» »

prenosnik se ne prižge

prenosnik se ne prižge

memnon ::

Imam slabi 2 leti star prenosnik Lenovo y580. Kakšen mesec nazaj sem začel opažati težave pri zagonu. Gumb za zagon sem moral večkrat pritisniti ali pa ga dalj časa držati. Vmes so težave za krajši čas izginile, nato pa spet pojavile. Sedaj se prenosnik sploh ne prižge več. Prenosnik sicer ni imel nobenih težav (BSOD,...), tudi pod obremenitvijo ne.

Če ga priključim v elektriko, in je ob tem baterija v prenosniku, zasveti lučka za polnjenje baterije. Zanima me, kaj bi bilo lahko s prenosnikom narobe.
Hvala za pomoč.

Leks ::

PRvo preveri čisto banalno težavo, če ni slučajno težava v gumbu za vklop. Če imaš možnost ga razstavi in poizkusi vklopit neposredno.

memnon ::

Računalnik sem razstavil. Gledam gumb za vklop in se mi ne zdi nič narobe. Tudi na pritisk je gumb povsem normalen. Od gumba za vklop gre ploščat kabel na matično ploščo. Na istem kablu so še drugi gumbi, ki so delali, zato dvomim je težava v kablu.
Kako naj neposredno vklopim? Poskusil sem iztaknit in še enkrat priklopit kabel, a ne pomaga.

BorutK-73 ::

Naredi kratek stik na pinih kjer prideta kabla za vklop.

memnon ::

Zdej sm kabl vklopu in na pine od kabla položil bakreno palčko. Je to vredu? Nič se ni zgodilo.

Chev ::

Jaz bi probal z neko eksterno napravo. Wireless miška po navadi avtomatsko prižge računalnik (če ni v BIOSu izklopljen USB port). No, in če se normalno prižge, je težava v gumbu oz. flat kablu. Če se ne, pa bomo dalje iskali.

memnon ::

Očitno s kablom ni vse ok. Sedaj sem direktno na matični plošči na pinih naredil kratek stik in računalnik se je prižgal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923912 (6669) hojnikb
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214748 (4499) acookook
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392822 (1897) PIK7
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232693 (2221) Seljak
»

Asus p8z77 deluxe problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232195 (1952) Brias

Več podobnih tem