» »

Prometni prekršek

Prometni prekršek

«
1
2

burek17 ::

Danes sem preckal slovensko cesto od postaje konzorcij na drugo stran kjer seveda ni ne prehoda za pesce, ne semaforja, ampak bila sta za pesce odprta oba semaforja levo in desno od mesta kjer sem sel cez, torej in pri copovi in pri tomsicevi zato logicno ni blo nobenga in sem lepo sel cez. No potem pa me kar naenkrat ustavi policaj in rece ce mu pokazem osebno, uprasal me je ce vem zakaj me je ustavu in sem reku da ne in pol mi je odgovoru da zato ker ne bi smel it cez tukaj, rekel je se ce mam kej za uprasat, pa sm reku da ne in pol je tam neki izpolnjeval in mi dal za podpisat, en izvod je vzel on enga je pa dal meni. Rekel je da ce placam v 16 dneh je 20e se prau polovicka, drgac pa 40. No pol sem vzel tist nalog in poloznico ki mi jo je tut dal in sem sel.
No moram rec da niti v sanjah nisem pricakoval da me bo ustavu zarad tega, videl sem jih ze ko sem sel cez cesto, bili so 3je, ze tko sem bil neki zamisljen in ko sem jih videl, mi je prvo padlo na pamet da preverjajo ce gre kaksen avto mim, ker vem da so zdej pred kratkim zaprli za avtomobile, pol ko me je ustavu se zmeri nisem vedel zakaj se gre, vem da sem ze napravil ogromno prekrskov s kolesom, pa me nikoli ni noben ustavil, zato res nisem pomislil da me bo zaradi tako absurdne stvari. No pol ko mi je povedal, mi je sicer blo jasno, ampak se vedno v tisti presenecenosti in se razmisljanju od prej (pa se utrujen sem bil) nisem vedel kako naj odreagiram, zato sem pocakal da tisto napise in potem mirno odsel. A sem mogoce naredil kaksno napako? A bi bilo bolje ce bi reku da nimam osebne? Al pa ce se ne bi podpisu? A bi mogu rec da se ne strinjam? Zdej vem da je prekrsek prekrsek, ampak gre se za res absurdno stvar in dajat 20e za to se mi zdi neumno. Poleg tega kako se lahko v prometu kaznuje pesca, pesec nima nujno (in jaz tudi nimam) vozniskega izpita, kako nej potem ve, da tega ne bi smel, da ne govorim, da to enostavno nima smisla, ker ni bil cisto noben na nikakrsen nacin ogrozen niti oskodovan. Torej, tisti ki se malo spoznate na te zadeve, kaj se mi zdaj najbolj splaca da naredim? Da placan zdej to polovicko in mam mir, vendar pa zgubim 20e, da pustim tako kot je in upam na najboljse, torej da se ne bo zgodilo nic, ali da se mogoce pritozim? Ceprav nevem na kaj bi se lahko ubistvu pritozil. Dejtsvo je da je vsota mejhna in uprasanje ce bi se jim dal zajebavat z mano zaradi teh 20 oz. 40e, poleg tega sem se dijak (sicer ravno polnoleten) nimam prihodkov in se mi nimajo kam usesti... Kaj mi torej predlagate?
  • spremenil: Mavrik ()

Djz3l3 ::

dej barabam 20€ in naslednič ob zeleni čez, na označenem mestu... Ker tudi jst kot voznik z 55kmh nubenga ne ogrožam pa lihk tako fasem kazen...

JesseP ::

Hehe, zakaj barabam? Ker opravljajo svoje delo...Če bi te pa tam avto zbil, bi bil verjetno avtomobilist kriv?..

Jao, pa 20eur ni vse skupaj nič, boš za naslednjič vedel, da moraš pogledat če je kje kakšen avto, potem pa še za policaje.

hojnikb ::

ena runda manj v gostilni... Le plačaj, ker 20€ spet ni tak denar.
#brezpodpisa

burek17 ::

Kaj mi pa lah naredijo ce ne placam, res je da ni nek velik dnar ampak ce mi ne bojo nc, pol brezveze da placam

mazid ::

burek17 je izjavil:

Kaj mi pa lah naredijo ce ne placam, res je da ni nek velik dnar ampak ce mi ne bojo nc, pol brezveze da placam

glih teb naujo nč :D

v praksi je nekak tako da ko dobis zaposlitev se ti Durs takoj usede na plačo in ti trgajo te kazni.
zakaj durs? Ker so prevzel izterjave ...

AndrejO ::

Hmm... kaj ti lahko storijo? Namesto 20 EUR terjajo vseh 40 EUR. Izvedejo izvršbo katere stroške moraš plačati sam. Tudi, če jim ne uspe. Če dovolj dolgo časa ne plačaš, te čaka uklonilni zapor.

Zakaj že?

St235 ::

Če ne bi imel osebne (oziroma jo ne bi hotel pokazat) bi dobil še eno položnico.

Kaj točno se imaš za vsajat glede na to da si očitno naredil prekršek pa veš samo ti.

In ne to da ti ne veš, da se ne sme hodit kar tako v trdi dni čez cesto ni izgovor, da ne rabiš plačat kazni.

Če kazni ne plačaš gre za deva naprej na DURS, ki bo bo to preko izvržbe z blokado tvojega TRR iztirjal. Samo potem upoštevaj še nadaljnjih 30EUR za stroške. Aja, izvržba zastara čez 10 let.

Jebat ga. Nema kajanja posle karanja. Naslednjič pa al pejt čez prehod al pa ne jokaj ko dobiš kazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

korenje3 ::

će bi prečkal med semafori med namo in hotelom slon, bi razumel. ampak ker si prečkal kar nekje, je pa to že prekršek. sploh na tako promenti cesti kot je slovenska. to tudi mene moti, ko tam ljudje kr skačejo na cesto, kljub temu da so avti. že taka pisanost te ulice je močna vizuelna obremenitev za voznika, in da potem en tak lolek uskoči pred avto...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

šernk ::

Rabijo denar za servis avtov pa so se na take brezvezne spravli. Vedno sem mislil da tam lovijo bolj kolesarje, ki se seveda peljejo po pločniku ker se je kolesarska steza končala v bližnjem zidu.

plačaj 20€ in vedi za drugič, da če vidiš policaja blizu moraš z obema nogama stopiti na prehod za pešce, vse ostalo ti lahko zabije kazen, če mu žena zjutraj ni dala.

če mu ne pokažeš osebne ti lahko zabije pa še 120€ kazni ker si brez dokumentov + na postajo te lahko strpa, če drugače ne more ugotovit tvoje identitete.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AndrejO ::

St235 je izjavil:

Če kazni ne plačaš gre za deva naprej na DURS, ki bo bo to preko izvržbe z blokado tvojega TRR iztirjal.

Kot medmet: te izterjave so nekaj časa nazaj prestavili na CURS. DURS tako sedaj terja samo davčne dolgove, vse ostale (nedavčne) pa CURS.

St235 je izjavil:

Samo potem upoštevaj še nadaljnjih 30EUR za stroške. Aja, izvržba zastara čez 10 let.

30 EUR je verjetno že premalo. Banka, kjer imaš TRR, zna pobrati za fizične osebe od 15 EUR do več kot 30 EUR. Če imaš TRR slučajno še pri kakšni banki (npr. ljudje so si odprli enega za ugodnejše kreditne pogoje, starega pa niso zaprli), se lahko znesek morda še pomnoži, ker bo CURS poslal zahtevek na vse banke pri katerih imaš TRR. To bi sicer moral preveriti, ker ne vem če banke obračunajo vsak zahtevek ali samo tiste, ki jih glede na količino sredstev na računih dejansko lahko izvršijo.

Potem CURS zaračuna še čisto svoje stroške. Teh je bilo nekaj let nazaj cca. 25 EUR, sedaj bi jih znalo biti tudi že več. Torej minimalno 40 EUR, realno verjetno 60 EUR.

Skupaj torej 100 EUR, ki bodo izterjani namesto 20 EUR "polovičke". Zakaj že?

Meizu ::

Zakaj že? Ja doh.

Ko jebe avte, mi pešci smo zakon in nas je treba spoštovat. Ko se meni sprdne jst grem čez cesto kar tja v tri dni, če me pa avto zbije ga bom pa tožu.

Sovražim take idiote. Kazen 20€ je absurdno premajhna za takšne prekrške. Igrate se z življenjem fantje, to ni zajebancija.

Kolikokrat se mi zgodi, da tudi na prehodu za pešce dostikrat spregledam ljudi, predvsem bolj zvečer, še posebej ljudi, ki so oblečeni v temnejša oblačila. Takšni se kar naenkrat pojavijo sredi ceste, prej jih res težko vidiš, razen če si bolj skoncentriran na pločnike kot pa na samo cesto, ko voziš.

jype ::

Meizu> Igrate se z življenjem fantje, to ni zajebancija.

To tisti, ki tonske kupe pleha rolate po mestu. Pešci smo tle doma in nimate kej vozt po nas.

Meizu> Sovražim take idiote. Kazen 20€ je absurdno premajhna za takšne prekrške.

Se strinjam. Motornim vozilom bi morala biti vožnja po mestu prepovedana popolnoma in z zagroženo znatno višjo kaznijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

black ice ::

jype je izjavil:

Meizu> Igrate se z življenjem fantje, to ni zajebancija.

To tisti, ki tonske kupe pleha rolate po mestu. Pešci smo tle doma in nimate kej vozt po nas.

Meizu> Sovražim take idiote. Kazen 20EUR je absurdno premajhna za takšne prekrške.

Se strinjam. Motornim vozilom bi morala biti vožnja po mestu prepovedana popolnoma in z zagroženo znatno višjo kaznijo.

Motorna vozila skupaj z rampami popolnoma prepovedati. Zaradi ramp se letno hudo poškoduje nezanemarljivo število kolesarjev. Vsako življenje šteje!

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

jype je izjavil:

Meizu> Igrate se z življenjem fantje, to ni zajebancija.

To tisti, ki tonske kupe pleha rolate po mestu. Pešci smo tle doma in nimate kej vozt po nas.

Meizu> Sovražim take idiote. Kazen 20€ je absurdno premajhna za takšne prekrške.

Se strinjam. Motornim vozilom bi morala biti vožnja po mestu prepovedana popolnoma in z zagroženo znatno višjo kaznijo.



Ti si pa cvet tega foruma :)

Sploh me ne zanima to blodenje. Če si oddaljen 200m od službe in imaš vse pri roki, super. Bodi sam sebi hvaležen, da imaš takšno srečo, drugače se bi tukaj midva drugače pogovarjala.

Vsak prehod za pešce bi moral bit ustrezno osvetljen z obeh smeri ceste, ali pa absolutno obvezna uporaba kresničk. Drugače voznik za nesrečo ne bi smel odgovarjat.

markezii ::

Še ene izmed tipičnih tem tukaj, ko nekdo naredi prekršek in se nato hoče izmikat plačilu. :|

jype je izjavil:

To tisti, ki tonske kupe pleha rolate po mestu. Pešci smo tle doma in nimate kej vozt po nas.


Trolololol much? V mestu niso doma samo pešci, ampak tudi vozniki tvojih t.i. tonskih kup pleha. Seveda, da vozniki nimamo po pešcih kaj za vozit. To pa še zdaleč ne pomeni, da ste sveto varni pri neupoštevanju predpisov, ki veljajo. Tako voznik, kot pešec naj pač plača kazen, ko stori prekršek. Vsi smo udeleženci v prometu in za vse kar počnemo / naredimo, moramo odgovarjati. A ni simple?


jype je izjavil:

Se strinjam. Motornim vozilom bi morala biti vožnja po mestu prepovedana popolnoma in z zagroženo znatno višjo kaznijo.


Temu v realnem svetu ni tako. Deal with it.

shubell ::

Moje mnenje glede pešcev, ne mislim tebe osebno burek, LJUDJE SE NE ZNAJO OBNAŠATI NA CESTI! Še premalokrat kaznujejo pešce. Če si brez prevoznega sredstva potem to pomeni da si glavni na cesti? Ko te pa nekdo povozi je pa avtomatsko on kriv, saj si ti pešec?

first_line ::

Se strinjam s tem, da je glup človek glup, pa naj bo peš, z bicikljom li pa za volanom (tle je že mal manj glupih, ker moraš vsaj ispit naredit).

Je pa s strani pešcev in kolesarjev ogromno 'fowšije' do avtomobilistov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: burek17 ()

reeves ::

Hec, meni se je pred leti zgodilo enako na istem mestu. Samo, da je bila policistka. Sem jo zagledal, ko sem bil na sredi ceste in takoj začel vlačiti denarnico iz žepa. Me vpraša, če vem zakaj me je ustavila...rečem da vem, ona napiše kazen. Sem še vprašal, če lahko takoj njej plačam, pa je rekla da ne. Sem šel domov in preko neta takoj plačal tistih 20€. Da bi se pa kaj bunil al pa pritoževal mi pa tudi na misel ni prišlo. Saj konec koncev sem naredil prekršek.

imagodei ::

Po OP-jevem linku sodeč je fant star cca 17 let. Morda ga zanima, če se lahko izogne kazni, glede na to, da nima dohodkov (predvidevam, da je srednješolec) in morda tudi zato vprašanje, če bi se lahko izognil kazni, če ne bi pokazal osebne...?
- Hoc est qui sumus -

sirotka ::

burek17 je izjavil:

Poleg tega kako se lahko v prometu kaznuje pesca, pesec nima nujno (in jaz tudi nimam) vozniskega izpita, kako nej potem ve, da tega ne bi smel, da ne govorim, da to enostavno nima smisla, ker ni bil cisto noben na nikakrsen nacin ogrozen niti oskodovan.


Ti si pa res en burek... Zakaj bi rabil vozniški izpit, da bi vedel, da ne smeš čez cesto tam, kjer ni zebre?

SkIDiver ::

Absurdno ali ne. Prekršek je. Ali dobiš kazen zanj ali ne pa je odvisno od policista do policista. Pred leti sem tudi sam plačal za isti prekršek. Sedaj hodim čez prehod za pešce, če pa že delam prekršek ga delam varno in za mojo denarnico previdno:)

burek17 je izjavil:

Poleg tega kako se lahko v prometu kaznuje pesca, pesec nima nujno (in jaz tudi nimam) vozniskega izpita, kako nej potem ve, da tega ne bi smel

Sem najprej mislil, da je tole smiselen pomislek, pa temu ni tako. Dejansko te k upoštevanju pravil zavezuje zakon. Če ga ne poznaš je to tvoja težava. Nekako tako kot bi rekel "kako me lahko kaznujejo, da sem oropal banko, če pa nisem policist in nisem vedel, da tega ne smem". Zakon pravi, da je to kaznivo.

St235 ::

ignorantia iuris nocet

mihor ::

Off topic: Pa kaj ni bilo v osnovi govora o tem, da bo slovenska v "zaprtem" delu shared-space? Ali pa je bilo to mišljeno samo za prehod pri nami, kjer so bili semaforji nekaj časa izklopljeni? Kaj je bilo potem iz tega? V vsakem primeru se mi slovenska zdi ravno tako prometna kot je bila prej, saj zadnje čase poleg avtobusov in taksijev po njej vozi cel kup osebnih avtomobilov - pa dvomim, da gre za goste hotela slon. :)

St235 ::

je bila ideja, pa so pogruntal da seštevek povprečja IQja pešcev, ki brezglavo lutajo po cesti in IQ povprečnega voznika taksija/trole gravitira proti 0.

RejZoR ::

To me skor mal spominja na Harold & Kumar film. Tip sred noči pogleda levo in prazna cesta do kamor seže pogled. Pogleda na desno, enako. Naredi korak na cestišče in iz nikjer s sireno uleti policaj in ga začopati zaradi nepravilnega prečkanja. Moraliziranje gor ali dol, če je šel čez povsem prazno cesto je to navadno molzenje denarja (ki jim bo zdej prišel prav za bencin tankat). Pol bi moral oglobit pol New Yorka, pa imajo tam like 50x več prometa samo na eni ulici kot pa je pri nas čez celo ljubljano. Ker tam greš čez praktično kjerkoli če je le prazno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sirotka ::

RejZoR je izjavil:

To me skor mal spominja na Harold & Kumar film. Tip sred noči pogleda levo in prazna cesta do kamor seže pogled. Pogleda na desno, enako. Naredi korak na cestišče in iz nikjer s sireno uleti policaj in ga začopati zaradi nepravilnega prečkanja. Moraliziranje gor ali dol, če je šel čez povsem prazno cesto je to navadno molzenje denarja (ki jim bo zdej prišel prav za bencin tankat). Pol bi moral oglobit pol New Yorka, pa imajo tam like 50x več prometa samo na eni ulici kot pa je pri nas čez celo ljubljano. Ker tam greš čez praktično kjerkoli če je le prazno.


Se ne strinjam. Zakoni so zaradi reda, četudi vam (nam) niso vedno všeč. To je samo stokanje, ker mu je škoda dat 20€ za kazen... malo višje/nižje po ulici bi šel in prečkal cesto prek zebre, pa bi blo.

marvin42 ::

Jaz bi bil vesel da je kazen samo 20 eurov.
Mostly Harmless

St235 ::

RejZoR je izjavil:

To me skor mal spominja na Harold & Kumar film. Tip sred noči pogleda levo in prazna cesta do kamor seže pogled. Pogleda na desno, enako. Naredi korak na cestišče in iz nikjer s sireno uleti policaj in ga začopati zaradi nepravilnega prečkanja. Moraliziranje gor ali dol, če je šel čez povsem prazno cesto je to navadno molzenje denarja (ki jim bo zdej prišel prav za bencin tankat). Pol bi moral oglobit pol New Yorka, pa imajo tam like 50x več prometa samo na eni ulici kot pa je pri nas čez celo ljubljano. Ker tam greš čez praktično kjerkoli če je le prazno.


normalno. Slovenska v Ljubljani je praktično prazna. Ena trola na tri ure in dva taksija na teden.

Meizu ::

RejZoR je izjavil:

To me skor mal spominja na Harold & Kumar film. Tip sred noči pogleda levo in prazna cesta do kamor seže pogled. Pogleda na desno, enako. Naredi korak na cestišče in iz nikjer s sireno uleti policaj in ga začopati zaradi nepravilnega prečkanja. Moraliziranje gor ali dol, če je šel čez povsem prazno cesto je to navadno molzenje denarja (ki jim bo zdej prišel prav za bencin tankat). Pol bi moral oglobit pol New Yorka, pa imajo tam like 50x več prometa samo na eni ulici kot pa je pri nas čez celo ljubljano. Ker tam greš čez praktično kjerkoli če je le prazno.


Če to res drži potem je edini logičen razlog le dejstvo, da je na takih ulicah v New Yorku povprečna hitrost prometa manjša kot hitrost pešca.

Z biciklom imaš pa tam na cestah v primerjavi z motornim prometom podobno hitrostno razmerje, kot na letalski stezi na ravnici ferrari vs fičo. V korist bicikla seveda.

V ljubljani pa tega enostavno ne moreš počet, given the fact, da se na glavnih cestah ljubljane piči 60km/h velikokrat pa tudi precej več.

Navsezadnje sem ta problem opazil tule v Avstriji. Vsakič ko se peljem z avtom po celovških in dunajskih cestah samo gledam, kdaj mi bo kdo zletel pred avto. Folk tu enostavno ne jebe 5%, kar odpravi se čez, tudi če sploh ni prazna cesta.

Ne vem za ostale, ampak jaz življenja enostavno ne riskiram za takšne neumnosti. Sploh v večjih mestih, kjer imaš prehod za pešce enostavno na vsakem koraku. Ampak ne, pešcem je odveč narest tistih dodatnih 100m in varno prečkat cesto. Ne, gremo se raje supermana pa testirat svojo srečo.

Duhec ::

burek17 je izjavil:

Danes sem preckal slovensko cesto od postaje konzorcij na drugo stran kjer seveda ni ne prehoda za pesce, ne semaforja, ampak bila sta za pesce odprta oba semaforja levo in desno od mesta kjer sem sel cez, torej in pri copovi in pri tomsicevi zato logicno ni blo nobenga in sem lepo sel cez. No potem pa me kar naenkrat ustavi policaj in rece ce mu pokazem osebno, uprasal me je ce vem zakaj me je ustavu in sem reku da ne in pol mi je odgovoru da zato ker ne bi smel it cez tukaj, ... Kaj mi torej predlagate?


Zato ker si bil na točki prekrška od prehoda za pešce oddaljen manj kot 100m in bi moral tako na prehod. Če pa je prehod oddaljen več kot 100m pa bi lahko šel čez vendar samo v primeru, če bi bila sredinska črta med voziščema prekinjena. Kar pa v tvojem primeru ni, tam sta celo dve neprekinjeni.
Plačaj in si zapomni.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

AndrejS ::

To je navadno lupljenje državljanov!

Mavrik ::

Mogoče bi bilo fajn če tile "državljani" ne bi delali bedarij na cesti.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Vrocipes ::

Takih in podobnih tem je že ogromno. Plačaj teh 20 eur in naredi hkrati še sebi uslugo. Lahko pa pustiš pri miru in nam čez nekaj let sporočiš, kaj se je zgodilo, bomo/bodo vsaj enkrat vedeli kaj se v tem primeru zgodi.

technolog ::

OP, upam da si še najstnik.

Takole izogibanje odgovornosti je zelo zelo slab znak.

joze67 ::

RejZoR je izjavil:

To me skor mal spominja na Harold & Kumar film. Tip sred noči pogleda levo in prazna cesta do kamor seže pogled. Pogleda na desno, enako. Naredi korak na cestišče in iz nikjer s sireno uleti policaj in ga začopati zaradi nepravilnega prečkanja. Moraliziranje gor ali dol, če je šel čez povsem prazno cesto je to navadno molzenje denarja (ki jim bo zdej prišel prav za bencin tankat). Pol bi moral oglobit pol New Yorka, pa imajo tam like 50x več prometa samo na eni ulici kot pa je pri nas čez celo ljubljano. Ker tam greš čez praktično kjerkoli če je le prazno.

Od kod je uletel policaj, če, kamor je seglo oko, ni bilo nikogar?

burek17 ::

technolog je izjavil:

OP, upam da si še najstnik.

Takole izogibanje odgovornosti je zelo zelo slab znak.


Ni izogibanje odgovornosti, ampak enostavno ne mislim placat, ker se mi ne zdi fer da zaradi take neumnosti dam 20e, medtem ko nekateri delajo prekrske za 100x vecje kazni pa nikomu nista. Sigurno gre tam na stotine pescev cez vsak dan in tudi sam sem sel ze nevem kokrat in to kazen sem dejansko dobil zato, ker so tam stali policaj, ne zato ker sem naredil prekrsek. Vse kar sem naredil narobe je to da sem krsil predpise ki so pac neumni in js nisem kriv da so taki. Ce pogledamo povsem realno objektivno nisem na noben nacin nikogar (niti sebe) ogrozal niti oskodoval niti naredil karkoli drugega narobe, cesta je bila povsem prazna in je tudi morali biti ker je bil na obeh straneh semafor za avte zaprt, torej ni bilo nobene sploh teoreticne moznosti da bi prislo do trka, brez da bi predpise krsil se nekdo drug (torej da bi nekdo sel v rdeco). Se pravi jaz moram placat vsaj 20e za neki najbolj normalnega - da grem pac cez cesto na drugo stran ker ni nobenega? Placati moram ker se je nek cepec spomnil tale predpis, s katerim nikoli u lajfu nisem bil seznanjen, placati za nekaj kar sploh nisem vedel in samo po sebi niti ni toliko logicno? In ko sem pricakoval kaksne pametne komentarje z vasih strani, me vsi ali kritizirate (ali mene ali nasplosno pesce) ali pa mi govorite naj kar lepo placam. Pricakoval sem da se bo vsaj se gdo strinjal da to res nima smisla in da naj ne placam. Poleg tega a res mislite da sem ji zaradi 40e da posiljat opomine, delat izvrsbe in podobno?

Invictus ::

Ti kar ne plačaj.

Ko se izteče rok za plačilo, bo šla zadeva na izvršbo. Najprej gre izvršba na vse slovenske banke, kjer ti blokirajo račun in dol poberejo sredstva. Naredijo na nekem računu "plombo". Ta plomba ostane dokler izvršba ni poplačana. Če imaš več računov, lahko pride do napake in ti isti znesek večkrat. Pa se ti potem zafrkavaj z banko in državo da ti vrne denar.

Seveda potem pridejo zraven še stroški izvršbe. Ti so nekje 60 EUR na račun, kar moraš tudi plačati.

Pa lepo neplačevanje želim. Tudi banje morajo živeti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Heh me spomni na situacijo par let nazaj pri tisti zebri čez slovensko pri foculusu. Grejo 3je radniki, čez semafor pa stoji policaj. Pa en drugmim dvema dej gremo fantje. Gorela je rdeča za pešce. Pa una dva odkimata in namigneta na policaja pa taprv prav a dej dej pa zakoraka čez. Pa reče policaj sam do er dan gospod dokumente prosim. Una dva pa crkvala od smeha pa šla čez čez 20 sekund xD. Drugač pa nevem zakaj smo lih na takih področjih svetovna elita in bolj papeški od papeža. V nobenem evropskem mestu pešci ne šmirgljajo rdeče, pač greš ko je frej. Sploh v ny greš pred policaji komot in ne trzajo. Itak morš sam skrbet za svojo varnost, če se zanašaš zgolj na semafor pa je še bolj nevarno, kot če preveriš. Ker kar veliko pacientov peš in s kolesom leti direkt čez če je zelena. Ko da noben z avtom ne more spregledat semaforja al pa ata ki je izpit delu ko je bil svet še črnobel. Skratka smisel zelenih semaforjev se mi zdi zgolj, če drugače zaradi prometa nebi pršu čez pol ure..

sandmat ::


Ni izogibanje odgovornosti, ampak enostavno ne mislim placat, ker se mi ne zdi fer da zaradi take neumnosti dam 20e, medtem ko nekateri delajo prekrske za 100x vecje kazni pa nikomu nista.

slednji mislijo enako, saj gledajo tiste, ki delajo prekrške za 1000x večje kazni.


Sigurno gre tam na stotine pescev cez vsak dan in tudi sam sem sel ze nevem kokrat in to kazen sem dejansko dobil zato, ker so tam stali policaj, ne zato ker sem naredil prekrsek.

Fino. Definirali smo kavzalnost. Ko bomo implementirali BB, ne bo potrebna niti prisotnost policajev. Win.


Vse kar sem naredil narobe je to da sem krsil predpise ki so pac neumni in js nisem kriv da so taki. Ce pogledamo povsem realno objektivno nisem na noben nacin nikogar (niti sebe) ogrozal niti oskodoval niti naredil karkoli drugega narobe


Ogrožaš družbene vrednote, ki so posledica splošnega strinjanja z njimi. Torej ni mnenje večine, da so predpisi neumni.

Se pravi jaz moram placat vsaj 20e za neki najbolj normalnega - da grem pac cez cesto na drugo stran ker ni nobenega?


Ne. Mesto je precej večje, kot se ti morda zdi. Zato smo sprejeli dogovore, ki so kompromisi glede na čas posameznika. Na križiščih imamo zato semaforje, da lahko efektivno in brez zapletov, ki bi bili posledica slabše percepcije "prazne ceste", sobivamo.


Placati moram ker se je nek cepec spomnil tale predpis, s katerim nikoli u lajfu nisem bil seznanjen, placati za nekaj kar sploh nisem vedel in samo po sebi niti ni toliko logicno?

Za slednje lahko do 18. leta kriviš izključno lastne starše, ker te s tem niso seznanili. Predlagam, da skupaj obiščete primerno osebo, ki bo popravila škodo.


In ko sem pricakoval kaksne pametne komentarje z vasih strani, me vsi ali kritizirate (ali mene ali nasplosno pesce) ali pa mi govorite naj kar lepo placam.

Samo dobro ti želimo. Ne kritizirajo te vsi, nekateri te pomilujejo glede na komentarje.


Pricakoval sem da se bo vsaj se gdo strinjal da to res nima smisla in da naj ne placam. Poleg tega a res mislite da sem ji zaradi 40e da posiljat opomine, delat izvrsbe in podobno?


Takšne osebe najdeš često na določenih lokacijah v ljubljani. Poskusi metelkovo v petek zvečer. Garantiram, da boš našel 10 oseb, ki se bodo strinjale z neplačilom.

burek17 ::

sandmat :: danes, 17:28:24


Fino. Definirali smo kavzalnost. Ko bomo implementirali BB, ne bo potrebna niti prisotnost policajev. Win.


Ne delaj se pametnega pa uporabljaj normalne izraze, ki jih bo vsaj kdo razumel


Ogrožaš družbene vrednote, ki so posledica splošnega strinjanja z njimi. Torej ni mnenje večine, da so predpisi neumni.


Dej dej dej, kaksne druzbene vrednote, od kje ti to da se vecina strinja da ne smes iti cez cesto, tudi ce ni nobenega avta? Mogoce vecina takih ki so podobni tebi, ne pa vecina celotne populacije. Ta predpis je samo zato, da so se pac neki spomnili in lahko zato pobirajo denar


Za slednje lahko do 18. leta kriviš izključno lastne starše, ker te s tem niso seznanili. Predlagam, da skupaj obiščete primerno osebo, ki bo popravila škodo.


Kje pise da morajo starsi otroke seznaniti s tem? In ko se predpisi spremenijo, a bo vsak drzavljan spremljal kaksni so prometni predpisi da se bo po njih ravnal, kot da nima boljsega dela v zivljenju? Ce ti vozis avto je logicno da poznas predpise, ker drugace niti ne bi dobil izpita, zato ce jih krsis se zavedas da si storil prekrsek in si zato kaznovan, kako pa naj pesec ve cesa sme in cesa ne in naj potem placa za nekaj za kar niti ni vedel da je kaznivo?


Samo dobro ti želimo. Ne kritizirajo te vsi, nekateri te pomilujejo glede na komentarje.


Edini tukaj pomilovanja vreden si ti, ki verjetno cele dneve zdis za racunalnikom ali knjigami in nimas druzga dela. Model, resno, get a life

sandmat ::

Besede so normalne, vsak na tem forumu jih razume. Glede staršev, to nalaga ustava

54. člen
(pravice in dolžnosti staršev)

Starši imajo pravico in dolžnost vzdrževati, izobraževati in vzgajati svoje otroke. Ta pravica in dolžnost se staršem lahko odvzame ali omeji samo iz razlogov, ki jih zaradi varovanja otrokovih koristi določa zakon.


Ne vem, če sem jaz pomilovanja vreden, me morda poznaš? Jaz sem tisti, ki ga statistično gledano vsaj enkrat letno v ljubljani vidiš na drugi strani ulice. Če me želiš spoznati, stopi do mene. A predlagam, da ne prečkaš mimo semaforja. Morda pa sem policaj ;)

dr.Akula ::

burek17 je izjavil:

Kje pise da morajo starsi otroke seznaniti s tem? In ko se predpisi spremenijo, a bo vsak drzavljan spremljal kaksni so prometni predpisi da se bo po njih ravnal, kot da nima boljsega dela v zivljenju? Ce ti vozis avto je logicno da poznas predpise, ker drugace niti ne bi dobil izpita, zato ce jih krsis se zavedas da si storil prekrsek in si zato kaznovan, kako pa naj pesec ve cesa sme in cesa ne in naj potem placa za nekaj za kar niti ni vedel da je kaznivo?

Ne vem kako je drugje po Sloveniji, ampak pri nas smo v enem od nižjih razredov OŠ imeli par ur delavnic s policijo, pri čemer smo se tudi seznanili s pravilnim prečkanjem ceste. Saj ne da smo do takrat to že vsi vedeli, pa vseeno. Samo zgleda ne morem pričakovat da bodo vsi normalni 18-letniki na nivoju prvih razredov osnovne šole...
ni podatka

burek17 ::

Sej nisem rekel da tega ne vem, itak da vem, ampak hipoteticno. Kakrsnokoli vozilo ti vozis rabis izpit in tako ti poznas vsa pravila in predpise in se z udejstvovanjem v prometu tudi zavezes k temu da jih bos uposteval in se tudi zavedas kaksne so posledice neupostevanja pravil, kot pesec pa ti nisi naredil nobenega izpita in pac ni nujno da bo vsak vedel vsa pravila in zakaj bi moral potem pesec za tako banalno stvar, kjer ni objektivno gledano storil cist nc narobe in ni tega niti vedel placevati kazen?

mojca ::

Hipotetično ti tudi nevedenje, da se ti lahko zgodi nekaj takega kot rubež hiše čez osem let, ko boš že zdavnaj pozabil na tisto ušivo položnico položnico, ne bo prav nič pomagalo.

Razen če načrtuješ tudi stanovati na oz. ob Slovenski do zastaranja zadeve ... you better pay.

RejZoR ::

joze67 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

To me skor mal spominja na Harold & Kumar film. Tip sred noči pogleda levo in prazna cesta do kamor seže pogled. Pogleda na desno, enako. Naredi korak na cestišče in iz nikjer s sireno uleti policaj in ga začopati zaradi nepravilnega prečkanja. Moraliziranje gor ali dol, če je šel čez povsem prazno cesto je to navadno molzenje denarja (ki jim bo zdej prišel prav za bencin tankat). Pol bi moral oglobit pol New Yorka, pa imajo tam like 50x več prometa samo na eni ulici kot pa je pri nas čez celo ljubljano. Ker tam greš čez praktično kjerkoli če je le prazno.

Od kod je uletel policaj, če, kamor je seglo oko, ni bilo nikogar?


Ti že nisi dojel fore... v video obliki je bilo še tolk bolj smešno. Glej film "Harold & Kumar Go to White Castle"...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Aston_11 ::

burek17 je izjavil:

Ni izogibanje odgovornosti, ampak enostavno ne mislim placat, ker se mi ne zdi fer da zaradi take neumnosti dam 20e, medtem ko nekateri delajo prekrske za 100x vecje kazni
To, da drugi delajo prekrške, ne opravičuje tvojega prekrška. Kaj imaš za eno zadevo, ki ne zmore šumnikov, ali je to zgolj splošna površnost?

St235 ::

Ne delaj se pametnega pa uporabljaj normalne izraze, ki jih bo vsaj kdo razumel

Kaj ko bi raje poskrbel za lastno osnovnošolsko izobrazbo, da boš vsaj razumel kaj ti ljudje poskušajo povedat?

Dej dej dej, kaksne druzbene vrednote, od kje ti to da se vecina strinja da ne smes iti cez cesto, tudi ce ni nobenega avta? Mogoce vecina takih ki so podobni tebi, ne pa vecina celotne populacije. Ta predpis je samo zato, da so se pac neki spomnili in lahko zato pobirajo denar

Ker predpise pišejo policaji? Celoten koncept moderne družbe temelji na družbenem konsenzu. In ja, kultura obnašanja v prometu sodi pod to. In ja, velika večina se strinja s splošnim načelom, da pešci nimajo kaj brezglavo letat po sredi ceste kjer se vozijo tono in več težka vozila 50 km/h na uro, ker je to skrajno škodljivo za njihovo lastno varnost in varnost ostalih udeležencev v prometu.

Kje pise da morajo starsi otroke seznaniti s tem? In ko se predpisi spremenijo, a bo vsak drzavljan spremljal kaksni so prometni predpisi da se bo po njih ravnal, kot da nima boljsega dela v zivljenju? Ce ti vozis avto je logicno da poznas predpise, ker drugace niti ne bi dobil izpita, zato ce jih krsis se zavedas da si storil prekrsek in si zato kaznovan, kako pa naj pesec ve cesa sme in cesa ne in naj potem placa za nekaj za kar niti ni vedel da je kaznivo?

V ustavi in v zdravi pameti. In ja, od vsakega državljana se pričakuje da pozna splošne predpise in se jih drži. In ja to, da je posameznik ali neveden ali preneumen, da bi razumel kaj je prekršek ne spremeni dejstva, da odgovoren za kršitve.

pricakoval sem da se bo vsaj se gdo strinjal da to res nima smisla in da naj ne placam. Poleg tega a res mislite da sem ji zaradi 40e da posiljat opomine, delat izvrsbe in podobno?

preberi si dvakrat na glas kaj si napisal, pa ti bo kmalu jasno da si razvajen scrtanček, ki ni pripravljen sprejet odgovornosti za svoja lastna dejanja. Z drugimi besedami pomilovanja vredno bitje.

Drugače te pa jaz neskončno podpiram pri temu, da ne plačaš kazni. Ker mogoče te bo malo streznilo, ko boš z banke prejel dopis, da imaš blkirana vsa sredstva dokler kazen 40€ in spremljevalni stroški (100€) ne bodo pokriti. Takrat pa le pridi jokat nazaj, pa ti lahko še enkrat povemo da si pomilovanja vreden scrtanček, ki ni sposoben sprejet odgovornosti za lastna dejanja.

burek17 ::

Sej tega ne zanikam, to sem mu rekel ker prevec komplicira in se dela pametnega

tomaz- ::

V bistvu se TI delaš pametnega in bi rad izigraval sistem..tudi zaradi takih bedakov smo tam, kjer smo...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9920115 (16404) anketar

je zebra oaza za pešce? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26748267 (42815) BigWhale

Več podobnih tem