» »

Katero bazo

Katero bazo

blank3_ ::

Torej rabil bi vas nasvet, pri izbiri baze za program, ki bo zelo velikokokrat brisal in pisal v bazo, ter tud iskal precej po bazi.

Accessova mi sploh ni vsec, ker, ko jo enkrat nafilas z ogromno podatki, in le-te zbrises, ostane velikost baze taka, kot je bila takrat, ko je bila nabasana z podatki.

Torej kaj pravite vi?

Hvala, lp.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

kuntek ::

MSDE (Microsoft DataBase Engine) -> v bistvu MS SQL Server brez dodatnih orodij in z nekaj omejitvami, ki pa jih verjetno ne boš pogrešal.

gazda ::

Postgre, free in podpira vse kar si lahko zelis od baze. http://www.postgresql.com/

blank3_ ::

Ja sej jest rabim samo preproste komande nc kej zahtevnega. To mi ponuja vsaka baza. Zdej vazn mi je speed. Kuntek, kje bi dobil to kar si mi napisal? Je to placljiva zadeva?

Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

jlpktnst ::

d-mon ::

Mysql je kr cool ja.

Samo glede kar si (blank3_) rekel, da access obdrzi dolzino fajla. To jo obdrzi vsaka baza (ne me prijeti za besedo, ampak Sql server to tudi obdrzi dolzino...za ostale ne vem).
Osnovni princip baz je da se ohranja dolzina datoteke, ker se s tem pohitri celotno manipulacijo z bazo. Ker pa ti rabis hitrost te to ne sme motiti, kajne? :)
Ker ce bi se datoteka raztezala in krcila, bi delalo vse skupaj zelo pocasi.
Samo pomisli, da pobrises en podatek nekje sredi neke tabele in potem na tem delu v datoteki nastane prazen prostor (na sredini datoteke)...kako uniciti ta prazen prostor? Ja tako, da vse podatke, ki so naprej od tega praznega prostora premaknemo za mesto nazaj, tako da spravimo prazno mesto na konec datoteke, kjer ga lahko z lahkoto odrezemo...Koliko casa mislis, da bi to trajalo pri vsakem DELETE ukazu?
Se pa zavedaj da INSERT statement pri dolgi redko zasedeni datoteki dela hitreje, kot pa na kratki datoteki, saj ni potrebno vecati datoteke!

Drugace imas v meniju Tools/Database Utilities/Compact And Repair database, ki ti jo skrci.
Za SQL server ukaz:
DBCC SHRINKDATABASE (ImeBaze, 0)

Za ostale ne vem ker ne uporabljam.
Kar pa naceloma se tu zgodi je to, da se skopirajo stari podatki v novo datoteko in potem se stara pobrise.
[D-mon]

blank3_ ::

Hvala vsem za odgovore...

Imas prav glede krcenja baze in tega d-mon. (btw: Sem zdej eno zanimivo alternativo izvedu glede tega brisanja, sam je pa rec taka, da je nabolje, ce je stvar v ramih.)

Najbrz, bom kr mysql uporabu.

lp, b.

Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

kuntek ::

MSDE je zastonj in ga dobiš zraven Offica (je nekje na CDjih, VS,...). Poglej tukaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cpanel Cron jobs ne pošlje backup-a baze na mail

Oddelek: Izdelava spletišč
92356 (2223) Housy
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292524 (2129) la_mer
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382036 (1686) Microsoft
»

neki vprasanj glede VB-ja

Oddelek: Programiranje
8991 (919) Monster
»

ASP in direktni query v MySQL

Oddelek: Programiranje
101620 (1514) BBB

Več podobnih tem