» »

Prodaja v ZDA

Prodaja v ZDA

sundance ::

Pozdravljeni,

iščem kak nasvet glede prodaje v zda. Gre za stvar vrednosti cca. 800eur. Imam kupca iz Zda, sedaj pa nisem siguren kako je najbolje nadaljevati glede plačila?

-paypal? kolikor vem, je neka fora, da lahko plačnik plačilo prekliče in ostaneš brez izdelka in denarja? problem je tudi , da nimam mastercard, ki jo rabiš za paypal koliko sem bral.

-direktno prek banke? kar nekaj provizije kolikor sem gledal, največji problem bo seveda kdo bo komu zaupal, dvomim, da bo pripravljen nakazati brez potrdila o poslanem paketu, po drugi strani tudi sam ne bi rad odposlal brez neke garancije o plačilu.

-skrill mogoče? niti ne vem prav veliko o tem, ne rabim pa kreditne kartice za uporabo kar je ok.

Hvala za kakrškoli pomoč oz. informacije,

lp

hojnikb ::

da ni kaka nigerijska prevara.. kaj sploh prodajaš in kje ?
#brezpodpisa

mitja73 ::

UPS ima storitev kjer je on posrednik in prevzame plačilo ob predaji paketa, kontaktiraj UPS Slovenija za podrobnosti.

shadeX ::

Vem da je offtopic ampak povej najprej kaj prodajaš. Če res ni kakšna redka umetnina potem ne vem zakaj bi nekdo iz ZDA kupoval od nekoga iz Slovenije.

sundance ::

torej, glede prevare, upam da ne , gre pa za padalo na padalskem forumu,

ups to bi šlo, ampak je kar draga poštnina oz. sem našel eno dosti ugodno dostavo, pa tudi na koncu ce slučajo res gre za prevaro se zmeraj plačam poštnino sam verjetno?

hojnikb ::

ah, to te en heca :)
prodaj doma
#brezpodpisa

shadeX ::

Jaz bi tudi prodal doma.

Ali pa če človek res želi tisto padalo, naj ti nakaže denar skupaj s plačano poštnino. Ko boš denar imel na računu, mu pošlji. Ampak sem 99.9 % da mu ne bo do tega :)

sundance ::

ja sej sem sam tudi seveda najprej pomislil na kako prevaro, ko pa sva se pogovarjala je pač rekel,da bi on poslal denar za poštnino cca. 110eur, ko vidi potrdilo o poslani pošiljki pa preostalo. Meni seveda tole ne diši preveč ker na koncu lahko dobim seveda denar samo za poštnino, je pa riziko tudi pri njem ker lahko obdržim denar za poštnino, ki ga pošlje in ne pošlem padala npr. = to me je nekako prepričalo, da pač misli resno

bom jutri kontaktiral ups za ceno pa bomo vidli, če pa ima kdo še kako idejo pa hvala vnaprej

connel ::

Zakaj pa bi bilo čudno, če američan nekaj želi kupiti tukaj? Še nikoli nihče ni kupil česa v ZDA, Kitajski, Japonski, itd?
Hitro lahko preveri če je resen ali ne, je reden obiskovalec tistega foruma, ima resne prispevke?
Paypal je čisto v redu, lahko da dispute, seveda, ampak paypal tudi tebe vpraša kaj se dogaja, ne gre kar tako na easy preklic plačila. Ni pa tako napačno,da vse skupaj lepo poslikaš, paket, potrdilo o poslanem paketu, saj veš kam merim ne. Pa pošlješ s trackingom.

blackbfm ::

če si pameten, naj ti nakaže celotno kupnino + stroške, ali na TRR ali pa preko western union.. predno karkoli pošiljaš

škoda živcev za vse ostalo

s6c-gEL ::

Tvojega padala se v ZDA/Kanadi/ostalih državah ameriškega kontinenta ne da kupiti ?

Matija82 ::

connel je izjavil:


Hitro lahko preveri če je resen ali ne, je reden obiskovalec tistega foruma, ima resne prispevke?


Tole. Če sta oba aktivna člana se lahko verjetno tudi zmenita, da vama kdo iz skupnosti ponudi escrow storitev (npr. moderator).

FTad ::

Reci mu, da naj ti plača preko Western Union Bank nakazila. Reci mu, da pošlješ pošiljko, ko je denar nakazan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sum scam-a pri pošiljanju paketa v tujino - Help me, please!

Oddelek: Loža
191890 (1016) MIHAc27
»

Prodaja v tujino

Oddelek: Loža
275508 (4616) grepun05
»

Western unon-nateg

Oddelek: Loža
303636 (2794) OZZY
»

A je to še komu sumljivo... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310136 (7386) Jst

Več podobnih tem