» »

Kako biti sponzoriran?

Kako biti sponzoriran?

ikeaikea ::

Mene pa zanima, kako danes biti sponzoriran, na področju športa. Ponavadi so sponzorirani le vrhunski, svetovno znani športniki, vendar temu ni tako. Zraven je še mali miljon ostalih. Zanima me kako priti do sponzorja? Je to sploh mogoče? Na kakšen način?

Roadkill ::

Tako da težiš vsem, ki jih poznaš in vsem katerih ne poznaš, če bi želeli biti tvoj sponzor.

Sploh to deluje pri lokalnih privatnikih.
Ü

fantasycamp ::

ikeaikea je izjavil:

Mene pa zanima, kako danes biti sponzoriran, na področju športa. Ponavadi so sponzorirani le vrhunski, svetovno znani športniki, vendar temu ni tako. Zraven je še mali miljon ostalih. Zanima me kako priti do sponzorja? Je to sploh mogoče? Na kakšen način?


seveda deluje če si dober in imaš potencial bit na tv ali netu..

nekateri bi pa radi sponzorstvo v naprej brez dokazovanja, to ne deluje...

Mare3 ::

Za kateri šport gre morda bi ti lažje pomagali.

ikeaikea ::

Gre za hokej na ledu.

turk1990 ::

Lahko se tudi vprašaš, kakšno korist bi imel sponzor od tebe?..:) Če boš vedel odgovorit na to vprašanje, ti bo potem lažje zagovarjat to "sponzorstvo".

betmen ::

kakšno korist ima Milka od Tine majketi? Samo to, da jo folk vidi, veliko folka.

Obstajajo sponzorske pogodbe (pogooglaj malo) lahko se zmeniš, da v bodoče ko boš dober da daješ nek % nazaj... pomojem boš tko prej dobil nekoga, kakor pa da nekdo vlaga vate denar, še posebej ne v Sloveniji...

Invictus ::

betmen je izjavil:

kakšno korist ima Milka od Tine majketi? Samo to, da jo folk vidi, veliko folka.

Ni to problem Tine, če jo sponzor ne zna ponucati ...

Ona ima v pogodbi obveznosti, ki jih pač mora izpolniti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ikeaikea ::

Sam pomen sponzorstva je da izponjuješ njihove zahteve in jih predstavljaš? Seveda ne govorim tukaj o profi pogodbi.
Drugače pa nevem ali je to še ampak ali ni spoznorstvo oz. donacija tudi kot davčna olajšava?

fantasycamp ::

betmen je izjavil:

kakšno korist ima Milka od Tine majketi? Samo to, da jo folk vidi, veliko folka.

Obstajajo sponzorske pogodbe (pogooglaj malo) lahko se zmeniš, da v bodoče ko boš dober da daješ nek % nazaj... pomojem boš tko prej dobil nekoga, kakor pa da nekdo vlaga vate denar, še posebej ne v Sloveniji...


Citiraš Tino, ona je dokazala v naprej in ni imela velikih pogodb dokler ni postala res huda zvezda...
Pa še zdaj se njene skrijejo pred kakimi fuzbalerji in košarkaši...

turk1990 ::

betmen je izjavil:

kakšno korist ima Milka od Tine majketi? Samo to, da jo folk vidi, veliko folka.

Obstajajo sponzorske pogodbe (pogooglaj malo) lahko se zmeniš, da v bodoče ko boš dober da daješ nek % nazaj... pomojem boš tko prej dobil nekoga, kakor pa da nekdo vlaga vate denar, še posebej ne v Sloveniji...


Kasno korist? Naprimer da ko ona nosi milka kapo, jo lahko na enem 15 sekundnem posnetku vidi 15 miljonov ljudi, oziroma kdor jo spremlja. Ali mislis da sponzorji placujejo vecmiljonske pogodbe, ker jim paše metat denar stran?

Pixy222 ::

Sam sem 1 sezono aktivno iskal sponzorje/donatorje za športnico v individualnem športu. Lahko ti povem, da boš kakšnega donatorja dobil le prek vez in protiuslug. Aktiviraj starše, znance, brate, sestre, če ima kdo tako službo, da naredi kakšno protiuslugo (rabat...) potem boš dobil kakšno donacijo, drugače s samim pošiljanjem prošenj vsepovprek pa nebo nič. Take zadeve gredo direktno v koš če te ne poznajo.

jype ::

ikeaikea> Zanima me kako priti do sponzorja? Je to sploh mogoče? Na kakšen način?

Kolk sredstev pa rabiš?

ikeaikea ::

jype> 1000-2000€ na sezono za opremo in letni kampi v tujini

A120 ::

mi smo rabili drese za mali nogomet v vrednosti skupno 400e. smo vprasali lokalnega gostinca in je bil presrecen. je lepo dal sam izdelati drese po njegovi zelji in ime smo imeli po njemu.

GupeM ::

Tudi sam sem ze bil na tem, da sem iskal sponzorje za kosarkarsko ekipo (4. SKL). To je res prava muka najti dovolj sredstev. Najveckrat kaksna lokalna podjetja dajo nekaj 100€ že zaradi davčne olajšave, in njihovo ime se pojavlja na plakatih za tekme. Za nekoliko vecje zneske so logotipi tudi na dresih. Če pa bi dobili generalnega sponzorja (da bi pokril večino letnih stroškov - 8000€ ali več), pa bi se ekipa imenovala po njem. No... Z zadnjim še nismo imeli sreče. Že kaj manjšega je težko dobiti. Najlažje s kakšnimi vezami in pa rezultati.

ikeaikea ::

Aha, torej veze. Saj po eni strani logično-> brez vez ni nič.

Roadkill ::

ikeaikea je izjavil:

Aha, torej veze. Saj po eni strani logično-> brez vez ni nič.

lol, klasičen slovenizem.

Dobiš odgovor:
mi smo rabili drese za mali nogomet v vrednosti skupno 400e. smo vprasali lokalnega gostinca in je bil presrecen. je lepo dal sam izdelati drese po njegovi zelji in ime smo imeli po njemu.


Ampak zaključek je itak, da brez vez ne gre nič.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Okapi ::

Je ena majhna razlika med 400 evri in imenom gostilne na dresih vse ekipe, in 1000+ evri za enega posameznika.

O.

St235 ::

samo je ta razlika kje drugje kot v vezah.

Roadkill ::

Okapi: Grem stavit, da to razliko najlažje premagaš, če sediš doma in na forumih jamraš čez državo.
Ü

Okapi ::

samo je ta razlika kje drugje kot v vezah.
Razlika je, da 400 evrov za drese lahko od krajevnega oštirja dobiš brez zvez, 1000+ evrov za opremo neznanega hokejista pa praktično ne moreš dobiti brez zvez.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mesar ::

Odvisno kaj ponujaš, če si daš na levo ritnico tetovirat logo firme ti bojo takoj dali donacijo. Seveda bos pol moral svoje bogastvo tudi razkazovati... ampak to ni problem če se udeležuješ tekmovanj ane?

Good luck 8-)
Your turn to burn!

St235 ::

Okapi je izjavil:

samo je ta razlika kje drugje kot v vezah.
Razlika je, da 400 evrov za drese lahko od krajevnega oštirja dobiš brez zvez, 1000+ evrov za opremo neznanega hokejista pa praktično ne moreš dobiti brez zvez.

O.


Neznanih hokejistov je par sto. Ko bo naredil nekaj omembe vrednega bo lahko sanjal o 1000€.

Okapi ::

Najbolj zanesljivo dobiš denar, če se preimenuješ. Ampak moraš biti vseeno vsaj malo znan, oziroma tekmovati na malo višjem nivoju od občinske lige.
Bruno Banani;)




Neznanih hokejistov je par sto. Ko bo naredil nekaj omembe vrednega bo lahko sanjal o 1000€.
Zakaj bi sanjal? Samo eno dobro vezo potrebuje.>:D

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odbojka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11610965 (4093) Nedasemiveč
»

Tekmovanja v video igrah... zakaj ne?

Oddelek: Igre
192572 (1880) Pesimist
»

Zahod bojkotira pakistansko internetno cenzuro

Oddelek: Novice / NWO
4717469 (15856) BlueRunner

Več podobnih tem