» »

Ali racunalnik škodljivo seva?

Ali racunalnik škodljivo seva?

Death Knight ::

Vprasanje je bilo postavljenu ze v topicu. Zanima me predvsem to in vpliv sevanja (ce je) na zdravje.

BaRtMaN ::

Ohišje naj bi bilo Faradayeva kletka, tako da naj ne bi nič uhajalo ven oz. prihajalo noter, problem se lahko pojavi pri ohišjih z oknom.

Po mojem največ zdravju oz. očem škoduje monitor. Mora pač met visoko frekvenco osveževanja (okoli 100 MHz, če se ne motim), zelo malo sevanja pa oddajajo LCD zasloni.

Sevajo pa tud LEDice... :D

lambda ::

Da, običajno se prvi znaki pojavijo že v prvih treh letih pri redni uporabi PC-ja. Najpogosteje prihaja do rakastih obolenj, opažamo pa tudi primere hujše duševne prizadetosti, ki je neozdravljiva. Resno pretiravanje z uporabo je privedlo že celo do e-tromboze (dokumentirano tudi na slo-techu).

>:D >:D >:D Ma mal' heca more bit :D Drgac pa pojma nimam, ampak prav zdravilnega vpliva pa pri vseh teh glavobolih (pri "rahlem" pretiravanju z uporabo - kt jz) res ne more imet:\

BaRtMaN ::

Ne pozabi na legendarni članek iz Jokerja o teh boleznih -- tretje oko. >:D
Na tejle strani je pdf tega članka, naslovljenega Diagnoza: računalnik.

||_^_|| ::

Bartman: Hz, ne MHz

dizel ::

BaRtMaN: jokerjeva stran je trenutno heknjena, hm tud najboljšim se zgodi.8-O Hm, mogoče je pa sam njihova prvoaprilska šala.>:D
Slika.
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dizel ()

Death Knight ::

dizel:1.aprilska sala je. So ze povedali.

BaRtMaN ::

Še dobro, da sem napisal 'če se ne motim'. Napaka pač. Glede tehle pdfjev na Jokerjeih straneh: ko klikneš na link, se ti začne downloadat neka datoteka 'page.php' oz. nekaj podobnega. Spremeniš končnico v pdf in voila... članek je tu!

Blup ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakaj spletna stran Joker.si ne deluje?

Oddelek: Loža
101601 (1095) Stepni Volk
»

1. april - potegavščine

Oddelek: Loža
456657 (4827) BluPhenix
»

1. april

Oddelek: Loža
313921 (3129) siegmund
»

Napoved izpada

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
242250 (2250) Gandalfar
»

Kyro cudn sploh ja?!?

Oddelek: Zvok in slika
181145 (857) element

Več podobnih tem