» »

Home made Quadrocopter

Home made Quadrocopter

Yacked2 ::

Pozdravljeni,

padla je odločitev, da bi se lotil izdelave quadrocpterja. Pa me zanima ali je tukaj že kdo ki ga je naredil, ter koliko denarja je za to porabil. Montirati mislim:
4x motor
1x kamera
1x gps
1x kompas

Zanima me še ali je bolje za jedro projekta vzeti Arduinota ali Raspberry Pi ? Kaj pa kontroliranje , preko wifija ali radia ?
Sem še bolj na začetku, tako da bo vsaka informacija dobrodošla.

Lp
Yacked2
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

pegasus ::

Oglasi se na forum.modelarji.com, oddelek multikopterji.

WaterBoy ::

http://www.dji.com/product/phantom-2
Si boš prihranil mnogo muk pri izdelavi, testiranju in modifikacij

bluefish ::

Verjetno se želi lotiti izdelave zaradi izdelave kot take. Je pač povsem drug občutek, če skupaj spraviš nekaj lastnega in se ob tem še kaj naučiš.

mat xxl ::

WaterBoy je izjavil:

http://www.dji.com/product/phantom-2
Si boš prihranil mnogo muk pri izdelavi, testiranju in modifikacij


Tole ti je najboljša in TOP zadeva in na koncu najcenejša in najbolj preverjena, še vedno pa lahko to osnovo nadgrajujete. Imam znanca, ki je porabil silne denarce za ene 3- 5 takih osnovnih Phantomov, pa zadeva niti slučajno ni delovala tako, kot bi morala, je vseeno preveč če jev, da bi to sam razvijal, sploh pa ne, če so taki razviti izdelki že zunaj...... seveda se pa lahko igrate naprej in ga npr. namesto z kamero nadgradite z mini topom, ki strelja plastične kuglice...... ja idej je polno na netu.. ;)

Yacked2 ::

bluefish je izjavil:

Verjetno se želi lotiti izdelave zaradi izdelave kot take. Je pač povsem drug občutek, če skupaj spraviš nekaj lastnega in se ob tem še kaj naučiš.


Res je, s tem, da mi lepite linke strani, kjer lahko kupim quadrocopterja mi ne pomagate veliko. Želel sem le nasvete kako se lotiti, ne kje kupiti.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

negotiator ::

Yacked2 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Verjetno se želi lotiti izdelave zaradi izdelave kot take. Je pač povsem drug občutek, če skupaj spraviš nekaj lastnega in se ob tem še kaj naučiš.


Res je, s tem, da mi lepite linke strani, kjer lahko kupim quadrocopterja mi ne pomagate veliko. Želel sem le nasvete kako se lotiti, ne kje kupiti.


Vedeti moraš, da projekt ni tako enostaven, kot se mogoče zdi. Težave bodo predvsem pri balansiranju samega quadcopterja.
All easy problems have already been solved.

mihec87 ::

Za začetek spravi skupaj quadcopter voden z rv napravo potem pa naprej..

Elektroniko pa vzames namensko kaj od dji, multiwii, naze32...

Brez kamere računaj na nekje 300eur+ odvisno od elektronike ter ostalih zadev(polnilec,rv naprava itd)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Yacked2 ::

Trenutno me najbolj zanima kaj bi uzel za možgane quada, ker imam ga imam namen razivijati ( uporaba GPS, izris poslopja). Arduinota ? Kontrolirar ga bom prek računalika, ker mi bo let nadziral računalnik.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

TESKAn ::

poglej si diydrones.com.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TESKAn ::

Evo, kaj se da delat z quadcopterji:
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

matjazfaris ::

Lep pozdrav,

Sem nov na strani in imam eno vrasanje, pred časom sem kupil guadrocopter SERAPHI, in nekaj časa treniral z jim, zraven sem dobil tudi gimbl ki bi ga pa rad sedaj namontiral na quadrocopter in mi nekako ne gre, v navodilih je tako čudn napisan in kvaliteta slik kjer je prikaz kako namontirati gimbl katastrofalne in se full slabo vidi. Zanima me če je kdo iz lj ki bi to znal namontirat na quadrocopter seveda za neko razumno ceno

za odgovor se vam zahvaljujem
lp Matjaž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri dron (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13224261 (1896) Nikonja
»

Quadcopter (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
523112939 (23507) helonational
»

Nakup preko Amazona.uk

Oddelek: Pomoč in nasveti
142834 (1739) [SkA]
»

zložljiv, žepni mini letalnik - kaj kupit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
609838 (7793) knap
»

Zanimivi domači projekti (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5918177 (14062) Unknown_001

Več podobnih tem