» »

zvočne kartice ne zazna

zvočne kartice ne zazna

Lucifix ::

A mi lahko kdo pomaga! Namreč dobil sem nov računalnik (ni ravno nov - direktno iz trgovine), ampak sedaj mi noče zaznati zvočne kartice (sound blaster live! value).
Zvočna kartica je vredu, saj je bila testirana na starem računalniku. Probal sem jo vstaviti v različne slote toda brez uspeha.
Pobral sem najnovejše driverje iz neta, toda ko jih začnem inštalirat, mi reče da na računalniku ni hardwarja (zvočne kartice).

Uporabljam windows xp pro.

Matek ::

Uh, probaj jo še enkrat dat v stari računalnik, če ne dela, si jo skuru med prestavljanjem, drugače pa jo fajn porini v režo, malo spucaj gor kontakte, itd.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Lucifix ::

Sem jo dal nazaj v ta star računalnik in dela normalno. Potem pa sem probal dati drugo zvočno (PCI sound blaster) v ta nov računalnik pa spet nič ne zazna.
Zaznal je vse ostalo (tv tuner, grafično...) edino kar štrajka je zvočna.

Tudi vse windows xp update sem pobral, a brez uspeha.

Lucifix ::

A je kakšna možnost da je kaj narobe v biosu nastavljen?

cekr ::

A ima osnovna plošča onboard zvočno? Če jo ima, jo izklopi v BIOS-u.

To zvočno bi morali WinXP normalno zaznati brez, da daješ nove gonilnike.

V nastavitvah za sistem poglej, če ti je sistem kaj zaznal oz. če ti kaže, da je nekje neka napaka. Če je zaznal, pa ti kaže z napako, pobriši vse zaznave z napako in reštartiraj.

V končnem pa bi mogoče pomagala tudi frišna inštalacija sistema.

Je pa tudi možno, da se plošča in kartica ne marata. Samo to je zelo malo verjetno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Han ::

Ko sem sam preizkušal Live kartico, je imela tako kratke kontakte, da sem moral malo zviti kovinsko ploščico, da jo je sistem zaznal. Pa še potem je počasi zlezla ven iz PCI reže, tako da sem jo rajši kar odpisal. :|

Lucifix ::

Sam se mi zdi čudn da bi mela obedve creativovi kartici kratke kontakte...

Lucifix ::

in kje se lahko če je onboard zvočna, v biosu izključi?

Lucifix ::

hmm... čudn... zdj pa sem ugotovil da mi sploh ni zaznal tv tunerja. mrežno kartico pa je sigurn. mah nej gre vse nekam....;((

Lucifix ::

Han prav si imel. Tv tuner in sound blaster sta imela prekratke kontakte. Tako da sem vzel klešče in stvar je rešena.
hvala za pomoč vsem! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ms-DOS igre na Windows 98 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555251 (4017) Enron x86
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712128 (7987) Janac
»

windows 7 audio driveri

Oddelek: Operacijski sistemi
394956 (3598) skyspy
»

2 zvočni na 1x

Oddelek: Zvok in slika
191370 (1003) juhartg
»

Kaj je narobe z on-board zvočnimi?

Oddelek: Zvok in slika
7871 (793) dela

Več podobnih tem