» »

Navijanje monitorja (monitor refresh rate)

Navijanje monitorja (monitor refresh rate)

krispe ::

Danes sem se lotil t.i. navijanje monitorja oziroma navijanja frekvence s katero se osvežuje slika na monitorju :) Misija je bila uspešno opravljena in sem se odločil, da to delim z vami.
Za AMD userje je stvar nekoliko bolj zakomplicirana, saj te funckije nimamo vgrajene v gonilnike kot imajo pri Nvidiji, vseeno pa se potrebujeta le dva programa in stvar je relativno enostavna:
- AMD/ATI Pixel Clock Patcher in,
- Custom Resolution Utility

Postopek pa je opisan tukaj: Klik

In še postopek za Nvidia kartice: Klik

Meni je mojega 24" LG-ja uspelo "naviti" na 75Hz, več še niti probaval nisem tako da mogoče bi šlo še dlje, ampak razlika je že zdaj med 60Hz in 75Hz zelo opazna! :)
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

hojnikb ::

Heh, jaz sem svoj IPS celo odvil na 50Hz, ker sicer na defaul 60Hz prikazuje kr opazne "artefakte" na modrih podpikslih.. ;((
#brezpodpisa

Tilen ::

61 gre, 63 več ne. :) ZR24w IPS 1920x1200
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

6151 ::

Ali moram imeti prek DVI povezano za boljši rezultat?

Tudi meni je 61 uspelo, za vse več pa napiše out of range =(
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

gddr85 ::

En vprašajne....a lahko dobiš sčasoma več light bleeda na monitorju? a je kdo kej tazga že opazu?

RejZoR ::

Edge bleeding je vezan na zasnovo osvetlitve in se ne spreminja. Vsaj ne v smislu, da bi se spremenil samo na določenih mestih.

Btw, sam refresh ti ne bo bistveno pomagal, sploh če boš uporabljal kakšne čudne frekvence samo zato, da je pač višja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pegasus ::

Ha ha ha, stare CRTje smo na 120Hz furali. Beat that!

VaeVictis ::

pegasus je izjavil:

Ha ha ha, stare CRTje smo na 120Hz furali. Beat that!


Beaten ;)

Philips 242G5 144Hz LCD Gaming Monitor

s6c-gEL ::

Kaj dosežeš z oc monitorja :| ?

hojnikb ::

večji e-penis :)
#brezpodpisa

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

večji e-penis :)


Bigger is always better O=================3
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

negotiator ::

Brez zamere ampak a ni osveževanje monitorja nekaj čisto tovarniškega in bi moral za ta overclock poseči v hardver monitorja? Samo pravim...
All easy problems have already been solved.

krispe ::

Tako nekako ja, večina 60Hz monitorjev je zmožnih 75Hz vse do 1280x1024, z malo tweakanja pa lahko nastaviš teh 75Hz na 1920x1080.
Razlika je pa OGROMNA! že premikanje miške na zaslonu deluje veliko bolj smooth, da o igranju iger sploh ne govorim! :)

P.S. tudi bratov 22" Samsung je zmožen 75Hz na 1680x1050 :)
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

s6c-gEL ::

krispe
Not Sure if Trolling or Just Stupid meme je moj odgovor.
Višanje frekvence osveževanje je nekaj, kar si počel na crt dinozavrih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: krispe ()

galu ::

Pa tudi na LCD-jih gre. Seveda je načeloma nesmiselno (beri: za web-browsing), ampak v (npr.) gamingu pa se v primeru omembe vrednejšega OC-ja (in "OC friendly" panela) razlike da opaziti.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Dr_M ::

Dell wa2209 76Hz, samo z gonilnikom. Vec ne gre.

Klemzz ::

Moj 226BW je šou do 67MHz, 68 je pa že zmazana slika.

54j0 ::

Enkrat sem bral o teh zadevah - kvalitetni monitorji bi naj imeli zaklenjeno določeno frekvenco, da slučajno ne pride do defekta. Ta frenkvenca je vedno nekoliko višja od 60Hz, med 10 in 20% (nekaj "fora" mora biti). Nič pretresljivega, če ne bi obstajali tudi monitorji manj priznanih in "faulastih" proizvajalcev, ki teh omejitev nimajo in jih res lahko naviješ, dokler sliko ne začne trgati (kvalitetni javijo, da osveževanje ni podprto, moj recimo pri 66Hz). Pri teh je, zaradi ohlapnih standardov quality kontrole, prava loterija, kaj boš dobil. Nekatere začne trgati pri 70, nekatere pa tudi pri 90 in več Hz... zanimiva tema za tiste, ki bi radi navili še zadnjo komponento. Priporočljivi so korejski "noname" (new name :)) monitorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

vaščan ::

Moj Dell P2414H gre na 80hz no frame skiping.

Fora višje frekvence je v tem da recimo ko ti špil igraš sej vrjetn ste porajtal kako je špil bolj odziven 60fps napram 30 isto je če ga šibaš na 90fps napram 60fps problem je ker zaradi frkvence osveževanja 60hz teh dodatnih fpsjev kar je nad 60 ne vidiš je bolj odzivno ampak te frejmi gredo v prazno monitor jih ne pokaže 120hz monitor jih pa pokaže recimo hehe. To je glavna razlika. Pa naj ne omenja prosim kdo teh fejk tvjev ko so 200 in več hz more bit že res cel kup dnarja da ima tv pravih 100hz.

Pa potestirat je treba da minitor ko ga naviješ ne preskakuje frejmov potem.
http://www.testufo.com/#test=frameskipp...

radmannsdorf ::

Klemzz je izjavil:

Moj 226BW je šou do 67MHz, 68 je pa že zmazana slika.

točn to sm naštimal :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"navijanje" monitorja

Oddelek: Strojna oprema
91347 (990) SloBiscuit
»

nVidia odgovarja AMD-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5416876 (12191) Furbo
»

Ali več Hz monitor pomeni višji FPS

Oddelek: Strojna oprema
263160 (2516) LordPero
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382499 (2499) Mr.B
»

Kolko hz na 1024x768 resoluciji je najbols?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181442 (963) Muflon1

Več podobnih tem