» »

Nadgradnja starega pomnilnika

Nadgradnja starega pomnilnika

Bye ::

Pozdrav!


Prosim za nasvet. Rad bi v kišto dodal še 2 GB rama. Matična plošča je MSI G31TM-P21, torej podpira maksimalno DDR2 800. Trenutno je v slotu apacer 2 GB PC2-6400 CL5.

Glede na to, da za ceno 2 GB DDR2 dobim 4 GB DDR3 (kar mi sicer nič ne pomaga), me zanima, kaj se mi najbolj splača? Ali dokupiti še eno paličico 2 GB? 4 GB DDR2 je zelo dragih (60 ojrov!), toliko ne dam. Potem je verjetno bolje vzeti rabljeno 2 ali 4 GB? Morda kakšen link za trgovino...

hojnikb ::

z extra ramom neboš nič profitiral... Raje nadgradi vseskupaj.
#brezpodpisa

Bye ::

Kišta ni moja, ampak od kolegice. Danes sem ji montiral SSD. Nekdo mi je v temi svetoval, da se bo poznala pohitritev z 2 na 4 GB...
Tomson:
"Še največ se bo poznalo prav z nakupom SSDja. Kot omenjeno Crucial m500 je bestbuy opcija, Samsung EVO ni vreden 10EUR več, kljub temu da je pravtako odličen SSD... WD Black ni preveč tih in glede na to da bo sistem na SSDju, je tih in zaseljiv WD Green, ki je odlična kombinacija z SSDjem za kakšen backup disk ali za hrambo multimedijskih datotek ...
Hitrejši ram se ne bo poznal, prehod iz 2GB na 4GB pa ja. "

Nadgraditi vse skupaj ne pride v poštev, ker potem smo lahko že na proračunu za nov komp. Če menjam matično, nima smisla, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

potem raje nabav še eno palčko rablenga rama..
#brezpodpisa

Bye ::

Po tvoje se ne bo poznalo na hitrosti?

mihibo5 ::

Bye je izjavil:

Nekdo mi je v temi svetoval, da se bo poznala pohitritev z 2 na 4 GB...

Poznalo bi se le v primeru, da je RAM med uporabo računalnika v celoti uporabljen. Razišči in razmisli, če se splača in poišči bottleneck. Če boš le-te odpravil (seveda bo potem nekaj drugega bottleneck), boš naredil najboljšo pohitritev računalnika. Seveda pa ne bi bilo slabo vedeti popolno konfiguracijo.

hojnikb ::

ostali specsi in namen rabe nebi škodu..
#brezpodpisa

blackbfm ::

Nadgraditi vse skupaj ne pride v poštev, ker potem smo lahko že na proračunu za nov komp. Če menjam matično, nima smisla, a ne?


4gb rama, najcenejša plata plata in celeron 1820 te pride malenkost čez 100e... ssd že maš in bo delal zelo solidno. To je potem praktično nov računalnik zadnje generacije in imaš mir 2-4 leta, recimo:)

hojnikb ::

obstoječe komponente pa prodaš in si na minimalni zgubi.
Itk je ddr2 in 775 praktično zlato pri nas :))
#brezpodpisa

Bye ::

proc: Intel Dual-Core E5500 2.8 GHz
plošča: MSI G31TM-P21
ram: Apacer 2 GB UNB PC2-6400 CL5
grafa: ATI HD4350 512 MB DDR2
sistemski disk SSD: crucial m500 120 GB
disk #2 (kmalu bo menjan): WD Caviar Green 500 GB (WD5000AADS, SATA 32 MB)
napajalnik: LC Power LC420H-8
monitor: 22" LG Flatron E2250V
OS: Windows 7 x86

Frendica ga rabi za nezahtevna dela, občasno gor nabija kakšen namizni špil. Glede na to, da sem ji zdaj nadgradil s SSD, bi ji rad še ramnike.

Menjava plošče in proca ni opcija, ker ona ne bo toliko dala za upgrade niti pustila, da ji mrcvarim po abaku in dilam s komponentami, ker za to nima potrpljenja ;) Zanima me, kaj bi bilo najbolj racionalno na obstoječi platformi glede spomina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

q6600+2GB rama+ ena grafika (ker 4350 je pač uber zanič).
Ampak to bo na koncu dražje kot če bi sedaj dal noter pentium+h81+4gb, staro pa prodal.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bye ::

Frendica ne bi bila navdušena nad tvojo idejo :) Pač, zamisli si dobro ohranjeno milfico :) Malce off topic greš, a ne?

Grafa bo eventualno menjana čisto na koncu, recimo s kakšno rabljeno 460 GTX, če se strinjate. Recimo kaj takega: http://www.bolha.com/racunalnistvo/pomn...

Saj se ramnika ne bosta kregala? Ali fliknem noter raje 1x4 GB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

4GB ddr2 palčko boš težko najdu za nek normaln denar..

ps:
460gtx nebo delala na tem napajalniku :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mihibo5 ::

Bye je izjavil:

Saj se ramnika ne bosta kregala? Ali fliknem noter raje 1x4 GB?

Naj se ne bi smela, čeprav včasih pride do določenih težav. Matična plošča podpira Dual Channel, zato raje daj 2×2, če že moraš nadgrajevati RAM.

Bye ::

Težko se mi je držati samo obstoječe menjave, ampak ni moj komp. Ostanimo pri tej osnovi zaenkrat. Glede na povedano - se splača dodati še 2 GB ali ne?

hojnikb ::

Karkoli dajat v staro kišto je stran vržen denar, ker so te nadgradnje jama brez dna.
TOrej ne, nesplača se.
#brezpodpisa

Bye ::

Hvala! Potem bo pač tako. Fantje, pivo 8-)

hojnikb ::

frendica naj nabere nekaj denarja (300-400€) in potem proda to starino(minus ssd seveda) in nabavi novo.
#brezpodpisa

Bye ::

Ok. Will do. Takrat pa spet nova debata :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS se ne naloži - problem HDD?

Oddelek: Strojna oprema
181333 (946) bluefish
»

Nadgradnja pc-ja ali nakup novega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515927 (4885) zrataj4201
»

Predlog za najboljši rabljen računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
567091 (6104) 2loud4u
»

kateri računalnik naj kupim (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516593 (4524) klinker
»

Prenova računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
101274 (1122) akasa

Več podobnih tem