» »

ER diagram pomoč

ER diagram pomoč

KlemenL ::

Rabil pri pomoč pri ER diagramu , naredil sem naslednje:



Sedaj pa me zanima če bi dodali kakšno tabelo, kaj bi spremenili , kakšne relacije naj bi bile med tabelami ter primarni + tuji ključi.

Upam da si bo kdo uzel čas , verjetno je za tiste ki se ukvarjate stem to mala malica. (Rad bi da mi pokomentirate in ne naredite ,ker se tako nebom naučil ničesar)

Lp

hellboy123 ::

1. BREZ ŠUMNIKOV!
2. Če je le možno, se piše v angleščini (materials, cars, employees, services, ...)
3. Imena tabel vedno v množini
4. Ne "postfixaj" (recimo v tabeli material imaš columna "id_materiala" in "tip_materiala"). Saj če si v tabeli "materiali", potem je logično da bo "id" in "tip" se navezoval na material (enako v tabeli podatki_avtomobil). To se samo uporablja recimo v many-to-many tabelah. Primer: imaš 2 tabeli, in sicer podjetja ter zaposleni.. pa narediš (junction / "križiščno") tabelo z imenom zaposleni_podjetja, not pa 2 columna: zaposlen_id, podjetje_id. Več si lahko prebereš recimo tukaj
5. Vsaka tabela naj ima vsaj id column (torej kot primary key), ampak kot zgoraj že povedano, brez "postfixa".
6. Imena columnov / stolpcov naj bojo lowercase

Drugače pa.. prvo si vedno naredi glavne tabele, potem na koncu pa še junction / "linkane" tabele.
MySQL Workbench še si malo poglej.

epicVoid ::


2. Če je le možno, se piše v angleščini (materials, cars, employees, services, ...)
3. Imena tabel vedno v množini


Imena entitet so vedno v ednini, saj ti vedno vpisuješ enega po enega in tudi vprašaš se tako, da ugotoviš kardinalnost relacije.

hellboy123 ::

Selektaš pa lahko po več userjev. Bolj stvar osebnih preferenc. Res pa je, da tu ni nekega pravilnega odgovora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[SQL] primary key inkrementalno dodajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
515214 (4404) ejresnevem
»

PostgreSQL pomoč

Oddelek: Programiranje
162480 (1973) Mato989
»

SQL pomoč

Oddelek: Programiranje
132341 (1755) miko22
»

[VB] datagridview

Oddelek: Programiranje
351914 (1297) korenje3
»

Še malo teženja o php

Oddelek: Programiranje
461734 (1323) rc-car

Več podobnih tem