» »

Težava z blue screeni

Težava z blue screeni

smotanc ::

Imam težave z mojim računalnikom, in sicer z modrimi ekrani na sistemu Windows 8.1(licenčni)
Procesor: Intel Core i3 4130
Matična plošča: Gigabyte GA-z87X-UD3H
Napajalnik: Tagan TG-480-U22 480W
RAM: 2x2GB Adata 1600Mhz
Grafična kartica: Gigabyte Geforce GT630 2GB
Trdi disk:1TB Wd Blue, 1TB Wd Black

Sicer imam težave da 3x do 4x na dan dobim modri ekran, zaporedoma v razmaku 5 minut po prižigu računalnika, naredil sem že memtest za rame, in je blo vse videti vredu.
Prilagam slike o modrih ekranih in bi prosil nekoga kako to rešim, računalik je praktično nov, sistem je bil na friščno nameščen par dni nazaj in me zanima kje tiči težava.

napake ki jih javi:
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
MEMORY_MANAGMENT




  • spremenilo: smotanc ()

Duhec ::

1. Različni BSOD-i pri Win8. Poglej rešitev za tvojo kodo napake (SYSTEM THREAD / KERNEL MODE EXCEPTION NOT HANDLED):
http://www.registryrecycler.com/blog/20...

2. Posodobi furmane za grafiko:
http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-16...

BorutK-73 ::

smotanc je izjavil:

Napajalnik: Tagan TG-480-U22 480W

Vzrok pri tebi so rami ali napajalnik.

smotanc ::

Rami so stestirani in delujejo ok
Zakaj pa napajalnik?

Hayabusa ::

smotanc ::

Hayabusa je izjavil:

http://www.nirsoft.net/utils/blue_scree...

js se tle nč ne znajdem -.-

Evo zrihtu :)
Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smotanc ()

[SkA] ::

Podobne težave imam jaz s to isto ploščo, le da meni pride do BSOD naključno ob zbuditvi iz sleep stanja. Precej pogost BSOD je MEMORY_MANAGMENT, ali pa karkoli drugega v navezavi s spominom, tako da bluescreenviewer/WinDbg ne najde nobene prave korelacije s kakimi gonilniki. Včasih se ne BSODa ampak samo sesuje aplikacije, ki so bile pognane (npr. Firefox, Skype).

Imam sicer 16GB RAMa in i7 4771, laufal memtest 24h in v tem času ni bilo zaznanih napak, pa glede na to da se nikoli nič ne sesuva med uporabo, malo dvomim na dejanske napake v RAMu. Poizkusil sem že ugasniti vse napredne power state vezane na sleep stanje (C6/C7 npr.), poizkusil sem downclockat RAM na 1333 mhz in CL iz prevzetih 9 na 10, nenazadnje dvignit voltažo na 1.6V pa nič ne pomaga. No, sedaj ga laufam pri 1600 Mhz in CL10, če bo kaj bolje, čeprav malo dvomim.

Tudi sam malo sumim napajalnik, ker je nek povprečen LC power 550W - ampak ker je star zgolj 2 leti in je brez težav deloval v prejšnjem Core 2 duo računalniku, vseeno nisem prepričan v rezultat menjave. Mogoče, če ni dovolj stabilen ob zbuditvi iz sleep stanja. Čeprav se mi vseeno ne zdi čisto normalno in mi je počasi žal, da nisem raje Intel plošče vzel - ne vem, a bi menjal napakajnik ali kar raje ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Duhec ::

Preveri še, če obstaja novejša verzija biosa za tvojo plato.

Mitch ::

Za takšne težave je največkrat kriv prav RAM. Pa ne se preveč zanašat na memtest, ker sem imel že osebno primer, ko je gladko šel RAM čez memtest pa je kljub temu bil defekten...

smotanc ::

Ravnokar dobil 2 noba blue screena :SS
SYSTEM:THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
NTFS_FILE_SYSTEM(Ntfs.sys)





Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smotanc ()

BorutK-73 ::

Ne voltaže dvigovat ramom. Za Intel proce so rami do 1.5V.
Mogoče je to tvoj problem.

edit
Jaz sem tudi imel random BSOD-e z 1.65V ramom. Samo meni se je to dogajalo 1 na mesec. Od kar imam 1.5V še nobenega BSOD-a.

Zgodovina sprememb…

smotanc ::

Nisem spreminjal ničesar, vse je original, rami so na 1.5V

BorutK-73 ::

smotanc je izjavil:

Nisem spreminjal ničesar, vse je original, rami so na 1.5V

Odgovor je bil za [SkA], sorry.

smotanc: Imaš "BlueScreenView" program gor?

Zgodovina sprememb…

smotanc ::

BorutK-73 je izjavil:

smotanc je izjavil:

Nisem spreminjal ničesar, vse je original, rami so na 1.5V

Odgovor je bil za [SkA], sorry.

smotanc: Imaš "BlueScreenView" program gor?


Ne nimam, ga pomoje ne rabim

Spet nov :s

MEMORY_MANAGMENT


Evo cel report mojega računalnika pa če bi mi kdo znal pomagat
https://www.dropbox.com/s/kwxeconvkf3ur...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smotanc ()

Hayabusa ::

Uporabi BlueScreenView, ne grem samo zate debuggat dump.

[D]emon ::

Ce si memory testiral, in problem ni v tem, posodobi gonilnike.

Ce tudi to ne prime, resetiraj BIOS ali ga po potrebi nadgradi na novejso verzijo.


Ce pa se po tem ne bo pomagalo, pa pisi naprej.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

solatko ::

Poglej pri proizvajalcu MB, če imaš not RAM-e, ki so s strani proizvajalca stestirani in so OK. Se je že dogajalo, da se rami in plata niso ujeli. Z zamenjavo leteh s potrjenimi, so problemi izginili. Podobne dogodivščine so bile na dvojedernikih na chipsetu P31, ker novejših procesorjev ta chipset ni podpiral.

Ko se sestavlja komponente, je vedno dobro, pred nakupom preverit, kaj je proizvajalec matične preizkusil in kupit delujoč, kompatibilen element - CPU in RAM-e.
Delo krepa človeka

smotanc ::

Hayabusa je izjavil:

Uporabi BlueScreenView, ne grem samo zate debuggat dump.

Evo imam dol, kaj zdaj?

solatko je izjavil:

Poglej pri proizvajalcu MB, če imaš not RAM-e, ki so s strani proizvajalca stestirani in so OK. Se je že dogajalo, da se rami in plata niso ujeli. Z zamenjavo leteh s potrjenimi, so problemi izginili. Podobne dogodivščine so bile na dvojedernikih na chipsetu P31, ker novejših procesorjev ta chipset ni podpiral.

Ko se sestavlja komponente, je vedno dobro, pred nakupom preverit, kaj je proizvajalec matične preizkusil in kupit delujoč, kompatibilen element - CPU in RAM-e.

Rami so v support listi, sem preveril pred nakupom

[D]emon je izjavil:

Ce si memory testiral, in problem ni v tem, posodobi gonilnike.

Ce tudi to ne prime, resetiraj BIOS ali ga po potrebi nadgradi na novejso verzijo.


Ce pa se po tem ne bo pomagalo, pa pisi naprej.


Gonilniki posodobljeni, zadnji bios naložen, bios sem že poiskusil zresetirati, nič bolje, bom v kratkem zamenjal RAM-e in videl kaj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smotanc ()

solatko ::

Lahko je problem v matični plošči. Kako pa temperature?
Delo krepa človeka

Mitch ::

Gonilniki posodobljeni, zadnji bios naložen, bios sem že poiskusil zresetirati, nič bolje, bom v kratkem zamenjal RAM-e in videl kaj bo.


Končno ena pametna...

solatko ::

Najprej poizkusi s posamičnimi ploščicami, lahko ti samo ena malo zajebava.
Delo krepa človeka

smotanc ::

solatko je izjavil:

Lahko je problem v matični plošči. Kako pa temperature?


Temperature so vredu, nič pregrevanja ali karkoli sumljivega

solatko je izjavil:

Najprej poizkusi s posamičnimi ploščicami, lahko ti samo ena malo zajebava.


Najprej sem testiral vsako ploščico posebej z memtestom, vse šlo skozi
zdej testiram še na ta način da imam samo eno ploščico v režah in testiram računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smotanc ()

[SkA] ::

BorutK-73 je izjavil:

smotanc je izjavil:

Nisem spreminjal ničesar, vse je original, rami so na 1.5V

Odgovor je bil za [SkA], sorry.

smotanc: Imaš "BlueScreenView" program gor?


Vem, hvala. RAMi so Crucial Ballistix Sport in sem jih laufal po prevzetih vrednostih - 1.5V. To z 1.6V je bil samo poizkus na podlagi nekega prebranega predloga, da bi probal stabilizirati zadeve. Sem spustil nazaj na 1.5V ker je precej hitro spet ponovil zgodbo.

BIOS je zadnja verzija, nadgrajen po tem, ko so se po enem mesecu uporabe prvič pojavile težave. Pa Windows 8.1. Je malo nehvaležno reševat, ker mine tudi po en mesec brez zapletov, potem se pa v enem dnevu tudi po dva zaporedna sleepa usuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

BorutK-73 ::

[SkA] je izjavil:

Je malo nehvaležno reševat, ker mine tudi po en mesec brez zapletov, potem se pa v enem dnevu tudi po dva zaporedna sleepa usuje.

Tako se je meni dogajalo, bsod naenkrat in ni važno kaj sem delal, igre, browser, edino v idle ni bilo problemov. Od kar imam samo 2x 4GB corsair rame, dela normalno.

ps
OS je Win7 64bit

Zgodovina sprememb…

[SkA] ::

Jaz imam to srečo, da je zadeva vse 4 mesece od nakupa rock solid za delo, samo wake from sleep ji pa ne gre. Enivej, da ne bom hijackal smotancu thread, hotel sem samo povedati, da imam tudi jaz sorodne težave s to ploščo in da še nisem izključil slabega izdelka v obliki osnovne plošče. :)

smotanc ::

kakorkooli, danes mi vse normalno deluje, naredil nisem popolnoma nič, kar sem sem testiral posamezen ram in ni bilo nobenih težav, čudno?!

solatko ::

smotanc - Torej si zelo blizu rešitvi - RAM-i se med seboj ne ujemajo. Niso zanič, samo pri nekatrih operacijah se pač skregajo, kateri jih bo opravil. V drugem računalniku, bodo delali čisto v redu.
Poizkusi z zamenjavo - nabavi druge, jih stestiraj, če bo v redu, boš stare prodal (po možnosti vsakega posebej).

Sem imel kar nekaj primerov, ko uparjeni RAM-i niso delovali v redu, ko sem enega zamenjal z drugim (čisto x), so stvari delovale brez zatikanj.
Delo krepa človeka

smotanc ::

solatko je izjavil:

smotanc - Torej si zelo blizu rešitvi - RAM-i se med seboj ne ujemajo. Niso zanič, samo pri nekatrih operacijah se pač skregajo, kateri jih bo opravil. V drugem računalniku, bodo delali čisto v redu.
Poizkusi z zamenjavo - nabavi druge, jih stestiraj, če bo v redu, boš stare prodal (po možnosti vsakega posebej).

Sem imel kar nekaj primerov, ko uparjeni RAM-i niso delovali v redu, ko sem enega zamenjal z drugim (čisto x), so stvari delovale brez zatikanj.


Učeraj je računalnik deloval brez kakršnihkoli problemov, danes ga prižgem, po parih minutah blu screen, dam en ram ven, deluje spet normalno, pomoje imaš ti prav, da se kregata med sabo pa čeprav sta uparjena, čakam zdaj na nove rame, 2x4GB pa bom videl kako pa kaj

BorutK-73 ::

smotanc je izjavil:

solatko je izjavil:

smotanc - Torej si zelo blizu rešitvi - RAM-i se med seboj ne ujemajo. Niso zanič, samo pri nekatrih operacijah se pač skregajo, kateri jih bo opravil. V drugem računalniku, bodo delali čisto v redu.
Poizkusi z zamenjavo - nabavi druge, jih stestiraj, če bo v redu, boš stare prodal (po možnosti vsakega posebej).

Sem imel kar nekaj primerov, ko uparjeni RAM-i niso delovali v redu, ko sem enega zamenjal z drugim (čisto x), so stvari delovale brez zatikanj.


Učeraj je računalnik deloval brez kakršnihkoli problemov, danes ga prižgem, po parih minutah blu screen, dam en ram ven, deluje spet normalno, pomoje imaš ti prav, da se kregata med sabo pa čeprav sta uparjena, čakam zdaj na nove rame, 2x4GB pa bom videl kako pa kaj

Najbolja da nabaviš KIT.

Duhec ::

Plata ima 4 slote, ker imaš dve palčki spomina imaš kombinacije ali v prvem in tretjem ali v drugem in četrtem slotu. Si preizkusil obe varianti ?

Naredi Clear Cmosa, da se povrnejo tovarniške nastavitve in timingi, po sledečem postopku:

1.Izštekaj 220V kabel iz napajalnika, stisni tipko za vklop, da se razelekrijo vsi kondenzatorji
2.na spodnjem levem robu plate pri F_panelu, kjer imaš priklopljene žičke za reset, hdd, led itd. imaš en konektorček CLR_CMOS, ki ga prebrikaj (naredi stik) z jumperjem ali s kovinskim delom izvijača za cca. 10 sek.
3. Odstrani jumper za clr_cmos ali umakni izvijač, vklopi komp, ter takoj stisni tipko za vstop v bios (Cmos nastavitve), navadno je to tipka Delete.
4. v biosu izberi Load Optimized Defaults (v oddelku Save&Exit), shrani, zapusti bios in pusti, da komp normalno štarta.
5. test, če je zdaj vse ok
6. če ni, potem bi jaz v biosu nastavil še dram timing za eno stopnjo višje, če imaš 9-9-9-24 povečaj za eno vrednost
7. shrani/exit in test

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

solatko ::

Se zgodi da ravno uparjeni RAM-i povzročajo probleme pri delovanju. Sicer ni z njimi nič narobe, samo v nekaterih ploščah se obnašajo malo po svoje.
Delo krepa človeka

DarwiN ::

smotanc, tole imaš enake simptome kot sem jih jaz imel... In zajec je tičal v cold-boot defektu... Torej ob prižigu računalnika "na hladno" so se pojavljali blue screeni, medtem pa memtest ni našel nobene težave.. Ko je bil računalnik enkrat topel, potem je delal brez težav, dokler ga nisem naslednji dan ponovno zagnal...

Defektni so bili seveda rami... Zadevo sem pa reševal tako, da sem računalnik zagnal, ko je prišel v windowse sem počakal kakšnih 30 sekund, da se je segrel :D in ga ugasnil, nato pa ponovno zagnal.. Tako sem se izognil cold-boot preglavicam.
Sam reset namreč ni pomagal.. Ko se je računalnik po BSju resetiral, je težava še vedno ostajala in se je običajno kmalu ponovno resetiral..

Ker pa mi je tisti čas računalnik deloval 24/7, me to sploh ni motilo...

Tko da probaj to sekvenco - VKLOP, IZKLOP, VKLOP, in poročaj, če se še naprej pojavlja BS.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

smotanc ::

Duhec je izjavil:

Plata ima 4 slote, ker imaš dve palčki spomina imaš kombinacije ali v prvem in tretjem ali v drugem in četrtem slotu. Si preizkusil obe varianti ?

Naredi Clear Cmosa, da se povrnejo tovarniške nastavitve in timingi, po sledečem postopku:

1.Izštekaj 220V kabel iz napajalnika, stisni tipko za vklop, da se razelekrijo vsi kondenzatorji
2.na spodnjem levem robu plate pri F_panelu, kjer imaš priklopljene žičke za reset, hdd, led itd. imaš en konektorček CLR_CMOS, ki ga prebrikaj (naredi stik) z jumperjem ali s kovinskim delom izvijača za cca. 10 sek.
3. Odstrani jumper za clr_cmos ali umakni izvijač, vklopi komp, ter takoj stisni tipko za vstop v bios (Cmos nastavitve), navadno je to tipka Delete.
4. v biosu izberi Load Optimized Defaults (v oddelku Save&Exit), shrani, zapusti bios in pusti, da komp normalno štarta.
5. test, če je zdaj vse ok
6. če ni, potem bi jaz v biosu nastavil še dram timing za eno stopnjo višje, če imaš 9-9-9-24 povečaj za eno vrednost
7. shrani/exit in test


probu sm tut že z slot 2-4 dat rame, ni blo nč bolš
sm pa zdej naredu cler cmos(nevem zakaj men to ni pršlo na pamet al ok) in bom vidu kk se o obnašala zadeva
če ne bo nč bolš bom res dvignu timing za rame, se pravi za 10-10-10-25

DarwiN je izjavil:

smotanc, tole imaš enake simptome kot sem jih jaz imel... In zajec je tičal v cold-boot defektu... Torej ob prižigu računalnika "na hladno" so se pojavljali blue screeni, medtem pa memtest ni našel nobene težave.. Ko je bil računalnik enkrat topel, potem je delal brez težav, dokler ga nisem naslednji dan ponovno zagnal...

Defektni so bili seveda rami... Zadevo sem pa reševal tako, da sem računalnik zagnal, ko je prišel v windowse sem počakal kakšnih 30 sekund, da se je segrel :D in ga ugasnil, nato pa ponovno zagnal.. Tako sem se izognil cold-boot preglavicam.
Sam reset namreč ni pomagal.. Ko se je računalnik po BSju resetiral, je težava še vedno ostajala in se je običajno kmalu ponovno resetiral..

Ker pa mi je tisti čas računalnik deloval 24/7, me to sploh ni motilo...

Tko da probaj to sekvenco - VKLOP, IZKLOP, VKLOP, in poročaj, če se še naprej pojavlja BS.

sej pr men tut dost laufa računalnik, ampak če sm dal časa odsotn ga pač ugasnem, ne bom pa zdej vklaplu pa izklaplu pa spet uklaplu, računalnik ma da dela kot se za gre, hvala useeno :)

solatko je izjavil:

Se zgodi da ravno uparjeni RAM-i povzročajo probleme pri delovanju. Sicer ni z njimi nič narobe, samo v nekaterih ploščah se obnašajo malo po svoje.

Sm zdej naredu kar mi je priporoču Duhec, pa bomo vidli, če ne bo tut to pomagal, menjam rame

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smotanc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
181409 (883) SlyCrespo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384080 (3349) solatko
»

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527926 (6583) Jst
»

Nenadni restart v igrah

Oddelek: Strojna oprema
202168 (1751) Sami
»

Kako ugotoviti kaj mi serje? Bluescreeni...

Oddelek: Pomoč in nasveti
192569 (1960) Cold1

Več podobnih tem