» »

Bosch najslabši gospodinjski aparati

Bosch najslabši gospodinjski aparati

1
2
»

Isotropic ::

narejen je optimalno glede na prioritete pri designu

jype ::

hendriks> jype, kateri 3d printer pa imaš?

Nimam ga, mi sprintajo kolegi, ki jih imajo. Zdaj so že štirje.

Isotropic> a si rabil dolgo casa, da si ga natancno zmodeliral,

Našel sem ga na webu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mihec87 ::

Isotropic je izjavil:

narejen je optimalno glede na prioritete pri designu


Misliš prioritete prodaje in zaslužka...?
Pralni stroj ki bo 1500rpm zdržal 15 let ni težava izdelat če je v interesu...Tako kot bi stare stroj lahko podimenzionirali za 300rpm..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

imagodei ::

Moja mat je '94 leta kupila pralno-sušilni stroj Candy, ki ga je rabila za pranje brisač iz frizerskega salona, katerega lastnica je bila. Ta pralni stroj je včasih pral tudi po 3-4 žehte dnevno, 6 dni v tednu. Dela do današnjega dneva, enkrat je bila menjana pumpa.

Ta stroj je terminator, takšnega ne bomo več dobili.
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

Ne, samo tak bo imel najmanj 2000 deklariranih maksimalnih obratov. Če to ne veš pač nasrkaš. Tudi avto ima lahko končno 200, pa ga ne moreš 15 let vozit stalno 200.

imagodei ::

Stroj, ki ga omenjam zgoraj, je že takrat imel 1200 obratov. Z gumbom jih lahko omejiš na 600.
- Hoc est qui sumus -

D3m ::

Jaz si lastim pralno/sušilni stroj

CANDY GO W 264 D

Zadovoljen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

Mislil sem na tistega, ki naj bi delal 15 let pri 1500 obratih.

Okapi ::

Že nekaj časa se praktično sploh ne ve, če nisi ravno insider, kdo kaj dela. Vsi (Gorenje, Bosch, Beko ...) delajo kaj za druge in drugi kaj delajo za njih.

O.

Isotropic ::

mihec87 je izjavil:

Isotropic je izjavil:

narejen je optimalno glede na prioritete pri designu


Misliš prioritete prodaje in zaslužka...?
Pralni stroj ki bo 1500rpm zdržal 15 let ni težava izdelat če je v interesu...Tako kot bi stare stroj lahko podimenzionirali za 300rpm..

koliksen delez svoje place leta 94 si dal za tak stroj in koliksen danes?

imagodei ::

Če mi garantiraš, da mi bo pralni stroj delal 15 let, sem pripravljen zanj plačati 2x več kot za nek običajni stroj, ki ga najdeš razstavljenega v Merkurju. OK, dopuščam manjše okvare mehanskih komponent. Ne pa kvarjenje 2x letno, s "katastrofično" okvaro v roku enega leta po izteku življenjske dobe.
- Hoc est qui sumus -

Hayabusa ::

jype je izjavil:

hendriks> jype, kateri 3d printer pa imaš?

Nimam ga, mi sprintajo kolegi, ki jih imajo. Zdaj so že štirje.

Isotropic> a si rabil dolgo casa, da si ga natancno zmodeliral,

Našel sem ga na webu.

Tvoje kolegi imajo verjetno troll model 02.

Isotropic ::

whirpool naj bi bila kao kvaliteta

Buggy ::

ne vam ali imam jaz tako sreco ali pa imate eni cisto prevec problemov. Od kar sem na svojem mi je edino pralno-susilni stroj Elecrolux (13 let) nekaj nagajal (izkazalo se je, da je bil nek problem v napreljavi/slikalu) po dveh selitvah in opranih planicah in slinckih od dveh otrok...pa se doloceno obdobje se je susilo z njim. Se vedno deluje.
Prvi hladilnik Gorenje 14 let sem zamenjal lani s spet Gorenjevim, pa ne ker je crknil, temvec ker smo potrebovali vecji zmrzovalni prostor pa se malo bolj ucinkovtostni razred smo vzeli (A+++, inverter).
Ko smo se preselili v novo hiso 9 let nazaj smo kupili srednjo klaso pomivalni BOSCH (dela ko urca), srednji razred steklokeramicno in pecico Gorenje...dela se vse kot urca, pralni stroj in hladilnik pa smo trikrat selili in vse se deluje...tako da trkam na les ;)

alexa-lol ::

Vsako podjetje ima izdelke za različne cenovne razrede (tudi Bosch) in firma tukaj nima ničesar zraven.

Imaš tudi Bosch stroje, ki stanejo 1000€. http://www.enaa.com/search.asp?q=bosch&...

SuperVeloce ::

Candy je ubistvu med ljudmi že na slabem glasu... ali jim verjeti ali ne, hja ne vem...
Whirpool smo do sedaj imeli le kondenzacijski sušilec za perilo. Tesnila in jermen so po cca. 3 letih fuč, je pa res da smo ga kar precej mučili. Ampak suši pa kot noben drug, enakomerno in ne mučka perila, zato smo ga pač sami porihtali ;). Prejšni gorenjski je mučkal cote, čeprav je zdržal precej dlje, prav tako jih mečka novi Elektrolux EDP (ja, 2 sušilca sta v bajti).

Največjo razliko pa lahko opazim med našim gorenjskim pralnim strojem (10let+), ki je dal čez praktično vsako pranje na 1500 ponavadi polni boben in pa kakšno leto mlajšim babičinim (isti model), katera namaka cunje in potem pere na 700 1x na teden. Njen zgleda kot nov, ležaji so tihi, kot bi ga prinesel s trgovine. Naš je že toliko zvit, da ga še serviser ne more popraviti da bi ga scentriral ;). Če nebi imeli stikov na gorenje servisu, bi že bankrotirali za rezervne dele in elektroniko ;).

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

imagodei je izjavil:

Če mi garantiraš, da mi bo pralni stroj delal 15 let, sem pripravljen zanj plačati 2x več kot za nek običajni stroj, ki ga najdeš razstavljenega v Merkurju. OK, dopuščam manjše okvare mehanskih komponent. Ne pa kvarjenje 2x letno, s "katastrofično" okvaro v roku enega leta po izteku življenjske dobe.

Potem je zate Miele, ki ima predvideno življensko dobo 20 let, garant zato je možnost 10 letne Miele garancije. Jaz bi sicer za to ceno raje kupil 4 Boschove (ali pa 2 dražja), na vsake 5 let (10 pri dražjih) novega, vačnejšega, lepšega, čistejšega...

Bosch spada med kvalitetnejše p/p gospodinjske aparate. Vprašajte serviserja, ki servisira več znamk.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

mitja73 ::

imagodei je izjavil:

Če mi garantiraš, da mi bo pralni stroj delal 15 let, sem pripravljen zanj plačati 2x več kot za nek običajni stroj, ki ga najdeš razstavljenega v Merkurju. OK, dopuščam manjše okvare mehanskih komponent. Ne pa kvarjenje 2x letno, s "katastrofično" okvaro v roku enega leta po izteku življenjske dobe.


Mogoče ga kaj narobe uporabljaš, čistiš, ....
Meni povprečni Gorenje dela že 10 let, samo filter čistim, v 10 letih še nisem rabil serviserja.

RejZoR ::

Vajenc je izjavil:

imagodei je izjavil:

Če mi garantiraš, da mi bo pralni stroj delal 15 let, sem pripravljen zanj plačati 2x več kot za nek običajni stroj, ki ga najdeš razstavljenega v Merkurju. OK, dopuščam manjše okvare mehanskih komponent. Ne pa kvarjenje 2x letno, s "katastrofično" okvaro v roku enega leta po izteku življenjske dobe.

Potem je zate Miele, ki ima predvideno življensko dobo 20 let, garant zato je možnost 10 letne Miele garancije. Jaz bi sicer za to ceno raje kupil 4 Boschove (ali pa 2 dražja), na vsake 5 let (10 pri dražjih) novega, vačnejšega, lepšega, čistejšega...

Bosch spada med kvalitetnejše p/p gospodinjske aparate. Vprašajte serviserja, ki servisira več znamk.


Smo tud že imel folk, ki je bil tolk razpizden čez Miele, da ga niti omenjat nisem upal. Kar je razumljivo, če daš 1200 EUR za pralni stroj pričakuješ perfekcijo, pol pa zajebava enako kot vsi ostali. Miele je za moje pojme povsem overrated, garancija gor ali dol.

Isotropic je izjavil:

whirpool naj bi bila kao kvaliteta


Popolnoma brez zastopstva pri nas (servisi so sicer še, ampak to pa je tud to). Ne hvala.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

imagodei ::

Vajenc je izjavil:

imagodei je izjavil:

Če mi garantiraš, da mi bo pralni stroj delal 15 let, sem pripravljen zanj plačati 2x več kot za nek običajni stroj, ki ga najdeš razstavljenega v Merkurju. OK, dopuščam manjše okvare mehanskih komponent. Ne pa kvarjenje 2x letno, s "katastrofično" okvaro v roku enega leta po izteku življenjske dobe.

Potem je zate Miele, ki ima predvideno življensko dobo 20 let, garant zato je možnost 10 letne Miele garancije. Jaz bi sicer za to ceno raje kupil 4 Boschove (ali pa 2 dražja), na vsake 5 let (10 pri dražjih) novega, vačnejšega, lepšega, čistejšega...

Ja ne, ni :) Če je zadeva 4x dražja, potem očitno ne pade pod tisto, kar sem zgoraj napisal.
- Hoc est qui sumus -

Spock83 ::

energetik je izjavil:

Beko je zanimiv zaradi ugodne cene in dobre garancije. Po mojih izkušnjah je tudi zanesljiv; že 6 let uporabljam komplet steklokeramika/pečica, brez najmanjše napake. Bil je pa komplet takrat 500EUR, kar je bila 1/2 cene ostalih takih kompletov.


+1

Ni me razočaral do zdaj. Imam pa marsikaj od tega proizvajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

VaeVictis ::

Imam Bosch pomivalni stroj, zaenkrat, potrka po lesu, po 5 letih nobenega problema.

Baje so pa Miele najboljši, a tudi najdražji, sam nimam izkušenj z njimi.

Whirlpool je imel kolega kuhinjske aparate in so vsi imeli okvare v 4 letu delovanja.

Pravi, da nikoli več v življenju Whirlpool.

D3m ::

Pri Boschu nam je šla konzola za indukcijsko ploščo. Menjava 250€ za konzolo druge revizije. Garancija je potekla ampak je bil krivec za to oče zaradi vsevednosti o današnji tehniki.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RejZoR ::

Pri Boschu je načeloma tko da osnovne dele imajo vsi stroji enake. Se pravi črpalka za vodo v pomivalcu za 800 EUR je enaka kot tista v pomivalcu za 300 EUR. Razlike se pojavljajo drugje, predvsem pri elektronki, torej sami programi, nastavljivost košar, dodatne košare, extra funkcije itd. Tko da načeloma razlik v vzdržljivosti ne bi smelo bit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jan_g ::

Pri pomivalcih cena zelo poskoči v kolikor hočeš tišjega. Ko sem jaz kupoval, so bili tišji modeli (s sicer enako funkcionalnostjo) takoj 200EUR dražji. Očitno marsikdo veliko težo daje glasnosti stroja (pomivalci so za razliko od sušilcev in pralnih strojev v kuhinjah) in proizvajalci to fino zaračunajo.

krho ::

Ja če imaš skupno dnevno in kuhinjo res nočeš poslušat 60Db pri pomivanju posode, ko gledaš poročila ali film kali?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

D3m ::

Candy pomivalec katerega dobim je 48dB med delovanjem oz. 44dB nočni program.
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

krho je izjavil:

Ja če imaš skupno dnevno in kuhinjo res nočeš poslušat 60Db pri pomivanju posode, ko gledaš poročila ali film kali?
Hrup pomivalca mene uspava oz. deluje meditativno, tako da ni tako grozno. :D

D3m ::

Buči, buči, voda pomivalca :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

RejZoR ::

Sam je res, šumenje vode v notranjosti je to pomirjujoče. Drugo je pralni stroj kjer premetava cunje in tuli na centrifugi, tisto pa ni kul.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

RejZoR je izjavil:

Pri Boschu je načeloma tko da osnovne dele imajo vsi stroji enake. Se pravi črpalka za vodo v pomivalcu za 800 EUR je enaka kot tista v pomivalcu za 300 EUR. Razlike se pojavljajo drugje, predvsem pri elektronki, torej sami programi, nastavljivost košar, dodatne košare, extra funkcije itd. Tko da načeloma razlik v vzdržljivosti ne bi smelo bit.

če bi dejansko pogledal kdaj boscheve pomivalce bi videl osnovno razliko med poceni in dražjimi modeli: inox notranjost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

francek1 ::

D3m je izjavil:

O Candy-ju se malo govori.

Za Candy ti lahko iz prve roke zagotovim, da je eno veliko sranje. Enako je ugotavljal tudi serviser. Je le še bleda senca nekdanje slave. Pri spojnikih recimo ni nobene uvodnice in se ti kabli, ki so direktno obremenjeni na kovinski spojki, enostavno odtrgajo. Imel sem to smolo, da se je pri našem toploaderju odtrgal ravno krmilni kabel in je šel v obrate. Posledično je poškodovalo cel stroj in ploščice ob njem.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

D3m ::

No pri meni zaenkrat deluje in bom potrkal na les.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nummy ::

Candy pralni stroj, držal 15 let, potem izdihnil.
Potem je bil gorenje pralni stroj 5 let, potem ni blo več profitabilno popravljat.
Potem Ariston, ki sploh ni imel notri elektronike že ob dostavi in smo moral že pred samim priklopom klicat serviserja. Deloval 4 leta, vmes 3x šli ležaji in fedri za boben, elektronika crknila še 1x pol, skratka katastrofa od katastrofe.
Sedaj imamo Bosch, ki mu je že 1x crknila elektronika, in enkrat menjali tesnilo grelca. Pere bolj tako tako, cunje pa še vedno čudno "smrdijo", ko pridejo iz pranja. Pri punci uporabja en XY francoski stroj in enako količino praška/mehčalca in cunje dišijo in so mehke in sveže. Skratka bosch ni ne vem kaj.

Bosch mešalnik, zdržal 12 let, potem začel smrdeti motor. Sicer še dela in je doma bolj kot za backup samo smrdi ko dela.
Sedaj kupili novega 1400W, 1 mesec nazaj, zaenkrat zelo zadovoljni. Sposoben mešat 2,1kg testa, edino kar me moti je pomanjkanje nastavkov, saj imajo sedaj očitno za vsak model drugačno serijo nastavkov (bedarija? kje dobiti nove? 5540 model, rabim nastavek za sekljanje zelenjave na kockice).

Štedilnik iskra, zdržal skoraj 20 let, potem spustil dušo, pečica je že prej šla oz. pekla zelo neenakomerno.
Sedaj imamo gorenje s steklokeramično ploščo, star 4 leta ampak že začele crkovat določene stvari: na eni plati gumb za nastavljanje ne deluje na določenih stopnja oz. izklopi ploščo. Pečica zaenkrat še enakomerno peče, ampak temperatura ni enaka nastavljeni (treba met noter termometer). Resda jo gonimo vsak teden najmanj 1x, ker sami doma pečemo kruh, včasih tudi večkrat, če se peče še kaka pizza, pecivo, kosilo,...

Gorenje bojlerji: vsi zdržali 10+ let ob rednem čiščenju vodnega kamna.

Gorenje hladilnik zdržal 12 let, brez večjih pripomb.
Elektrolux hladilnik star 6 let and going. Kupili malo dražji model ampak se je splačal. :)

Pomoje čist različno in odvisno od znamke do znamke in modela ter seveda sreče kaj dobiš. Včasih je kaka XY znamka full v redu, včasih totaln polom.
Po lastnik izkušnjah lahko rečem, da gorenje včasih naredi zelo dobre produkte, prav tako bosch samo včasih je pač res nesrečna zveza in crkne veliko prej. Je pa treba stvari res uporabljati po navodilih, ker če jih ne rade crknejo prej.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7319397 (2058) darkolord
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449297 (7680) mulc007
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930125 (24647) anjabebler
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5127906 (16136) Hanzi77
»

Pokvarjen 5 let star boschov pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5918702 (17612) Vajenc

Več podobnih tem