» »

GNU GPL - MySQL licenca in komercialna uporaba

GNU GPL - MySQL licenca in komercialna uporaba

podtalje ::

Na mysql.com sem zaledil zanimivo stvar glede licence in sicer imajo navedeno:

You need to purchase commercial non-GPL MySQL licenses:
If you distribute MySQL Software with your non open source software

Vendar pa menim, da zaradi GPL licence ne smejo omejevati pravic širjenja MySQL.

Če komercialni program vključuje dele GNU GPL kode, potem tudi sam program zapade
pod GPL licenco.

Vendar po po mojem mnenju distribuiranje celotne aplikacije zraven katergakoli program
ni kršenje GPL licence.

Da ne omenim, da še pobirajo OpenSource kodo, ki jo prispevajo drugi, in jo nato izdajajo
pod komercialno licenco. (sicer je res, da se vsak, ki prispeva kodo, posebej strinja, da bo
ta koda postala last mysql, vendar se mi vseeno ne zdi pošteno.)

Vaša mnenja?

Mercier ::

Pravno sicer ne vem, ampak ponujajo ti možnost, da narediš tako, ali drugače. Kar je, IMHO, koristno, saj podpira razvoj programja v povezavi z mysql. GPL je kul, ampak se nekateri izogibajo te kode, ker je potem ne morejo prodajati.

Ziga Dolhar ::

Pazi ... MySQL je izdelek AB Software. Oni ponujajo izdelek pod GPL, vendar če bi ga ti želel prilagati ob ne-GPL [plačljivem] izdelku, si jim primoran plačat.

Torej, če boš z njihovim izdelkom neposredno zaslužil ti -- naj zaslužijo tudi oni.

Klik
https://dolhar.si/

b ::

Ce si avtor softvera, imas vso pravico, da ga prodajas (ali pa razdajas) pod razlicnimi licencami. Mysql AB v tem primeru vsakomur dovoli, da Mysql uporablja pod GPL licenco, ce pa nekdo hoce Mysql vgradit v svoj proprietary produkt, tega seveda zaradi GPL ne sme. Takrat poseze vmes Mysql AB ter uporabniku proda Mysql pod neko drugo licenco.

Cisto nic ni narobe s tem, razen ce Mysql, ki ga ponujajo pod komercialno licenco, vsebuje kodo, ki ni last Mysql AB, ter je strogo pod GPL. Ampak po mojem oni krepko premislijo, preden v Mysql vkljucijo kaksne popravke, ki bi lahko bili problematicni.

darh ::

Kaj pa pomeni točno da "vključiš MySQL" v produkt ki ga prodajaš? Da kak del kode direktno iz MySQL sourca uporabiš al tudi da samo uporabljaš MySQL kot bazo v katero shranjuješ podatke tvojega programa?
Excuses are useless! Results are priceless!

b ::

Saj vse lepo pise na
MySQL Licensing Policy.
Glede na to, da je tudi libmysqlclient pod GPL, je dovolj ze to, da svoj program zlinkas z libmysqlclient. Ni pa nobenega problema, ce tega softvera ne redistribuiras, ampak ga imas samo zase.

podtalje ::

Ravno to je tisto, kar hočem jaz povedati.

Eno je spreminjanje source kode Mysql-a ali uporaba le te v svojem programu,
drugo pa je zgolj uporabljanje program MySqL.

Sama uporaba programo, ki so pod GPL licenco, mora biti zastonj, prav tako tudi njihovo
distribuiranje.

Na MySQL pa prepovedujejo distribuiranje programa zraven komercialnega programa (ki
ne vsebuje kodo ali del kode MySQL), kar pa po mojem mnenju ne smeje prepovedovati.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPL/LGPL

Oddelek: Programska oprema
486442 (3616) čuhalev
»

Prodaja GPL-ed kode

Oddelek: Programiranje
152017 (1691) arjan_t
»

Sun Microsystems prevzema MySQL AB

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
305811 (3906) Bistri007
»

[c++] osnovna težava z mysql api

Oddelek: Programiranje
221990 (1629) SasoS
»

Dual licencing?

Oddelek: Programska oprema
5864 (821) Jebiveter

Več podobnih tem