» »

Pomoč ssd disk

Pomoč ssd disk

Zivalia ::

Zdravo dobil sem par ssd diskov
in problem je ker jih nemorem formatirat mi ne pusti enostavno nekaj melje in melje....
Z Hdlife mi ne pokaže firmwera.. je 0000
ko pa bootam računalnik z diskom pa zalufa neke linuxe ampak se prej reboota pc.
potm sem probal z linuxom formatirat pa z nekim orodjem naredit lowL format ampka mi isto ne pusti. naj bi bilo zakljenjeno.

kako to odklenit razmisljal sem da bi povozil firmware.

in pa kai je mogoče da ssd disk ima slabe sektorje in kaj bi lahko bilo mogoče še kaj narobe?

hojnikb ::

bi lahko povedal malo več o teh ssdjih (model, velikost...)
#brezpodpisa

sandmat ::

Zivalia je izjavil:


potm sem probal z linuxom formatirat pa z nekim orodjem naredit lowL format ampka mi isto ne pusti. naj bi bilo zakljenjeno.


po neki logiki delovanja SSDjev low level format ni ravno priporočljiv. Kakšna je zgodovina uporabe diskov?

Zivalia ::

https://www.google.si/search?q=adata+ss...

takle ampak nič ne piše katere serije je in model drugače identičen
32gb

hojnikb ::

ujej, kje ti je ratal staknet to žalost ?!

naredi secure erase z parted magic in poročaj.
#brezpodpisa

Zivalia ::

secure erese negre preko usb umesnika ..
sem pa dal nek drug erare pa ygleda da bo yakaj pa v windowsih negre mi ni jasno ...
a je pa lahko kaj drugega ni mi jasno ...
je mozno da je kaj zaklenjeno..
diski so bili v nekih sluzbenih prenosnikih..

hojnikb ::

priklopi na sata in naredi secure erase... To je še edina realna šansa, da spraviš zadevo v red, glede na to da nam točnega modela nisi dal.
#brezpodpisa

Zivalia ::

tocnega modela ne pise na disku

hojnikb ::

Odpri in poglej kater kontroler uporablja.

V garanciji verjento ni več, tako da si to lahko prvošiš :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Zivalia ::

na plosci pise
bp ml e186014 na cipu pa pise jmf 602

hojnikb ::

Ouch.. ;((

Če se maš kej rad, tega ssdja neboš uporabljal :)

JMicron's JMF601 and JMF602 SATA flash controllers were reported to have issues with write latency, causing a stuttering problem.[5][6] The performance problem was attributed to the small buffer size used in the controller.[7] Some manufacturers tried to get around the problem by using 2 JMicron controllers and added more cache, but this increased the cost and still failed to deliver the improved performance.[8] In June 2008, JMicron released version B of the affected controllers, which claimed to improve write latency and allow reserving more spare blocks to overcome the issue,[9] but Anandtech's test showed that although JMF602B has twice the cache of the JMF602A controller and has less stutter, 4KB random write has 74x the latency and under 2% write speed of Western Digital VelociRaptor 300GB.[10]


Sicer če misliš vztrajat pri njem in uporabljaš 32bit WinXP/Win7, lahko ta problem stutterja omiliš z programčkom FlashFire.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

iGO zemljevidi

Oddelek: Mobilne tehnologije
265811 (2161) klinker
»

IZ PATA V SATA 2.5

Oddelek: Pomoč in nasveti
9811 (616) djforever
»

Napajalnik izven ohišja ?

Oddelek: Strojna oprema
201560 (1097) DarwiN
»

fifa 13 pc problem

Oddelek: Igre
51013 (942) Jakob_X
»

Zunanje ohišje za USB - samo 1 USB

Oddelek: Kaj kupiti
9974 (914) hojnikb

Več podobnih tem