» »

Misleci, filozofi

Misleci, filozofi

elomat ::

Kateri od slovenskih in svetovnih mislecev in filozofov so vam blizu in jih radi berete?

Unknown_001 ::

Meni po pravici povedano tile filozofi in misleci niso nekaj... Ajde mogoče kdaj kako zanimivo idejo potegnejo, ampak še vedno raje prisegam na lastno razmišljanje in lastne ugotovitve. Včasih se mi zdi da je REDNO povzemanje misli takih ljudi zgolj šlepanje lastne pameti na teh izjavah. Vsak človek mora imeti svojo filozofijo on mišljenje in če ju pridno razvija se je po mojem brezvezno opirat na njihova dognanja in misli.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

elomat ::

Kakšno zanimivo branje ali kakšen zanimiv avtor?

jype ::

elomat> Kakšno zanimivo branje ali kakšen zanimiv avtor?

Unknown_001 ::

Mora bit ravno Slovenec? Ker če je odgovor da, potem žal ne.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

elomat ::

Ne rabi biti Slovenec.

Kaj v slogu: Chomsky ipd. lahko pa je karkoli zanimivega

Rok Woot ::

Bertrand Russell.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

elomat ::

Kakšen se ti zdi?

jype ::

elomat> Kakšen se ti zdi?

Takle:

Matek ::

Unknown_001 je izjavil:

Meni po pravici povedano tile filozofi in misleci niso nekaj... Ajde mogoče kdaj kako zanimivo idejo potegnejo, ampak še vedno raje prisegam na lastno razmišljanje in lastne ugotovitve. Včasih se mi zdi da je REDNO povzemanje misli takih ljudi zgolj šlepanje lastne pameti na teh izjavah. Vsak človek mora imeti svojo filozofijo on mišljenje in če ju pridno razvija se je po mojem brezvezno opirat na njihova dognanja in misli.
Približno toliko, kot mora vsak človek sam odkrivati elektrotehniko, medicino in podobno, ne pa se šlepat na dognanjih in mislih nekih strokovnjakov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

elomat ::

Unknown_001 je izjavil:

Meni po pravici povedano tile filozofi in misleci niso nekaj... Ajde mogoče kdaj kako zanimivo idejo potegnejo, ampak še vedno raje prisegam na lastno razmišljanje in lastne ugotovitve. Včasih se mi zdi da je REDNO povzemanje misli takih ljudi zgolj šlepanje lastne pameti na teh izjavah. Vsak človek mora imeti svojo filozofijo on mišljenje in če ju pridno razvija se je po mojem brezvezno opirat na njihova dognanja in misli.


Ne gre za slepanje.
Moras biti smotan da izjavljas taksne. Obstajajo ljudje z integriteto, izkusnjami in znanjem in uciti se ob njihovih spoznanjih ni slepanje.

galu ::

Župniki, naprimer.

Aja, čak, to ni več in.

P.S. Nietzsche je tudi marsikomu zanimiv.
Tako to gre.

Unknown_001 ::

elomat je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Meni po pravici povedano tile filozofi in misleci niso nekaj... Ajde mogoče kdaj kako zanimivo idejo potegnejo, ampak še vedno raje prisegam na lastno razmišljanje in lastne ugotovitve. Včasih se mi zdi da je REDNO povzemanje misli takih ljudi zgolj šlepanje lastne pameti na teh izjavah. Vsak človek mora imeti svojo filozofijo on mišljenje in če ju pridno razvija se je po mojem brezvezno opirat na njihova dognanja in misli.


Ne gre za slepanje.
Moras biti smotan da izjavljas taksne. Obstajajo ljudje z integriteto, izkusnjami in znanjem in uciti se ob njihovih spoznanjih ni slepanje.


Huh, učenje je drugo od tistega o čemer sem razmišljal. Malo mi oprostite ker včasih znam zadeve bolj čudno izrazit. Hočem rečt da je ok če kdaj kakšno idejo vzameš k sebi, ampak ne pa da celotno ideologijo preneseš nase, kot delajo eni ki jih poznam in redno berejo te zadeve in samo o tem govorijo a nekega svojega mnenja pa ravno nimajo ker očitno nekateri svoje razmišljanje podcenjujejo in raje malo idej poberejo, da se potem čutijo intelektualno močnejše.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

elomat ::

zanimiva mi je bila izjava Chomskega, ki je dejal, da dobi tedensko na svoj naslov na destine spisov mladih ljudi, ki ga sprašujejo kaj jim je za narediti oz. kaj bi oni morali narediti v današnjem svetu takšnem kot je.
Pa je dejal: da je to bolezen časa, ko mladi postavijo nekega človeka na "pediestal" in naj jim bi ta dajal odgovore kaj bi morali oni narediti. Vsak mora sam videti in priti do odgovora ali spoznanja, je dejal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ustanovitelj LulzSeca po odsluženi kazni na pravo stran zakona

Oddelek: Novice / Ostale najave
144961 (3698) [D]emon
»

Domače branje: Joseph Campbell: Miti, po katerih živimo (1972)

Oddelek: Novice / Domače branje
53289 (2762) vostok_1
»

Ko se bo ustavil čas

Oddelek: Loža
163454 (2436) Zero0ne
»

EniCycle - slovenski Segway

Oddelek: Znanost in tehnologija
92238 (1706) AndrejS
»

Rabim pomoc pri filozofiji...

Oddelek: Šola
132949 (2808) Thomas

Več podobnih tem