» »

Več mrežnih kartic in load balancing

Več mrežnih kartic in load balancing

Djuro ::

Zdravo!

Ukvarjam(o) se z video montao (avid) in imam sledečo težavo. Namreč včasih se zgodi, da več ljudi uporablja (montažira) en in isti prispevek. Sedaj je racunalnik priklopljen na giga switch in monažerji kopirajo prispevek k sebi, potem pa obdelujejo. No, prispevki pa so veliki tudi po nekaj GB. Avid pa zna delat tuni non-destuctive na omrežnih share-ih in šele pri exportu prekopira na lokalni (oz. drug želeni) disk.
Težava se pojavi, ko tudi giga povezava ni dovolj.
Zanima me ali se da kako na Windows (no, ali pa linux&samba) platformi nekako v en server vgraditi več giga mrežnic, jih vse povezati v giga switch in da se promet deli po vseh mrežnih karticah (nekakšen load balancing)?

LP, Djuro

Mr.B ::

Rabiš da switch tudi to podpira. Drugače pa ms podpira.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Djuro ::

Si lahko prosim malo bolj specifičen, kako to MS podpira?

Hvala!

Djuro ::

Ok, sem povpraševal strička gugla in mi je povedat, da se temu, kar sam želim reče network adapter teaming. Ni mi pa znal povedati če obstaja kakšen software, ki bi recimo deloval na mrežnih karticah različnih proizvajalcev?
Mogoče ve kdo za kaj takega? Je mogoče to že implementirano v sam W2k3 server?

LP

Mr.B ::

DA
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

b ::

Zdruzevanju ethernet linkov se rece po intelovo teaming, sicer pa link aggregation.

Magic word je IEEE 802.3ad. To mora podpirat tvoj switch, pa ni nobenega problema.

Pod Linuxom zadeva ne potrebuje dveh enakih mreznih, za windows pa ne vem. Ce se uporabljajo kaksni advanced gonilniki od proizvajalca mrezne, potem skoraj gotovo.

Djuro ::

OK, switch mi zadevo podpira (imam 3com 3848).
Mogoče kakšen namig, kako to narest z W2k3? Je v linuxu komlicirano?

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

SasoS ::

A si sure da je ozko grlo mreža in ne disk? 100MB/s je že hudo velika prepustnost da jo zafila en sam server...

Djuro ::

Hmm, 100 MB v teoriji.
Naredili smo komplet novo ozicenje in prenosi po giga mrezi ne grejo preko 30MB/s. Diski niso ozko grlo (RAID5 na 64 bitnem PCI kontrolerju).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Synology 414 - branje podatkov - hitrost

Oddelek: Strojna oprema
9932 (896) wini
»

Ozko grlo omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
181791 (1193) x.sci
»

FileServer za backupe (Little falls 2?, ketere diske ...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
704784 (3563) steev
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484054 (2471) Spc
»

mac spoofing

Oddelek: Pomoč in nasveti
161574 (1310) Suhy

Več podobnih tem