v kino Komuna in meni ima ta dvorana veliko boljši zvok od vsega kar je v Koloseju LJ. Tak crisp zvok.

bambam20 ::

Za kolosejeve dvorane nimam pojma.

Cineplexx ima odlično ozvočenje.

Zmajc ::

Vazelin je izjavil:

kakšen je ta dolby atmos v Mariboru. je razlika napram drugim dvoranam?

mimogrede... po dolgih letih sem šel zadnjič na liffe v kino Komuna in meni ima ta dvorana veliko boljši zvok od vsega kar je v Koloseju LJ. Tak crisp zvok.


Gledal Blade Runne 2 z doly atmos soundom v Mariboxu, moram reču da je izušnja prva liga s katero se niti surround ne more primerjati.

Če bo le možno si bom tudi druge filme pogledal v tej dvorani.

Gregor P ::

jype je izjavil:

Meni je bil zelo všeč. Za vostoka ni primeren, ker je preveč ženskih likov, ki niso zgolj hologrami.
... bi se pa dalo komentirat tudi ta dokaj tradicionalni pogled na ponovno odkritje "glavne vloge" ženske, poveličevanje vloge matere/maternice, rojstva, čudeža pa to ...8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jb_j ::

glasba skoraj na nivoju, scenografija je bila na nivoju.
o zgodbi ne bom podal komentarja.

vostok_1 ::

Torej:

Vizualno top notch. Povsem dobro modernizira stari look.
Glasbeno, prav tako. Čeprav je mogoče še preveč old school.

Zgodba? Dokaj contrived. Ni mi dala vtisa kot nekaj fascinantnega. Je precej logično nadaljevanje, če ti ni v interesu preveč eksperimentirat.
Prav tako, se mi je zdelo, da ima kar nekaj plot holes in inkonsistenc.

Plot...ponovno. Dokaj contrived. Nekoliko vsiljen, make do. Nima tistega flow-a res dobrega filma.

Scene...nekatere so bile kar malo za lase privlečene. Nekatere so mi bile kul. Tista z holo-sync sexom, čeprav vseeno precej za lase privlečena.
Tudi če združimo vse scene tega filma, ne pridejo do pasu Roy-jevem predsmrtnim monologom.

What a great scene.


Karakterji? Roko na srce, največji minus v filmu. Glavni baddie ima Alien: Covenant kompleks. Bluzenje v prazno as to show he's an eccentric mastermind.
Definitivno to ni noben Tyrell.
Joe in tista huda psica...flat. Saj vem, da replikanti naj bi bili flat, ampak Deckard, Roy in ostali definitivno so imeli dober vibe.
Ta novi so čisto flat.
To opažam pri veliko modernih filmi...vsi so tako flat, normalizirani. Praktično anybody could play their role.
Oba stara, Ford pa tisti origami mehičan sta imela več karakterja kot ta mladi.

SJW vsebina? Minimal to barely existent. Predvsem gre za Villeneuve-ov, skrivni, probably unhealthy copata fetish of women, kot je to običajno za "male allies".
Ampak kljub temu je bilanca boljša kot v Arrival, kjer so bili moški bolj propsi v sceni.

Ocena?
I don't care. Film ni skropucalo. Za bit 2017 je pravzaprav še kar gledljiv. Ni pa presežek, ki bi ga gledal dvakrat v krajšem časovnem obdobju.
Bolj se mi zdi, da obstoj nadaljevanja sploh ni bil potreben.


Odstopanje od moje napovedi?

vostok_1 je izjavil:

Napovedujem mlačno brezveznost, brez dolgoročno pomljivih scen.
Hell, že po izstopu kina bi vrjetno pozabil kaj se je vrtelo.

Ampak filmov kjer je ima Ridley prste zravn, ne gledam več v kinu. Vsaj ne dokler ne gre na rehabilitacijo alkoholikov ali se ponesreči res en masterpiece.


V bistvu sem kar zadel. Večina scen je..."well, šure, whatever".
Ne slabe, ampak nepomljive. Tista z sexom je bila tako malo prijetno presenečenje, več pa ne.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Nikec3 ::

Ni pa presežek, ki bi ga gledal dvakrat v krajšem časovnem obdobju.

To ni noben film.

Bolj se mi zdi, da obstoj nadaljevanja sploh ni bil potreben.

Seveda nadaljevanje ni bilo potrebno. Je pa kul, da ga imamo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"
««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Time to Die

Oddelek: Sedem umetnosti
383226 (1923) Kurzweil
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210868 (7324) gus5
»

TOP filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
408481 (6080) bambam20
»

Filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
101614 (1227) Nikec3

Več podobnih tem