» »

WD disk

WD disk

segedinar ::

Mene pa nekaj zanima in sicer:
1:Kje lahko potegnem iz interneta dol novi F disk za moj nov disk, da ga lahko potem formatiram

2:Kako lahko ugtovim, da ima moj novi disk 8MB ne pa 2MB pomnilnika(WD 80GB)
LP

Zheegec ::

2. Ko se ti PC starta pritisni "pause" tipko in na primary master (najbrž imaš to) ti bo napisalo model. Če je WD800JB ima 8MB predpomnilnika, če je 800BB pa 2MB.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Blup ::

1. Novi F disk? kje si to slišu? Kakšn format pa hočš narest? Če hočš low-level format narest pej na WD stran in mal poglej pod disk utilitis... če pa želiš na novo dt sistem gor, ti pa itak formatira lohka pred inštalacijo...



Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

segedinar ::

Ja men je reku on prodajalc v trgovini da si morm potegnat dol nov F disk da bom lahka disk potem formatiru. A je kej na tem???

Blup ::

F disk je program v DOSu za ureanje particij... lohka pa, da res obstaja kkšn nov F disk... ampak na kratko... to kar ti je povedu, je zame navadna BEDARIJA!

Blup
:\

segedinar ::

Ja sam je ena fora. Men bios prepozna normalno disk, v windowsih pa ga NI. In zato je reku da morm potegnat nov F disk da mi ga bo zaznal in da ga bom lahka formatiru.

Blup ::

Fora je sam v tem, da morš formatirat disk oz particijo narest ... če maš Partition magic al pa kej podobnga probi s tem...

Blup
:\

segedinar ::

Ja to sem tut sam ugotovil. Sam problem je v tem, da jaz zaenkrat še nemorm uporabljati diskaa v windowsih-torej nemorem na disku uporabiti Partition Magic! ALI SE MOTIM?

Tr0n ::

Vsi Windowsi (tudi 98 serije) podpirajo diske do 137gb (48-bit) kolko je meni znano. Drzi pa, da starejsi FDISK (Win98, Win98SE, Win95) ne prepozna vec kot 64 GB.

Microsoft Knowledge Base Article - 263044
Fdisk Does Not Recognize Full Size of Hard Disks Larger than 64 GB

segedinar ::

TrOn: Hvala. Ampak problem ni v tem, da mi diska nebi prepoznalo v CELOTI.Disk je čisto nov, še nikoli formatiran, brez particij. Treba je le dobiti nekje f disk, disk formatirat in nardit particije. Jaz sedaj le še iščem nov F-disk. A ma mogoče kdo kak link kje bi ga lahka dol potegnu?
HVALA

Tr0n ::

Ravno na naslovu, ki sem ti ga dal, imas popravljen fdisk, ki podpira diske vecje od 64gb. Z njim ga razdelis na particije, potem pa sformatiras s formatom v DOSu. Seveda rabis boot disketo ali ce zelis instalirati WindowsXP, zbootas s CDja in potem pred instalacijo ti setup ponudi opcijo za format diska.

segedinar ::

Sem inštaliral TrOn. Še enkrat hvala.Zdej pa me zanima nekaj drugega in sicer: Kako z fdiskom narediti particije?(pa ne se jezit če se vam zdi vprašanje butasto-sem pač nov v tem:( )
LP

iration ::

Dobr, se ne bomo jezili :-)

Particije lahko delaš, preden inštaliraš operacijski sistem. Daj not cd z winsi, bootaj z njega in sledi navodilom. Nadalje pa se lahko z particijami igraš, kot so že rekli, v windowsih z Partition Managerjem.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

misso ::

najprej moras zbrisati particijo (z fdisko) (številka 3 če se nemotim)
potem narediš nove particije (številka 1)
nato te pa vpraša še za primarno in sekundarno particijo (če se nemotim)


boštjan ::

segedinar,če bi rad mel win2000 ali win XP,daj lepo CD not in bootaj iz cd,pol pa boš prišo do menija kjer te vpraša kaj želiš.Izbereš create partition in jih narediš kolko rabiš,pol pa formatiraš tisto particijo na keri boš mel sistem

Blup ::

Predvsem pazi, da ne bošzbrisu particije, na kateri imaš sistem... morš s (5), men se zdi, zamenjat disk, in pol tm daš da ti nrdi particijo iz 100% diska...

Blup
:\

Jackal ::

Free Fdisk - Klik
Veliko boljši od mikromehkega FDISKa
Walking the way is something completely different than imagining the way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optimalne nastavitve za wd120gb 8mb cache

Oddelek: Pomoč in nasveti
211666 (1459) Blup
»

Low level format in ustvarjanje novih particij???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71105 (1018) madviper
»

primarni ide krmilnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
6896 (808) root987
»

Strateski predlog za particije bi rabil

Oddelek: Pomoč in nasveti
111506 (1255) SmiLeY (SLO)
»

Kako priti do diska??

Oddelek: Pomoč in nasveti
6936 (848) Neo32

Več podobnih tem