» »

VENTILATOR (kam?)

VENTILATOR (kam?)

Ur0sh ::

Mene zanima, če imaš en dodaten ventilator, ki je na zadnji strani izpod napjalnika tam kot je prostor za pritrditev dodatnega ventilatorja, pa me zanima kaj je bolje da zrak piha ven iz mašine ali not v mašino??

HVALA!:\
  • premaknil: Predator ()

ali3n ::

spredi not... zadi ven....

spredi, zadi - everybody :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TESKAn ::

Povezava do članka na Slo-Techu. In ker si verjetno še začetnik pri hlajenju, ti priporočam, da malce pobrskaš med članki na Slo-Techu. Boš dobil odgovor na večino, če ne kar vsa, vprašanja v zvezi z hlajenjem računalnika.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Yoda Master ::

Jaz imam podobno težavo. Moj sistem je kar precej vroc zato bom namontiral 4 nove vente. Eden bo pihal od spredaj, drugi bo zadaj vlekel ven. Zanima me kam naj dam druga dva. Premišljeval sem, da bi mi eden vlekel zrak ven na vrhu škatle zraven napajalnika, še enega pa bi dal na stran tako da bi pihal za mojega vulcanota. Ali je to dobra ideja. Zanima me tudi kako bi lahko utišal mojega vulcanota.

TESKAn ::

Ok, par napotkov:
- spodaj vlečejo ventilatorji noter, zunaj ven.
- v ohišju poskrbi, da bo zrak neovirano tekel - se pravi čim manj kablov, ki visijo po notranjosti. Poskusite si malo zamislit, kako bo potoval zrak skozi kišto in ob katere ovire naleti, potem pa te ovire odstranite.
- predvsem poskrbite za območje okrog procesorja, grafične kartice in veznega čipovja. Te tri stvari se najbolj grejejo, zato more bit tam kar de da neoviran pretok.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ali3n ::

Tole je ena od variant, kako speljat zrak.:


Varanta je še, da daš še en ventilator pod napajalnik - piha naj ven...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

mISOk ::

Hallo!

Mene pa zanima, ce je ok postavit ventilatorje da pihajo noter tu pri 5,25" (dva 60mm prideta lepo skupaj v dve rezi 5,25") ker mam skatlo spodaj zafilano, da ne morem narazen dajat (mislim a je full razlika ce piha spodi noter al zgoraj noter).

Pa kaksna se vam zdi ta ksita (kolega mi jo lahko zrihta), pa ce bi poleg nastimal da mi pod napajalnikom zrak piha ven, pri 5,25" pa noter, da ne vrtam kiste.
Ali je bolje da vse pustim pri miru, ker itak ne bom nic kaj boljse ohladil zadevo, ker je ze tk OK!


ATX, M-ATX format
4 x 5,25, 2 x 3,5 (2x)
Dim: 400 x 170 x 440 (GxŠxV)
Dodatni ventilatorji: zgoraj + 2 x na strani

Pa zakaj je bolje imeti najvisjo 5,25" prazno, sicer mam sam CD-rom tk, da ga lahko dajam kam hocem.

Se slisimo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028840 (26885) kuglvinkl
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302416 (1751) Racko
»

Postavitev ventilatorjev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241811 (1194) Nejc Pintar
»

Kako postaviti ventilatorje v CHIEFTECU za optimalno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121358 (1104) dwinxp
»

Kako pravilno obrniti ventilator?

Oddelek: Strojna oprema
121620 (1535) Tattoo-

Več podobnih tem